lkt 82

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
kladivo
Příspěvky: 25
Registrován: stř led 26, 2011 6:55 pm

Re: lkt 82

#61 Nový příspěvek od kladivo »

tak nazdárek kolegové dneska jsem mluvil a chlápkem kterej měl 11vyrobenej kus lkt 82a říkal že mě zastřeli jestli si to koupím co je tyká motoru navijáku a šasí uplně perfekní ale elektronika hydro neštěstí prej to půl roku jezdilo a půl opravovalo byl se podívat v závodě a žádná seriovka co kus to prototyp tak seasi nato vykašlu a vemu ukt

Žerik2
Příspěvky: 1862
Registrován: sob led 10, 2009 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: lkt 82

#62 Nový příspěvek od Žerik2 »

kladivo píše:tak nazdárek kolegové dneska jsem mluvil a chlápkem kterej měl 11vyrobenej kus lkt 82a říkal že mě zastřeli jestli si to koupím co je tyká motoru navijáku a šasí uplně perfekní ale elektronika hydro neštěstí prej to půl roku jezdilo a půl opravovalo byl se podívat v závodě a žádná seriovka co kus to prototyp tak seasi nato vykašlu a vemu ukt
ty prvni kusy byly hodně chabe daval se tam motor ješte perkins a i na to hydro tehda byly stižnosti to jsem už taky slyšel

kladivo
Příspěvky: 25
Registrován: stř led 26, 2011 6:55 pm

Re: lkt 82

#63 Nový příspěvek od kladivo »

no tento typ byl z roku 2004 a už měl cummins nešli jim potom už přehazovat rychlosti i jim to prej slováci nechtěli už servisovat no hrůza, mě by se to zamlouvalo aleaby to víc nestálo než pracovalo nejhorší je že jich opravdu nemají moc prodanejch a tím pádem ty recenze nejsou k sehnání

Žerik2
Příspěvky: 1862
Registrován: sob led 10, 2009 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: lkt 82

#64 Nový příspěvek od Žerik2 »

kladivo píše:no tento typ byl z roku 2004 a už měl cummins nešli jim potom už přehazovat rychlosti i jim to prej slováci nechtěli už servisovat no hrůza, mě by se to zamlouvalo aleaby to víc nestálo než pracovalo nejhorší je že jich opravdu nemají moc prodanejch a tím pádem ty recenze nejsou k sehnání
a nebyl nahodou ten traktor od zlina? byly na něj i inzeraty

kladivo
Příspěvky: 25
Registrován: stř led 26, 2011 6:55 pm

Re: lkt 82

#65 Nový příspěvek od kladivo »

jo je v inzerátech do dnes ale už nejsou aktuální a to to měla malinká společnost okolo 1200Ha a jezdil natom jenom jeden člověk tak to asi opravdu musela být nepovedená hirošima

Uživatelský avatar
bmlesnatechnika
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 30, 2009 1:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: lkt 82

#66 Nový příspěvek od bmlesnatechnika »

Ja bych to zhrnul asi takto.

Aj ked s LKT 82 je to na docela dlhu debatu. V Trstenej tieto traktory vyrabaju na kusy, neni to ziadna pasova velkovyroba jak tomu bolo za komunistov s LKT 81 a 81T. Preto je aj docela problem najst starsi kus a este k tomu v zachovalom stave a skoro kazdy je iny. Dalsi problem, ze oni skoro uplne prestali delat vyvoj. Napr ram je uplne rovnaky jak u 81T so vsetkymi "neduhmi" hodne dlho im trvalo kym konecne zacali montovat dva karovacie valce co sme u nas montovali na nase generalky davno predtym. Stejne "C" navyjaky su sice o hodne lepsie jak na 81 ale tiez ho za posledne roky vobec nevylepsili a vyvoj ide dopredu. Keby sme v spolupraci s prakovcami nevyvynuli novu reverzacnu prevodovku s 5+5 rychlostami tak do 81 doteraz montuju tu komunisticku prevodovku. Jak to vsak na slovensku chodi, ked nieco vymyslite tak vam napad jednoducho ukradnu a prakovce predavaju nove prevodovky bez nasej ucasti. Rovnako sme dopadli aj so sauer danfoss a novym typom hydrostatu, je to vsak dan zato ked chceme z LKT urobit konkurencie schopny stroj pretoze vyrobcovia UKT ale aj specialov nespia.
Montovali rozne typy motorov, Perkins, Cummins najnovsie montuju Iveco. Rovnako aj rozne typy naprav najprv zacali so slovenskymi jak boli na novsich 81T potom DANA a tiez montovali aj NAFy. Co sa tyka ceny tak nova s rukou a klembankom stoji okolo 170 tis Euro v Nemecku ju predavaju za 210 tis. Tu je odkaz na predajcu
http://www.mueller-habbel.de/index.html

Je preto na zamyslenie ci sa oplati kupit novu 82 za taku cenu. Myslim, ze daleko rozumnejsie je kupit starsi stroj urobit na nom par technologickych uprav pripadne vymenit slabe casti, tymto sa odstrani 80% jej neduhov. Zrazu je z 82 traktor, ktory moze bezproblemov konkurovat HSM alebo Welte.

Kazdy preto musi sam zvazit kolko do toho chce investovat, a co od stroja ocakava. Takze lesaci, at se Vam zajtra dari.


