HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 8058
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1156 Nový příspěvek od Fizz »

Tvl tak mě ten žlutěj zase zkouší. Z ničeho nic (dolil jsem olej a dofouknul kola), mi jde hrozně pomalu píst na zavírání lopaty, a rozvadec na prázdno (vyplý motor) chodí hezky, nastartovanej zůstává v poloze nechce se vracet ani z jedné polohy. Dolů jde ale dobře zvedání pomalý a přitom tlaku tam jde podle pohybu hadic fest.

K čemu jsou "zátky" zezadu rozvaděče?

Může to dělat jerabovaci ventil? Mel jsem vytaženou pružinku i kulicku a bylo to čistý.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 8058
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1157 Nový příspěvek od Fizz »

Škoda že to není politika už bych měl xxx rad jak to udělat dobře a ještě líp....

No další příznak začala blít pistnicet kolem tyče. Tak si říkám jestki neodešlo těsnění na pístu a nebije se to.

Akorát mi nejde do hlavy proč rozvaděč zůstává viset ve funkčních polohách a přes noc to rameno zustane v pozici a nepadá :hm:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4200
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1158 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Myslíš ty zátky co jsou na 4 šroubky myslím? Čtveratá příruba a kulaten cecek ne? Jestli myslíš tohle. Tak to jsou asi jen jakoby krytky té sekce pístu rozvadeče. Mě právě na jedný sekci to blblo že mě nešla vubec páka zmáčknout na jednu stranu. Šla hrozně ztuha skoro vubec. Tak jsem to rozdělal tu krytku a bylo to plný bordelu....jakoby voda snad vysrážená s olejem nebo co to bylo. Tak jsem to vylil vypucoval a už to zas chodí 8) Ale tobě jestli zůstává viset sekce tak to netuším :-/ Že by se přidřel píst v rozvadečí? Ale proč? Nevázne ti spíš někde páka nebo přepákování? Zkoušel jsi ho odpojit třeba na rozvadečí přímo a zahýbat s tím samotným?

Fizz
Příspěvky: 8058
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1159 Nový příspěvek od Fizz »

Jo na to be strany. Jen když běží čerpadla. Cin větší tlak tim vict drží. Pri vypnutém motoru to chodí jak samet.

Navic je ta sekce líná síly/tlaku na rozdávání ale průtok tak 1/20.
Kdyby jen ten průtok to už mi jednou dělala hadice. Ale to chování rozvaděče mi nejde do hlavy.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5436
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: HON 053

#1160 Nový příspěvek od Tomas6 »

A nebudeš mít rozsypanou manžetu v pístnici? Že by se to přetláčelo v ní?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 8058
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1161 Nový příspěvek od Fizz »

Může být. Ale ta pistice drží a nepadá. I nekolik dní. Jestki by umělá i držet rozvaděč v pozici netuším.

Je to divný příznak. Vrtá mi hlavou ten jerabovaci ventil zda tam nedělá "něco".... Mam pocit ze před pár rokama to taky tak udelalo ale přešlo to. To ale hon jezdil po předních a teď jsem manipuloval asi 100kg

Teče kolem tyče tak ji asi přihodím na hromadu těch k opravení. A uvidím.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20951
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1162 Nový příspěvek od ota »

Kluci jaké dáváte do těch velkejch pístnic manžety? Ty 100x110x5. Byl jsem v ložiskárně a měli černé a zelené. Prej ty zelené vydrží víc. Tak jsem je vzal. Ostatní ty menší měli modré a černé. Ty černé 2 poslední a tak jsem vzal zbytek modré.
Chtěl bych to všechno na předku vyměnit. Ta vrchní dlouhá teče jako Dunaj a jedna spodní taky. Tak bych udělal všechny tři. Tu zadní krátkou aretace výkyvu jsem už dělal.

Fizz
Příspěvky: 8058
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1163 Nový příspěvek od Fizz »

Jo ty horní tečou na každým hodně to trpí na prach co ja tom sedí. Možná by nebyla od ve i nějaká gumová harmonika. I když u nás to naběhá hovno. Ten můj míval ponožky na všech třech ale zůstaly jen objímky a kousek pod ní.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20951
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1164 Nový příspěvek od ota »

Nám trochu tečou i na otoči. Ale to se mi nechce vůbec dělat. Pakec budou tyhle tři, natož ty dole na otoč. Hlavně není na hona vůbec čas. Ty menžety a těsnící věci jsem koupil že jsem tam jel. Potřeboval jsem O kroužky do hadice na wapku, tak jsem to vzal při jednom. Až by byla chvilka dám se do toho. Ale zase kdyby hon makal bylo by to super. Potřebuju naložit a odvozit asi 100 tun reciklátu co máme před barákem. A vyspravit s nim cestu v lese, kam se teď už nechá i zajet s fůrou. Chceme vyměnit netříděnej reciklát za tříděnej hrubej. Ten netříděnej do cesty a tříděnej pak na cestu k baráku. Až se do toho dám.

