K 161 N Ostrowek - Bumar Proma - Ladovacz koparko

Moderátor: Franta.cz

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

K 161 N Ostrowek - Bumar Proma - Ladovacz koparko

#1 Nový příspěvek od pawka »

Naposledy upravil(a) pawka dne stř říj 12, 2011 7:01 pm, celkem upraveno 2 x.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar -

#2 Nový příspěvek od Zetor »

Ahoj, vypadá to dobře. Přidávej fotky v průběhu GO, ať to můžeme sledovat :friends:
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar -

#3 Nový příspěvek od pawka »

Teď dělám diferák, byla to jeho závada. Nevím proč se rozbil, ale jestli jezdíte s malou nebo velkou vůlí v difu, tak se to docela může prodražit. Už sem sehnal jiné dify, ale stojej taky za nic, koupím si nový, při správné údržbe je to věčná součástka.O fotkách sem přemýšlel dlouho, každej říká,že to je jen strašidlo hnusný a nic to neumí,prostě vrak,tak nevím jestli se to dá publikovat mezi lidi.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

P_e_p_e
Příspěvky: 107
Registrován: pát pro 03, 2010 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar -

#4 Nový příspěvek od P_e_p_e »

Určitě přidej další fotky! Taky bych rád viděl jak bude práce pokračovat! A určitě i dost jinejch lidí. Ostrowek ještě udělá práce!!! Je jasný, že s novými stroji se to nedá srovnávat, ale na doma to stačí.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar -

#5 Nový příspěvek od Leo »

Určitě přidej fotky. A nafoť stroj celý, ať si můžeme udělat přestavu, v jakým je to stavu a jak to bude vypadat, až to dáš dohromady... 8)
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar -

#6 Nový příspěvek od Zetor »

8) Přesně tak, už se těšíme :) .
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar -

#7 Nový příspěvek od pawka »

tak dám fotky seriálu s názvem K161N
tady je příjezd
Obrázek
předek zničen o ¨matese¨ při nakládání, jen kosmetika, někdo odstranil nárazník a takhle to dopadlo, nárazníkem se stane čerpadlo, ale je naštěstí z kloudnýho matroše
Obrázek
podkop toho moc neudělal, ale i tak lože jsou špatný
Obrázek
motor je ze k162n, takze 52koní a 2200 otáček,oproti 45/2000, tady uz je z nej oškrábáno +/- 1,5 mastnoty,asfaltu,betonu,písku,makadamu,opuky a štěrkopísku ;-)prej je to jediný zaručeně kloudný,není..
Obrázek
utržené zadní oko dynama, dáme altík ze škodovky nebo favorita, máme oba, ale ještě sem nebádal řemenici, času dost, kdyby někdo chtěl dodat poznatek, tak at písne, dík
Obrázek
už i opravujem startér po GO,nyní i v barvě černá lesklá,chce to spíš matnou,jak má být,ale radši bych šedou,šedé věci se lépe opravují,než černé,tam nejsou vidět chyby,nechci závady skrývat,radši je v raném stádiu napravit,co říkáte?jakou barvu dát na motor? je tu pamětník co ví, jak to vypadalo z výroby?
Obrázek
repase držáku motoru- pár velkých prasklin a jeden zalomený šroub v bloku motoru, díky co2 vše hravá práce,doporučuju
Obrázek
čerpadlo po GO,ale ta barva nic moc,fuj! čerpadlo je z Z5511 myslím, že pro můj motor ideální.toto sem nedělal já ani táta,pohl nám odborní co má stolici,říkal,že je čerpadlo zánovní a regulátor přefutroval a pumpa neměla výkon
Obrázek
původní čerpadlo ursus,více se mi líbilo,ale 2očka utrženy a na sváry málo místa a jedno očko vůbec nemám,pak se naskytlo to zetorácký a bylo vyřešeno,ale zajímá mě přímý rozdíl mezinima,české versus polské,kdo byl včem lepší:-)
Obrázek
vodní pumpa byla volná na zadním ložisku v obale,tak se vyměnil i obal,díky,za obal!!!
Obrázek
oprava křížků,taky hotová
Obrázek
nádrž vyčištěná,přepažky jsou kupodivu vpořádku a natřena
Obrázek
brdové válce zase jako nové stačili manžety a prachovky a ty hlinikové očka
pozn.: poláci nemaj vyrovnávač tlaku
Obrázek
válečky hotový, ještě se pak udělají brzdové trubičky,koupil sem si na ně perntlovací sadu,ale sada vubec nefunguje,čelisti neudržej trubičku... švagr mě vyrobí čelisti, které už budou fungovat (pane vy víte kdo, vyrábějte prosím funkční výrobky,nejde o nic jen o brzdy..děkujeme)
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) pawka dne stř srp 31, 2011 8:44 pm, celkem upraveno 5 x.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar -

#8 Nový příspěvek od Zetor »

Pěkny 8)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar -

#9 Nový příspěvek od pawka »

