UNC 060,061

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: UNC 060,061

#331 Nový příspěvek od koprkam »

A co tu ten:
https://cdn.remeslnicke-naradi.cz/image ... adou-t.jpg

:smich: Za rozumný peníz to je, naložíš s tím taky ledasco, né sorry jako, fór :D
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: UNC 060,061

#332 Nový příspěvek od PEST »

Ten nový je jeden z důvodů proč bych do starého nechtěl dat vic jak 100, nebo 150 za pořízení.....protože ještě opravy, no vsak to znáte sami. Jenze cena nového, to už jsou zase peníze, které raději dám do traktoru, kombajnu nebo necoho na zemědělství, je mi jasný že za 20tis nic neporidim, ale zase to není věc která by mi extra vydelavala, spíš mi bagr ušetří práci. Musím si to i srovnat v hlavě asi pořádně nevím co vlastně chci a univerzál je vždy kompromisem. A k té lopate...tuhle chtěla žena kompost na zahon, přivezl jsem ji asi půl kubíku a tata mi říká, to jako lopatou jo? To čumím žes nezaprahl bagr :D

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: UNC 060,061

#333 Nový příspěvek od koprkam »

No my koupili UNC za nějakejch 230 a byl na holejch gumách a celkově takovej vyžitej. Za 150 prodával podnik UNC, který jsem měl, jako krmivář a vzhledem k faktu, že podnik šel financema do pí**, tak bylo na sračku. Co se týká Hona, tam jsou ceny příznivější, ale o ty se moc nezajímám, na mě je to už moc velký. Chtěl jsem buď to, nebo UNKčko, ale pak jsme pořídili ČN na traktor a nelituju toho.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: UNC 060,061

#334 Nový příspěvek od xlmen »

Nemá náhodou někdo dílenskou příručku pro podkop k UNC? Je to ten typ ještě se sedadlem na podkopu.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: UNC 060,061

#335 Nový příspěvek od koprkam »

Tak konečně hrčím :pohar: , leč jsem trochu zklamanej. Koupil jsem nový pístky do Bardějováků a v pravým kastlíku mi jeden teče a celkem fest. No po novým roce objednám ze čtyři nový. Jenom mě mrzí, že je to v tom pravým, protože tam je zrovna tolik elektriky, no hanba blut. Ale jinak celkem fajn, až na starty, ty jsou tristní, myslím, že se mi něco nepovedlo na dvou hlavách, ale to se vyladí. Mile mě překvapil pojišťovací ventil v motoru motor jak studenej, tak i teplej maže na 3,5 bar.

By the way, kolik Vám do UNC vejde oleja? Já po několika startech mám nalito cca 64 litrů a mám furt málo. Ještě si myslím, že si klidně pětku veme. Viditelně nikde nic neuniká, ale co já vím?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: UNC 060,061

#336 Nový příspěvek od oco13 »

K tým cenám -slovensko - ňúrim a šmejdím stále, ale hon za dvojku unco za 6ku to je minimum. Lepší stav kludne 2x tolko. :-/

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: UNC 060,061

#337 Nový příspěvek od koprkam »

Tak drží si to cenu, bejvalo to lepší, tak pět šest let nazpět. To se dala trochu slušná 7745 koupit okolo 220 tis. Teď ti šmějdi neví, co by za to chtěli. Ale tam ceny vyšponovali dovozci rádoby "zachovalejch" traktorů z ciziny.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060,061

#338 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ty starty,nech si to sednout, já když předloni udělal motor taky to v zimě stálo za prd a chytalo to po jednom válci,no teď už je to celkem ok. Je důležité mít v pořádku vypínání spojky.
Spíš mám obavu že budu muset ten motor tasit ven, páč se mi vytlačila gumička na jednom olejovém filtru, udělalo to už loni,ale to byl mráz jak kráva,tam jsem to přičítal hustému oleji a možná nesprávné montáži,ale.ted bylo kolem třech nad nulou. Tak jestli se nesekl pojišťovák. Bobík byl do nedávna na službě na stavbě tak naštěstí se to stalo až teď mi, jinak bych asi sháněl klikovku.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: UNC 060,061

#339 Nový příspěvek od koprkam »

Jestli máš ještě ty starý filtry a nepředělával jsi to tak, jak já, tak mám pro tebe dobrou zprávu. Pojišťovák je na tělese filtru. Stačí sundat ze tří šroubů ten hliníkovej držák dvou baněk a na ponku si s tím už poradíš. Jinak taky to asi nechám sednout, ale nejsem z teho šťastnej.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Vanicko
Příspěvky: 85
Registrován: pon bře 18, 2019 7:13 am
Bydliště: Praha

Re: UNC 060,061

#340 Nový příspěvek od Vanicko »

Keby niekto potreboval navod na obsluhu UNC061


https://ulozto.cz/file/QBp20u73O8zU/unc ... bsluhu-pdf
Mám rád traktory pre radosť, radosť keď niečo utobia a radosť keď nemusím ísť z poľa domov peši...

