HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: HON 053

#1051 Nový příspěvek od koprkam »

Máš můj osobní obdiv, že něco půjčíš - myslím teda tu Hiltinu. Já osobně nedám vercajk z ruky, neb jsem již několikrát okusil heslo. Chceš-li se něčeho zbavit, pujč to.

Jinak moc krásná práce na Honovi. Kochám se a tiše závidím 8)
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1052 Nový příspěvek od ota »

Navečer po kafi jdu do dílny. Chvilku bloumám se šuplerou po dílně a hledám vhodný materiál na čep do páky řízení a pístnice. A pak jsem si vzpoměl, však tu je někde kus poloosy z avie. To je ono. Najdu ten odřízlej kus. Další je v regále. Akorát to dalo. Odřízl jsem lom a šel na to. Bude to fertyk. Matroš starej Vlasák kalič v avii zušlechtil dobře. Čep jsem vyrobil v pohodě. Akorát si říkám, čim zalíchnu drážky pro segrovky? Mám tu akorát vybrušované radeka. A pak mě to trklo, však je tu držák Horn a do něj zapichovací CBN destičky. Nasadil jsem ho do hlavy. Zápich tou destičkou jak do másla. Kužel jsem si tak nějak vzpoměl, když jsem vyráběl výstružníky na to. Nastavil jsem necelé 3 stupně a pak jen trošku ubral a sedí jak prdel na hrnec. Nožem říznul závit M20x1,5. No další věc hotová. Teď ještě vyvařit to vymlácený uložení na nápravnici a vystružit a zadní náprava se může skládat! Jo je to výhoda mít ty mašiny a věci k nim po ruce. 8)

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1653
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: HON 053

#1053 Nový příspěvek od Přemo »

Taki sem neotalel,uz delsi dobu chystám předělat zadní kola na honovi
Tak děkuji michal(zetor) za rozmer a uz vrcela flexa a svářečka,
Po x letech sem maznul svislaky :red: kupodivu pravy ok levy uz tak moc ne ale cumel sem te slo vse promazat,jen sem vymenil maznicky vycistil diry a dobre
A jeste dostal novou pistnici rizeni,huraaa stara ohla tudíž rejd rizeni o ho..nu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1054 Nový příspěvek od ota »

Koukám, že Jsi upravoval ETčko na těch diskách. Mám tu tři druhy disků na zadek co bych tam chtěl napasovat. Mám tu ze ZT 303 ale ty jsou moc ven, ty tam nepůjdou rovnou dát. Pak tu mám z nakladače Němce. A ještě z E 517. Tak uvidím, jak to bude vypadat, až to zkusíme nasadit. Tuhle byly v inzerátu ty kostky vzorek na gumách. Pěkný ani ne moc ojetý a kus 1000 Kč. Sice docela daleko. Ale dvě tyhle 20" jsem už vezl v autě. Takže bych vzal auto a sjel lro ně. Bohužel byly prodaný a pán zapoměl smazat inzerát.
Tu pístnici řízení jsem o víkendu složil a taky je maloučko ohnutá tyč. V jednom místě trošku zadrhne. Ale není to nic vážného. Rukou to v pohodě jde tahat. Zatím to nechám. Tyč tu mám kus. Tak kdyby se to zhoršovalo, udělám to nové. To oko co je na konci máme hrozně přivařený k té tyči. No udělal bych to oko taky nový, když bych to dělal. A koukám, že to Tvoje oko má taky takovou trochu plošku. No jestli je to už z výroby kvůli tomu disku, aby nedřel o oko.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1055 Nový příspěvek od Fizz »

Oto děláš stohy?

https://stroje.bazos.cz/inzerat/147149339/hon.php

Mimochodem kde sehnat zuby na sufan? At to nemusím prevrtavat na jiný.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1056 Nový příspěvek od ota »

Stohy neděláme. Ale není tam cena. Myslím že ta cena bude asi taková, že bych si býval asi před půlrokem mohl ve stejné cenové relaci koupit Škodovku i s ,,dospělým" stohařem. No měla namále, ale nakonec se ji jeden pán ujal. Když jeli k němu domů, za vsí rána jako sviňa. Druhej den jdu s hafanem a na silnici rejha. Prej když jeli, rupla jim hadice a stohař jebnul do silnice.
Včera jsme zase zakoupili další zgarbák, kterej je spojenej se sušením sena. Mimořádně je plně funkční, jen zapřáhnout, dát náhon a tradá, už se kosí!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1057 Nový příspěvek od ota »

