HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#916 Nový příspěvek od SV18r »

Michal zetor ja to cidlo mam na pake spojky nie prevodovky ale mam to odpojene lebo je to kravina a zime tu spojku musis aj tak vypnut lebo nevladze starter pretocit motorom dokonca tento rok ked bolo -20⁰ v zime tak motor nevladal cerpadla musel som pridat na 1500ot a potom pomaly pustat spojku inak na volnobeh zdochot a potom nechat aspon pol hodinu vrcat nech sa kusok zohreje olej

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#917 Nový příspěvek od Fizz »

Mimochodem, na palubce je napis jako kráva, nezvedat výložník bez nářadí.

Když nechám šufan na zemi a beru si treba kladivo z korby žádný problém, holt to chce pomalu v klidu dívat se co to dělá a netahat za to jak osel.

Spojka vedle sedačky důležitá věc, v zimě se bez toho nehnes, já tak startuju vždy když je hon studenej. Mimochodem startuje se se sešlaplym levým pedálem, je to pracovní "převaděč vykonu", plně sešlaply dává 100% hydr vykonu do nářadí. Můžeš mít páku pojezdu kde chceš a kolik plynu chceš, hon se nehne.

Řazení rychlosti pojezdu se dělá na volnoběh se seslaplym levym pedálem, pokud to nejde nikam, zaradis libovorny směr, snažíš se najít bod kdy pojezd lehce začíná táhnout, za soustavného tlaku na řadící páku do požadované pozice, jak zaskočí, je dobré za soustavneho tlaku reverzovat pohyb stroje, pokud je to ok nic neucitis, pokud nebylo dořazeno, ucitis ze to zapadlo.

Silniční (přepravní) dopředu, pracovní dozadu, neutrál mezi. Rozhodně bych nikdy nenechal hona někde stát s vyrazenym kvaltem.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#918 Nový příspěvek od Fizz »

Btw ota:

Pokud jsi jako já a chceš to mít na papíře:

https://www.atpmotor.cz/cs/e-shop/25926 ... uze-un-053
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#919 Nový příspěvek od SV18r »

Frizz to tam mozno bolo napisane pred 30rokmi ked to vyslo z Detvy. A ta "spojka" je len pojazdova brzda ked ju zosliapnes nepusti ti olej do ovladacieho valca pojazdu nic viac z pracovnou hydraulikou to nena nic spolocne, akurat mozes pridat plyn aby ti isla hydraulija rychlejsie a hon stoji na mieste.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#920 Nový příspěvek od Fizz »

Jop, takže 30let starý navod na 40let starý stroj je mimo jo?

Obecně, když najedes honem do hromady bez ní klidně zdechne, když nejde výkon do pojezdu jde kam?

No nerozumím tomu asi, a s honem dělám jen práce který nikdo dělat nechce.

Mimochodem mám to v uvozovkách, jsou situace kdy prostě máš zařazeno, nemůžeš nechceš vyřadit, nebo neco sunes zvedáš, potřebuješ hodne plynu ale co nejmíň pojezdu, uděláš co? Uskrtis pojezd, výkon se neztratí, nejde tam jde jinam.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#921 Nový příspěvek od SV18r »

V navode to samozrejme napisane je ale malo kto ho ma a musis to chvilu hladat kym to vobec najdes. Nieje to na zaciatku. Ale ty si pisal ze je to na palubke kde to na mojom nieje ani uz nebolo. Ked ides do kopy tak samozrejme hydraulicku brzdu stlacis ked chces stat a dvihat vyloznik bez toho aby ti po pridani plynu hon pohol je to velmi uzitocna vec. Rychlost a sila hydrauliky je zavisla len na otáčkach motora nie pojazde samozrejme ak pojazdom zadusis motor tym ze sa opres o kopu tak pojde hydraulika pomalsie. Ale inak nie hon ma 2 okruhy pracovny a pojazdovy nezavisle na sebe.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#922 Nový příspěvek od Fizz »

Pravdu díš kolego, nicméně na plný výkon obou okruhů rozhodně nestačí motor, tedy ta nezávislost je přinejmenším v uvozovkách.

Nezávislé okruhy jsou ty co se nemohou ovlivňovat. Jestli jejich vykon ovlivňuje společné čerpadlo či jeho/jejich pohon je nepodstatné.

Jako obsluhu mě zajímá jak ten stroj efektivně (často i maximálně) využít. Co se týče levého pedalu jeho funkce že využívá prakticky kdykoliv kdy využíváš jajokoli ovládací páku, ať přepínání směru jízdy, či ovládání lopaty a výložníku. O práci s kladivem, vidlama, drapákem ani nemluvím.
Samozřejmě při startování.

Přečíst to jde blbě, lezel na tom nekolik let mastný hadr, a teď sluníčko, ta původní červená barva není UV odolná.

