Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
quad
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 09, 2015 7:37 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Bielorus EO 2621

#6421 Nový příspěvek od quad »

No 200 je asi zbytečně moc, nemám takové uniky :) a ono si člověk s cenou pomůže jen o pár korun na litru (60l baleni 40kc/l, 200l 37kc/l), jen se ptám zda někdo nemáte přístup k levnějšímu. Díky

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#6422 Nový příspěvek od Killer Koly »

Atlan píše:Nevymyslaj somariny a kup 200l sud neboj nestrati sa :D
prave ze se ztrati :D takze mas pravdu, je lepsi koupit tech 200 8)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6423 Nový příspěvek od Atlan »

Len ho nechaj za 12rokov co mame bielorus, mam uz skoro 3 prazdne sudy :)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

MemphisR
Příspěvky: 11
Registrován: pon dub 15, 2019 9:33 pm
Bydliště: Brno venkov

Re: Bielorus EO 2621

#6424 Nový příspěvek od MemphisR »

Přátelé, potřebuji nový řemen, mám s největší pravděpodobností dynamo.
Máte někdo rozměry řemene?

SuriK
Příspěvky: 36
Registrován: ned zář 09, 2018 12:45 pm
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6425 Nový příspěvek od SuriK »

Vsak chyt snuru, natiahni ako ide remen a snurku odmeraj metrom a mas dlzku remena. Ak sa nemylim, tak vacsinou su dynama (alternatory) uplne ine na kazdom stroji. Lebo vsak dali co mali... Ja mam myslim ze z favorita. Ja sa chcem spytat na tlak oleja v motore. Mam 2,5 na lavom budiku na pristrojovke... Potom uz iba klesa a klesa a klesa. Cim to moze byt? Moze to byt vela oleja v motore? Lebo minuly rok som dal 16 l predpisanych a mam pocit, ze mam prerazene predne cerpadlo a vyteka do motora. Vsade mam olej m6ad letny. Este taky dotas ze strasne dymi, ale to uz od zaciatku co ho mam. To budu zle bstreky asi, alebo zle dostelovane.
Bielorus eo 2621A

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Bielorus EO 2621

#6426 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi , prepáčte za asi blbú otázku , ale radšej sa opýtam dopredu ako potom plakať.
Má traktorbager Bielorus vývod na kardan vzadu??? Myslím po zhodení podkopu. :typek:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6427 Nový příspěvek od Atlan »

Standartne nema, tu sa docitas viac
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=180
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

MemphisR
Příspěvky: 11
Registrován: pon dub 15, 2019 9:33 pm
Bydliště: Brno venkov

Re: Bielorus EO 2621

#6428 Nový příspěvek od MemphisR »

Přátelé, řešil někdo přepákování lžíce?
V Maďarsku u Balatonu jsem narazil na Bielorusa s provizorním přepákováním, aby se lžíca více zavírala. Rád bych něco podobného vytvořil i na svém.

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6429 Nový příspěvek od Hari »

MemphisR píše:Přátelé, řešil někdo přepákování lžíce?
V Maďarsku u Balatonu jsem narazil na Bielorusa s provizorním přepákováním, aby se lžíca více zavírala. Rád bych něco podobného vytvořil i na svém.
Servus.
Standardne tam urcite prepakovanie byvalo. Neviem, ci na vsetkyc, ale byvalo...
http://www.remideo.pro/video/movie75078.html

Fiškus
Příspěvky: 216
Registrován: úte čer 02, 2015 6:22 am
Bydliště: Chomutov

řetěz otoče bělorus

#6430 Nový příspěvek od Fiškus »

