Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6856 Nový příspěvek od Atlan »

Povolit na pieste co chces vytiahnut, trubku co je blizsie k zadnej casti traktora(otoca) vypnut motor, potiahnut paku otacania ramena. Kedze uz mas retaz nahodeny na kolese otocca a traktor mas v rovine, vyber bolcen a opatrne posun rameni do strany, vytiahne sa ti piest, a vytecie troska oleja. Dolezite je mat traktor v rovine, aby sa rameno samovolne nevybralo na niektoru stranu a neohlo dvere na aute :D

Hlavne nasad retaz tak aby bol v strede. A islanotoc na obe strany rovnako.

Dolezite je potom dotiahnut trubku a pred akymkolvek pohybom otoca zavriet alebo otvorit lopatu na doraz aby doslko k naspanovanie retaze otoca, bez toho moze dojst k vypadnutie retaze alebo sa ti niekam samovolne pohne rameno otca.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Bielorus EO 2621

#6857 Nový příspěvek od majo77 »

Zdravím chlapi,

koľko zodvihne Bielorus na ramene? Má to niekto reálne odskúšané?

Budem prekladať nejaké palety s materiálom, a nerád by som ohol piestnice alebo niečo zlomil.

Dík.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6858 Nový příspěvek od Atlan »

Ked je vsetko dobre nastavene nic neohnes, co ale realne hrozi ze preklopis traktor. Normalne dvihnes bremeno a ked vytocis rameno predok pojde do vzduchu a traktor na stranu. A viacej ako betonova skruz nezdihnes, res zdvihnes len hlavnym piestom, nie dvojickami.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Bielorus EO 2621

#6859 Nový příspěvek od majo77 »

Takže je reálne zdvihnúť 1200kg? Lebo táto fotka z iného fóra to viac-menej dokazuje:
Obrázek

S tým preklopením do strany je to naozaj na zváženie... Pätky nepodržia?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6860 Nový příspěvek od Atlan »

Nepodrzia, pac rameno, lopata a nasada nieco vazia, a ked tam este nieco zavesis, tak uz to je cez. A ked pojdes otocom za petku tak tutovka problem.

Ked to dvihnes brrmeno dvojickami este sa da. Proste to nieje na to urcene. A nie ze ta napadne odpetkovat a pohnut sa s niecim zavesenym na konci.

Fotka je pekna, len nema to uviazane na konci, a v predu v ma navyse v lopate nejake betony, ved pozri ako ma stlacene zadne gumy. Hlavne nesmies mat polamany predny ram :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

N-JAX
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 25, 2022 12:32 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: Bielorus EO 2621

#6861 Nový příspěvek od N-JAX »

Ahoj.
Děkuji za radu ohledně toho řetězu otoče. Už je tam, odvzdušnit a jede se. 8)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#6862 Nový příspěvek od Killer Koly »

je tohle opravdu cerpadlo na belorus? prijde mi to zrcadlove otocene, jako by bylo na levou stranu
https://aukro.cz/vstrikovaci-cerpadlo-b ... escription
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6863 Nový příspěvek od pedro643 »

Je to čerpadlo na Bielorusa a je zrkadlovo otočené. Najskôr to bude čerpadlo na nejaké MTZ

quad
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 09, 2015 7:37 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Bielorus EO 2621

#6864 Nový příspěvek od quad »

Ahoj, chtěl bych se optat zkušených. Mám Bělorusa jen ke stavbě, ale dolevam a svaruju, když je potřeba :). Inu k tématu. Kopu a chci se přesunout a najednou mi nejde zvednout radlice. Nejde tedy okruh patky, radlice, otáčení podkopem. Nikde to nestrika, takže narušen okruh by neměl být, napadlo mě, když jsem kopal, tak jsem se bořil a jezdil v kolejich a drhnul spodkem, kde jsou pístnice otoce.
Ještě možná jedno vodítko. Všiml jsem si chvilku před tím, že hydraulika začla dělat skřípavý až mlativy zvuk při dosažení konce pístu (dříve si jen foukl nebo se pridusil, nejsem si teď jist). Nevíte co se mohlo stát? Popřípadě co zkusit aby jsem to více otestoval, co tomu je? Díky moc za rady

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6865 Nový příspěvek od pedro643 »

Skus pozrieť či sa ti nejakým zázrakom nevyplo čerpadlo na motore.

quad
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 09, 2015 7:37 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Bielorus EO 2621

#6866 Nový příspěvek od quad »

Zkusil jsem jej vyřadit a zařadit páčkou na něm. Zařadit při chodu nešlo, jak se točil motor (kolečka nechtěla zapadnout). Tak jsem vypl a zařadil. Takže se zdá, že je poháněno.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6867 Nový příspěvek od pedro643 »

Keď píšeš že vydávala hydraulika škrípave a mlátive zvuky nemohlo umrieť čerpadlo? Skúsil by som napojiť tlakomer na rozvádzač a zmerať tlak aký dáva čerpadlo

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6868 Nový příspěvek od Atlan »

Spina, gumicka v poistnom ventilenrizvadzaca pod pristrojovkov. Vyticit 3 m8 skrutky vytiahnut von a vycistit.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

quad
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 09, 2015 7:37 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Bielorus EO 2621

#6869 Nový příspěvek od quad »

Je to také možné, že umřelo čerpadlo, ale nevím kam napojit tlakoměr. Na hlavním okruhu jej mám, ale kde se napojuje na ten přední? ......Zkusím se za hoďku podívat pod tu pristrojovku, i když moc nerozumím tomu co mám hledat. Díky za reakce!

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6870 Nový příspěvek od pedro643 »

Nedávno som mal rozobratý predný rozvádzač na jednotlivé činitele. Čistil silom ho a pretesňoval. V červenom krúžku je miesto kde sa napája tlakomer v žltom je poistný ventil. Tlak v systéme sa nastavuje tým čo je žlto zakrúškovane v pravo na fotke. Ak nemáš tlakomer tak si odpočítaj závity/ otočky skrutkovačom pri vytáčani potom to pri skladaní vráť späť. Možno pre niekoho banalita ale pomôže to😉
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“