Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
MemphisR
Příspěvky: 11
Registrován: pon dub 15, 2019 9:33 pm
Bydliště: Brno venkov

Re: Bielorus EO 2621

#6451 Nový příspěvek od MemphisR »

Babko Mešec píše:
MemphisR píše:Přátelé, nemá někdo spojovací trubku na pístnice co jsou dole na otoč, má tvar otazníku. Začala mi téct a zjistil jsem, že je už vymačkaný ten konus a při pokusu o opravu to dopadlo špatně.
al podlozka pomaha

Bohužel, ted už je jeden konec odsouzstružen do trubky, už to bylo opravováno a nešlo jinak. Jedině navařit konus znova, ale ten nemám :-(

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6452 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj, tak jsme také koupili Bělorusa. zatím moc nefunguje, ale to se časem podá. Díky všem, kteří přispěli do tohoto tématu. |Moc věcí jsem se dozvěděl. Fotky našeho "nového" stroje budou zítra.

arcoolka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 14, 2017 7:58 pm
Bydliště: Komárno

Re: Bielorus EO 2621

#6453 Nový příspěvek od arcoolka »

Zdravím, zháňam zadné okno (rám + sklo) na hranatý typ Belorusa. Ide zima, musím zatepliť :) Ďakujem za ponuky.

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6454 Nový příspěvek od Jura »

https://postimg.cc/gallery/2yp3e0y6y/
Ahoj, fotky našeho stroje. Í

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6455 Nový příspěvek od pedro643 »

Pustili ste sa do neho riadne zhurta. Čo je s motorom že ste ho vymontovali? S čoho tam mate zadne kolesa tie s hviezdicou, čo je to za rozmer?

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6456 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj, motor strašně tarokoval, ale hlavně se potřebujeme dostat do převodovky, je tam prasklé to víko na pravé straně, tak jsme si řekli, že uděláme všechno.
Ventily motoru jsou po smti, ve válci stála voda, chladící kanálky ucpané sanytrem. Fotky přidám později.
Kola jsou tam nějaké traktorové, 36tky. Sháníme originál jedno kolo, nebo alespoň disk.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6457 Nový příspěvek od pedro643 »

To veko na pravej strane prevodovky bude asi reduktor. Čaká vás kopa roboty. Držím vám palce a teším sa na fotky s opravy. K motoru D-48 mam nejaku dokimentaciu, keby si niečo potreboval napíš

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#6458 Nový příspěvek od Johny1490 »

Zdar chlapi, len taká teoretická otázka. Mohol by ísť do Bielorusa ako hydravlicka náplň prevodový olej (kôli lepšiemu kopaciemu výkonu). Doposiaľ som mal k dispozícii hydravlicky tak som dával ten. Teraz už mám len prevodák... ????

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6459 Nový příspěvek od Jura »

ObrázekObrázekObrázek
Ahoj,fotky z demontáže, síta hydrauliky taky špatné. Asi zkusíme nějakou náhradu.
Převodový olej je dost hustý, aby to něco nevyvedlo. Jednou mi takto v zimě prasklo čerpadlo.

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6460 Nový příspěvek od Hari »

Jura píše:ObrázekObrázekObrázek
Ahoj,fotky z demontáže, síta hydrauliky taky špatné. Asi zkusíme nějakou náhradu.
Převodový olej je dost hustý, aby to něco nevyvedlo. Jednou mi takto v zimě prasklo čerpadlo.
Servus. Skus toto https://www.mannfiltre.sk/filter-hydrau ... er-hd-513/
Ale treba tam vyvrtat dieru na jednej strane.

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6461 Nový příspěvek od Jura »

Obrázek
Ahoj,děkuji za tip, zkusím.

Ještě foto toho víka. Asi se dostalo něco mezi zuby,jeden je vylomený úplně, další vyštípané. Na víku jhe vidět prasklina na levé straně. Uvidíme,zda ho seženeme.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6462 Nový příspěvek od Atlan »

Johny1490 píše:Zdar chlapi, len taká teoretická otázka. Mohol by ísť do Bielorusa ako hydravlicka náplň prevodový olej (kôli lepšiemu kopaciemu výkonu). Doposiaľ som mal k dispozícii hydravlicky tak som dával ten. Teraz už mám len prevodák... ????
Ma tam ist motorovy olej M6A pripadne M6AD, nieje az taky drahy a lejes ho vsade aj do motora aj do hydrauliky.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#6463 Nový příspěvek od Johny1490 »

Toto som tu od teba čítal snáď už 10 krát , je to informacia ktorú viem niekoľko rokov. Hold ja som položil otázku či sa dá použiť prevodový ako alternatíva. Doposiaľ som mal zdroj na hydravlicky tak som dával ten.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6464 Nový příspěvek od Atlan »

No okrem toho zeby to chcelo preplavh systemu.

Pozri si aku ma viskozitu m6ad a aku ten prevodak.
5w40 sa tusim vyrovna az prevodovemu 75w140 a tam je cana.. Pokial si dobre pametam, koli nahrade oleja motoroveho prevodovym v prevodovke. Nakoniec som usudil ze ta 5w 40 tych 5000km do vymeny to zvladne. Hlavne nebude brzda v prevodoch.

Cerpadlo dostava dost zabrat aj stym motorakom kor v zime.

Pokial nemas v plane kopat v zime tak daj prevodovy, osobne si myslim ze bude husty.

Zober flasu 2l odrez k9niec navrtaj 5mm dierku do vrtaku a stopni za kolko pretecie motorovy olej a za kolko ten tvoj prevodak.

Niemtore prevodaky GL5 do hypoidu vraj nemaju radi. Synchrony z mosadze zeru ich a lepia sa potom zle sa radi, tak neviem ci by to malo vplyv na casti cerpadla a valca.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6465 Nový příspěvek od Jura »

Obrázek[/uObrázekrl]mg][/url]jpg[/img][/url]
ObrázekObrázekObrázek
Takže další rozebirání, trochu bojuji s fotkama, tak se omlouvám.
Ta vodní pumpa je docela zajímavá, vypadá, že zmrzla.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“