HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: HON 053

#931 Nový příspěvek od FSDN »

Michal(zetor) - pěkná deponie štěrku a míchačka. Když teď vlákno o HONech žije (Otto velký dík) tak dostávám taky chuť mít takovou hračku doma ale chtělo by to nějaký prostor. No a nějaká práce by se pro něj časem taky našla :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#932 Nový příspěvek od ota »

Tady by by se hned našla práce pro hona. Zrovna včera dva zájemci. Kámoš srovnat vjezd zezadu ke stodole. Vytrhnout tři pařezy a sloupnout z vrchu kus hlíny, navozit makadam a pak na vrch asfaltovej reciklát. A to jsem o té hutnící desce co mám doma ani nepípnul. :red: Ta by měla hned kšeft. A druhá práce soused pod náma, rozhrnout, srovnat plac na dvoře. A zhutnit. Tuhle to syn pojezdil velkým válcem a musejí ještě přidat matroš. A sem tam se někdo ptá ,,už vám to jezdí? Já bych potřeboval,...." A že mám i minibagr o tom vůbec nemluvím. Taky každou chvíli někdo ,,na to by se hodil minibagr". Dělám že neslyším. :jazyk: Zrovínka v brzké době by se šikly kleště na dřevo. Až honík začne jezdit. To by nám dost pomohlo s manipulací. I u lesa na skládce kde máme dřevo. Z vedlejší vsi tam kluk jezdí s honem makládat. Ale má jen vidle a to není ono. Kleště by byly jistější. Vcelku i doma na manipulaci. Máme to velké množství v 2m dýlkách naskladněno na zahradě.

Fizz
Příspěvky: 7809
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#933 Nový příspěvek od Fizz »

Oto, ty kleště jsou za hrozný sumy, já je chtěl na pražce. Cenovka jak další hon.

Mě by se fakt hodila roštová lžíce, treba jak byvala na kostky. No nejsou asi.

Mimochodem, Oto, není termín zahrada zrochu zavádějící?

Kulatina, traktory, hony.... :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#934 Nový příspěvek od ota »

Fizz blejsknul jsem Ti pár čumkaret. Třeba ta naše ,,zahrádka" focená asi 5m od vrátek. Má asi 0,2 ha. Další menší zahrádky jsou v přilehlých koutech kolem domečku. :smich:

Obrázek
No a tuhle jsem Ti blejsknul tu roštovou lžičku na hona, v origo provedení. Nebo možná je to na řepu. Tak to povídal prodejce. Že je to na nakládku řepy. Nikdy ji nenasazoval, ale manipulací s ní, protože furt překážela je trochu poohýbaná, nebo spíš pár žeber.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7809
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#935 Nový příspěvek od Fizz »

Jakože ji nechceš jo, když je škaredá, ohnutá... :D
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#936 Nový příspěvek od ota »

Až budu moct, vezmu pořádný kladivo a ty trubky srovnám. Tady z ní mají udělanou klapačku. Je dost široká. Sice se zdá slabší konstrukce. Ale váží kurevsky. Zapoměl jsem se kouknout, jestli tam je šťítek. Na některejch věcech je šťítek v Azbuce.

Fizz
Příspěvky: 7809
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#937 Nový příspěvek od Fizz »

Až tě naštve víš kam s ní 8)

Zrovna jsem honoval pár kubíků. Super hlína, jen semtam cihla či větší kámen na to by byla luxusní.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4189
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#938 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

SV18r jo jasný chápu. Akorát nejhorší že nevim jaký typ konců tam je na ty hadici od čerpadla do rozvaděče. Protože nejlepší by bylo jí vyndat a podle starý nechat udělat novou. Myslel jsem že bych tam dal záslepky místo ní, ale tak veliký doma nemám.
Nevíš asi jaký označení konců ta hadice má?

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#939 Nový příspěvek od SV18r »

Michal hadicu by som vybral a do otvorov by som zastruhal z mäkeho dreva kuzelovy kolik ktory by som tam naklepal aby nevytekal olej a hadicu dal urobyt podla povodnej

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1645
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: HON 053

#940 Nový příspěvek od Přemo »

Zdravim chlapi,tak mysi vcera na honu konecne dodelali osazeni novymi srouby na otoci
S 10. Jich 5bylo ulomenych vzadu 2volne a zbytek drzel :D
Ono asi nejhorsi bylo ty zalomene sruby dostat ven ze,jeste ze vetsina byla aspon koussk venku at seto da navarit,tak super zavity protahle tak toss montovalo perfektne
Dneska tomu dame jeste ten spravny moment atvseto nevytrepe a zase neco pojezdi stroj snad 👍
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#941 Nový příspěvek od ota »

Kdysi jsem tyhle šrouby vyráběl sem do ZD. S honem jezdil jen jeden řidič. On byl pak na nějaké opraci a jezdil kdo měl ruce. Pak řidič po dlouhé době přišel do práce a jel něco ppdkopem bagrovat. Bagruje a cosi mu bylo podivné. Samozřejmě zjisti, že byla urvaná ta otoč. Jenže tenkrát to nebylo jako teď, šrouby nebyly k sehnání, nebo jen obyčejné. Přijel za mnou s jedním šroubem, jestli bych mu je nevyrobil. A trochu tužší. Vzal jsem polotovary na V3S přední poloosy a z toho jsem to vyrobil. Pak jsem je dal kaličovi zušlechtit. Jen jsem mu řekl, že je to polotovar na poloosu a dal mu k tomu origo šroub. A řekl mu, že bych chtěl pevnější. On si píchnul origo šroub a potom zušlechtil ty nové. A popouštěl je aby byly tužší než ten originál. Pamatuju si, že jsem je nesl domů a šfouby zvonily jak zvonky. :vysmech: Ale na tom honu jsou dodnes.
Na ten utahovací moment bacha, ráďi ty šrouby prasknou, když jsou přetažený. Samy od sebe.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: HON 053

#942 Nový příspěvek od Pago »

Zdravím vás páni, sledujem vašu debatu už dlhšie, a chcem sa spýtať, koľko asi tak dokáže hon zdvihnúť, keby má paletizačné vidly?

Potrebujem na jednu stavbu dať nejaký stroj, tak či niečo také zháňať. Chcel som tam dať moju nd9-031, tá by bola ideálna, ale robí inde do konca roka...

Ďakujem :)

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#943 Nový příspěvek od SV18r »

Vela nie v lopate ma pisanu maximalnu nostnost 1200kg vo vidlach to bude podobne akurat tie origo su na nic, nieco ti zvisi nosnost ak to bude 4x4 ale vela nie ja mam 4x4 a v zadu vatsie zavazie a paletu dt 15 zodvihne vpohode aj na konci vidiel, co je skoro 1300kg

Fizz
Příspěvky: 7809
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#944 Nový příspěvek od Fizz »

Napichla Eurovka těsně pod 2t. Se vzdáleností od čepu nosnost klesá. Každopádně na háku dá kolem 2t ale tam už je proplem manipulace, velký tlak v pistnici, obtížně s citem treba trochu snížiš. U vidlí je to přes páku takže trošku min citlivý ale pořád je třeba poměrně opatrně, případně na trvalou manipulaci hák vidle mít nainstalovaný restriktor v hadicich horní pístnice.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: HON 053

#945 Nový příspěvek od Pago »

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Potvrdili ste mi to, čo som si aj myslel. Budem potrebovať vykladať aj viac ako 2 tony, takže Hon nebude ten správny stroj. Vidím to jedine na terénny vzv.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“