HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1036 Nový příspěvek od Fizz »

Popel má víc uhlíku ne?

Slída bude inertní...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1037 Nový příspěvek od ota »

Nevím s popelem to nedělám. Mám kýbl té slídy, chmátnu pro něj nasypu a je to. Pak to vyndám sesypu do kyble, uklidím do regálu a je to.
Včera dorazil balík s dílama. Pouzdra, svislé čepy a pouzdra na tříbod a přepákování. Zajímavé bylo, ráno mi přišla SMS od pošťačky, vezu vám balík, jste doma? A za chvíli mi pošťačka volá už jsem u vás u vrat. Asi za půl hodiny mi přišel email od Monsty. ,,Vaše objednané zboží jsme zabalili a ráno předali do přepravy"! No a já se už kochal doma na ponku tím zbožím. :smich:

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: HON 053

#1038 Nový příspěvek od Sadra17 »

Fizz píše: úte led 04, 2022 11:44 pm Popel má víc uhlíku ne?

Slída bude inertní...
to ano, ale slídu málokdo má kdežto popel má u domu skoro každý 8)
malej traktorista v malým traktoru

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1039 Nový příspěvek od Fizz »

Nepoužíval se tak i křemičitý písek? Nebo se mi to s něčím plete?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1040 Nový příspěvek od ota »

Křemičitej písek mají ve slévárně na formování a pak ještě do pískovačky.
Ale ža by do něj dávali temperovat svařenec?
Na fabryce se dávalo do žíhací pece. Zavařil svařenec, vrazil ho do pece. Chvíli mu na přesnou teplotu topil. Když šel domů, nebo řekl odpolední směně v tolik ji vypněte. A nechalo se to tam do vychladnutí. Třeba celej druhej den. Než to bylo studený.
Ta slída se normálně nechá koupit. Záleží jak nahrubo je mletá. Čím jemnější, tím pochopitelně dýl udrží teplo.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1041 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ok ok děkuji vám za objasnění :friends:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1042 Nový příspěvek od ota »

Po obědě jsem byl na melouchu. Stříkat synovi traktor v práci. Přijeli jsme v 17:15. Dal jsem kávu a pak šel do dílny. Že budu chvilku frézovat navařené čepy. Upnu kus na frézku a přišel soused. Asi hodinu jsme kecali. On si pak půjčil u mě Hilti vrtačku a jel ke kámošovi vyvrtat pár děr pro hmoždinky a já frézoval. Pak dojel s vrtačkou naspátek a kecali jsme a já to dodělal. No jen jeden. Druhej bych už nestihnul. Prokecali jsme dost času. :smich: Zítra pokračování.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1043 Nový příspěvek od Fizz »

Ta si říkám zda by nebyla stejná prace tam dát hnanou nápravu?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1653
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: HON 053

#1044 Nový příspěvek od Přemo »

No to nevim,ja popravdě než předělávat,tak radši koupit celeho hona 4x4
Když si vezmeš pořizovací cena nápravy,a okolo věci tak si na dost vysoké ceně
A Oto- to zname asi vsichni to vzdycky clovek vleze do dilny nebo neco vytvari venku a nekdo okolo soused,kamos,tak pokecate a po 2 hodinach zjistis zejsi udelal prd. :D
Si reknu vzdycky super taksem toho udelal hodně :vysmech:
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1045 Nový příspěvek od ota »

Taky bych do toho nešel. I když tady kousek od nás by nebyl problém ty věci schrastit. Rozebírá tam hony a má víceméně všechno. Ale cenově by to byla šlupka. To mi je jasný.
Teď musím sehnat kulák s levým závitem a upravit spojovačku. Ta naše má ožvejkanej závit a někdo kulák přivařil. Už jsem to v soustruhu očistil a kulák vyndal. Oba závity včudu. Kulák jinej možná doma někde mám. Ale spojovačku budu muset uříznout a vyřezat na trubku kus nového zavitu a svarit k sobě. Aby to bylo cajk.
Teď jdu chvilku hledat ten kulák. :smich:

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: HON 053

#1046 Nový příspěvek od Joe66 »

Znamy ked mal hona na stavbe a porovnaval jeho akoze multifunkcnost a hlavne servis-opravy s poclainom Dh112 tak ostala nakoniec ta DH112 4x4 :) Ze hona prerabat na 4x4 nedava zmysel :-/

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1047 Nový příspěvek od Fizz »

Ten hon je vychytaný, v zimě i v létě mám otevřený okna, a v obou případech je v tom stejná pohoda 😁.

Přemýšlím že dám nějaký pořádný světlo na horní pístnici. Ty originální sice pěkně svítí na šufan zezadu, ale před ním je vidět tak nejak ho#no.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1048 Nový příspěvek od ota »

Včera chvilku po šichtě. Jedna páka hotová do čepu. Možná ta 0,01 mm do + je dost. Bude se muset pak naklepnout a dotahovat. Aby tam nebyla vůle, dal jsem si záležet. Předtím vůle 1 mm a zavařeno. Musím koupit nové šrouby, původní byly opět zavařeny. Dneska udělám prd. Jedeme ještě stříknout pár drobností se synem na tu jeho firemní stošédu.
U té páky mě překvapilo, že mají tu plošku pro čep pístnice pod jiným uhlem, než je dosedací plocha na otočný čep. Budu to muset upnout znovu, trochu pod jiným uhlem a přejet tu plošku pro čep pístnice a pak to odvrtat a udělat znovu kužel pro nový čep.
Nějaká čumkarta. :vysmech:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1049 Nový příspěvek od Fizz »

Kluci nějakej odkaz na víčko nádrže na un053?

Mimochodem:

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1050 Nový příspěvek od ota »

Víčko nádrže dal syn klasický co je na traktoru na Z 40. To co je nádrž venku před kabinou. Je to takové jednoduché obyčejne. Bylo tam víčko co měla třeba V3Ska na motoru na olej. Povídám, tam je taková proláklina a na dně dírka. Když bude pršet, voda tou dírkou poteče do nádrže. Tak přinesl asi 3 různý víčka a tohle od té nádrže pasovalo. Není to na pohled žádnej tuning, nebo nádhera, ale je funkční a protí vodě akorát a dostupný.
No ta páka tedy vypadá jak ta naše! Mi ji měly černou kouly. Jak tekl píst a míchalo se to s olejem. Asi 3 cm nános. Dneska jsem všechny sváry zformátoval karbikem a dočistil. Musím to ponatírat základem, aby to hned neorezlo venku. Ten zavařenej čep pro oko pístnice v té páce jsem uřezal a kupodivu vymlátil ten zbytek ven. Kužel je vcelku v pohodě. Mám výstružník, tak ho opravím, trochu prohloubím. Ten čep si budu dělat doma sám. Tak ten kužel můžu udělat malinko silnější, podle toho kolik výstružníkem uberu. Mám tu kus QT tak to z ní udělám nové.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“