HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: HON 053

#1201 Nový příspěvek od CBS »

Čo sme mali oba hony na podniku, niekde v tých miestach mali dobíjanie a mazanie. Vlastne to boli jediné kontrolky, ktoré občas fungovali.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1202 Nový příspěvek od ota »

Pokus se sehnat k honovi tu klnížku. Tam jsou tyhle věci popsané. Je tam i popisek, co která kontrolka má za funkci. Když si vzpomenu podívám se.
Je tam i postup, jak správně seřídit ten ventyl. Na tom obrázku co jsem dal je rezebraný. Ale měřící místo je na trubce až za ním. Není na ventylu. V té knížce je popis, jaký tlak máš nastavit a jakou koncovku ( jaký závit ) našroubovat na měřící bod a změřit tlak. Jen tak z hlavy Ti můžu říct, že jsem včera skládal ten ventyl dohromady a zapsal jsem si, že seřizovací šroub kouká 22,7 mm hranou hlavy šroubu od tělesa ventylu. Jestli to tam ooeavdu má být nevím. Ale zase jsem to tak nastavil jak to bylo.

boruvca
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 03, 2012 11:43 am
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: HON 053

#1203 Nový příspěvek od boruvca »

dobíjení je vlevo od ní, mazání netuším. Zkouknu odpoledne.

Už jsem na jednom Honu pojezd ladil na tom ventilu, chlapi mi říkali, že na volnoběh kolem 5 kPa a na plný plyn tuším 28 kPa. Teda myslím, že je to v kPa... :-/ Rozhodně známý tenhle budík má, tak to dneska zkusím poladit.
Zetor Crystal 12045, BSS 09.07 agro, HON 053, HON UN 053.2, mt8-132.2

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1204 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem si vzpoměl. Ta kontrolka by měla být nazání motoru. Koukni na text. Nevadí když na volnoběh problikává.
Obrázek

Obrázek
A tady je ten ventyl výkonové regulace.

Obrázek

Obrázek

boruvca
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 03, 2012 11:43 am
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: HON 053

#1205 Nový příspěvek od boruvca »

Paráda, děkuju. Včera jsem stihl vše, kromě seštelování tlaků... tak to stihnu třeba dnes :)
Zetor Crystal 12045, BSS 09.07 agro, HON 053, HON UN 053.2, mt8-132.2

Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: HON 053

#1206 Nový příspěvek od Reider »

Řešil někdo slabý pojezd? Jak se projevuje? Mám problém že když chci vyjet hodně prudký kopec, tak spadnou otáčky na tolik až se zastaví. Tak přemýšlím jestli je to vlastnost HONa, nebo bych to měl řešit. Mimochodem max rychlost 18km/h při 1700ot/min - normální? Díky

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1671
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: HON 053

#1207 Nový příspěvek od Přemo »

Tyjo ta rychlost toje fofr,,tomi teda nejede,sice mi jede dozadu rychleji než dopředu,,ale 18 určitě né :D ale zase sily má hodně,to zase vyjede všude všechno i v kopci,..
Toje sranda že co hon to jiný problém s pojezdem.. :chytry:
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1208 Nový příspěvek od ota »

Kluci jezdíme na Silvestrovskou vyjížďku. Letos tedy nejel, ale myslím 3 roky před tím, jel jako první ,,vodič" Hon. A vždycky jsme si se synem říkali, že te není možný! Náš hon by ani na to shromaždiště nedojel, když jezdil. Ten Silvestrovskej hon udával rychlost, celého průvodu traktorů. A to že se jede okruh třeba 30 km! Uplně v pohodě to zvládnul a to že vůbec nejel pomalu! Kde se to v něm bere, nevím. Asi to chlápkovi všechno maká jak má. To i ty Z 25 se couraly oproti honovi!

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1209 Nový příspěvek od Fizz »

Reider píše: úte úno 13, 2024 7:52 pm Řešil někdo slabý pojezd? Jak se projevuje? Mám problém že když chci vyjet hodně prudký kopec, tak spadnou otáčky na tolik až se zastaví. Tak přemýšlím jestli je to vlastnost HONa, nebo bych to měl řešit. Mimochodem max rychlost 18km/h při 1700ot/min - normální? Díky
Co máš zařazeno? Rekl bych že dvojku, silniční převod. Tu páku co je v pravo od sedačky v podlaze musíš mít vzadu. Radi se to často blbě. Nejlíp se mi osvědčilo pri úplně pomalé jízdě ake úplně pomalé vyřadit do neutralu, a před skoro zastavením zatáhnout páku dotadu spočítá to zub či dva a je tam. Ideálně ji pořád držet zařadit dopředu dozadu, nekfy cítíš rukou ze si tam ten kvalt sedne. Pokud vyradis na místě bez pohybu stanese ze tam nejde žádná rychlost. Potom dej na voliči třeba dopředu, lehce pridavej plyn a současně tlač páku požadovaným směrem. Jakmike začne čerpadlo unášet ucitis zase zuby, v tu chvíli uber plyn a rychkost by měla sednout. Ideálně zase voličem přepnout dooredu dozadu a plynem to polechtat za tlaku na radicku "do kvaltu". Toť asi vše.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: HON 053

