Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#16 Nový příspěvek od ondra smetana »

Cena rozhodně jediný kritérium nákupu není, si to jen vemte, zastavíte traktor vyskočíte a táhnete úvazky aspoň tři, podvlékací hák a lano vytáhnete 50 metrů a táhnete za sebou padesát kilo plus úvazky a někdy ještě aby byla větší prdel sochor. No a teď si vemte, že někdo z těch 50 kilo udělá pět-nebyla by to nádhera??? na plastový lano je spousta blbejch ohlasů ale kdyby vydrželo opravdu to co ocelový- nebyla by to nádhera??

Uživatelský avatar
Hrnecek
Příspěvky: 3162
Registrován: sob říj 25, 2008 4:01 pm
Bydliště: Vidlatá Seč

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#17 Nový příspěvek od Hrnecek »

ondra smetana píše:Cena rozhodně jediný kritérium nákupu není, si to jen vemte, zastavíte traktor vyskočíte a táhnete úvazky aspoň tři, podvlékací hák a lano vytáhnete 50 metrů a táhnete za sebou padesát kilo plus úvazky a někdy ještě aby byla větší prdel sochor. No a teď si vemte, že někdo z těch 50 kilo udělá pět-nebyla by to nádhera??? na plastový lano je spousta blbejch ohlasů ale kdyby vydrželo opravdu to co ocelový- nebyla by to nádhera??
Je spousta blbejch ohlasů, protože ho nikdo neměl...já bych do něj klidně šel, ale čekám až rozervu to lano. Nebudu vyhazovat 60 metrů kloudného ocelového lana ;-) Jinak já si myslím, že to lano z praktického hlediska nebude mít konkurenci
Lesoplundra všeobecná

Ňuňánek s Kvidem

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#18 Nový příspěvek od ondra smetana »

To mít asi opravdu nebude, no nic budu se teda těšit že brzo servete lano :) a půjdete do toho plastového a podělíte se o zážitky. Já bych měl jedině strach z tření v žabkách (kluzácích) ale dají se tam dát žabky s rolnama tak by to mělo být ok. Ale četl jsem tu na fóru, že to někdo měl a měl normální žabky a vydrželo mu víc než ocelové.

Uživatelský avatar
Hrnecek
Příspěvky: 3162
Registrován: sob říj 25, 2008 4:01 pm
Bydliště: Vidlatá Seč

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#19 Nový příspěvek od Hrnecek »

ondra smetana píše:To mít asi opravdu nebude, no nic budu se teda těšit že brzo servete lano :) a půjdete do toho plastového a podělíte se o zážitky. Já bych měl jedině strach z tření v žabkách (kluzácích) ale dají se tam dát žabky s rolnama tak by to mělo být ok. Ale četl jsem tu na fóru, že to někdo měl a měl normální žabky a vydrželo mu víc než ocelové.
Za 1. Mi nevykej, nebo se osypu (na fóru jsme si rovni)
2. Jsem psal, že na to lano se používají speciální kluzáky
3. Pěkně děkuju, že mi přeješ, abych co nejrychleji roztrhal lano :smich: :smich: :smich:

Michal
Lesoplundra všeobecná

Ňuňánek s Kvidem

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#20 Nový příspěvek od ondra smetana »

A jaký přesně kluzáky se na to používají, já jsem viděl a je to někde tady v tématu na obrázku s lanem, takový kluzáky jako když trubka a na ní je navařená spona, na první stránce to je a nebo rolnový ale ty rolnový jsou určený pro jakýkoliv lano, nejen plastový.

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#21 Nový příspěvek od ondra smetana »

A nevykám už :nene: :)

Uživatelský avatar
Hrnecek
Příspěvky: 3162
Registrován: sob říj 25, 2008 4:01 pm
Bydliště: Vidlatá Seč

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#22 Nový příspěvek od Hrnecek »

ondra smetana píše:A jaký přesně kluzáky se na to používají, já jsem viděl a je to někde tady v tématu na obrázku s lanem, takový kluzáky jako když trubka a na ní je navařená spona, na první stránce to je a nebo rolnový ale ty rolnový jsou určený pro jakýkoliv lano, nejen plastový.
Ty s rolnou jsou strašně těžký. Zkusím ty speciály najít :)
Lesoplundra všeobecná

