HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1186 Nový příspěvek od drevakm »

Jestě se zeptam na fotlru by mněla být magnetická vložka, víte někdo jak vypada a nebo kde by se případně dala sehnat? Nebo nemáte někdo fotku s rozměrama? Děkuji za odpoved.
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Ales12011
Příspěvky: 212
Registrován: sob čer 04, 2022 7:07 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: HON 053

#1187 Nový příspěvek od Ales12011 »

Tohle mi připomnělo, jak jsem vezl kolegu vyzvednout Hona. Za Boha s tím nemohl odjet... všechno správně, vergloval se vším a Hon se nehnul. Pak jsem do toho vlezl a ten plyn trochu přišlápl a podržel...no a Hon vyrazil vpřed.... 😁. Prostě to nebylo jako třeba u Němce s klasickou spojkou, nebo třeba hydropohon u Toronta, co jel i na volnoběh... 😉
Zetor 8011

feri57
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 04, 2019 1:43 pm
Bydliště: Praha

Re: HON 053

#1188 Nový příspěvek od feri57 »

Ten magnet měl tvar mezikruží o vnější průměru zhruba jako ta filtrační vložka, byl asi 5 mm tlustý a byl přicvaknutý na vložku. Ty filtry dělalo ZTS Třemošnice - Hedvikov, jestli se to dá ještě dneska sehnat, to nevím...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20971
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1189 Nový příspěvek od ota »

Dá se sehnat starší kus. Měli jsme prasklou tu baňku. Tak jsme v Libenicích kupovali komplet jinej filtr. Pán měl v regále asi 8 ks kterej si vybereš ten si vem. Tak jsme jeden vzali a bylo to. Už bych kecal, co za něj chtěl. Buďto 1000 Kč, nebo 3000 Kč. Fakt si to už nepamatuju. Jinak na Slovensku pán nabízí vcelku snad všechmy díly nové. Ale ceny jsou sice oproti cenám tady u nás opravdu přijetelné, i tak je to pálka.

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1190 Nový příspěvek od drevakm »

Ahoj, nasel jsem firmu ktera dodava ruzne magnety a jsou schopni vyrobit i ruzny rozmer na zakazku. Tak bych te d jeste potreboval od nekoho zmerit jak ma byt ten magnet velky... Bude tady nekdo ochoten a nebo mit možnost mi to změřit? Děkuji.
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

boruvca
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 03, 2012 11:43 am
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: HON 053

#1191 Nový příspěvek od boruvca »

Ahoj, momentálně řeším na své čtyřkolce zamrznutí vzduchové soustavy. Vzhledem k tomu, že mi po první půlhodině práce někde zamrznul vzduch, tak nezapnu zadek a ani špéru :pistol: Teplou dílnu nemám, venkovní teploměr jsem zahřál dechem z nějakých -6 na +3, což už se dalo vydržet, ale stejně to nepovolilo. :smich:

No, počkám tejden na nějakou oblevu, ale otázka zní, do hajzlu co s tím? Odkalím to, pak nalít do systému líh? Kudy přesně a kam'? A kolik? Jak řešíte tenhle problém?

Díky předem!
Zetor Crystal 12045, BSS 09.07 agro, HON 053, HON UN 053.2, mt8-132.2

Fizz
Příspěvky: 8084
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1192 Nový příspěvek od Fizz »

Otazka zní jestki odkaluješ vzduchojem.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

pavel sk
Příspěvky: 12906
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: HON 053

#1193 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak to mas odstavene niekde na dvore, kde mas dosah na elekriku a mas teplovzdušnu pištol, tak nou zlahka prejdi elekro- pneu ventily pod lavymy schodami, a dole na prevodovke valček ktory zapina pohon zadnej napravy, a tiez valcek uzavierky na prednej naprave. Staci len jemne ohriat. V robote nam to tiez par krat zatuhlo na 4X4-ke. Lieh narieď s riedkym olejom (napr. kus hydraulickeho). Cisty lieh poškodzuje gumene manzetky a O-kruzky v systeme. Odpoj rurku za regulatorom a do rurky to nejak nalej. Potom to zapoj a natlakuj system a skusaj.

