HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20828
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#751 Nový příspěvek od ota »

No zrovna tady je jedna svahovka. Dlouho jsem ji v inzerci neviděl. Je to i s ramenem. Pak tam má i jeřábové rameno. Není to tam dlouho, včera to tam nebylo.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1185548 ... rameno.php

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1669
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: HON 053

#752 Nový příspěvek od Přemo »

Tak diferak uz je zase na svem miste,tyjo celkem fuska totam mrsknout zpet a usadit natesno do tech usazovacich plosek,.jeste ze je vzduchova pistol tak pekne pomalu,dokrize,dokola,adokrize a pomalu to pekne sedlo,.zitra zavickujem koncaky nalijem olej dame kardan a uvidime 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: HON 053

#753 Nový příspěvek od radek.bazant »

ota píše:No zrovna tady je jedna svahovka. Dlouho jsem ji v inzerci neviděl. Je to i s ramenem. Pak tam má i jeřábové rameno. Není to tam dlouho, včera to tam nebylo.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1185548 ... rameno.php
Tak už je doma. Sice jeden podkop už mám, ale to nevadí, chtěl jsem hlavně tu lžíci. Má to čaro že nemusím nic převařovat, jen čepy a jedu :friends: na místě byla i sleva docela významná. Má tam ještě ten jeřáb. Ten už doma je. Sice jsem ho ještě nepoužil, ale jeho čas ještě příjde. No a z tohoto druhého podkopu jelikož je horší než ten můj tak budu vytvářet štípačku / hryzadlo něco jako má zetorák jirka na bagráka. Ale to nejdřív v zimě. Teď mám rozjetý jiný projekty a čas je můj nepřítel :prace:


Jakou vazelínu používáte na mazání vašich honů, uenek?? A00?? Někdo mi doporučil G3 na výložník?? Na bazoši jsem koukal, že někdo od Pardubic inzeruje modrou JCB vazelínu tak nevím jestli to nezkusit.. Ty vazelíny to je pro mě španělská vesnice.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20828
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#754 Nový příspěvek od ota »

Ahoj podobnou vazelínu používám na minibagr. Přecijen Pardubice jsou pro mě z ruky. Ale s pánem jsem kdysi komunikoval kupoval jsem od něho zuby. Ten den je poslal a druhej den byly u mě. Dobrá komunikace. Taky jsem s ním pohovořil o tom mazání. Tyhle maziva mají být na základě lithiových mýdel. Vodě odolné a s nižší teplotou tuhnuťí a vyžší teplotou rozpouštění. Přesně si to nepamatuju. Prostě aby v zimě nezmrzly a v léťě je sluníčko nerozpouštělo. Taky jsem to namazal ,,dostupným" mazivem s touhle vlastností. Sice od Texaca. Ale podle popisu na té kartuši je to stejné. Tuším nazelenalá mazací hmota. Hledal jsem na netu čím kdo maže a tu nulku na ty čepy moc nedoporučovali. Ta je spíš na řetězy a kola. Kde jsou menší otáčky. Tam právě psali o té lithiové složce, kvůli tření ploch o sebe a předcházení tření kov na kov.
Tož tak masím bagřík ťímhle, bude to asi stejné i u Hona.
Jinak u Kladna je mechanickej na prodej za 49 fíků s výbavou. Je to pro mě daleko a v dnešním marasmu mi tam těžkokdo pojede. Jo inzerát je na bazoši.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: HON 053

#755 Nový příspěvek od frturek1 »

Ja vsechno mazu TOP 2000 je svetlounce zelena a nedej boze od ni zapatlat hadry

morafli
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 21, 2020 2:54 pm
Bydliště: havlickuv brod

Re: HON 053

#756 Nový příspěvek od morafli »

Ahoj vsem, poridil jsem hona a resim problem s dokoupenym podkopem resp hydraulickyma hadicema. Vite nekdo presny prumer hadic a sroubeni(typ) pouzitych na nakladaci podkopu? tusim ze hadice 2sn DN 16 5/8" ale zavit fakt nevim, byl jsem v pardubkach v gsm a tam ze jo zavit M27 a 2 stoupani ale jeho koncovka prevlecne matice nepasovala (nezajela) do vnitr zavitu takze prevlecna matice by ho sice utahle ale netesnilo by to :/ zkusim jeste hydapress. Diky za pripadnou radu.

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: HON 053

#757 Nový příspěvek od Tech »

Hon by měl být celý v metrice krom pojezdu co vím. Podkop by měl být stejný jak Hon samotný.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: HON 053

#758 Nový příspěvek od koprkam »

Já mažu všechny čepy, ... grafitkou, označení G3 a celkem spokojenost. Po té JCB jsem taky koukal, ale to až budu mít v UNC nový čepy.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#759 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Já tu JCB vazelinu používám na mazání doma na všechny stroje. Do konce od toho co inzeruje na bazoši tady z Pardubic 8)

Fizz
Příspěvky: 7935
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#760 Nový příspěvek od Fizz »

Borci nevíte jakou má sílu při zvedání un053 v dolních čepech? Čistě bez lopaty.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: HON 053

#761 Nový příspěvek od Tech »

Tak na ramenu je myslím 1200kg, ale náš Hon zvedne o mnoho víc, dřív se zvedne zadek do vzduchu. Reálně odhaduju cca 2,5t bez lopaty a hydraulika by zvedla asi ještě víc. Nepamatuju že by něco nevzala hydraulika.

Fizz
Příspěvky: 7935
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#762 Nový příspěvek od Fizz »

Jasný myslel jsem preklopnou sílu v čepech. Hydraulika má páru za deset Číňanů, proto je půlka honů zlomená. Mě se plete cosi 2.8t Tahal jsem železnou vanu s zebrama pod cnc, cca 2x2m a triapultuna terenka to dala tak tak padala na hubu i s dvouma chlapama na prdeli. Já to zvedal na kulatine v čepech a prdel mi to zvedalo az při zabrždění.

Chlapíci tu potrebujou vytahat nějaký pisty tak ze bych jim to vyHONoval melo by to byt tak 2,5t což by vyjít mohlo.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: HON 053

#763 Nový příspěvek od radek.bazant »

2,5 tuny se mi zdá až moc. Když nakládám hnuj, který je uležený velkou lopatou tak nemuzu brát plný jinak jezdím jen po předních. Ja slyšel něco o 1700 kg.dej vedet, jestli to utáhlo ty 2,5 tuny

Fizz
Příspěvky: 7935
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#764 Nový příspěvek od Fizz »

Jo ale s hnojem mas sufan a taky o 40cm delší rameno.

Jo budu muset pozkoušet.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: HON 053

#765 Nový příspěvek od Tech »

Je rozdíl mít hnůj ve velké lopatě nebo břemeno uvázané přímo v čepech. Mám vyzkoušeno že cca 2,2t to zvedlo v čepech.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“