Sadra17
Příspěvky: 6140
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: HON 053

#1165 Nový příspěvek od Sadra17 »

ota píše: čtv čer 01, 2023 12:50 pm Kluci jaké dáváte do těch velkejch pístnic manžety? Ty 100x110x5.
nám nákupčí do všech pístů vozil modrý/zelený :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4200
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1166 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Já to na radu jednoho dobrého opraváře písnic z Miletína u Hořic nechal všecko předělat na tenhle set a musím říct že to pravdu funguje dobře a hlavně to vydrží 8) než ty uzoučký manžety,který dělaj asi z podrážek bot :vztek: Zkoušeli sme jak černý tak modrý a nic moc. Ty modrý vubec ty jsou už tvrdé jako nové a po nějaké době sme na jenom pístu rozdělali a byli uplně do bíla a rozsejpali se :-/
Po předělaní na tenhle set je po problému už dobrejch pár let jsem si těch pístnic nemusel všimnout. On to předělal i na široké měnžety uvnitř matky. Vlastně ty co těsní olej ven po pístní tyči :)

Obrázek


Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20951
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1167 Nový příspěvek od ota »

To Michal(zetor) já včera dostal zdarma asi 10 ks těch modrejch do hlavy pístu. Paní povídala, že jsou tvrdé. A abych pak nelamantoval, že stojí zaprd. Ona neměla skladem jiné. Jen dvě černé. Povídala, že už ty modré neobjednává. Tohle měla zbytek. Protože ji skladovej program vyhodí, že má skladem tak ji to nenapíše program, že nemá skladem. Zkoušeli jsme je ohýbat. A prej když trošku zbělají v ohybu vyhodit. Tak mi dala všechny co měla skladem. Vybrali jsme namátkou jednu co nezbělala. Ona povídala vyzkoušejte každou a ty co zbělají vyhodte. Byla to nějaká špatná várka a ono se ji to smotalo z několika várek a protože tam dělají dvě s kolegiňí, nepamatuje si které jsou ty kazové. A nebo že objedná ty teď ty zelené a když se stavím, nebudu to dělat hned tak je už bude mít dobré.
No jdu cestou už vymyšleného funkčního. Ten náš hon asi 6 let stál. Myslím spíš 10 let. Ono to utiká ty roky. A jezdil ve skladu uhlí. A tam moc nevadilo, že hlava propouštěla olej. Doma je to hned na zemi vidět. Tak na to naše ježdění to bude dobré. Stejně tak to bylo s ještěrkou. Tekla mi pístnice naklápění sloupu. Až Hyhlan měl na to těsnění atyp. Právě že 110x100X12 mm tuším. Někde tu jednu manžetu mám navíc. Bo ta manžeta jde fakt blbě nasadit. A to jsem použil Hyhlanovi ruzné rady. Hned mi vysvětlil jak to tam nacpat. A poslal mi o jednu navíc, prej určitě jednu pojebete nasazováním. Dopadlo to dobře a tak je v rezervě. Je to ta modrá. Zatím to tam drží. Původní byly uplně na drobenku a takové žluté. Píst chodil ztuha, ale jsou tam zámky, tak jsem to přisuzoval tomu. Už to sedlo a je to cajk.
Tady myslím na to naše ježdění to bude dobré. Tady mají hona v družstvu a myslím tam mají původní osazení a jezdí neteče. Tak to jen přehodím. Nemám sebemenší problém to nějak strojařsky upravit. Hopnu na soustruh a je to než by kdo mrknul přeonděné. Ale zatím to tak fungovalo, tak to nechám tak, jen to vyměním. To osazení co tam je tam bude letoucí a má to nárok že je to pohnilí. :smich:

Sadra17
Příspěvky: 6140
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: HON 053

#1168 Nový příspěvek od Sadra17 »

modrý se dávají do teplý vody před nasazením :-/ pak to jde o dost líp
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1169 Nový příspěvek od drevakm »

Dobry den panove, mam dotaz. Jak ma spravne vypadat vnitrek olejovych filtru na nakladaci un 053,3. V tich na prave strane za schudkama. Do jednoho patri filtracni vlozka, a jeste neco? A do druheho nejake filtracni desticky... Nebo nemate nejakou fotku a nebo schema od kud by to bylo jasne patrne. A pripadne byly nekde cosla podle kterych to sehnat. Dekuji za pomoc
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Fizz
Příspěvky: 8058
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1170 Nový příspěvek od Fizz »

Běžně dostupný. Papírová vložka.

Akorát pokud máš vodu v oleji tak to v zimě rozjebes.

Kdyžtak ti vyfotím krabičku mam v zásobě.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“