HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#976 Nový příspěvek od ota »

Tak hlava je doma. Výměnou z renovy. Pak ostatní věci taky. Těsnění. Koupil jsem si zrovna i k ještěrce budík na tlak oleje, když už jsem tam byl. A k hoňíkovi taky buďík na teplotu. Nejde sehnat kapilárovej s tak dlouhým šlauchem. Tak jsem vzal elektrickej s čidlem. Kablík se natáhne kolik třeba. Tak asi o víkendu sborka. Je hned tma odpoledne. Zatím vyměněny mrazovky u všech ostatních hlav. Byly jako papír.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4189
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#977 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Oto kdyz to mas takhle rozdelany zmer schvalne vrtani valcu. Jestli je to 102 cili 6901 motor. Jentak by me to zajimalo dik 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#978 Nový příspěvek od ota »

Včera jsme to měřili. Ale to víš moje hlava, děravá, stará. No cosi mi říká 95 mm. Protože jsem na to kupoval těsnění. A tak kvůli tomu. Měl jsem to napsaný na papírku. Ten náš motor je 5501 je to tam na bloku. I když se to vrtání synovi nějak nezdálo. Ale motor musel být v generálce. Je jen jednou stříklej tou černou. Vložky nemají vůbec schod na vrchu. Ani náznak. Těsnění byly jak kdyby je tam tuhle někdo dal. No a ta jedna hlava byla viditelně měněná a ještě vodní pumpa. Ale rovnou jsme dali novou pumpu. Když jsme vzali za vrtuly kývala se jak kyvadlo. Jinak motor chytá na drk. Vcelku bych mohl změřit i tlaky. Ale nechce se mi zase vyndavat vstřiky.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: HON 053

#979 Nový příspěvek od koprkam »

To je ovšem zvláštní, přezvláštní. Vždy jsem měl za to, že v honu byl prvně Supr (pokud se nepletu tak jak 35, tak i 50) a pak už jenom 6701 a 6901, možná vzácně 7201, ale ta už byla spíš jen v UNO 180, 5501, to musí být slaboučký, jako čajíček, ne?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#980 Nový příspěvek od ota »

No zatím nevíme jestli je to slabé, nebo ne. Jeli jsme s tím kousek. Ze zahrady na dvůr. Spíš nás zlobil při rozjezdu ten výkonovej regulátor. Jinak ten motor necejtil žádnej velkej odpor. Uvidíme, až se zatlačí do hromady hlíny co bude dělat. Syn povídal, že to bude slabé. Ale máme to nadoma. Záleží, jak ten motor šlape. Jezdil jsem kdysi s traktorama a dva stejný stroje a jeden jezdil jako hutě a druhej byl lenoch. Oba motory stejný i převodovky. Jeden dobrej a druhej bídnej. Třeba o kvalt rozdíl při ježdění se stajnou zátěží.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#981 Nový příspěvek od ota »

Jen dotaz. Měl by někdo zájem o ty širší kola na předek na hona? Máme možnost koupit jetý kola. Jsou to stejný, jako jsme kupovali mi. Akorát jsou jetý, tim by se i cena posunula dolů. Přesně nevím hloubku vzorku. Všechny drží tlak. Pravděpodobně jsou na disku KNA. Musely by se nasadit na jiný disk, nebo ten stávající upravit navařit tam jiný střed s roztečí šroubů na hona. Máme na to týden se rozmyslet. Měl by někdo zájem? Jsou to podobné co jsem dával vpředějc fotky těch našejch. Akorát jsou tyhle jetý.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4189
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#982 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ano do un se davali 6901 a 7201. Takze se nejspis tomu origo motoru neco stalo. A nekdo mel tuhle 5501 motor tak ho tam vrazil.
Me to prave bylo divny podle vstrikovaciho cerpadla a staryho typu odstredivky proto jsem se Oty ptal na to vrtani. Tak na doma to asi bude stacit no. Ale jinak je i slaba 6901 v urcitych momentech....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#983 Nový příspěvek od ota »

Hlavy otlakovány i ta vyměněná. Když už to bylo dole, tak jsem přerovnal potrubí k výfuku. Ta příruba byla asi 0,7mm prohnutá a podkuřovalo to. No zitra když bude počasí bude skládání dohromady. Taky bude novej budik na teplotu. Bohuzel nelze sehnat budík s dlouhou kapilárou. Ta standartni nedostane ani do půlky kabiny.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12659
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: HON 053

#984 Nový příspěvek od pavel sk »

Kup teplomer urceny pre V3S pripadne Tatra 148. Tie iste dotiahnu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#985 Nový příspěvek od ota »

Nevložilo mi to fotky, zkusím znovu.
Ten šlauch od kapilárového je potřeba odhadem přez 2m dýlky. Musel bych to poměřit, máme ten původní vyndanej. Jenže byla sežraná celá jímka i s kapilárou a neuzkazovalo to, ta kapalina kdysi vytekla.
A už tam fotky jsou. Nějak to zlobí.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4189
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#986 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak co Oto dlouho jsi nic nepsal ani nepřidával fotečky. To vypadá že jste od rána do večera zalezlí v dílně a děláte na UN-ku coo? :potlesk: Ten vyjede v plné síle :rally:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#987 Nový příspěvek od ota »

