Historická lesnická technika

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Historická lesnická technika

#542 Nový příspěvek od Sniper »

Tak už je konečně doma ;-)

Tatra 148 HR Hiab Foco 670 K

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Historická lesnická technika

#543 Nový příspěvek od Hranostaj »

Krása. Na co ji budeš používat? Nebo jen tak pro radost?

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Historická lesnická technika

#544 Nový příspěvek od Sniper »

Já v nich vyrostl, takže se vracím do dětských let :co?:
Dá se do ucházejícího stavu včetně oplenu a 1x ročně si s ní dovezu palivo a 2x ročně nějaký sraz :driver:
No a ve volných chvílích vyvezu děcka po vesnici :rally:
Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Historická lesnická technika

#545 Nový příspěvek od dvk »

Tak to konečně klaplo. 8) Dlouhé čekání, velká radost. :smich:

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Historická lesnická technika

#546 Nový příspěvek od honzasl »

Dá se na tuhle Tatru s oplenem nasadit taková ta "podlaha" na převoz paliva a krátkého dřeva?

Soused leso-zemědělec vozí na lesovoze T815 všechno možné, balíky sena, slámy, betonové panely..... Úplně univerzální vozidlo.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Historická lesnická technika

#547 Nový příspěvek od ota »

To Honzasl u nás pro firmu jezdil kluk z pily a převážel na lesovoze betonové skelety trafaček. A pak i vystrojené trafostanice. Tuším že v pohodě 4 najednou. Párkrát jsem ho skládal. Vozil i meteriál jako I, U profily v 12 metrech. Celej balík. Tak jako klády. On má asi k tomu několik návěsů, nebo ten 2 nápravovej oplen. Jak klasickej, tak ten s natáčecíma nápravama.
Jinak Snipere paráda! Kdysi k pantaťíkovi jezdil šéf z pily. A já jednou kuťil šťípačku na dřevo. A on že kruciš koukam jakou tu máš pístnici. Škoda minulej tejden jsme dali sešrotovat tatrovku s Hyab rukou. Stála tam dlouho v koutě v kopřivách. Tam bys si vybral pístnici. A já s otevřenou hubou kruci to jsem měl vědět! A on no ono by se ťi možná hodilo celé to auto? No rychtyk hned bych ho bral! A dědko kura to jsem měl vědět! Asi by to v pohodě i jelo! Nevěděli jsme co s ťím.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Historická lesnická technika

#548 Nový příspěvek od Sniper »

honzasl: všechno jde 8)
Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Historická lesnická technika

#549 Nový příspěvek od ota »

Hned bych pro Tebe měl kšeft! Mám v lese asi 20 kubíků paliva. Mám to vytahaný v lese u bohužel bývalé cesty. Vyvážečka a harvastr udělali z cesty močál a nelze tam mejma prostředkama zajet. Je to vytahaný v dýlkách. Naložit a odvézt dom. 8) Kdyby Jsi jel kolem dal bych Ti ,,zarobit". :smich:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Historická lesnická technika

#550 Nový příspěvek od Sniper »

A není lepší to dřevo v tom lese rovnou zapálit, ať si člověk doma nedělá bordel a ušetří plno práce? :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Historická lesnická technika

#551 Nový příspěvek od ota »

U mě jistě ne! Klidně si bordel doma na tom mojem place udělám. Ono to zase nebude tak hrozné v tom mojem dvorečku! :vysmech: Rád pracuju se dřevem a vůbec mi to nevadí. Jenže teď nesmím dělat těžkou práci a jsem doma sám. Všichni na žních. A sámotnýmu se to špatně manipuluje když na to nemá věci. Tuhle jsem naložil se sousedem špalky v lese traktorem. A doma je skládal sám ještěrkou. No trvalo to, ale šlo to. Tady to bych sám nedal.
No a tady co máme les nejde pálit. Všude se těžilo kolem a je tam hromady klestu. Vesměs ze souší. Dokonce lesák udecal toho pána co má les vedle nás a měl to tam od loňska všechno suchý že to vytěží. Už je to dole a myslím že dneska to harvestr pochroupe a rozmanipuluje. Stromy napadaly i k nám. Ale jen pár. To by bylo jako knot. Byly už suchý jako trout. Ty by hořely jak fagule! Pálení v lese se bojím. Jednou tady pálili brygádnící a vzalo to pár hektarů. V noci přišel vítr a už to jelo. Až budu moct zase makat naplno, všchno to tam zpracuju. No myslím tak za rok budu snad schopnej. Už mám vyjednaný sezenice na výsadbu. Už se těším až to poklidím a za dva roky budem sázet. Baví mě to v lese. Chodím s Axisem každej den na procházku a les vždy navštívíme. 8) Z rodiny jsem asi jen já koho to v lese baví a jde si tam odpočinout! :vysmech: A to ještě ten klučina správce že tady si to zdělej, tohle taky, tady to klidně vyčisti. No a já hm, hm tak až budu moct tak to zdělám jo. Vezmu si malej traktůrek káru a jedu ráno. A jsem tam celej den. A přijedu dom a manželka to jsi vyřízenej? Ale kdepak jsem uplně spokojenej!

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Historická lesnická technika

#552 Nový příspěvek od Veteranista! »

Tatra je super, zrovna dneska dělám testaci T148 S3 8)

To já dřevo, příprava včetně topení, letos už naštěstí jen v dilně, úplně nemám rád. Jen to zdržuje od práce :vysmech:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Historická lesnická technika

#553 Nový příspěvek od Sniper »

Veteranista!: neboj, až přijde ten správný čas, ozvu se. Těch testací bude u mě docela hodně.
Od motorekn, přes auta, po náklaďáky :co?:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Historická lesnická technika

#554 Nový příspěvek od pavel sk »

Sniper: tá Tatra 148 (vlečny voz) je uz pomaly raritny exemplár 8) 8) 8) . Teda aspoň u nás :'( . Čo sa ich tu u nás v minulosti najazdilo. :( Vlek posuvny na tiahle som už tiež pekne dávno nevidel. Posledne sme mali jednoosak DAV-8 a ten už mal výsuvné teleskopické ojo ako majú dvojosaky DAV-12. Ja som ťahal len ten väčší dvojosak za T- 815. Nech sa darí pri repase a teším sa na ďalšie foto 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Historická lesnická technika

#555 Nový příspěvek od Sniper »

pavel sk: to teda je rarita, protože vše skončilo ve šrotu. Já hledal přes 2 roky.
Auto na krátké dřevo s rukou za kabinou, nebo na zadku sem tam vidím, ale soupravu na dlouhé už vůbec.
Oplenový vlek mám už teleskop, to je také problém sehnat. Ale zas je dobré, že rozvora netrci za vlek a nic s ní nesundám.
No práce mě čeká plno, ale je doma, to je hlavní.
Jinak díky moc 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“