Obrázek

Že málo kdo má navod není asi argument, ani duvod neco zjebat, mimochodem, když jsem prcka koupil návod jsem našel na netu asi za pul hodiny oskenovany. To co jsem poslal Otovi výš je tusim 3ti odkaz na guglu, "un053 navod k obsluze", když vyplaznu nějaký desetitisic za masinu, dát nejakou stokorunu nebolí, navic vše zjebane jde zrivna do tisíců. Ale to je jen mus skromný nazor, holt potrebuju k dečemu navod do regálů, abych znal ty špeky a mohl pak machrovat, nebo poradit aby si někdo něco nezjebal, to už závisí n úhlu pohledu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#923 Nový příspěvek od SV18r »

To uz na mojom napisane nebolo. Navod samozrejme mam akurat som to hladal po mojej skusenosti a je to tam kdesi napisane. No nevadi clovek sa najlepsie uci na vlastnich chybach a toto aspon viem ze sa mi uz nikdy nestane nova piestnica ma vysla okolo 100e plus ta robota stim tak na to nezabudnem. No vykon motora bohuzial nestaci ani pojazd. Chcelo by to aspon 100koni

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#924 Nový příspěvek od SV18r »


Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#925 Nový příspěvek od Fizz »

Tohle by se siklo na honika:

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#926 Nový příspěvek od ota »

Jedny kolca na Hona. Ruský z SK4 15x24" a vypadají velmi slušně. 8) Cena dohodou.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1428736 ... -zetor.php

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#927 Nový příspěvek od ota »

Vstřikovací čerpadlo po opravě je doma. Vyčištěné, vyměněné díly, seřízené, nastavené. Pán kupodivu automaticky opravil i podávací pumpu. Většinou opraváři vyndají a řeknou kupte si novou. Tak další část skládanky je v cajku! Chladič je taky vyndanej, ale marast byl všude i dole. Uvidíme, syn chce koupit novej, nebo na zkoušku zatím dát ten co vyndal nedávno ze Z 40.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#928 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak jsem tenhle víkend Hona trochu provětral :jazyk: Převážel jsem v lopatě 70 tun kamena 0-32 od baráku do zadu na "odkladiště" :vysmech: Nechtělo se mě to nakládat na vlek tak jsem to vozil velkou lopatou :co?: Potom na dobrání abych nemusel házet lopatou tak jsem si vzal "žraloka"

A koukal jsem že mám kapičky oleje dole na hydromotoru :zly: (jinak je vše relativné suché) Po prohlédnutí bych řekl že to jde nahoře na hydromotoru je šroubení a jde z toho hadice (stažená jen motex páskou) takže počítám je to bez tlaku jen nějaký přepad? Neví někdo? No a z toho šroubení je to poblitý tak nevím jak to tam těsní jestli přez podložku a nebo kužel? Utaženéí se to zdá být dost tak nevím co se tam děje :-/
Potom ta silná hadice od čerpadel do rozvadeče na výložník je jestě původní a je v dost žalostným stavu popraskáná a už začiná být místama mastná. Takže mám strach že brzo bouchne a bude všechen olej šupem na zemi :pistol:
Akorát nevim když budu chtít povolit to šroubení na hydromotoru a tu hadici od čerpadel tak to je vypustit olej z nádrže zas co? To je na tom asi to nejhorší :vztek: Proč tam nedali kohout?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#929 Nový příspěvek od SV18r »

Ta hadica na hydromitorevtlakbtam je ale len cca 16bar jed ju hudes menit vytecie ty max olej z cerpadla spv z nadrze vypustat nemusis ak to nebudes menit velmi dlho a hadicu od cerpadla do rozvadzaca podobne ak budes richli nemusis nic vytecie ty len to co je v rozvadzaci a cerpadle kym ti zacne pretekat olej cez zuby cerpadla budes mat davno hotovo

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#930 Nový příspěvek od ota »

Tak vstřiky venku. No docela bída. :( Trysky dáme nové. Když je to už venku a neteče teď všude nafta. Ty vstřikovače jsme doma našli zachovalejší. Nějak to složíme. Pumpu na seřízení mám doma. Jeden vstřik máme funglovku. Hlavně doufáme, že nebudou jímky prorezlí. No kdyby, tak se vymění. Není to problém. Na Supru byly tři prorezlí. Dali jsme všechny. U Z 40 jsme dělali potom dvě. Mám na to i věci už. Sice bych musel chvíli hledat.
Jo kupodivu trysky co tam byly jsou správné k tomu čerpadlu. Podle tabulky. Asi nikdo neměnil se zdá. Chvilku jsme čistili, čepy byly zarezlí v pedálech plynu, spojky. Zaťím si to omaluju na výkres a složíme, do budoucna vyrobím a pak to přehodíme. To je už droboťina.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“