HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: HON 053

#661 Nový příspěvek od Sniper »

Veteranista! píše:Pánové, mám otázku, kolik uzvedne HON na paletě?
S tou menší lopatou 0,5 m3 jsem plně vrchovatou ( odhaduji 0,7 m3 ) běžně nakládal auta stěrkem 0/8 - 8/16 - 16/32 atd aniž bych měl jakýkoliv problém s manévrem. Taktéž solí a jiným bordelem. S velkou kubíkovkou už musel být při plné lopatě člověk opatrný.
Pokud budeš něco převážet na vidlích, tak hodně záleží jak daleko jsou ty vidle od otoče, je jasné, že čím dál, tím menší únosnost.
Paleta ytongu váží celkem nula nula prd, toho bych se vůbec nebál 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: HON 053

#662 Nový příspěvek od oco13 »

Keď si teda hodíme kubíky na kilá tak 1300kg by mal dať. Paleta MVR UNI váži 1250kg takže za mňa na stavbu super. 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: HON 053

#663 Nový příspěvek od Sniper »

No myslím si, že ke 2t jsem nemíval daleko, on ten štěrk byl kolikrát dosti mokrý. Je tam určitě rezerva jako prase.
S tím strojem jsem dělal 7 let :prace: a je opravdu stabilní i při plném vyložení.
Což se o věži VZV v traktoru říct nedá.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: HON 053

#664 Nový příspěvek od doca »

mám mechanickou 053 a běžně s ním nakládám palety zámkovky, nebo ztraceného bednění.
co jsem dal nejvíc tak byl 4 metrový kmen dubu, průměr 96 - zvedl jsem ho teda jen metr, stál jsem na špičkách a s vozem jsem pak musel pod vidle nacouvat :) ze zvědavosti jsem zajel na váhu a měl 1720 kg
spíš se ptej kam to budeš vozit, jestli někam v bahně okolo stavby, tak ho tam v tomhle počasí zakopeš, pokud nebude 4*4

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#665 Nový příspěvek od Fizz »

dost zalezi cim zvedas - nastroj- a jak daleko je to od napravy, na UN 053.1 zvednu na jerabovacim haku cca 2t. nejvic jsem zvedal 2,45t ale to bylo na dolních čepech tzn kratší vyložení.
jinak s tim zvedanim je to slozitejsi, protoze jen zalezi co se zvedá, bezne ty hony mely na prdeli dalsi zavazi ale pak praskaly na ramech a trpely otoce.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

jmh
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 31, 2009 2:29 pm

Demontáž podlahy - brzdový pedál

#666 Nový příspěvek od jmh »

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak na demontáž podlahy za účelem výměny brzdového pedálu. Podlahu jsem uvolnil ale nejde mě povysunout nahoru víc jak 4 cm. Pak je cítit nějaký odpor. Uvolnil jsem táhla od pák ovládání hydr. rozvaděče a myslel jsem si, že by to tak mohlo jít pozvednout a zespodu demontovat hadice, které vedou do pedálu. Mám povolenou i hadici mezi podlahou a vzduchovou trubkou nad vzduchojemem.

Máte někdo zkušenost s touto opravou? Kde může být problém. Díky za radu.

Ahoj. Josef

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: HON 053

#667 Nový příspěvek od radek.bazant »

Zdar, pasuji na zadek u UN 053.1 kola z 9 tuny? 8 děr? :zapomel:

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: HON 053

#668 Nový příspěvek od pavel sk »

Nechaj tam racej origo kolesa (V3S). Na tychto zadnych nehnanych napravach dost odchadzaju zvysle (rejdove) čapy a paky. Ak tam das tie balony s vlecky tak to ta naprava bude este viac trpiet.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: HON 053

#669 Nový příspěvek od Pavel »

nepasuje et

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: HON 053

#670 Nový příspěvek od radek.bazant »

Ok. Necham origo. Mam je dodrbane a musim vyresit nahradu, tak jsem premyslel co tam dam. Tak sezenu V3S a bude 8)