Fizz
Příspěvky: 8084
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1194 Nový příspěvek od Fizz »

Pokud je to zamrzlé dojud nevysusi má problém. Já to řeším než zamrzne tak ze naszrikam do sání kompresoru WDčko.

Pokud už to zamrzlý má tak ohřát, a to zamrzly po rozpuštění vyfoukat nebo prostriknout odmrazovačem a zas mazbout treba silikonem. Tím myslím treba vazelinu pro vodaře. Ta funguje dobře a těsněním neubližuje.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4203
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1195 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Neválí se náhodou někomu doma jeden přebytečný funkční ventil škrtící a brzdný na hona un 053? Dik :)

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1680
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: HON 053

#1196 Nový příspěvek od Přemo »

Hoj myslíš jako pedál přímo?tyjo možná semi tam někde povaluje,cosme ještě rozebirali toho jednoho, kdyžtak fotni
Co shanis a hoď mito na whatsup mrknu dote hromady co tam zbylo. :)
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20971
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1197 Nový příspěvek od ota »

To Michale mám ten ventyl teď rozebranej na ponku z našeho. Nic tam není, co by byl problém. Je tam pístek, takovej posuvnej čumbrk a pružina. Manžetka a asi 2 O kroužky. Nám to teklo tak jsem to rozebral.
Rozebral jsem i ten ventyl ,,dopředu- dozadu". Taky tam je jen uvnitř takovej váleček a tyčka která ho posouvá. A O kroužky. Opět celej černej jako kolomaz protože to teklo. Vyčištěno, nové těsníci kroužky. Jeden tam chyběl. Připraveno na namontování. Ale zjistil jsem problém nikde nebyl vůbec olej. To by znamenalo, že nedává čerpadlo regulace pojezdu olej. Možná proto nám hon nejede. Když jsem odpojoval trubky, hadice ani kapka oleje. Měl jsem pod tím záchytnou vanu a nic, olej žádnej. Takže půjde kabina dolů. Anžto nám teče ta hlavní hadice zpátečky do nádrže od toho hlavního čerpadla asi tak jako Dunaj, čůrkem. Bude asi spuchřelá. Tak kvůli přístupu k těm věcem jsem tu kabinu připravil na sundání. Teď akorát odpojit elektriku a naftu. Ostatní mám už připravený. Na ty čepy kabiny jsem musel udělat stahovák. Byly všechny zarezlí.
Půjdeme na to, až bude trochu teplo a stabilnější počasí. Hoňík musí na tyči bokem, aby se k sundání kabiny dostal s manipulátorem.
Jo ještě jsem si vzpoměl, všechny tyhle ventyly, kostky se dají na Slovensku koupit nové. Mluvil jsem s pánem po telefonu, má skladem. Ale jsou to pálky. Kolem 7000 Kč/za kus a vejš.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20971
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1198 Nový příspěvek od ota »

