DH 0115

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daverek
Příspěvky: 33
Registrován: úte srp 11, 2015 9:23 am
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: DH 0115

#436 Nový příspěvek od daverek »

Tak jsem ti pořídil pár fotek, pak jsem jich několik okokótoval narychlo na tabletu a hádej, která se mi neuložila :D ... to by mě omylo ... takže finální rozměry si buď můžeš odečíst poměrově, třeba pokud jsi ok v CADu, jinak můžu poměřit příští víkend teoreticky, jestli se ke stroji dostanu anebo pokud ti to tu změří nějaký jiný pacient.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Rozměry:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
daverek
Příspěvky: 33
Registrován: úte srp 11, 2015 9:23 am
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: DH 0115

#437 Nový příspěvek od daverek »

marekch píše:Ešte by som rád vedel, že čo je na obrázku tá žltá skrinka:
Já ji tam nemám, takže předpokládám na nářadí, páče mi vše funguje :)

marekch
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 23, 2011 7:51 pm
Bydliště: Levice

Re: DH 0115

#438 Nový příspěvek od marekch »

Ďakujem, určite mi to pomôže. Takto sa viem priblížiť k pôvodnému usporiadaniu komponetov.
8)

Uživatelský avatar
daverek
Příspěvky: 33
Registrován: úte srp 11, 2015 9:23 am
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: DH 0115

#439 Nový příspěvek od daverek »

Tak tady máš to finále :)

Obrázek

marekch
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 23, 2011 7:51 pm
Bydliště: Levice

Re: DH 0115

#440 Nový příspěvek od marekch »

Ďakujem za zmeranie.
Medzičasom som dostal od firmy STASTR Čáslav od p. Pavlíka podklady na výrobu krytu motora, za
čo som mu veľmi vďačny a postupne sa púšťam do výroby krytu.

Uživatelský avatar
daverek
Příspěvky: 33
Registrován: úte srp 11, 2015 9:23 am
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: DH 0115

#441 Nový příspěvek od daverek »

Pokud to pánu Pavlíkovi nebude vadit, můžeš podklady uveřejnit? Myslím, že mít sbírku kompletních výkresů by mohlo být zajímavé i pro domadělce.

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: DH 0115

#442 Nový příspěvek od polemnepolem »

Ahoj,

mám již vykopáno,tak uvažuji že tento stroj přenechám někomu jinemu.
Pokud máte zájem,piště sz,než hodim inzerát.
Zetor 6245

Mipi5
Příspěvky: 55
Registrován: pát lis 25, 2011 5:04 pm
Bydliště: Rychnovsko

Re: DH 0115

#443 Nový příspěvek od Mipi5 »

marekch píše:Ešte by som rád vedel, že čo je na obrázku tá žltá skrinka:
Obrázek

Mám na ní červený kříž, takže předpokládám, že je to skříňka na lékárničku
MT8 132.2, Multicar M22-D, Multicar M22 P-D, DH0115,
Fiat 126 P, Barkas B-1000, Daewoo Matiz, Nissan Terrano II

MPSMacek
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 14, 2019 10:10 am
Bydliště: Psáry

Re: DH 0115

#444 Nový příspěvek od MPSMacek »

Zdravím příznivce minikopátek,
zakoupil jsem pro mé zahradní účely jeden vcelku zachovalí kousek s již vyměněným motorem Van Guard 10HP a novým čerpadlem.
Po 14 dnech hrabání se projevila první závada, upadlo oko na písnici u zvedání ramene... Tak jsem zkontroloval i zbytek a druhá písnice na násadu byla taky naprasklá. Tož pístnice jsou v opravě. Teď ještě řeším čerpadlo, pač se mi zdají pohy by dost pomalé, mám tam italské Marzochi 3,7ccm/ot, koukám že stejný výrobce nabízí 1pD7,5-GAS, Vg=4,8 ccm/ot, max. 210, bar, max. 3500 ot/min, akorát motor co tam mám má mít 3600ot/min, netuším jak moc by těch 100otáček navíc čerpadlu vadilo a jestli by to bylo s 10koněma bylo akorát... Cena 2688kč je fajn a byla by to vyměna kus za kus... Má tu prosím někdo 10 koňák a jaký tam máte čerpadlo?

MPSMacek
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 14, 2019 10:10 am
Bydliště: Psáry

Re: DH 0115

#445 Nový příspěvek od MPSMacek »

Tak po výměně čerpadla za 4,8ccm/ot bagřík příjemně ožil, motor 10hp to má tak akorát, konečně nemusí jet na plný výkon, aby člověk u bagrování neusnul... S větším množstvím oleje se ale víc projevila chyba rozvaděče, špatně se vracejí ventily do nulové polohy a když je nejaký ventil jen trošku přiotevřený, tak je slyšet, jak má motor víc práce, dříve to dělalo jen chvíli za studena. Minulí majitel prý repasoval rozvaděč, ale vůbec to na to nevypadá... Může to být jen nějaký bordýlek nebo je nutný pořádný repas? Dělat se stím dá, ale je to opruz a rád bych, aby to chodilo jak má...

Uživatelský avatar
daverek
Příspěvky: 33
Registrován: úte srp 11, 2015 9:23 am
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: DH 0115

#446 Nový příspěvek od daverek »

U toho rozvaděče si myslím, že je to standardní chování, alespoň já to mám taky takto. Nicméně nemám zkušenosti s jinými. Podle mě je to konstrukcí regulačního ventilu, jakmile mu ubereme na tlaku, tak se zavře komplet, takže stačí lehce při-otevřít šoupátkem a už se to snaží do té štěrbiny natlačit všechno.
Naposledy upravil(a) daverek dne sob zář 07, 2019 3:08 pm, celkem upraveno 1 x.

MPSMacek
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 14, 2019 10:10 am
Bydliště: Psáry

Re: DH 0115

#447 Nový příspěvek od MPSMacek »

Ale nevracení se do nulové polohy standartní asi nebude? Je to obzvláště nepříjemné, když člověk potřebuje napřesno nakládat třeba bna vozík a ono se to nezastaví kde má... :vztek:

Uživatelský avatar
daverek
Příspěvky: 33
Registrován: úte srp 11, 2015 9:23 am
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: DH 0115

#448 Nový příspěvek od daverek »

MPSMacek píše:Ale nevracení se do nulové polohy standartní asi nebude? Je to obzvláště nepříjemné, když člověk potřebuje napřesno nakládat třeba bna vozík a ono se to nezastaví kde má... :vztek:
No to rozhodně ne, to je asi přidřený, mám taky na jedné sekci a stojí to za bačkoru.

MPSMacek
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 14, 2019 10:10 am
Bydliště: Psáry

Re: DH 0115

#449 Nový příspěvek od MPSMacek »

Chci dát na rypátko větší kola, už mám koupený náboje na vozík 4x100, měl by stačit udělat kroužek na původní osu pro větší ložisko a mělo by to pásnout. Disky mám z Felicie a teď koukám, co tam dát za pneu, bojím se, aby nebyly moc velký a následně moc nepřekáželi při bagrování... koukal jsem, že poměr šířka a velikost ideál 175/50R13, ale starší moc k sehnání nejsou a nový mi příjdou zbytečný... co tam prosím máte a jak se stím bagruje? Předem děkuju za zkušenost.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: DH 0115

#450 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, mám taky motor 10hp a zdá se mi 2,5-3 litry/hod. docela dost, zatím jsem kopal vždycky na el. motor, ale tentokrát 380v neměli, kolik to papá vám ?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“