Zdravím vespolek. Vím že to tu kdesi bylo ale nejde mi to dohledat ani v manuálech ani tady ve fóru-kolik článků má mít řetěz otoče? Po celkový repasi podkopu se mi zdá, že nějaká kuna zkrátila řetěz, nejspíš aby šel podkop víc do stran. Kdyby měly jít oba válce téměř na doraz tak tam podle měření roztečí chybí čtyři články. Mám tam 11 celých článků a 12 mezičlánků, teda 23 kusů celkem. Na jednom konci mám řetěz uchycenej v táhlu a válec vysunutej na max. a na druhým konci mi k oku táhla chybí 235mm což odpovídá těm 4 článkům(4x50,8=203,2) a kousek je tam ještě rezerva, aby válec nešel až na doraz. Jen nevím jestli by pak odpovídal ten úhel 160° co se to má otáčet. Oni by se tam asi daly nasoukat ty 4, ale to by zas byl úhel otáčení asi malej. No nevim. Válce chodí po repasi jako miminko, oba krásně zpomalí asi 100 mm před krajní polohou. nikde žádnej únik pohoda jen nevím jestli shánět řetězový články nebo ne. Pokud ne budu muset povolit šroubení, tyč válce povytáhnout a začepovat atd.. A dávat majzla při otočení podkopu do krajní polohy, abych si nedodrbal blatník. :) Ví někdo kolik článků tam má bejt? DĚKUJU
Naposledy upravil(a) Fiškus dne pát črc 19, 2019 12:36 pm, celkem upraveno 1 x.

Fiškus
Příspěvky: 216
Registrován: úte čer 02, 2015 6:22 am
Bydliště: Chomutov

Re: řetěz otoče bělorus

#6431 Nový příspěvek od Fiškus »

A ještě taková prkotina- nalil jsem 60l do prázné nádrže na hydrauliku a po nasátí do válců, trubek a hadic tam je na dně (prakticky horní okraj sání 100l čerpadla). Ještě dokupuju olej, ale kolik se tam celkově musí nalít aby se mi nevracel přes dejchák? Měrka je tam jakási dodělávaná a nevím jestli hladinu měřit s vysunutýma píst. tyčema. Nádrž má cca 100l , tak hádám že 90l bude akorát?

Fiškus
Příspěvky: 216
Registrován: úte čer 02, 2015 6:22 am
Bydliště: Chomutov

Re: řetěz otoče bělorus

#6432 Nový příspěvek od Fiškus »

Mondié-omlouvám se špatně jsem "zařadil"-prosím moderátora o přesun do správný sekce díky. :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: řetěz otoče bělorus

#6433 Nový příspěvek od Atlan »

Objem je tusim 120 az 160l nepametam. Proste treba kupit 200l sud m6ad a vyriesene.

Ak by niekto zhanal retaz na otoc bielorusa.
Tak maju tu v presove
http://commercepk.sk/sortiment/valcekov ... id-page=13

Ak by nebola v ponuke treba volat, oznacenie retaze 32B-1
Pocet (dier na capy) 24 zacina a konci uzkym(vnutornym) clankom.

Ochota bola velka tak ze s nakupom som spokojny.

Niekto pisal ze ma mat 23 clankov tak ze 24 dier na capy.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Fiškus
Příspěvky: 216
Registrován: úte čer 02, 2015 6:22 am
Bydliště: Chomutov

Re: řetěz otoče bělorus

#6434 Nový příspěvek od Fiškus »

Díky. Podkop už chodí jak má. Ještě jsem pro jistotu zajel vedle do vesnice a na jednom Rusovi to přepočítal. Škoda, že nějakej borec nahřál autogénem dorazy podkopu a srovnal je dolů tak, že v podstatě když nedám bacha, můžu urvat hadici, protože se dost ohýbají u koncovek. Asi tam cosi budu muset navařit aby se dodrželo těch 160 stupňů. Řetěz tak jak, je to pustí docela hodně do strany. Do blatníku to sice neni, ale na prasknutí hadice jo. Nu což-možno to tu komplet smazat prosím.

m1ki
Příspěvky: 6
Registrován: úte črc 23, 2019 7:16 am
Bydliště: Plzeň

Re: Bielorus EO 2621

#6435 Nový příspěvek od m1ki »

Potřeboval bych radu odborníků :) . Snažim se na to přijít už 3 dny. Nejde mi nafta do pumpičky a teda ani do filtru, sání a dále, z kanystru nafta jde, filtry ucpaný nejsou. Traktor běží bez problémů, když do něj tlačím naftu druhou stranou přepadem, protože standardní cesta je z nějakýho důvodu neprůchodná. I jsem to foukal kompresorem, nemám něco špatně orientováno viz foto? Jak je to s O-kroužkama (těsněním) u těch pružinek s plastíkem viz foto?

Mam vše správně orientováno v čerpadle viz foto?

Předem děkuju. :)

https://photos.app.goo.gl/Vnkkx8g7HtFYJvSQ7
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... lwckZyX253

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“