"Weimar" T174-1

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Fido600
Příspěvky: 71
Registrován: stř říj 31, 2007 11:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: "Weimar" T174-1

#16 Nový příspěvek od Fido600 »

Koupím heřábový hák na tento nakladač. Bohužel starý hák si někdo "vypůjčil" a už ho asi nevrátí :-(

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: "Weimar" T174-1

#17 Nový příspěvek od bastardtraktor »

tady ho máš

zatím je za 1 Ečko

kranhaken für tih, t174, t188, t157

http://cgi.ebay.de/kranhaken-fuer-tih-t ... 240%3A1318

Obrázek
ooooooooooooo

Fido600
Příspěvky: 71
Registrován: stř říj 31, 2007 11:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: "Weimar" T174-1

#18 Nový příspěvek od Fido600 »

bastardtraktor píše:tady ho máš

zatím je za 1 Ečko

kranhaken für tih, t174, t188, t157
Dík už jsem se domluvil s mmildou. Má to kousek od kojedtína což mám cca 50km od domu. Tenle je sice za 1 e ale to poštovné bych nechtěl vidět....

Fido600
Příspěvky: 71
Registrován: stř říj 31, 2007 11:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: "Weimar" T174-1

#19 Nový příspěvek od Fido600 »

Tady http://www.mpz.cz/files/images/album/T1 ... index.html jsem vytvořil malou galerii o našich dvou T174-1.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: "Weimar" T174-1

#20 Nový příspěvek od Johny1490 »

Tady http://www.mpz.cz/files/images/album/T1 ... index.html jsem vytvořil malou galerii o našich dvou T174-1.
Cawko jako ste stimito strojmi spokojny?? Jaki to ma motor/spotrebu na hodinu?
Hydravlika je dostatocne silna? kolko tak priblizne dvihne Kg ?
A pokial by ste mali nejake detajlnejsie foto motora naprav kabiny atd tak by som bol vdacny... sa mi tento stroj docela paci a jako zeriav a nakladac sa mi to vcelku paci dakujem :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20656
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: "Weimar" T174-1

#21 Nový příspěvek od ota »

Johny1490 tady u nás ho mají v ZD. Vím, že to je pořádný pracant. Když do něj sedne člověk co to s ním umí, tak to jde jedna báseň. U nás na zahradě nám s ním bagroval studni. Vybagroval ji do 4 m hloubky. Když asi ve třech metrech už nedostal hloubš, vyhrabal si díry a vjel do nich kolama a zase hned dostal o pěknej kus dolejc. Potom ale začala skála a už to nešlo, musela přijít nařadu zbiječka. Vybagroval to jen tím obyčejným drapákem co nakládá hnůj. Když nakládá hnůj u hnojniště, tak se traktory s rozmetadlama nezastavěji. Stíhá jim nakládat i když jezdí po poli tam co nakládá. To jezdí třeba 5 traktorů a málokdy některej čeká. Jinak na zátěž zvedne docela hodně. Odvážel jsem pařezy ze zahrady po břízách a jasanu, 60 let tam rostly a ty něco vážily a nakládal je s ním, a občas šel nanos, ale vždycky když to bylo krizový, tak to pustil dolů a srovnal to. Co tak pro představu, skládal mi s ním celou paletu šamotek, a to jel skoro celou cestu co ji vezl na dvůr jen po předních kolech, zadní šly vzduchem. A ta paleta, ta je kurva těžká. Spotřebu říkají že si jen tak klape a bere málo. To nevím, to budou kluci tady vědět.
Pro příznivce, těhle bagříků, když jsem bydlel ještě dřív u rodičů, tak tam měli tenhle bagřík a ten byl na pásech. Dělali tam s ním kanalizaci. Potom to dodělali a ten bagřík tam zůstal stát v sadě. Stál tam snad 5 let a nic se s ním nedělo. Potom přijely s autogenem a celej ho rozřezali došrotu. Zůstal tam jen motor. Ten tam ležel asi dva roky a nakonec ho někdo odvezl taky. Takže tomu bagříku vůbec nic nebylo normálně jezdil a makal a prostě tam dlouho stál, tak ho vyhodily. Ale pásovej, podobnej jsem už nikdy neviděl.

