HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
vserubak
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 04, 2015 10:19 am
Bydliště: Plzeň

Re: HON 053

#601 Nový příspěvek od vserubak »

Zdravím všechny.
Tak jsem dal na Vaše doporučení a přezul HONíka na pořádné zimní gumy.
Šípáky už tam mám, dal jsem SEHY, ale zatím čekám na nějaké vyzkoušení, teď jsem s tím jen zajel do stodoly.
Ale jsem zvědav a těším se.
Přezuli mi to ve statku, kde na to mají stroje, ale zase měli problém s dušemi. Na tenhle rozměr se nedělají duše s tím vyhnutým ventilkem, takže ten sundali ze starých a nalepili na na nové duše.
Snad to bude o.k., zatím to drží.

Obrázek

Obrázek


Teď další věc:
Máte někdo na HONu namontovaný vysokozdvih, myšleno věž z VZV?
Přemýšlím o tom a hodily by se nějaké rady, fotky, zkušenosti...
Díky

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: HON 053

#602 Nový příspěvek od Pavel »

duse se vyrabej tyhle bezne

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: HON 053

#603 Nový příspěvek od frturek1 »

to aby zvedal o dalsi 3 m vejs? ne ze by se to obcas nehodilo ale zatim sem to nezkousel :)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#604 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Já už jsem nad tím přemýšlel, ale muselo by se to nějak vymyslet jak to udělat s hydraulikou :-/ Věž je jednočinná a Hon nemá plovoucí polohu. Takže by jsi to tlakem zvednul a pak jak dolů? Jedině to chcípnout a pak by to šlo dolů bez tlaku.... :smich:
Ne určitě by to šlo nějak vymyslet

bolsa
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 14, 2016 9:04 pm
Bydliště: Lovosice

Re: HON 053

#605 Nový příspěvek od bolsa »

Dobrý den, sháním katalog N.D. na hon 053 mechanický pojezd

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: HON 053

#606 Nový příspěvek od Zetor »

Zdravím, kdyby jste náhodou někdo uvažoval o prodeji UN 053.1 nebo věděli o nějakém na prodej, měl bych zájem :) Děkuji :)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: HON 053

#607 Nový příspěvek od frturek1 »

[quote="Michal(zetor) muselo by se to udelat ovladany prez treti funkci a udelat zdviz jako dvoucinou protoze kdyz by se to napojilo na zvedani vylozniku tak by nahoru lezla nejdriv zdviz a dolu by to bylo zas obracene a pri tej vejsce zdvihu by to nebylo moc sikovny,kort pri ty citlivosti jakou aspon teda ten muj hon ma

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: HON 053

#608 Nový příspěvek od Tech »

Michal(zetor) píše:Já už jsem nad tím přemýšlel, ale muselo by se to nějak vymyslet jak to udělat s hydraulikou :-/ Věž je jednočinná a Hon nemá plovoucí polohu. Takže by jsi to tlakem zvednul a pak jak dolů? Jedině to chcípnout a pak by to šlo dolů bez tlaku.... :smich:
Ne určitě by to šlo nějak vymyslet
No, muselo by se to udělat tak, že bys druhou trubku (nepotřebnou - tu která by šla do tlaku při spouštění) odbočil /někdě/ do zpátečky. Pak by se to netlakovalo.

Druhá možnost by byla druhou (nepotřebnou) trubku svést do první přes jednosměrný ventil.

jaryn123
Příspěvky: 268
Registrován: pát bře 18, 2011 9:06 pm
Bydliště: Nymburk

Re: HON 053

#609 Nový příspěvek od jaryn123 »

Zdravím pánové nemá někdo rozměry manžet válce na zdvyh ramane? Předem moc díky

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1669
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: HON 053

#610 Nový příspěvek od Přemo »

jaryn123 píše:Zdravím pánové nemá někdo rozměry manžet válce na zdvyh ramane? Předem moc díky
Nejlepe to rozeber a pak kupuj,cojavim tak pryse delali 2 typy pistu na hony,..a taki nevis jestli predtebou to uz nekdo nevyladil=)..rozebrat pak kupovat,predejdes tak osobnimu zachvatu nervu zeto neni cojsi chtel 8)
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Radek11111
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 20, 2018 5:36 pm
Bydliště: Znojmo

Hon 053 - přestává pojezd

#611 Nový příspěvek od Radek11111 »

Ahoj, stala se mi taková nemilá věc. Vlastním Hona cca 3 roky ale s tímto si zatím nevím rady. Po přejezdu po vlastní ose (cca 25km) sem Hona běžné odstavil. Přejezd proběhl bez problémů. Za cca týden jsem chtěl nakládat a když už se Hon rozjede, ujede cca 4-5 m a samovolně zastaví. A neustále dokola. Hydraulického oleje je dostatek. Dále se mi zdá že pod nohama slyším více nějaké čerpadlo. Prosím i rady popř. někdo kdo se vyzná okolo Znojma?

Mirek.V
Příspěvky: 9
Registrován: pát pro 28, 2018 9:02 pm
Bydliště: Mladá Vožice

Re: HON 053

#612 Nový příspěvek od Mirek.V »

Čau, stalo se mi to samé. Zkontroluj jestli některá z hadic není splácnutá. Mě se ta nejsilnější hadice pod kabinou splácla a praskla, tim jak praskla tak přisávala vzduch a v nádrži na olej byla po cca 1-2min provozu jen pěna. Tim jak se tam vytvoří ta pěna tak ten vzduch v čerpadle dělá tuhle paseku - vynechvá pojezd.

Mirek.V
Příspěvky: 9
Registrován: pát pro 28, 2018 9:02 pm
Bydliště: Mladá Vožice

Re: HON 053

#613 Nový příspěvek od Mirek.V »

Čau všichni, budu velice rád když se mi ozve někdo, kdo o Honech ví hodně a byl by ochoten si popovídat o jednou problému co se mi dějě.

díky

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#614 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj hele zkus to tady na tom foru http://truck-forum.cz/forum/viewtopic.p ... &start=675
Hlavně ten Lubossss tomu hodně rozumí,prošlo mu pod rukama několik honů a hodně předělávek 8)

Radek11111
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 20, 2018 5:36 pm
Bydliště: Znojmo

Re: HON 053

#615 Nový příspěvek od Radek11111 »

Děkuji za rady. V tuto chvíli jsem jen pro jistotu vytáhl filtry, nic jim opticky nebylo. Papírový jsem dal nový, když už sem ho měl ( ten původní tam byl ale krátce, cca 5mesicu) a po složení to zase jede. Vůbec nevím proč. Nic sem neopravil. Pouze rozjezd je pouze ve fakt vysokých otáčkách. Budu tedy pozorovat dal

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“