Ňuňánek s Kvidem

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#23 Nový příspěvek od Franta.cz »

Tady jsou i z koncovkou.
Taky o lanu už dlouho uvažuju, pořád lítám v kopcích a s nahodilkou.
Přílohy
file.jpg

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#24 Nový příspěvek od Lesa »

Zdravím Franto, ještě se sem nechystáš? :)
K těm lanům - trochu jsem se k nim dostal už v A, a vůbec nejsou špatné. Práce je s ním luxusní, o tom žádná a v origo žabkách se taky nijak nedře. Ale než ho dáte do starého navijáku, vyměnit kladky a nebo nechat si je někde u soustružníka ohladit a opucovat taky vymačkané hrany a záděry na bubnech. A namazat ložiska v rolnách ať jdou lehce. Staré šrámy od ocelových lan na těchto místech a zadrhávající rolny a kladky mu vůbec nedělají dobře.
Willi ho ale na dvoububnu používal v kombinaci s ocelovým. Jeden buben s plasťákem na vyklizování na daleko a druhý s ocelákem na hrubé věci a nakrátko, případně po přitažení větší klády přehazoval na ocelák.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#25 Nový příspěvek od ondra smetana »

Franta.cz píše:Tady jsou i z koncovkou.
Taky o lanu už dlouho uvažuju, pořád lítám v kopcích a s nahodilkou.

A v čem je ten kluzák speciální oproti normálnímu, ať koukám jak koukám, nepřijde mi nějak vyjimečný je teda konstruován tak aby osa tahu byla rovnoběžná s osou kluzáku aale to je asi všechno. :-/

mato81
Příspěvky: 77
Registrován: pát úno 26, 2010 7:02 pm
Bydliště: Martin

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#26 Nový příspěvek od mato81 »

Ahoj vsetkym,priznam sa som zvedavy,ak ho niekto vyskusa,kolko vydrzi.Osobne tomu moc neverim,pouzivam tunku a tam by mu tie kladky asi nerobili dobre a ta cena!!!!Pouzivam klasiku ocelovu,valcovana v tunke vraj nic moc bolo mi povedane priamo v predajni.Mne tak lano vydrzi zhruba 1500-2000m3,to sa taha s pod a nad cesty,cize max namahanie lana,neviem ake mate vy zivotnosti na lanach. :-/

Milan pavlus
Příspěvky: 219
Registrován: čtv led 06, 2011 6:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#27 Nový příspěvek od Milan pavlus »

chlapi len ho viskusajte ja mam sealku z ocelovu dusu a v lete budu 2 roky co ho tam mam mal som ho 80m a teraz ho je asi 50 alebo 60m ale je to na lkt tam sa tak nederie jak u ukt

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#28 Nový příspěvek od Franta.cz »

Lesa píše:Zdravím Franto, ještě se sem nechystáš? :)
Zatím ještě ne.

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#29 Nový příspěvek od ondra smetana »

Tak jsem se bavil s dalšími dvěma traktoristy a plastových lanech slyšeli, dokonce je i viděli, ale jejich použítí nechtějí ani slyšet. Hodně lidí tomu nevěří, a kupodivu ne ani kvůli ceně ale kvůli tomu, že jsou prostě z plastu. :shock:

Uživatelský avatar
Hrnecek
Příspěvky: 3162
Registrován: sob říj 25, 2008 4:01 pm
Bydliště: Vidlatá Seč

Re: Plastová lana vs. Ocelová lana při soustřeďování dříví

#30 Nový příspěvek od Hrnecek »

ondra smetana píše:Tak jsem se bavil s dalšími dvěma traktoristy a plastových lanech slyšeli, dokonce je i viděli, ale jejich použítí nechtějí ani slyšet. Hodně lidí tomu nevěří, a kupodivu ne ani kvůli ceně ale kvůli tomu, že jsou prostě z plastu. :shock:
Jo, "starší" chlapi většinou novinky neradi vidí a dlouho trvá, než uznají, že něco nového je lepší, než to staré...mám to doma s tátou taky. na hovno válcovaný lano, akorát je to drahý..a jak mi dneska závidí, že se mi lano nekroutí, netřepí, drží jak kráva :ano:
Lesoplundra všeobecná

Ňuňánek s Kvidem

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“