Tak dneska konečně slušné počasí venku. Po obědě jsem se dal do opravy té šišaté díry pro čep v zadní nápravnici. Zahloubil jsem to hvézdičkou a pak dotvaroval frézičkou ve vrtačce. Pak jsem to očistil a nasadil připravený trn s kusem měděné trubky. Odspoda podepřel a zaklínoval, aby pomocný čep držel. Cočkem jsem tu vzniklou zahloubenou díru vyvařil. Pak jsem trn vyndal a pilníkem dočistil trochu mědi ce se odtavila na stěnu. Napasoval na nový trn. Určitě to bude asi o 100% lepší, než to bylo. Takže teď ještě sehnat ten kulovej čep s levým závitem. Dal jsem ho sousedovi, prej se podívá, někde by měl mít. No a už zbyde jen uříznout ožvejkanej závit na spojovačce a na kus matroše říznout novej a napasovat ho na ten novej kulák. A přivařit novej závit ke spojovačce. A můžeme to složit dohromady. Bude zase kousek hotovej.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1058 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem dneska nasadil tu zátěžovou regulaci po přetěsnění. Všechny čepy jsem přestružil díry a udělal čepy nový. Nalil stříkačkou olejem a připojil trubky.
Při tom jsem opravil pár drátů od relátka k alternátoru. Koukal jsem že dva byly tvrdý jak šutr a popraskaný. Ty konektory vyžvejkaný. Připájel jsem nový konektory na nové kabely. Vše připevnil aby se tam ty kabely neplandaly.
Pak jsem vyndal pístnici na zadní nápravě na vyrovnávání náklonu. Ten ventyl jsem rozebral, umyl a vyndal manžetu a O kroužky. Vše zpuchřelí nasračku. Pak jsem vylil píst a rošrouboval hlavu. Rozebral jsem to. Všechny těsnění, manžety tvrdý rosypaný. Ty v pístnici se uplně rosypaly. Stírací manžeta na hlavě uplně spuchřelá popraskaná na kousky.
Vše jsem oměřil popsal. Musím koupit nové. Pak to poskládat a vrátit.
Udělal jsem si přípravek na vytlačení pouzder v ramenu. Zkoušel jsem jedno a ani se nehlo. To bude vopruz je dostat ven!

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1059 Nový příspěvek od Fizz »

Pokud jdou do pece prorizl bych je pilkou.

Pak to jde v pohodě.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1060 Nový příspěvek od ota »

Pouzdra mám fungláče připravený. Tyhle co tam jsou jsou po bokách hrozně roznejtovaný. Zkusím ještě to roznejtování odbrousit. Ještě zkusím pouzdra změřit, kolik mají přesah. Abych věděl do čeho jdu. Ale běžně mají třeba do JCB 0,03 mm přesah. Pouzdra pak do mrazáku a uložení ohřát. Ale musí to bejt šup. Jinak se pouzdro hned ohřeje a už se nehne. :smich:

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1061 Nový příspěvek od Fizz »

Jo právě, já ho rozriznu pilkou, když je hodně roztemovany tak na dvou místech, pak to jde ven dobře.

Dělám to ručko, ale ocaskou taky dobrý. Podle místa.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1062 Nový příspěvek od ota »

No z kraje bych to vzal tou mečovou pilou a pak růčovkou. Sralo by mě pedanta, kdybych říznul moc až do uložení. :smich:
Pořat nemůžu schrastit ten čep na spojovačku a 3000 Kč se mi za něj nechce vypláznout. Starej osel jsem tu kdysi 3 čepy měl fungláče. Z toho 1 ten co potřebuju s levým závitem a někomu jsem to dal. Nebo půjčil a je to v nenávratnu. Jinak bych mohl složit tu zadní nápravu. Ale takhle se mi tam ty kola aspoň nemotají.
Dneska jsem špekuloval, až vyndám tu pístnici kde ji rozeberu. Aby mi nevytekl olej na zem. Tak nejdřív že dotáhnu tu malou plechovou vaničku. Šel jsem pro ní a potkal jsem velkou marsku bedničku. Skouknul jestli nemá někde díru. Paráda neměla, tak jsem to na ní rozebral. Dovnitř kyblík a krásně jsem to slil do kyblíka. Ucpal palcem jednu díru vylil druhou a pak opačně.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1063 Nový příspěvek od Fizz »

8)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Svobodis
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 30, 2022 12:09 pm
Bydliště: Slavhostice

Re: HON 053

#1064 Nový příspěvek od Svobodis »

Dobrý den ,mám Hon 053 a zkušenosti teprve získávám .
Potřebuji poradit je na každém Honu uzávěrka ?
Hrabe mi jen jedno kolo a předchozí majitel mi tvrdil ,že uzávěrku to nemá .
Kde je pravda ? Děkuji

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1065 Nový příspěvek od Fizz »

Dej foto.

UN 053 není totéž co HON 053.

Pokud mas první uvedené, tlavitkoz uzávěrky je z levé strany přístrojové desky. Aby fungovala musí být i vzduch. Samozřejmě vse zapojené a funkční.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“