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: UNC 060,061

#341 Nový příspěvek od koprkam »

Tak borci zase válčím s elektrikou. Tradičně nejdou blinkry, výstražněj jde jenom pravej blatník, levej ani nehlesne. Nemáte někdo schéma elektroinstalace? Jinak teda mám chuť to vytrhat a udělat od znova.
Musím si pochválit žhavení, to byla to dobrá investice. Včera byly tak tři stupně a chytlo to na otočení. Ale zbytek motoru mě sejří, jako svině. Potentoval jsem si teda dvě hlavy, ale to je můj problém. Nicméně vstřiky udělaný a motor hrozně modře kouří a smrdí jak petrolejem, nebo tak nějak. Asi budou už chycený kroužky. Předvstřik taky udělanej kapilárou na 24°. Jestli budu mít v létě čas a peníze, tak pude motor znova ven.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: UNC 060,061

#342 Nový příspěvek od Navarson »

Mám tuto...estli ti to k něčemu bude... :-/

Obrázek . Obrázek
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060,061

#343 Nový příspěvek od milosm »

Jestli můžu doporučit, udělelej rozvody na novo. Je to celkově jednoduché zapojení, možná taky na něco zajímavého přijdeš (jako já třeba u dobíjení,teploměrů, nebo různé schované lustrsvorky), zvláště v motorovém prostoru budou za ty léta v teple a oleji PVC pláště kabelů ztvrdlé a popraskané. No a soustřeď se hlavně na kvalitní propojení koster, to bude zřejmě i tvůj aktuální problém. Zvláštní pozornost by jsem věnoval propojení minusu z baterie na odpojovač a odpojovač vlastní. Myslím, že spousta vyhořelých strojů, doplatilo právě na toto místo. Mědený pásek časem prořídne a u v součastnosti prodávaných některých odpojovačů (myslím, že to je polská výroba) je relativně malá proudová zátěž no a při delším startování se po čase vyhřeje přípojný šroub - mě se to stalo, naštěstí se jen přerušil obvod odpojovače. Jinak určitě se vyplatí udělat nové autokonektory a očistit protejšky na přístrojích. Autokonektory lisuju kleštěma s kleštinama, ale dá se to i plochými kleštěmi, pro jistotu zakápnu trafopájkou s cínem na kontaktu s kabelem, izolaci doporučuji stáhnout zdrhovacími kleštěmi, ne štípačkami. Celé to pak přetáhnu smrštitelnou bužírkou a ohřeju. Vše je za pár korun, jde to rychle a myslím, že se to u takto starých strojů, kde nevíš jaký šikula a co opravoval, vyplatí ;-)

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: UNC 060,061

#344 Nový příspěvek od koprkam »

No asi to tak dopadne, protože, jak říkáš celej ten svazek kabelů v motoru je vyhřátej, jako svině. Jinak co dělám já, tak lisuju na Fastony, to byla co se týká elektroinstalace asi nejlepší investice. Teda po reduktorovým startéru. Pravdu máš i v tom, že ukostření je tristní. Je tam dodělávaný rádio, ale nikdo neví jak, ani odkud, nebo kam 8) Stejně nefunguje. Něco jsem dobastlil já, ale to jsem se snažil udělat co nejšetrněji. Hlavně nejhoší je, že je to všechno doblutý od hydraulickýho oleja.
Co se týká odpojovače, tak přemýšlím, že bych zrušil tu zásuvku u předního kola a zapojil to vyloženě tak, jak je to u traktorů, protože když nabíjím baterku, stejně ji tahám ven, jelikož se dívám na vodu,... Jenom nemám lisovací kleště na tak velký oka, ale pár známejch jo, tak snad pomůžou.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060,061

#345 Nový příspěvek od milosm »

Tak zrovna ta zásuvka je šikovná, zvláště když není baterka v nejlepší kondici. Připojení je kryté, nože festovní a hlavně nemusíš odklápět boudu, když ti baterka trochu zahapruje a nebo když potřebuješ baterku pro něco jiného. No a spojení s elektroinstalací je taky dost brutální. Já jsem si naopak sehnal připojovací nože na kabely a když je potřeba připojím pomocnou baterii, nebo naopak nastartuju traktor. Docela tu mám ještě jednu zásuvku, kterou chci dát na Z4911 pro snažší přístup k baterce. Díky obrovské ploše a průřezu kabelů, přes ni můžeš i nabíjet. Jediný co mě rozčiluje je plechový kryt přes kontakty té zásuvky. Vyřeší to neodymový magnet na koncový ohyb krytu, když máš výložník uplně dole, vyjde to přesně na něj a drží jak přibytý. Vhodný neodym najdeš v každém starém pevném disku z PC nebo NB, uvnitř na ramenu hlaviček...
No a takhle velký oka spíš pájej než lisuj, jen potřebuješ aspoň tak 250W kopyto, aby se pořádně ta licna prohřála.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“