Tady je čumkarta těch ventylů. No snad je to to co píšeš.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4203
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1199 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahojte ano je to ono Otíku co jsi dával fotky 8) No protože mě hon strašně tak jakoby píská :-/ Takovej zvláštní pískot. Ale to sme řešili už od začátku kupu let zpět. Tenkrát když sme ho přivezli chyběl olej v hlavní převodovce co radíš 1 a 2 rychlost. Říkáme si je to jasný jde to z ní. Tak sme ji sundali celou rozdělali, ale byla naprosto v pořádku :pistol: Na nic sme tam nepřišli. No ale měl jsem od jednoho pána sehnanou už radši jinou z hona kterej normálně jezdil a nebyl nijak hlučnej. Tak jsem jí od něj koupil (za skoro nic :smich: ) No taky sme jí celou rozdělali byla taky v pořádku. Takže dali všude komplet nová ložiska a sesadili zpět. Nasadili na hona a furt to pískalo :typek: Tak řikám ještě tvl bude to snad dělat hydromotor....tak mě kámoš pujčil co má svuj dobrej jako náhradní. Dal jsem ho tam pískání furt stejne :-/
No a pak už jsem se na to vysral protože už jsem na to neměl nervy :vysmech: Když sme měnili hlavní dvojité čerpadlo hydrauliky tak jsem měl motor s převodovkou čerpadel venku. Tu sme taky rozebrali byla jak nová uvnitř...dali sme nová ložiska. Ale tou to není to nám bylo jasné. No a když tohle vše bylo venku tak jsem vyndal i čerpadlo pojezdu SPV 22 a dal ho i s hydromotorem k jednomu chlápkoj co na to má stolici a zkoušel to. A říkal že je to ještě v dobre kondici a že to má silu ;-) Což jsem tak nějak asi věděl protože to vidím když jedu do hromady (teplej/studenej olej) nezastaví se furt by hrabal i když ho dotěžuju lopatou. To by dřív chcipnul motor.

Takže prostě už nevím co by mohlo tohle popískávání způsobovat. Ted jsem byl právě u kámoše ma Hona un 053.2 (4x4) ale to by mělo být vše stejné. A ten nebyl vubec slyšet prostě já uplně čuměl. Honil to sem a tam a nic ani si nepísk :-/
Tak to ve mě zas rozpoutalo boj o hledaní příčiny :D
Mám takovej postřech že mě to studený olej nedělá tolik jako když je to teplé. Jak je ohřátý tak to je daleko víc slyšet. A taky třeba když jedu na dvojku rychle po silnici a prostě rychle uberu uplně plyn dám nohu z pedálu rychle pryč. Tím pádem hon začne přez ty pojezdy rychle zastavovat a to tak zapíská než se zastaví že by mě v kabině praskly uši :smich: Tak jsem si řikal jestli by to nemohl dělat tenhle ventil ten zvuk :-/ Když to škrtí tlak a brzdí :-/ Nic jinýho už tu snad není ne? Vykostní regulace s tím nemůže nic mít, a to SPV když měl na stolici tak nevim jestli by to tam poznal :-/ Jestli má v sobě ještě nějaký ventil nebo něco. Je tam ten servo ventil ale ten by to asi nedělal.
Tak prostě mě napadl jedině tenhle....ono to nejde uplně poznat odkud se to šiří jak je to pod kabinou v tom ramu všude tak se to nese ruzně ten zvuk.

boruvca
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 03, 2012 11:43 am
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: HON 053

#1200 Nový příspěvek od boruvca »

Ahoj pánové, nemáte někdo popisky ke kontrolkám v honďourovi? problikává mi sedmá kontrolka z leva. Nebo možná bude lepší, když řeknu třetí z prava. Nebo víte co, já vám to radši ukážu... Tahle to je:

Obrázek

Dál řeším patálii s pojezdy. Koupil jsem hona co nejezdil. Po dolití 35l oleje a vyndání zas.aného filtru se rozjel, fitr koupím dneska nový. Olej není nic moc, ale budu měnit až na jaře. Chvíli jezdil, ale jak jsem s ním chtěl vyjet kopeček, hned se začal dusit motor, pojezdy byly velmi hlasité. Předchozí majitel radši než aby dolil olej, tak šteloval šroubem pod schůdky, který ovládá ten tlak pojezdů, nebo jak se tomu říká. Budík na tlak v kabině je momentálně v klidu. Zkusím tam prdnout nový filtr a uvidíme co se bude dít. Rozhodně šel HON rychle do síly, s těmi pojezdy, takže si myslím, že by to mohlo jít naladit zase pod schůdky :chytry:

Díky moc
Zetor Crystal 12045, BSS 09.07 agro, HON 053, HON UN 053.2, mt8-132.2

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“