UNC 060,061

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060,061

#376 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo je stejný. Jen nový výložník má jiné pístnice na lopatu, nemá vyrovnávací pístnice a má jinak.trubky na připojení. Ale to co je na samotném stroji by mělo být stejné. Jednou jsme tu ten výložník měnili a bylo to o pár hadicích a čepech.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: UNC 060,061

#377 Nový příspěvek od koprkam »

Supr, díky za info.
Borci neztrácela se vám někdy voda z topení? teče mi tím výdechem směrem do topení (mám ten starej typ z Š120 v pravým blatníku). Nemáte s tím někdo zkušenost? Abych viděl, jestli se mám zrovna na vrakáču dívat po novým topení, nebo jestli to bude nějaká blbinka. Zatím jsem to jen vyklemoval (jako to topení), ale zima se blíží a tak bych to chtěl mít cajk... :)
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060,061

#378 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tam nemůže téct nic jiného jak radiátor....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: UNC 060,061

#379 Nový příspěvek od koprkam »

Klasik by pravil: tak to mám opět ohromnou radost :smich: Co už no, nikdo nemládneme, musím to vykopat z blatníku a mrknout na to. Díky za tipa.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

m645
Příspěvky: 44
Registrován: úte kvě 12, 2020 8:49 am
Bydliště: Brno

Re: UNC 060,061

#380 Nový příspěvek od m645 »

Pánové, prosím vás, nemáte někdo kontakt na normálního servisáka UNC? Koupil jsem od souseda stroj, co dlouho stál. Nemá žádný dramatický problém, ale potřebuje opravit únik oleje ze vstřikovacího čerpadla + přetěsnit několik míst na hydraulice. Pro průměrně znalého člověka lahůdka. Sám to ale neudělám, nemám dílnu, vybavení ani znalosti.
Pokusil jsem se najít sevis v Brně a okolí a bohužel se nenašel nikdo, kdo by mi s tím pomohl. To opravdu nikdo není????

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: UNC 060,061

#381 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

je prosím náký postup,jak natáhnout navijákem nepojízdnýho bobcata na podvalník?rozpojujou se někde řetězky?vidím tam náký víka a ještě jsem nekoukal pod ně,ale mám obavu,aby mi žetězy nespadly z kol a nepřidělal si práci. v pondělí se mám do toho v práci pustit a rád bych si udělal nákou duševní přípravu. děkuji za rady..
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: UNC 060,061

#382 Nový příspěvek od Navarson »

Nevím jak u bobcata. U UNC odpojím z kostky ovládání brzdíčů trubičku co vede přes rozdvojku k brzdičům a přes vhodný šroubení na kusu hydraulický hadičky do tej trubičky pustím tlak přes redučák z CO2 flašky. Brdiče UNC povolí kolem 20bar. Ale ještě jednou povídám, brzdy u bobkata neznám.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060,061

#383 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nevím jak Bobcat. Ale myslím si že pokud je tam pojezd pomocí řetězu, brzda bude součástí stranového hydromotoru. A teď přesně neřeknu jak by to mělo být řešené, ale předpokládám že pastorek bude na ložiscích a hydromotoru v něm bude jen nasazený.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

mrkvička
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 30, 2020 3:18 pm
Bydliště: kósek od Prahe

Re: UNC 060,061

#384 Nový příspěvek od mrkvička »

Bobcat má brzdu řešenou elektromagnetem. Zvednout kabinu a celý ho odšroubovat a vytáhnout z převodovky

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: UNC 060,061

#385 Nový příspěvek od Navarson »

No a nešlo by do toho brzdiče pustit napětí z baterky? Třeba i přinesený?...Nebo je to nějak zvazbený na chod motoru?
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

mrkvička
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 30, 2020 3:18 pm
Bydliště: kósek od Prahe

Re: UNC 060,061

#386 Nový příspěvek od mrkvička »

je v kabině relátko, přes které by to šlo. Ale odklopit kabinu jsou dvě matky, odšroubovat cívku, dva šrouby. Nevím co je to za model, ale přístup k ní docela je. Když je zabržděno v tahu, jde trochu hůř vytáhnot. Vazba je na hrazdu, která se dává přes břicho.Odbrzdit se dá i bez ní tlačítkem, ale tam se to dle modelů různí.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: UNC 060,061

#387 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

kluci,děkuju.ani sem netušil že bobek něco takového má.je to bobcat 743.já si myslím,že se nám zase vyrakvila kardanka z motoru na čerpadlo.vibrace,ted už mlácení.jednou jsem motor tahal sám a kardanku nám někde repasovali.ted je poptávka bobíka naložit a odvézt do opravy.nemám se tomu věnovat z nákých interních důvodů firmy.jenže to je takovej rachot,že se bojím,že tam rozmlátím při tom nakládání kolo ventilátoru.pak už bude celý bobík,kterým hrneme v zimě sníh na firmě do šrotu.radši bych to nákým způsobem vyřadil a natáhl na podval.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: UNC 060,061

#388 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tak se priority na firmě změnily.hlavně poté,co jsme hrnuli růčo hrablama firemní dvůr od sněhu.a byl jsem nasazenej na toho bobíka.ještě jsme si zavolali poradce,pána v důchodu,co opravoval bobcaty.že prej to nejde vyřadit,ten pojezd.poslechl to valchování a vyhodnotil,že motor.s tím bych si rady nevěděl.ale já sem šel po tom kloubu,po tý kardance.takhle jsem to diagnostikoval já.tak jsem to poodpojoval a začal sem sápat motor.a pak???trošku sem s ním vyjel a posvítil tam a půlka rozšmelcovaný kardanky furt trčela na tisícihranu hydr.čerpadla.a bylo vyhráno.kardan jede zejtra na repasi do Jablonného v podještědí.jsem rád,že to není na motor...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
honzina02
Příspěvky: 52
Registrován: sob pro 19, 2020 1:05 pm
Bydliště: Turnov

Re: UNC 060,061

#389 Nový příspěvek od honzina02 »

Zdravím.. v práci máme novotnýho 761, je to asi repas klasiky UNC 061, protože vypadá stejně.. je v tom 7701 motor a je to celý v novejším kabátě. Je to rok cca 2015 a má asi 3tis. mth Zajímalo by mě jak v tom originálním chodí ta 5201, jak říkám.. v práci v tom je 7701 a když mám nabrat mokrej slamnatej hnůj proti zdi a opřu se tak bobik hrabe, nebo když hrnu hnůj po rampě tak ten motor burácí slušně.. ale furt jede, ještě se mi nestalo že by se zadusil motor, vždycky hrábne a vyložník zvedne v tý origo lopatě prakticky cokoliv, co se do ní vejde.. prostě to má fakt švih. Přijde mi, že ta 5201 v tom musí bejt slabá nee ? Nebo tam je jiný zpřevodování.. třeba víc do síly ? Ptám se proto, že bude nejspíš na prodej, 7701 motor by se mi hodila a mám doma jednu vylítanou vránu 6901.. utáhne se to ?
Díky

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060,061

#390 Nový příspěvek od Tomas6 »

Můžeš prosím vyfotit co to je za stroj? 761 rozhodně nevypadá jako 061. To spíš 760, ale ta by měla mít snad 3-válec.To byla kopie unc 750. Ta 6901 to utáhne, nebude to tak divoké. Ono 060, 061 a 750 s 5201 taky fungovala, akorát nedokázala brát takovou špónu...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“