UNC 060,061

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Mies
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 24, 2023 4:00 pm
Bydliště: Fin

Re: UNC 060,061

#421 Nový příspěvek od Mies »

Ahoj!

Udělal jsem opravu a nyní je potřeba doplnit olej do převodovky. Množství je uvedeno jako 9 litrů do převodovky a 2 litry někam do motoru? Kam se ty 2 litry přidávají?

Jakub Linhart
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 12, 2023 10:08 pm
Bydliště: Kladno

Re: UNC 060,061

#422 Nový příspěvek od Jakub Linhart »

Ahoj všem mám prosbu, neví někdo z vás co dělat s hydrogeneratorem spv 20. Poridil jsem unc 750 první verze je to hodně podobné jako 060. Bardejov. Motor zetor.

Když jedu směrem dozadu tak to jede krásně jemně a s citem po pouštění kniplu to krásně zastaví a stojí. Když to samé udělám směrem dopředu tak se kola roztočí a po pouštění páky se to ještě pár vteřin dotací a je to takové tupé neohrabane bez citu nic nic a najednou se to rozjede. Nedá se s tím moc manipulovat s citem. Čerpadla jsem měl venku obě. Vlastně celý motor se vším všudy. Všechny hadice jsou nové vyměněné a přetesnené. Brzdy pod motory jsou také nové. Vše co šlo jsem přetesnil a vymenil od hadic až po zmíněná cerpadla spv20. Už před koupí to samo mělo tendenci popojizdet na místě práva strana lehce táhla.
Po výměně těsnění v cerpadle spv 20 je to stejné.
Všiml jsem si že tam jsou dvě pružiny které vyrovnávají čerpadlo aby běželo na neutrální krásně rovně. Vše jsem srovnal a namontovat teď už na neutrální kola stojí. Tak netuším proč to směrem dopředu dobrzduje tak strašně dlouho. Směrem dozadu to zastaví téměř hned.
Setkal se s tím někdo z vás? Nikde nic neboucha zvuk to má pěkný na obě strany. Cerpadla maji nove gumičky a těsnění veškeré Díly nakupiju ze slovenska Stetex mají tam slušný výběr. Oleje jsou také v pořádku a na vakuometru hodnoty také v pořádku. V kniplech Bardejov nové hadice a ty horní špunty také po výměně. Motory mají perfektní sílu hydraulika je také v parádní kondici. Motorové je to po go vrni jak koťátko

Díky moc za radu

Mies
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 24, 2023 4:00 pm
Bydliště: Fin

Re: UNC 060,061

#423 Nový příspěvek od Mies »

Existuje nějaký návod na výměnu těchto spodních tlumicích pružin? Lze je vyměnit, pokud odstraníme nápravy a zvedneme kabinu ze čelního okraje nahoru? Musíme například odstranit hydraulické trubky z cesty?


Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060,061

#424 Nový příspěvek od Tomas6 »

Návod netřeba. Nahoře to nech zajištěné, dolů vyndej ty čepy a kabinu pozvedni. Spíš bude problém vyndat ty čepy.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Mies
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 24, 2023 4:00 pm
Bydliště: Fin

Re: UNC 060,061

#425 Nový příspěvek od Mies »

Nový filtr je trochu jiného rozměru, vadí to?

Obrázek

Obrázek

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: UNC 060,061

#426 Nový příspěvek od ITS »

Nevadí, ale musí se upravit dosedací plochy, aby bylo zaručeno, že olej nepoteče jinudy, než přes filtr.
Znamená to horní trn a těsnění dle díry ve filtru a dolní pružina podložená, aby filtr tlačila na horní trn.

Mies
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 24, 2023 4:00 pm
Bydliště: Fin

Re: UNC 060,061

#427 Nový příspěvek od Mies »

Nepamatuje si někdo, jaký je závit u místa pro měření předřízeného tlaku?
Obrázek

Mies
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 24, 2023 4:00 pm
Bydliště: Fin

Re: UNC 060,061

#428 Nový příspěvek od Mies »

[youtube]https://youtu.be/qpM9EvI6rmo[/youtube]

Jízda funguje lépe za studena než za tepla. Stejná chyba ve obou jízdních okruzích, mohla by být nějaká špína ve ventilu?

Uživatelský avatar
Fogas11
Příspěvky: 148
Registrován: úte srp 10, 2010 11:36 pm

Re: UNC 060,061

#429 Nový příspěvek od Fogas11 »

Nazdar vyriešil si to nejak? Ja mam podľa zvuku rovnaký problém ja sa chystám kvôli tomu vymeniť celú pojazdovu sadu čerpadlá + hydromotory.
UKT 7045
___________________________________________
"Aj boh má silu, ale hydraulika je hydraulika"

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: UNC 060,061

#430 Nový příspěvek od jiriSBS »

...problém může být ve ventilech na hydromotorech SMV SMF ,pojistné ventily na 35MPa , při dlouhodobém přetěžování
ventilů dojde k vyhřátí pružin ventilů . Pro vyzkoušení stačí zaměnit ventily pro jízdu vpřed za ventily pro jízdu vzad .
Často se stávalo , že kombajny s hydropojezdem nemohly vyjet po zahřátí oleje do kopce , tak se zaměnily tlakové ventily
mezi sebou a kombajn pokračoval dále ve sklizni , ale zpátěčka byla byla slabší . Tuto poruch si zapříčiňuje obsluha sama , když stroj při jízdě do kopce snižuje rychlost pojezdu nechávají páku na max. rychlost , v tom okamžiku část oleje unika
přes poj ventil , při průtoku přes ventil se olej ohřívá na teplotu přes 300°c a poškozuje pružinu ventilu . Proto je nutné
při snížení rychlostí stroje stáhnou páku pojezdu , to platí hlavně pro stroje vybavené motory SMV a SMO .

Lukaslbc
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 12, 2024 8:06 pm
Bydliště: Liberec

Re: UNC 060,061

#431 Nový příspěvek od Lukaslbc »

Hlásím se do klubu, ten samý problém s jízdou mám i já na 750 locusu. Vyměnil jsem oba hydromotory a generátory, ale problém nezmizel.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“