DH 0115

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
MPSMacek
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 14, 2019 10:10 am
Bydliště: Psáry

Re: DH 0115

#451 Nový příspěvek od MPSMacek »

Tak už jsem nahodil na déháčko třinácky kola, koupil jsem náboje na vozík a nechal jsem vytočit redukční kroužek na vnitřní ložisko a krásně to tam páslo. Pneu 195/50R13, takže už se nebudu nikde bořit a na kouli to už taky pojede jistěji... Dále jsem si nechal repásnout rozvaděč v Jihlavanu (výrobce rozvaděče), stálo to randál, ale bylo to hodně v bordelu, tak snad to zase dlouho vydrží... Dostal jsem tip od pána, co to repasoval, že rozvaděč je stavěný na 50l/min, resp. 70 l/min špičkových a že kvůli tomu se volej určitě nepřehřejvá. Ať se zaměřím na průměr hadic... tak jsem zjistil, že všechny hadice mám 4mm vnitřní průměr a holendry a trubkové části vedení jsou cca 6mm, takže po výměně na vetší světlost by se to mohlo i pěkně zrychlit... defakto by to pak mohlo snést i větší čerpadlo se silnějším motorem :shock:

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: DH 0115

#452 Nový příspěvek od Dáva »

Dobrý den, mám pár hloupých dotazů pro znalce. Utáhne tenhle bagřík půdní vrták nebo malou kuželovou štípačku? Umělo by to případně shrabat větve v lese po těžbě (prodávají se hrábě na minibagry) a ještě dotaz je výhodnější dh 0115 nebo takový ten minibagr spider(nemá hydr.nastavitelné podpěry). Je mi jasný že každý preferuje malý pásáček s nekonečnou otočí atd..Děkuji

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: DH 0115

#453 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, na spider zapomeň, proti DHčku to neumí nic, vyzkoušel jsem si spidera přímo u prodejce někde u Rokycan a měl jsem pocit, že kdyby měl silnější motor, tak se rozláme, chtěl za něj ve složeným stavu přes 90 000 kč, pak jsem si zkusil DH 0115 tady kousek za CHebem, chlápek s nim postavil domek a ještě že ho potřebuje na úpravu kolem baráku, pak že mi ho prodá za 90 000 kč, ale nemohl jsem čekat, tak jsem koupil RYAN 600 s pojezdem a řekl bych, že je ještě lepší a silnější než DHčko, pásáčka nechci, protože abych dosáhl do slušný hloubky, tak jsou drahý a těžký, RYANa zapřáhnu za auto, nebo ho naložím na normální vozík a upaluju, něco si ještě vykopu a pak pošlu do světa .

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: DH 0115

#454 Nový příspěvek od Dáva »

Koukal jsem ten Ryan je taky bezva. Já bych bagříka ke kopání skoro nepoužíval jde mi hlavně o štípání metrovýho dřeva a úklid větví v lese po těžbě.Kuželovou štípačku za traktor mám ale taky záda v kelu (vyhřezlá plotýnka).Opravdu velký kusy mám problém zvednout do štípačky..

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: DH 0115

#455 Nový příspěvek od Dáva »

drtikol píše:.. něco si ještě vykopu a pak pošlu do světa .
Pro zajímavost jaká by byla cena?

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: DH 0115

#456 Nový příspěvek od Dáva »

Nikdo kuželovou štipacku na tělech strojích asi neprovozuje. Ani žádné video jsem nenašel takže to bude mít asi malý výkon na štípání hydromotorem.

Ivo Kison
Příspěvky: 39
Registrován: čtv led 23, 2020 7:15 am
Bydliště: Myjava

Re: DH 0115

#457 Nový příspěvek od Ivo Kison »

Ma niekto kontakt na Lukas 513 z Hana?
Email,telefon.Dakujem

Uživatelský avatar
lukas513
Příspěvky: 122
Registrován: ned srp 07, 2011 7:41 pm
Bydliště: Haná

Re: DH 0115

#458 Nový příspěvek od lukas513 »

Kdyby měl někdo zájem o lžíce na DH0115 tak jsem schopen vyrobit...

dělám i rychloupínáky

jinak email na mě lukas513@seznam.cz

Otik13
Příspěvky: 490
Registrován: stř dub 29, 2009 12:41 pm
Bydliště: Moravska Třebova