Fido600
Příspěvky: 71
Registrován: stř říj 31, 2007 11:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: "Weimar" T174-1

#22 Nový příspěvek od Fido600 »

Johny1490 píše:
Tady http://www.mpz.cz/files/images/album/T1 ... index.html jsem vytvořil malou galerii o našich dvou T174-1.
Cawko jako ste stimito strojmi spokojny?? Jaki to ma motor/spotrebu na hodinu?
Hydravlika je dostatocne silna? kolko tak priblizne dvihne Kg ?
A pokial by ste mali nejake detajlnejsie foto motora naprav kabiny atd tak by som bol vdacny... sa mi tento stroj docela paci a jako zeriav a nakladac sa mi to vcelku paci dakujem :)

Jsme s ním moc spokojení. Proto jseme pořídily i druhý stroj tohoto typu :-) Jen už jsou to veteráni. (rok výrovy cca 1967-1975) . Motor to má dvoválec vzducháč typ 2 VD 14,5/12-0 , výkon 36 Ks, viz výše. Spotřebu za 8 hodin si to veme tak 10-15l podle toho jak moc to jede v otáčkách. Jako maximální hmotnost zdvihu má napsáno 2t ale je vyskoušeno že zvedne tak 2,5-3t.

Detailní fota můžu dodat pozdeji.

Fido600
Příspěvky: 71
Registrován: stř říj 31, 2007 11:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: "Weimar" T174-1

#23 Nový příspěvek od Fido600 »

ota píše:.
Pro příznivce, těhle bagříků, když jsem bydlel ještě dřív u rodičů, tak tam měli tenhle bagřík a ten byl na pásech. Dělali tam s ním kanalizaci. Potom to dodělali a ten bagřík tam zůstal stát v sadě. Stál tam snad 5 let a nic se s ním nedělo. Potom přijely s autogenem a celej ho rozřezali došrotu. Zůstal tam jen motor. Ten tam ležel asi dva roky a nakonec ho někdo odvezl taky. Takže tomu bagříku vůbec nic nebylo normálně jezdil a makal a prostě tam dlouho stál, tak ho vyhodily. Ale pásovej, podobnej jsem už nikdy neviděl.

Opravdu to byl T174 na pásech? V DDR se nikdy nic takového nedělalo. viz http://www.ddr-landmaschinen.de/fahrzeu ... echnik.htm

Na pásech se nělali nekteré DH111 v ZŤS Dubnica. viz http://bagry.cz/cze/clanky/z_historie/l ... dlu_dh_112

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20656
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: "Weimar" T174-1

#24 Nový příspěvek od ota »

No přesně nevím, ale byl to přesně tenhle T174 pásovej. Už si to tak dobře nepamatuju, ale ta nástavba na těch pásech byla uplně stejná. Ty DH znám i ty ostatní, ten to nebyl stopro. Byl to dvouválec vzduchem chlazenej, rameno stejný jako 174, budka taky. Na ramenu to mělo tenhle drapák, vzpomínám si, že když s tím hrabal u takového baráku na rohu ulice, nějak se mu ten drapák rozhoupal a vrazil do sloupku u plotu a sloupek lehnul. Byl z cihel, takovej mohutnej. Pamatuju si i kdo s ním jezdil, pokusím se nějak kontaktovat a zeptat se ho co to bylo přesně za typ, jestli si to bude pamatovat. Určitě to bylo stejný. Mělo to takoví pásy z širších destiček a dost to hrkalo když to jelo a dělalo to docela rámus ty pásy. Možná, že někde u rodičů mám z něho dinamo, zůstalo tam v sadě ležet, tak jsem ho přinesl domů, jestli ho naši nevyhodili, tak třeba podle toho by se poznal typ motoru. Mělo to vevnitř řemenice a pohon řemenama, nějaký nádrže na olej na nich malinký kulatý okýnka jako stavoznak. Budkou procházel výfuk přez takovej radiátor na topení. Tyhle detaily si nějak pamatuju.

Uživatelský avatar
michalkri
Příspěvky: 678
Registrován: úte lis 04, 2008 10:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: "Weimar" T174-1

#25 Nový příspěvek od michalkri »

Zdar chlapi, jem dotaz nevíte někdo o kolech na Weimar T174? Potřebovali bychom je na náš budoucí kloubák / pokud je to rozměr 12.5-20 a 8 děr /. 6 bagrů stojí v Poličce na nádraží /z toho 1 pojízdný / 3 stojí v Přibyslavi, 1 ve Ždírci n/D. atd. a nikdo z toho nechce nechat kola i když už hnijí v hlíně, prý jen celý cca za 150 000,- ale to je na samoděl trochu moc. Dík za tip nebo info

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: "Weimar" T174-1

#26 Nový příspěvek od bastardtraktor »

michalkri píše:Zdar chlapi, jem dotaz nevíte někdo o kolech na Weimar T174? Potřebovali bychom je na náš budoucí kloubák / pokud je to rozměr 12.5-20 a 8 děr /. 6 bagrů stojí v Poličce na nádraží /z toho 1 pojízdný / 3 stojí v Přibyslavi, 1 ve Ždírci n/D. atd. a nikdo z toho nechce nechat kola i když už hnijí v hlíně, prý jen celý cca za 150 000,- ale to je na samoděl trochu moc. Dík za tip nebo info
Ty disky jsou asi stejný, jako ma AGRO IFA
a tyky to bylo na nějakých vlecích

jeden vlek přesně s těmahle kolma stojí v kopřivách vedle výpadovky z Chebu na Selb do neměcka.
Je to naprosto rezavej vrak a je na tom jen přidělanej Billboard - reklama na nejakej Night Club - zkrátka na bordel s děvkama.
Ten Billboadr je stejně nejakej potrhanej a kdoví, jestli ten bordel ještě vůbec existuje

Krást se sice nemá, ale na tom vleku jsou takovýhle kola úplně zbytečný - postačily by jsitě i kola z V3Sky se silničním vzporkem - tech je habaděj .