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: HON 053

#671 Nový příspěvek od Pavel »

zkus holase v hoskovicich ma vojenskou vyprodej kluk mel od nej před rokem komplet kola 1500 za kus

jmh
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 31, 2009 2:29 pm

Re: HON 053

#672 Nový příspěvek od jmh »

Máte někdo zkušenost z výměnou brzdového pedálu na UN053.1? Povolil jsem podlahu, uvolnil jsem táhla z pák ovládání hydraulického rozvaděče a demontoval jsem hadici mezi vzduchojemem a trubkou, která vede pod podlahou. Bohužel nemohu rozumně pozvednout podlahu abych se dostal ke spodní části pedálu. Je tam nějaký fígl? Můžete mě poradit jak na to?

Druhá otázka je na řazení rychlostí. Nemohu vyřadit rychlost na převodovce. 10 let se z HONem nejezdilo a vše je zarezlé. Nechci však působit nepřiměřenou silou aby nedošlo k nějaké destrukci. Zkoušel jsem to jak při nastartovaném motoru a sepnuté spojce tak i při rozepnuté spojce ale i za "cukání" při změně hydro-pojezdu. Zatím bezúspěšně. Kde by mohl být problém? Jak se dá dostat na zajišťovací šroub na řadící vidličce (někde jsem četl, že by tam mělo být něco podobného jako na Z6911/45).

Třetí dotaz: z hadice, která vede z čerpadla do hlavního rozvaděče na pravé straně dochází k úkapům oleje (zatím to nestříká) ale rád bych ji vyměnil. Našel jsem katalogové číslo 336-632-581-126 (1010-800) s označením "Hadica 722-25". Bohužel nemám zatím k dispozici montážní jámu a tak to budu dělat na podlaze takže to nebude nějaké terno s místem. Máte s tím nějakou zkušenost? Předpokládám, že vyteče pouze olej, který je v hadici.

Díky za pomoc a rady. Josef

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#673 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj zkušenosti s výměnou brzdového pedálu nemám. Zatím jsem neměnil a ani podlahu nerozdělával :)

K tomu řazení pokuď víš že to před odstavením fungovalo. Tak bych to viděl jenom někde zalehlé/přirezlé. Mrkni na foto. Vidíš ten mechanizmus řazení to přepákování, To zasouvá a vysouvá do převodovky tu kulatinu a uvnitř to hýbe přez kameny řadící vydličkou (přesouváš tím ozubené kolo)
Tak si pod to lehni a mrkni na to. Bejvá kolem toho bordel napadanej na převodovce. Tak jesi to není tam zarostlí někde. Případně můžeš zvrchu povolit myslím 6 šroubů a sundáš vršek a to přepákování a uvidíš tu řadicí kulatinu a dala by se namazat. Ještě pozor z boku jsou dva šrouby proti sobě a pod nima je pružina a kulička. Ta to aretuje při jedničce a dvojce kvaltu. Ještě zkus vypustit olej z té převodovky a dát novej. Uvidíš co z ní vyteče a podívej se na zatku aby tam něco nebylo na ní.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

K té hadici myslíš asi tlakovou že? Tu si beru vždy sebou a podle ní mě udělají v hydraulice novou 8) Nebo jesi víš konce tak si jí jenom změř a nemusíš vozit starou sebou. Ten olej ted si nejsem uplně jistej a myslím že by se neměl tlačit z nádrže. Že bude hladina v nádrži tak nějak v rovině s čerpadlem myslím už přesně nevím. Tak si ji na jedné straně povol vem čistý belík a uvidíš když to nebude přestavat tak je to špatné..... :smich:

jmh
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 31, 2009 2:29 pm

Re: HON 053

#674 Nový příspěvek od jmh »

Díky za pěknou fotku převodovky. To řazení je tam moc pěkně vidět. Zkusím to promazat a uvidím. Když je řadící páka blíž k pákám hydrauliky, tak je tam jaká rychlost? Ahoj Josef

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#675 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No když je páka jakoby směrem k pákam hydrauliky tak je tam dvojka :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“