Re: DH 0115

#459 Nový příspěvek od Otik13 »

Tak jsem se stal majitelem DH 0115 pán ho přede mnou používal za kubotou z rychlospojek hydrauliky, motor jsem dostal vymontovanej k tomu i s čerpadlem a nadržkou na olej (motor by měl být kaput ještě ho vyzkouším), pohrávám si s myšlenkou to předělat na elektromotor měl bych to jen kolem baráku motor mám 4kw 2800ot/min to si myslím že by mělo stačit (někde jsem četl že stačí 3kw), nevíte kolik má originál motor v elektrickým dh, jinak jsem za něj dal 28 tisíc jako na rovinu o moc víc bych za to ani nedal :) , mám k tomu lžíce 30,50,
Když chceš mít opičku, musíš mít na banány.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: DH 0115

#460 Nový příspěvek od jenicek »

Na ten jsem taky koukal a měl silný cukání pro něj jet. Pak jsem si ale řekl, že nemůžu mít doma všechno a kupovat to jen na sázení stromků a kopání hrobů pro kočky mi přišlo takový divný, kór když mam kousek od baráku kámoše, co má JCB3CX a pásovej 2,5t.
Takže gratuluji ke koupi a jsem osobně rád, že to má někdo tady z fóra a neobjeví se to někde za 100kKč :friends:

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: DH 0115

#461 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, mám RYAN 600 a přidělal jsem tam k benzínovýmu taky elektrický, ale jen 1400 ot/min. protože málokterý čerpadlo je stavěný na 2 800 ot/min. , jinak je daleko lepší než benzínový pokud jsi v dosahu elektriky, je to tichý a zapneš-vypneš si to aniž bys sesedal z Bagru .

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: DH 0115

#462 Nový příspěvek od hugo3 »

stavební stroje nýřany jako výrobce dh měly sadu dílů pro náhradu motoru elektromotorem. někde by se to mohlo objevit v katalogu nd nebo v návodech
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Otik13
Příspěvky: 490
Registrován: stř dub 29, 2009 12:41 pm
Bydliště: Moravska Třebova

Re: DH 0115

#463 Nový příspěvek od Otik13 »

To čerpadlo musí snést 2800 ot když motor má více méně to samé a je to napřímo, kdybych kopal mimo elektriku tak to můžu hnát přes rychlospojky z traktoru, to zapnutí a el. motoru mě láká, ticho a nenáročnost na údržbu taky a hlavně jsem elektrikář :vysmech: a motor mám doma, ještě se zeptám dávali jste někdo origo motor dohromady, koukal jsem vyběhlej už trochu je ale přemýšlím že bych zkusil koupit kroužky a dal mu ještě šanci
Když chceš mít opičku, musíš mít na banány.

MPSMacek
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 14, 2019 10:10 am
Bydliště: Psáry

Re: DH 0115

#464 Nový příspěvek od MPSMacek »

Prosím řešil někdo hlavní uložení ramene? Časem mě to čeká, vaklík už tam je, tak abych to pak nemusel řešit narychlo...

Otik13
Příspěvky: 490
Registrován: stř dub 29, 2009 12:41 pm
Bydliště: Moravska Třebova

Re: DH 0115

#465 Nový příspěvek od Otik13 »

Tak do DH jsem narval 3kw elektromotor 1440ot s čerpadlem co dává 11,6l při 1500 (koupil jsem to jako komplet bylo to spasované dohromady), takže více méně to samé co origo, přetlakáč jsem překontroloval byl nastavenej správně na 160, zkoušel jsem to zatím celkem za studena tak DH sílu má ale je to celkém rychlé dost odpouští přetlakový ventil ( bude se hodně hřát olej) přemýšlím jak to vyřešit
1. dát menší čerpadlo
2. motor s menšímí otáčkami 6pol 940ot
3. dělič průtoku oleje ale nemám s tím zkušenosti https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Propo ... ilem/17832
4. frekvenční měnič a měnit si otáčky na motoru (mám ho doma) výhoda je že by zůstala rychlost

Ještě se taky zeptám kde sehnat uložení hlavního ramene to bronzový pouzdro, jinak mi teče 1 pístnice a rozvaděč má trochu volnější páky, ale kopeto :)
Když chceš mít opičku, musíš mít na banány.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“