Takže - kupte si v Lídlu přístroj pro noční vidění - meli ho tam nedávno v akci - no a potmě jim ty kola na tom billboardu vyměňte.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20656
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: "Weimar" T174-1

#27 Nový příspěvek od ota »

Už se tady o tom několikrát psalo, o těch discích. Alůe Ifa agro má ten disk jinej. Má 16x20 a má jinak vystrčenou tu placku jak se to za ní přišroubovává na buben. Kámoš tady vedle má tři typy těhle disků, všechny 20". Jeden je 16x20, ty má na Ifě agro. Další má z bagru a ty jsou 12,5x20 a potom má tuším dva z kombajnu a ty mají akorát vystouplou tu placku na přišroubování na buben.
Ty vleky co píše Tomáš, origo Německý mají kola ne 20" ale 18" stejnej rozměr jako ZT 303 na předku. Mívaly tuším dva různý vzorky, takoví kostky.

Uživatelský avatar
Skalda
Příspěvky: 464
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: "Weimar" T174-1

#28 Nový příspěvek od Skalda »

No nevím , mám ZT 303 a jsou tam 12,5 - 20.
Až øeknu krleš, tak to vemem šturmem. Krlééééééééééš...............

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: "Weimar" T174-1

#29 Nový příspěvek od bastardtraktor »

bastardtraktor píše:
michalkri píše:Zdar chlapi, jem dotaz nevíte někdo o kolech na Weimar T174? Potřebovali bychom je na náš budoucí kloubák / pokud je to rozměr 12.5-20 a 8 děr /. 6 bagrů stojí v Poličce na nádraží /z toho 1 pojízdný / 3 stojí v Přibyslavi, 1 ve Ždírci n/D. atd. a nikdo z toho nechce nechat kola i když už hnijí v hlíně, prý jen celý cca za 150 000,- ale to je na samoděl trochu moc. Dík za tip nebo info
Ty disky jsou asi stejný, jako ma AGRO IFA
a tyky to bylo na nějakých vlecích

jeden vlek přesně s těmahle kolma stojí v kopřivách vedle výpadovky z Chebu na Selb do neměcka.
Je to naprosto rezavej vrak a je na tom jen přidělanej Billboard - reklama na nejakej Night Club - zkrátka na bordel s děvkama.
Ten Billboadr je stejně nejakej potrhanej a kdoví, jestli ten bordel ještě vůbec existuje

Krást se sice nemá, ale na tom vleku jsou takovýhle kola úplně zbytečný - postačily by jsitě i kola z V3Sky se silničním vzporkem - tech je habaděj .

Takže - kupte si v Lídlu přístroj pro noční vidění - meli ho tam nedávno v akci - no a potmě jim ty kola na tom billboardu vyměňte.
Jel jsem zase kolem a ten podvozek s billboardem tam furt je - je na tom novej ten plakát.
Kola jsou ale sjetý - nicméně všechny 4 disky tam jsou.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: "Weimar" T174-1

#30 Nový příspěvek od Zetor »

Zdravím všechny, mám dotaz na délku ramene na nakladači T 174.2 nebo T 174.1. Nedávno jsem jeden T 174.2 viděl tady u nás na nedalekém nádraží. Nebyl sice zrovna v nejlepším stavu, ale líbil se mi. Na netu se mě toho moc nepodařilo zjistit, co se týká nějakých technických údajů. V obrázcích na Goole.com jsem si nějaké prohlížel a na některých mě připadá rameno kratší a na jiných delší. Napadlo mě, jestli se to neliší podle T 174.1 a T 174.2, ale není to tak. Nevíte někdo, jestli to tak je nebo se mě to jen zdá? Dokonce existuje i nějaká verze T 174.2 A a T 174.2 B. Nemáte prosím někdo návod k obsluze nebo nějakou příručku, kde bych našel dosahy, nosnost, rozměry a tak? Nebo nějaký web věnovaný těmto nakladačům? Dost mě ohromil dosah nakladače/jeřábu... :) Díky za všechny odpovědi. :friends:
Přílohy
3055-a.jpg
3055-b.jpg
200712211219_image002.jpg
Fortschritt-T-174---2-1.jpg
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“