Vysílačka na UKT

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 2334
Registrován: úte říj 21, 2008 8:30 pm
Bydliště: Lštění

Re: Vysílačka na UKT

#31 Nový příspěvek od kapr »

Hrnecek píše:
jarek6945 píše:stalo se to a ne jedenkrát proto bych ani dálkové ovládání nechtěl, neco ti zkratuje a jsi od traktoru daleko a když nestihneš doběhnout tak ho převrátíš.v lepším případe ti zdechne motor tak je to u tun 40 .nevim jak ej to u navijáku 3bz tam uz je mozná nejaká spojka ale neveřím tom radši si do toho traktoru sednu a mám to pod kontrolou. :) Ale je dost možné že už vymysleli nejakou pojistku když s náhodou neco stane tak naviják sám vypne ale o tom sem se nedočetl ještě.
No, pokud máš vysílačku od někoho, kdo tomu rozumí, ne že se tak jen tváří, tak se není čeho bát. navíc na vysílačce by měl být STOP systém... Nedokážeš si představit, kolik práce a hlavně kroků taková krabička ušetří 8)
Naprosto s tebou souhlasím Hrnečku, jak jednou člověk čuchne k vysílačce tak už nechce jinak
Jezdím se strojema, kterým věřím John Deere

mamon
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 04, 2012 5:29 pm
Bydliště: Žamberk

Re: Vysílačka na UKT

#32 Nový příspěvek od mamon »

dobry den petřeponal bych taky poradit o dálovym ovládáním navijáku, mam naviják Golem 431 ovádání elektro vzduch neřešil už někdo něco podobného

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Vysílačka na UKT

#33 Nový příspěvek od myky »

jarek6945 píše:stalo se to a ne jedenkrát proto bych ani dálkové ovládání nechtěl, neco ti zkratuje a jsi od traktoru daleko a když nestihneš doběhnout tak ho převrátíš.v lepším případe ti zdechne motor tak je to u tun 40 .nevim jak ej to u navijáku 3bz tam uz je mozná nejaká spojka ale neveřím tom radši si do toho traktoru sednu a mám to pod kontrolou. :) Ale je dost možné že už vymysleli nejakou pojistku když s náhodou neco stane tak naviják sám vypne ale o tom sem se nedočetl ještě.
Na tun 40 by měl být koncák který má závislost na pohybu válce spojky navijáku a když pustíš tlačítko navíjení tak ti přes ten koncák rozepne spojka na traktoru a když ti spojka na navijáku rozepne koncák ti sepne spojku na traktoru.
Kruci je to trošku krkolomný, snad se v tom jde vyznat.

Uživatelský avatar
Samm
Příspěvky: 6
Registrován: stř úno 29, 2012 9:00 am
Bydliště: Strakonicko

Re: Vysílačka na UKT

#34 Nový příspěvek od Samm »

jarek6945 píše:co si myslíte o tomto ? je to na profesionální přibližování? http://stroje.bazos.cz/inzerat/10265979 ... ku-12V.php
Mám to přes rok na TUN 40 a mohu vřele doporučit!!! 8)

Uživatelský avatar
jimird
Příspěvky: 386
Registrován: stř pro 02, 2009 6:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vysílačka na UKT

#35 Nový příspěvek od jimird »

to já měl od flajzara,ale vysílčku jsem měl na krku a při manipulaci mi spadla mezi klády a traktorem jsem ji zahrnul
a teď bez dálkového nic nevytáhnu,když na to nevidím, zasekává se to za pařesi a já pořád běhám mezi traktorem až me to přivádí k šílenství - bez dálkového si už ani neuprdnu a to jsem předtím tahal kolik let bez nej

slata2
Příspěvky: 20
Registrován: pát bře 04, 2011 5:36 pm
Bydliště: Tábor

Re: Vysílačka na UKT

#36 Nový příspěvek od slata2 »

jarek6945 píše:co si myslíte o tomto ? je to na profesionální přibližování? http://stroje.bazos.cz/inzerat/10265979 ... ku-12V.php
Já jí mám a za ty prachy super!!!!

Uživatelský avatar
jimird
Příspěvky: 386
Registrován: stř pro 02, 2009 6:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vysílačka na UKT

#37 Nový příspěvek od jimird »

prosím nemužu sehnat pěmětové rele na naviják k zápatce,aby se jen jednou zmáčklo tlačitko a zapatka zustala seplá a druhým zmáčknuti toho samího tlačítka se zase vypla (jedná se o tlačítka na dálkovém ovládání,takže to rele bude na traktoru v příjímači)

maf000
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 10, 2013 11:35 am
Bydliště: Francova Lhota
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysílačka na UKT

#38 Nový příspěvek od maf000 »

Mám 4kanál, 1-navíjení, 2-náhonová spojka,3-brzda, 4-stop motoru. Je to stavebnice dálkové ovládání s velkým dosahem. Cena cca1200kč vysílač+přijímač. Je to od Flajzara

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Vysílačka na UKT

#39 Nový příspěvek od myky »

Už jsi vyřešil tu brzdu na tlačítko?

maf000
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 10, 2013 11:35 am
Bydliště: Francova Lhota
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysílačka na UKT

#40 Nový příspěvek od maf000 »

Přes EV ventily. Přepneš zabržděno - odbržděno.

honza33
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 11, 2011 10:50 pm

Re: Vysílačka na UKT

#41 Nový příspěvek od honza33 »

jimird píše:prosím nemužu sehnat pěmětové rele na naviják k zápatce,aby se jen jednou zmáčklo tlačitko a zapatka zustala seplá a druhým zmáčknuti toho samího tlačítka se zase vypla (jedná se o tlačítka na dálkovém ovládání,takže to rele bude na traktoru v příjímači)
relé finder 26.01 12Vac impulsni bistabilní, je k němu ještě potřeba modul 12Vdc www.gme.cz/relef2601-12-p634-731

forman
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 01, 2014 12:07 am
Bydliště: brno

Re: Vysílačka na UKT

#42 Nový příspěvek od forman »

Ahoj chlapi,potreboval bych radu,sehnal sem origo dalkac z DTN 4 a ja mam TUN 40,myslite ze to je velky problem to predelat na jednobuben?

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Vysílačka na UKT

#43 Nový příspěvek od Codza »

Jestli origo dálkáčem myslíš Lesanu tak ta se používala - používá na oba typy navijáků.

t7245
Příspěvky: 514
Registrován: pát led 11, 2013 6:39 pm
Bydliště: znojmo

Re: Vysílačka na UKT

#44 Nový příspěvek od t7245 »

yeti.d píše:Ak sa dialkove ovladanie(DO) správne urobí a namontuje tak porucha DO iba obmedzí funkčnosť somotného DO.
Pozor na moduly 433Mhz používaju sa často a niektoré mají jedoduché kodovanie. Tam vznikajú problémy(nastavajú chybné povely)

Pozor na dialkový štart!!!

moduly su lacna zalezitosť. no potrebuješ ešte servo na ovladanie plynu a spolahlive spinače. Tam sa cena naviši. Jeden spinač 20€
co by to stálo na ukt s dtn

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Vysílačka na UKT

#45 Nový příspěvek od krajan »

Ja som kupil z ciny 4-kanal vysielac + primac
Da sa prepat - Tlacitko stlacis -zapnes druhy krat stlacis- vypnes
----------------Pokial drzis - tak je zopnute a ked pustis - tak vypne
Ten z Flajzara ma trocha chybu ze ked drzis tak po asi 20 sek sa to odopne
je to na 12 V
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“