#1210 Nový příspěvek od Reider »

Fizz píše: úte úno 13, 2024 9:46 pm
Reider píše: úte úno 13, 2024 7:52 pm Řešil někdo slabý pojezd? Jak se projevuje? Mám problém že když chci vyjet hodně prudký kopec, tak spadnou otáčky na tolik až se zastaví. Tak přemýšlím jestli je to vlastnost HONa, nebo bych to měl řešit. Mimochodem max rychlost 18km/h při 1700ot/min - normální? Díky
Co máš zařazeno? Rekl bych že dvojku, silniční převod. Tu páku co je v pravo od sedačky v podlaze musíš mít vzadu. Radi se to často blbě. Nejlíp se mi osvědčilo pri úplně pomalé jízdě ake úplně pomalé vyřadit do neutralu, a před skoro zastavením zatáhnout páku dotadu spočítá to zub či dva a je tam. Ideálně ji pořád držet zařadit dopředu dozadu, nekfy cítíš rukou ze si tam ten kvalt sedne. Pokud vyradis na místě bez pohybu stanese ze tam nejde žádná rychlost. Potom dej na voliči třeba dopředu, lehce pridavej plyn a současně tlač páku požadovaným směrem. Jakmike začne čerpadlo unášet ucitis zase zuby, v tu chvíli uber plyn a rychkost by měla sednout. Ideálně zase voličem přepnout dooredu dozadu a plynem to polechtat za tlaku na radicku "do kvaltu". Toť asi vše.
Rychlost 18, samozřejmě jedu na 2ku, to jsem jen napsal tak pro porovnání jak to jezdí ostatním. Tu alchymii s řazením 1/2 už jsem se naučil, ale problém s tím že nevyjede prudký kopec mám právě na 1ku, protože nakladám převážně v terénu a tam 2ku téměř nevyužiju. Jinak ten pojezd ani po delší jízdě nijak nechabne, jel jsem s tím z Uh.Brodu - Hodonín cca 40 km a žadný rozdíl jsem nezaznamenal.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: HON 053

#1211 Nový příspěvek od CBS »

Píšeš, že spadnú otáčky - otáčky motora?
Ak klesnú otáčky motora, môžeš mať pripchatú naftu, alebo nedostatočný výkon motora. Mali sme UN 053 s motorom 5501, po asfaltke nevládala niektoré kopce na 2.
Druhá UN mala pomalý pojazd, bolo vybité drážkovanie na ramienku regulácie hydrogenerátora.

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: HON 053

#1212 Nový příspěvek od doca »

Měl bych technický dotaz pro někoho kdo se v tom vyzná,
Jde mi o hlavní pístnice na zdvih výložníku na Honovi a to konkrétně jestli jsou stejné na starém mechanickém a na novějším už UN 53. Mám starého mechanického a jednu už mám tak dobitou mi z ní pořád teče olej a už jsem na konci opravárenských sil, a mám nabídku na jiné, ale už z novějšího typu, jako vždy jsou na druhé straně republiky, takže se chci nejdříve informovat jestli jsou záměnné, než se do toho budu víc pouštět, bohužel nemám nikde v okolí in 53 že bych poměřil. Děkuji

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: HON 053

#1213 Nový příspěvek od Hranostaj »

Myslím že určitě pasovat nebudou. Un 053 má úplně jinou kinematiku výložníku.
Průměr čepu je také jiný

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1214 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem honíkovi pořídil nějaké ,,gumky" do pístnic. Ty malé paní v obchodě že nate celou sadu, občas se stane že to pouští. Tak mám těch malech na tři hony. Dala mi je zdarma. Teď jen počasí a přehodit ty tři hlavní pístnice. Asi přímo na hoňíkovi. Nebudu je vyndavat ven. Asi to přehodím rovnou na něm. Pod pístnici uřízlou nadrž z feldy od souseda a případný ukap tam. Pořát to počasí není nakloněno k tomu.

Obrázek

pepoy
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 17, 2019 9:19 pm
Bydliště: Znojmo

Re: HON 053

#1215 Nový příspěvek od pepoy »

Když vidím ty gumičky, hydr. válce mám ok, ale asi se pujdu podívat na rozvaděč - jenže ouha, v katalogu ND není napsáno, jaké gumičky patří do rozvaděče, vyčetl jsem, že jich je 5, ale rozměr nikde - nevíte někdo?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“