Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6661 Nový příspěvek od pedro643 »

To elektrické mam rovnaké. Prosím ťa, môžeš sem hodiť rozmery hydr. priestu na servo. Tiež to chcem tak spraviť tak nech nemúsim objavovať ameriku.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6662 Nový příspěvek od pedro643 »

Chlapi pomóóóc. Začal mi zmätkovať predný rozvádzač. Má oneskorené reakcie a občas sa stáva že pridusí aj motor pri zdvýhani alebo spúšťani radlice. Poraďte čo s tým môže byť.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6663 Nový příspěvek od Atlan »

V6ber poistovaci ventil a skontroluj ci tam niesu zapchare kanaliky starimi gumickami, pripadne prasknuta spruzinka. Skontroluj aj tu malu dierku.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6664 Nový příspěvek od pedro643 »

Poisťovaci ventil je ktory? V čiernom či červenom krúžku?
Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6665 Nový příspěvek od Atlan »

Oba v cervenom je supatko s spruzinou, niekedy som povolil krytku a tukol do startera supadko vyskoci a vyvali sa olej, ked nastartujes tak pohroma.
V ciernom skrutka nastavenia tlaku, bud si poznac ako bola alebo, potom nastav tlak manometrom.

Vybrat musia vsetko najprv supatko s pruzinkou, potom nastavovaciu skrutku s gulickou a pruzinkou
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6666 Nový příspěvek od pedro643 »

Aha, vyskúšam. Rozoberiem, vyčistím a budem dúfať že to pomôže. Nanometer mam tak nieje problém nastaviť tlak na novo.

Belo001
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 07, 2020 3:39 pm
Bydliště: Trencin

Re: Bielorus EO 2621

#6667 Nový příspěvek od Belo001 »

Zdar majstri,

Kúpil som nedávno bielorusa a nevšimol som si, že má zadreté výtlačné ložisko :/ ...takže po pár hodinách práce úplne zodralo packy, jednu utrhlo atď.

Už ho mám rozpoleného, mám aj novú spojku ale prekvapilo ma výtlačné ložisko. Mám tam klasiku gulickové 6020, ktoré má na vnútornom krúžku zalisované nejaké puzdro o ktoré opierajú packy. Moja otázka je......JE TO TAK ORIGINÁL???? ....moc sa mi to nezdá ale všetko je možné :D

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6668 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj, takto to bylo na našem.
Obrázek
Docela dobré řešení, vymění se obyčejné ložisko a je opraveno.

Belo001
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 07, 2020 3:39 pm
Bydliště: Trencin

Re: Bielorus EO 2621

#6669 Nový příspěvek od Belo001 »

Vyzerá, že aj ty tam máš 6020...už to tam idem nahodiť tak ako to bolo...vymenil som ložisko, nalisoval som tam novú tú vložku na packy a uvidíme. Aj keď klasika guličkové ložiská sa týmto spôsobom nepoužvajú.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6670 Nový příspěvek od Atlan »

Lenze ked to vyrabali, tak tam dali to co mali a bolo dostupne.
Teraz si niesom isty ale tusim aj tu nieje lozisko v stalom zabere, je vola medzi loziskom a packami, tym padom k opotrebeniu dochadza len pri zmacknutej spojke, tak ze vydrzi dlho. Narozdiel od moderneho riesenia ked je lozisko trvale oprete o spruzinu pritlacaku a toci sa stale, nici sa lozisko aj spruzina pritlacaku.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6671 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj, mezi packami a ložiskem má být 3-4mm vůle, je to v podstatě jedno, jen aby tam něco bylo. Ložisko je tedy v záběru jen po dobu sešlápnutí spojkového pedálu, jak píše lkolega.
Kdysi jsme se učili, že ložisko snese až třetinu svého radiálního zatížení axiálně, to velká hodnota. Párkrát namazat a vydrží sto let.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6672 Nový příspěvek od pedro643 »

Ahoj Jura, ako stojíte s bielorusom? Už je hotový a pracuje? Daj sem nejaké fotky nech sa pokocháme

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6673 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj, trochu jsme popojeli, ale stále nekopeme. Už je to ale blízko. Zbývá už jen vlastní podkop,vymezit vůle, přetěsnit.
Obrázek
Nádrže už jsou připevněny. Zkusíme nalít olej a zahýbat. Když válce moc nepotečou, budou se dělat až příští rok.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6674 Nový příspěvek od pedro643 »

Tak ten je krásny :srdce: Vidim že kabinu maš ako ja. Sedí mu pekne, ja mám nad pristrojovkou asi 2 cm medzeru. Mama ju na original nosnikoch k tej kabine. Upravoval si nejak kapotu že tak pekne dolieha ku kabíne? Kapota je tiež pekne rovná. To je taká zachovala či ste ju tak pekne porovnali? V kabíne máš otočnú sedačku keď je nádrž na boku?

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6675 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj, kabina moc úprav nechtěla, nejhorší bylo ovládání otoče. To se muselo celé předělat, to staré tam nešlo.
Kapotu jsem rovnal a masku zvedal o cca 55mm. Pokud by to někdo dělal taky, musí si výšku odměřit na svém traktoru. Ono na sebe nic nesedí. Další předělavka byla úchyty horního dílu kapoty na masce. Posun asi o20mm dopředu.
Do kabiny jsme dali otočnou sedačku, když už jsme nesehnali originál kabinu.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“