Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#61 Nový příspěvek od Franta.cz »

To se rád zeptám.
Co používáš za kluzáky?
Jaký průměr lana máš?

špalek
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#62 Nový příspěvek od špalek »

Franto, velká omluva. Já se v létě moc na počítač nedostanu a tak mi unikl Tvůj dotaz na plastový lano. Teď jsem na landrovrech četl diskusi a vyskočilo mi vlákno z našeho fóra. Tak pokud Tě to ještě zajímá tak lano mám 12 , tahám na něj jako na ocelovým a kluzáky používám normální lité z interforstu. Než jsem je nandal na lano, vzal jsem jemný pilník a hezky vyhladil všechny drobné hranky. Jen na konci mám ten originální, protože na konci lana se zaplétá taková koncovka ( vypadá jak jojo ) a tam by byl normální kluzák opřený o lano a to by bylo špatně. Já jsem popisoval zkušenosti ve vlákně parta z lesa, ale to se nějak (to starší) vymazalo. Jinak platí, že pokud bys měl nějaký dotaz, ptej se. Ještě jednou se omlouvám. :pistol:

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#63 Nový příspěvek od Franta.cz »

Díky.
Není ta 12mm zbytečně silná.Podle tabulkových údajů mě vyšla u 10mm stejná pevnost jako u 11mm válcovanýho - Grizzliho.Ono na 50 metrech je to 3000kč rozdílu.
Ten nápad z kluzákama je dobrej 8)

špalek
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#64 Nový příspěvek od špalek »

Volil jsem 12 protože jsem se bál, aby ta pevnost byla skutečně jak píšou. Rozhodně bych nedoporučoval kladkové kluzáky, to lano se umí na bubnu splacatět do obdélníkového průřezu a to by se pak mohlo dostat mezi kladku a bok. S těma obyčejnejma kluzákama používám i "sběrné lano ", samozřejmě i u plastu platí co nejtupější úhly. A s plastem když se seknu za pařez, vypřáhnu, lano dám za strom a použilu ho jako kladku a vyprostím zápřah. V tahu to nerve kůru, ale nesmí se shrnout výškově. Nevím, jestli se vyjadřuju dost srozumitelně. Když tak upřesním.

TRAKTORDC
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 14, 2015 5:01 pm
Bydliště: Děčín

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#65 Nový příspěvek od TRAKTORDC »

Ahoj chlapi,

ještě jsem nezjistil, jestli je to to samé lano, ale na: vazaci-technika.cz mají cenu úplně jinou. Příští týden to prověřím a jestli je to ono, tak ho v dohledné době koupím. Mám ma Unimogu dvoububen Adler na kterém se lano dá vyměnit jednoduše, tak zvažuju, že bych tam zatím stabilně nechal válcovaný lano a plast tam dával jen pro opravdový krpály. Pokud uvidím, že plast drží, tak až válcovaný doškubu, přejdu na plast, pokud budu mít pocit, že plast odchází rychle, nechám ho jen na extrémy. Takže během cca dvou měsíců bych mohl mít první poznatky.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#66 Nový příspěvek od Franta.cz »

Němci mívají na jednom bubnu plast na druhým ocel.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1293
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#67 Nový příspěvek od Hranostaj »

Když tady zminuješ vázací prostředky tak taky přihodím skušenost.
Obědnal sem si tam nějaké věci a padli mne do oka řetězové úvazky.
Byla akce 5kusu asi za 2500. Každý uvazek c hák a dva metry hranatýho řetězu 8mm.
Všecko přišlo jak mělo.
Ale c háky sou trošku menší (celkově sou mín masivní ne ty co sem měl první) a zasekává se v nich řetěz,
mimo jinýho ten řetěz se mi seká i v tichto kluzácích https://www.monteco.cz/shop/kluzna-spona/pro2950.html.
jinak to celkem drží.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“