čimpak vytahujete drážkovou hřídel v převodovce? sice už to nebudu potřebovat, protože stejne budu půlit převodovku-motor a k jehlovému ložisku v dutém hřídeli spojkovém se dostanu tam tudy, ale stejně mě to zajímá, stahovák nemám
jehlové ložiska vymlátil diferák bez 3ech zubů
Obrázek
a tady přípravek na portály, vzor maníka odsud z fóra.ještě ho upravím a zdvojím a udělám z něj pojízdný jeřáb Áčko, jak byli v dilnách takové ty velké s kočkou,ten by se me tuze hodil,kdyby byl vysoký 2,50m :-)
Obrázek
ještě sem neukázal hlavní závadu, diferák bez zubů a zničený koš
Obrázek
takhle to vypada na dně,kdyz je to sype
Obrázek
jaky je rozdil mezi temito uzaverkami?6 zubu a 8 zubu - mimochodem,ta osmi zuba je puvodni z ostrowka a venec uz davany novy asi,protoze tam byli srouby z 6hrane hlazeny,coz vubec nedrzí a uvnitr jsou videt bronzove třísky
8mi zubý typ uzaverky
Obrázek
6ti zubý typ
Obrázek
ale toto je pro me orisek mam tri diferaky,ale jaky je rozdil mezi temito typy zubu
1 foto
Obrázek
2 foto - nyty sme uz odulcikovaly,venec je kloudny a pripadne ho pouzijem,ty vysoke a sikme zuby se me moc libi,ale prave nevim ktery zetor je má???
Obrázek
3 fotka
Obrázek
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar Proma - Ladovacz koparko

#10 Nový příspěvek od Nunas »

No, slušná rozborka...
Ten diferák je teda dobře dodělanej..To já měl sice vůle,ale šlape pořád dál,tak jsem to kvůli financům neřešil..Nechce se mi věřit, že by se zuby urvaly jen tím že je někde provozní vůle..To tam muselo něco spadnout a nebo přeskočit, jinak to snad není možný, dyť je to tam napevno..tak ale hádat se nebudu, nevím..jen uvažuju.
Jinak ale stroj je to pěknej a až ho doděláš, tak bude určitě ještě lepší..Doma to nadělá ještě moc a moc práce..
Mě by stačila klidně jen ta přední lopata, zadek bych oželel,nic nekopu..ale bohužel, no..kde je jim konec..


- A předchozí model původní K161 byl takový převlečený traktor...viz. vypůjčený obrázek, ale těch je v čechách pramálo a od něho pak se rozvinulo vše to ostatní..
Přílohy
161.jpg

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar Proma - Ladovacz koparko

#11 Nový příspěvek od pawka »

covece myslim si, ze sem videl, jeste predchozejsi nekde, toto uz je docela stroj,ale pak s ramem se z toho stal bagr.

vule je hlavni pricina,ale jak vznikne vule,je vec druhá,tak sem to myslel
-nemenit olej,kase tam byla
-napadany cizi bordel tam nebyl,protoze byli vsechny srouby ve viku,jinak by z toho byl odpadni kos,protoze v brzdach sklad materialu byl
-poupadany srouby z vence ano,i ten mohl pomoci,ale optisknute nikde nic nebylo,ani na sroubu zub ani na zubu sroubsroub byl z blata materialu...proc kdysi menili ci odsroubovavali venec nevím,treba tam dam novy venec atd a znova se neco stane :-( ale ja s nim moc km nenajedu
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar Proma - Ladovacz koparko

#12 Nový příspěvek od Nunas »

No jo,právě že člověk nikdy za ty roky už nezjistí co s tím kdo dělal a jaký byl důvod.Já třeba měl kliku, že takhle po vsi se občas něco dovím typu "jooo tenkrát se to tady lojzovi kouslo támhle na návsi, tak jsem ho táhnul se zablokovanym kolem" ale to je asi tak všechno,takže ti to stejně nic neřekne a pak když to rozebereš,tak se nestačíš divit..
Ten tvůj diferák mohl klidně někdo předělávat třeba že mu nevyskočila uzávěra zpět, nevšiml si toho a pak to někde serval na asfaltu,tak to rozebrali a použili buhvíjaký nejty a šrouby zrovna co bylo po ruce.
Dnes když v každým bauhausu koupíš všechno během půl hodiny, je to jiné než tehdy když nikde nic nebylo a člověk musel chodit žebrat do dílen a fabrik. Ale to ještě se závady v servisech řešily a servisáci tomu rozuměli, dnes už se jen vyměňuje a dělaj z lidí blbce.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar Proma - Ladovacz koparko

#13 Nový příspěvek od pawka »

muj stroj pred erou nakladani na dvore jedne dopravni firmy,cely zivot nahrnoval uhli v Primone Ceska Trebova.tam mam i strejdu,ale delal u drahy..vic nevim
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar Proma - Ladovacz koparko

#14 Nový příspěvek od Franta.cz »

utržené zadní oko dynama, dáme altík ze škodovky nebo favorita, máme oba, ale ještě sem nebádal řemenici, času dost, kdyby někdo chtěl dodat poznatek, tak at písne, dík
Na škodu 105-120 pasuje řemenice ze Zetoru

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: K 161 N Ostrowek - Bumar Proma - Ladovacz koparko

#15 Nový příspěvek od pawka »

Franta.cz píše:
utržené zadní oko dynama, dáme altík ze škodovky nebo favorita, máme oba, ale ještě sem nebádal řemenici, času dost, kdyby někdo chtěl dodat poznatek, tak at písne, dík
Na škodu 105-120 pasuje řemenice ze Zetoru
takže stačí prelisovat řemenici a vyrobit drzak z uhelniku a dvou trojuhelnicku,jak sem to videl v katalogu Z 70xxtky , díky ušetřil jsi mi bádání 8)
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“