Este mala poznamka pre chronickych kritikov 82, firma HSM nedavno prisla s napadom vyrabat lacny traktor urceny pre strednu a vychodnu europu. Vyrabaju ho v Rumunsku, skuste si najst parametre toho stroja a hlavne cenu. Pak zistite co znamena u Nemcov "levny" a jak to vyzera ked su paremetre biedne. ;-)

kladivo
Příspěvky: 25
Registrován: stř led 26, 2011 6:55 pm

Re: lkt 82

#67 Nový příspěvek od kladivo »

vidím že stím máte nějaké zkušenosti tak upřímně a nestraně Vy by ste do toho šel?jsem zvyklej na bezproblémovej provoz a nerad bych se zahrabal s nějakou nefungující mašinou jaký tam Vy vidíte hlavní problémi?

Uživatelský avatar
bmlesnatechnika
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 30, 2009 1:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: lkt 82

#68 Nový příspěvek od bmlesnatechnika »

kladivo píše:vidím že stím máte nějaké zkušenosti tak upřímně a nestraně Vy by ste do toho šel?jsem zvyklej na bezproblémovej provoz a nerad bych se zahrabal s nějakou nefungující mašinou jaký tam Vy vidíte hlavní problémi?
To nemozem len tak povedat pretoze zalezi na vela faktoroch. Hlavne myslim zalezi na poroste kde tazite. Kluci Vam to tu taky reknou ze na niektorych porostoch si vystacite v pohode s UKT niekde je to na special a niekde na lanovku. Musite si rozmysliet jak moc Vam ruka bude uzitocna. Ale ak sa bavime o traktoroch s rukou co je neporovnatelne s hociakym UKT pripadne 81T poznat to hlavne pri manipulacii myslim ze nieje o com moc rozmyslat. V danej cenovej kategorii konkurencia prakticky nieje.

Za tu cenu, ktoru ste uviedol ze to viete kupit by som nerozmyslal vobec a ja beriem taky jednu. 8) Uprimne ale neverim ze to za podobnu cenu zozeniete.

Hlavne problemy uz boli napisane elektrika a hydrostat. Nepovedal by som vsak ze tie problemy su az tak hrozne jak bolo spominane. Obcas sa stane ze ma clovek smolu a trafi spatny kus viete sam s Valtrou. Je to vsak stale stare dobre LKT a ceny nahradnych dielov su pomerne dobre. Ako konstrukter (nie predajca) si mozem dovolit povedat ze to nieje uplne najlepsi stroj aky som kedy videl ale velmi solidny zaklad na ktorom sa da dalej pracovat a u nas v dielni travime kopu casu a penazi vymyslanim roznych novych vylepseni.

kladivo
Příspěvky: 25
Registrován: stř led 26, 2011 6:55 pm

Re: lkt 82

#69 Nový příspěvek od kladivo »

děláme převážně vykacování a kopce jsou tu taky takže ta vaše zdokonalená převodovka se nemontuje?a jak se pozná že je tam daná?

Uživatelský avatar
bmlesnatechnika
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 30, 2009 1:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: lkt 82

#70 Nový příspěvek od bmlesnatechnika »

kladivo píše:děláme převážně vykacování a kopce jsou tu taky takže ta vaše zdokonalená převodovka se nemontuje?a jak se pozná že je tam daná?
Do fungl novej 82 sa este novy hydrostat nedava ani tak skoro asi nebude. Nemam vsak moc cerstve info. Vas napad dat tam manual by bol hodne nestastny pretoze pri otocenej sedacke dozadu by ste nedociahol na spojku a rovnako aj paka by zavadzala pri otacani.

kladivo
Příspěvky: 25
Registrován: stř led 26, 2011 6:55 pm

Re: lkt 82

#71 Nový příspěvek od kladivo »

mohl bych požádat na Vás kontakt? dekuji

Uživatelský avatar
bmlesnatechnika
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 30, 2009 1:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: lkt 82

#72 Nový příspěvek od bmlesnatechnika »

kladivo píše:mohl bych požádat na Vás kontakt? dekuji
Poslal som sukromnu spravu. Pripadne kontakty su aj na webe v popise.

Uživatelský avatar
jumz
Příspěvky: 47
Registrován: stř bře 24, 2010 9:54 am

Re: lkt 82

#73 Nový příspěvek od jumz »

Viem, že sa všetci asi pousmejete, ale tento Onežec (som fanúšik) by so siedmimi kubíkmi problém nemal a navyše nezostávajú po ňom devastačné hlboké koľaje ako po LKT a vyvážačkách. Cenou by tiež výrazne konkuroval. Len tie presuny po verejných cestách sú problém. Alebo skúsiť kanadskú značku KMC Kootrac.
Přílohy
TB-1.jpg

kladivo
Příspěvky: 25
Registrován: stř led 26, 2011 6:55 pm

Re: lkt 82

#74 Nový příspěvek od kladivo »

úplně nepotřebné navíc přesunů mám dost a navíc pásy to je jedno velké neštěstí neměla katuše taky pásy?

Uživatelský avatar
bmlesnatechnika
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 30, 2009 1:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: lkt 82

#75 Nový příspěvek od bmlesnatechnika »

LKT 82
Přílohy
LKT 82-3.jpg
LKT 82-2.jpg
LKT 82-1.jpg

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“