Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#586 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

pandí nosim pres dvacet let jeden rok kotníčkový koupim druhej zateplený kozačky semtam vemu filcaky po tetě z kravína semtam platěnky vod rakosky a jejej jeste mi nohy nesplesnivěly a to je mam plochy ze bych ni na vojnu bejval nemusel 8)

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#587 Nový příspěvek od adam »

Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#588 Nový příspěvek od freeman »

Přiložím taky zkušenost. Koupi jsem tyto boty a naprostá spokojenost. Jsou sice dražší než professional, ale nedá se to vůbec srovnávat. Výdrž, tuhost gtx, vibramka a gumový lem po celým obvodu. https://www.vseprolesaky.cz/protiporezo ... gtx_z1013/ Letní kalhoty od professionalu mi taky nesedí. Jsem v nich jak v pytli, pnou mi na prdeli když se ohnu, zkrátka nepohodlný a to vážím jen 77kg. Lepší nějaký strečovky.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#589 Nový příspěvek od Sniper »

Chlapi, řeším pevné, vysoké zimní boty, ve kterých se dá být v pohodlí celý den. Od řízení auta, traktoru, chození po lese ve sněhu, blátě, atd. Ve kterých se jen tak nezapoti noha. Teď mám kanady vz.90,ale jsou na nic.
Při mé velikosti 47 je řízení katastrofa a špatně odvádí vlhkost. Trh je presycen nabídkou a já nevím co si vybrat. :-/
Paradoxně jsem touto otázkou před lety založil tohle vlákno...
zaujaly mne od Prabos vagabund high gtx.

Díky 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#590 Nový příspěvek od Sniper »

Jsou to tyhle : https://eshop.prabos.cz/cs/police/1095- ... elikost-38

Nejsou vyloženě zimní, ale prý je lidé berou na hory, nepropustí dovnitř vlhkost...
Mě by spíš zajímalo, jestli propustí vlhkost ven, aby noha byla suchá a nezabla. Teď v kanadach je mi kosa už při nule, když nemám pohyb.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#591 Nový příspěvek od pavel sk »

To fakt chodis aj teraz do hory v klasickych vojenskych kanadach??? :shock: Vojenske kanady su ako V3S-ka. V lete teplo, v zime zima. A navise sa v nich klze. Dobre su tak na par hodin na nohach, ale nie cely den a kazdy den. Pozrel by som sa po niejakych goratexoch s vystuhamy. https://www.vm-obuv.sk/pracovna-obuv/?g ... gL8o_D_BwE

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#592 Nový příspěvek od Franta.cz »

Před úrazem jsem chodil ve vz 60.Nic lepšího v poměru cena/kvalita neexistuje.
Bohužel už je neobuju :( .

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#593 Nový příspěvek od ITS »

Ano chlapi jedině ty s tou Vibramkou. Ať se naší firmě daří.

Nebo Prabos,

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#594 Nový příspěvek od pavel sk »

Vz. 60 obcas nosim aj ja ale len na jar ked sa vonku uz otepluje a sneh taje. Predtym som vnich chodil do roboty dve cele zimy lebo boli nove. Ale to bolo padov klzania sa :hvezdicky: . Keby mali podrazky s ineho materialu tak na ne nedopustim. Ak clovek zastane v nich na mieste (napr. oprava stroja pod holym nebom na snehu), tak je v nich zima.
Naposledy upravil(a) pavel sk dne pon lis 11, 2019 6:33 pm, celkem upraveno 1 x.

radovann
Příspěvky: 549
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#595 Nový příspěvek od radovann »

Táta nosil přesně rok tyto. Převážně pěstební práce !!!
ObrázekObrázekObrázek
Já si letos v červnu koupil tyto a zatím pohoda.
https://www.e-safety.cz/HAIX-Trekker-Pro-S3-d602002.htm
Před těmi výše uvedenými jsem měl tyto. Popsáno na str. 39
https://www.e-safety.cz/HAIX-Airpower-X ... 607606.htm

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#596 Nový příspěvek od pavel sk »

radovann: Take VM-ka mam aj ja ale nosim ich len na motorku a na chalupu hlavne v zime tak su ako nove 8)

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#597 Nový příspěvek od ITS »

Jediný materiál vhodný na podešve je klasická pryž. Bohužel je těžká. Nejlepší variantou je, když je na spodku ta pryž a zbytek, který pěkně tvaruje podešev a dělá oporu chodidlu, je z polyuretanu. Mnozí výrobci, z důvodu ceny, udělají celou podešev z polyuretanu. Hodně to uspoří, ale ten PUR je klouzavější.
Pokud je na spodku pryž, pak se ale může stát, že se někde odlepí. To výrobce musí vyměnit. Spojení pryže a PUR je velkou technologickou záhadou, která je i v době letů na Měsíc, nevyřešená. Docela dobrý obchodní trik je hláška, že podešev je antistatická. Zvláště dřevařům to k ničemu není a celou výrobu to šíleně prodražuje s nejistým výsledkem.
Dále věřte, že žádná bota nemůže být zároveň vodě odolná a zároveň odvádět vlhko ven. Maximálně to vlhko zabukuje někde mezi podšívku a vrch boty. Proto léta letoucí dřevařům postačovaly klasické válené gumáky ( v Čechách holiny). Byly nepropustné, lehoučké, ohebné, vysoké a samozřejmě vyložené těmi protiprořezovými vrstvami. Byly i šněrovací, aby pěkně obtáhly nohu. A dokonce díky neoprenové podšívce byly při své lehkosti i teplé. To už nikdo nevyrobí. Byla to ruční výroba, kdy čtyřicet lidí stálo kolem gumárenského dopravníku, který se pomocí maltézského kříže neúprosně pootáčel v pravidelných intervalech a nikdo se nemohl ani vysc..t, dokud se to v přestávku nezastavilo. No a tak se dnes chodí v těch tvrdých kopytech.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#598 Nový příspěvek od Sniper »

Já se z toho poseru, fakt! :vztek:
Dnes volám do Prabosu, aby mi poradili s tím, co potřebuji. Moje volba všestrannosti padla na ty Vagabundya paní mi samozřejmě doporučila pro moje účely membránu Gore-tex.
Teď čtu testy na netu a dozvídám se, že membrána je na hovno a podporuje pocení, tím pádem chlad, což je můj problém, že jedině boty bez membrány, aby noha dýchala takže jsem zase na začátku :-/

Ano, boty mi dosloužily po dvou letech se doslova rozpadly, byly příjemné jako tenisky, dalo se v nich chodit celoročně a dělat téměř cokoliv, takže na záskok jsem nazul kanady vz.90, ale vím, že to není ono, tak hledám a tápu.
Tento týden to musím vyřešit 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

radovann
Příspěvky: 549
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#599 Nový příspěvek od radovann »


Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#600 Nový příspěvek od Sniper »

Já to vidím na tyhle a seru na všechno :smich:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“