HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1081 Nový příspěvek od drevakm »

Zdravím pánové, takový rychlý dotaz nevíte a nebo nemůžete mi někdo změřit kolik je vysunutí pístu pístnice pro vykládání lopaty? Děkuji za rychlou odpověď.
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: HON 053

#1082 Nový příspěvek od doca »

matně si vzpomínám že 380 mm ale ruku do ohně na to nedám, a jít ven a přeměřit se mi teda vůbec nechce :) :)
je to u mechanického hona, u UN nevím, toho jsem nikdy neměl.

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: HON 053

#1083 Nový příspěvek od doca »

tak oprava - můj vysouvá 345 mm

Uživatelský avatar
MartinL
Příspěvky: 80
Registrován: sob čer 28, 2014 4:36 pm
Bydliště: Vysočina

Re: HON 053

#1084 Nový příspěvek od MartinL »

Zdravím, vím, že už se to tu párkrát řešilo, s dovolením to oživím.. Nevyráběl jste si někdo adaptér na EURO upínání ? Vím, že se dá koupit od pána na slovensku, ale těch peněz. Kdyby jste někdo měl nějaké foto pro inspiraci, sem s ním. 8)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1085 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj Oto dlouho jsi nic nepsal ani nepřidával o Honu. Jak je na tom? Používáš ho, děláš na něm něco? :friends:

Uživatelský avatar
MartinL
Příspěvky: 80
Registrován: sob čer 28, 2014 4:36 pm
Bydliště: Vysočina

Re: HON 053

#1086 Nový příspěvek od MartinL »

Ahoj, nepredelaval někdo upínání na origo nářadí - velká malá lžíce na eurouchyt?

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1087 Nový příspěvek od Fizz »

ota píše: pon pro 05, 2022 5:59 pm Hon je zatím na dvoře. Není čas rozebrat nechce fungovat zátěžová regulace. Když vezmu montláku a natlačím píst regulace tak jede. Jak přestenu tlačit do montpáky zastaví se a nejede. A když tou pákou tlačím leze z toho takovej divnej zvuk, jak kdyby ta ovládací hydraulika té regulace šla tlakem proti sobě. Je tip, že nefunguje na hydromotoru ta páčka ovládání, že by tam mohl být ten přepouštěcí pístek seklej. Musím zkusit odpojit táhlo od válce regulace a rukou skusit zakývat. Jestli to chodí nebo ne. A pak jedině ten ventyl vpředu pod pedálem. Pořát kutíme něco jiného co má větší prioritu.
Jde ti tam vzduch? Me to nefacha bez vzduchu. Teď nevím co, jestli to bez něj nevypíná nebo nezapíná. Jedinou jsem si chytře vyřadil pohon na kompresoru, a paj se s tím sr.l než si vzpomněl že jsem to udelal. Vzduch fouká a jde to tlak do kostky?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: HON 053

#1088 Nový příspěvek od pavel sk »

On ma na mysli asi regulaciu pojazdu a nie stabilizator ovladany naoceni kozlika na točni.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1089 Nový příspěvek od Fizz »

No vždyť. Když na ní nestojím fičí vzduch, když slapnu ficet přestane.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1090 Nový příspěvek od ota »

Jo myslím zátěžovou regulaci. Ta se skládá ze třech ovládacích věcí. Toho ventylu co je pod podlahou a taháš ho tou malou páčkou pro pojezd dopředu, dozadu. Pak je pod pedálem spojky další ventyl. Tam je i měřící bod tlaku. Tam má být myslím 0,35 tlak. Je to v knížce. No a vzadu u rámu je ten válec co tahá za tu páčku u hydropojezdu. Tákže čerpadlo tlačí olej do systemu. Ty dáš páčkou na palubce ,,jeď dopředu". Olej jde přez tu kostku s malou páčkou směrem a pod pedálem spojky dozadu do pístu a ten přesune táhlo a hydropojezd přez tu páčku a jakýsi ventyl na hydropojezdu pustí olej pojezdu a jedeš dopředu. Se vzduchem to nemá spojitost. Ten funguje dobře. Nastartujeme a za chvilku odfoukne ventyl. Brzdy fungují na všech kolech šlajfuje. Ten vzduch ještě ovládá tu regulaci výkyvu ramene do boku a spoluareruje tu pístnici co je napojená na zadní nápravnici. To vše je cajk.
Potřebuju sundat táhlo od toho pístu co je na rámu vedle motoru. A vyzkoušet, jestli to u toho hydropojezdu nezadrhává, ta ovládací páčka. V rozkresech je to skreslený. No a pak půjdu dál. Ten píst jsem měl rozdělanej, přetěsnil jsem ho a složil podle manuálu.
Ten pán na Slovensku má všechny tři ovládací díly. Ale tak 20 000 Kč by vyšly. :(

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1091 Nový příspěvek od Fizz »

Poklad?

Obrázek

Úlovek z netu, námět k diskuzi, ....

Oto čekám příběh, já to nikdy nevidel :nene:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1092 Nový příspěvek od ota »

Kdysi jsem podobnýho zahlídl v inzerci. Akorát se mi nějak jeví, jinej tvar těch pásů. Ale je to drahně roků.
To jako Ruský kombajny Niva byly taky pásový. Viděl jsem to jen jednou. Moc se tady taky nevyskytovaly.
Ale co byl prej unikát, tak to byl Německej nakladač T 174 na pásovém podvozku. Prej tu kdysi v republice byly dva. A ten jeden zrovínka byl v mé rodné vesnici u národního výboru. Pamatuju si, jak jsme si v něm hráli jako kluci.
Jinak u mě by se to pásové neužilo. Chtěl jsem kdysi koupit DT 54 a doma mi řekli ,,a kde by jsi s tím chtěl jezdit? Víš jak to těma pásama dělá bordel po zahradě"! :vztek: :pohlavek: No tak jsme koupili Z 25. Ten těma kolama ani není vidět že po zahradě jel.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: HON 053

#1093 Nový příspěvek od Pavel »

takovejhle hon staval u zdimadel ve stare boleslavi a v brodcich u kaliste co mnel cukrovar

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: HON 053

#1094 Nový příspěvek od doca »

byli tak před deseti lety na inzerci Bazoše, ale chtěli za ně 40 tis, pánovi jsem na ně volal, říkal že se mění místo kol a ani to není nijak složité, zrovna v tu dobu jsem upravoval HONem hráz rybníka a kdo ho má, nebo měl tak ví že s blátem si moc netyká, ale byl jsem lakomej dát 40 :) :) , a asi i váhově by to bylo s dopravou na nějaký náklaďáček, už si teda nepamatuji odkud byl.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1095 Nový příspěvek od Fizz »

Oto už jsi se nějak zabýval tím rychloupínacím systémem přes agrohaky?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“