Ahoj v týdnu není na to čas. Zajedno je hned tma a za druhé jezdím občas záskok s dodávkou vozím materiál. Ve čtvrtek jsem přijel domů v 21 hodin. Skejsnul jsem 1,5 hodiny v Práglu v koloně.
Dneska jsme dali motor dohromady. Jak to bývá. Někdo všechno utáhnul na hlavách velkou silou. Takže jsme museli měnit některé věci. Naštěstí svorníky na hlavy byly v pořádku. Museli jsme na velkou golu nasadit metrovpu trubku, aby jsme ty matice povolili. Svorníky co drží koníky měly natažené závity. Našli jsme doma jiné, ale jedna matice měla strženej závit, tak jsem na soustruhu odtočil klasickou matici a dali jsme ji tam. No nakonec dělám ventyly a nemohl jsem ty matice na štelování povolit. Nakonec zase trubička na trhák. Bohužel na jednu matici ne a ne nasadit ořech. Jasně hned bylo vidět proč. Jak to někdo zarval, praskla ta matka a závit ji roztáhl, že na ní ta 19 nešla nasadit. Tak zase syn hledal a nenašel. Jel ke kámošovi a ten taky nenašel. Já mezi tím nastavil ostatní ventyly. Nalil olej. A pak přijel a jednu matici sehnal. Dal mu ji kámoš zrovna na dílně opravoval traktor a prej počkej jednu doma v dílně mám, jedem pro ni. :vysmech: Vytáhli jsme lampu a už při světle jsme to doskládali. Nalili fridex a hurá start. No motor vcelku chytil v pohodě. Baterky a kontrola kde co. Syn že nedobijí! Krucinál, baterkou svítim a vypadlej drátek, konektor na relátku. Ne ho tam trefit. Tak to chcípnul a já vyndal relátko, trochu zmáčkl konektor a znovu sešrouboval. On zatím skouknul stav oleje a kapaliny, dolil. A pak znovu na drknuťí motor chytil už bez čudla. Nikde nic neteče neprolíná. Akorát to dobijení blbne. Na volnoběh dobijí a když přidává plyn rosvěcí se žárovka. To nám dělala 40 a byl špatnej alternátor. Máme jinej tak uvidíme.
Takže motor složenej funguje. A jak jsem dělal ten alťík u výfuku, smrděl jsem jak čuně od kouře. Manželka když jsem přišel dom fuj ty smrdíš, co jsi kde dělal? :D

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4189
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#988 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj tak to jo takže furt něco 8) Hele to já jsem měl taky pár let jsem se s tím pomalinku seznamoval a opravoval (upravoval) k obrazu svému. Teď jen jezdím vše si s tím udělám nemohu si stěžovat ;-) Jo to počasí stojí ted za houno to máš pravdu. Přijdeš z práce a je hned tma :vztek: Takže jak není dílna je to na prdlačku.
K tomu výfuku taky mě tam dole sral, tak jsme ho udělali nahoru 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#989 Nový příspěvek od ota »

No dneska syn vyndal alťík a dal jinej. Ale jak to u nás bývá. Altíků doma asi 8. A tak kterej tam dáme? Asi dva jsou dobrý, ale který to jsou? :vysmech: Zkusíme tenhle, ten nemá řemenici a jen přehodíme z toho nefunkčního. Tak to skutil. Nastartoval a nic. Nedobijelo to ani jak předtím. Prej se na to už vyprdnu! Těhle věcí tady kolik a nikdo neví jestli fungují. Vzal zrovna ten vyndanej z hona a dojel s ním k mechanikovi. Naštěstí je 2 km vedle ve vesnici kluk co altíky a startery dělá. No ale manželka nadávala! Hon stojí na dvoře. Ona přišla a dala si věci na stůl venku a šla k rodičům. Přesně na ten stůl směřuje výfuk hona. No nic, syn to natočil a nechal chvilku prdlat. Když pokýval kablíkama chcípnul to a jel s tím alťíkem. Manželka přišla dom a přinesla věci ze stolu dom. Přijdu na sváču a co to tady tak divně smrdí? A manželka coby všechny věci co byly na stole a syn nastartoval hona. No smrad z výfuku nalezl i do tašek s chlebem a houskama. :vysmech: A to už jsem tuhle nadával, že je ten vejfuk vybrakovanej a dělá to rámus. A syn no paráda, je to aspoň otevřenej ten motor! Trubka doma je a je tu asi 5 tlumičů z krystala. Samozřejmě nikdo neví, co těm tlumičům bylo. Třeba jsou vybrakovaný všechny.
Teď jak jsme dávali ten motor dohromady uklidil jsem zbytky co zbylo na ponku do krabice co máme třeba vstřiky, víčka na ventyly a tak. Syn přišel a kam jsi dal ty stržený štefty od koníků? No do krabice přeci. A on hned hrabal v krabici a zrovna je jdu vyhodit! Pak vytáhneme krabici a zase budeme laborovat jestli ty štefty můžeme použít, protože zapomeneme co s níma bylo, jako tu máme haldu stejnejch věcí. :D
U mě je problém že jsem ve fabryce většinou do 19 hodin. I když moje fabryka je asi 8m přez dvůr. Ale jsem tak naučenej. V létě se to pak dá ještě do 21 hodin kuťit. Jinak víkendy. Máme dřevo na stavbu garáže třeba 14x6m. Jen ten čas a vyklidit ten prostor pro tu stavbu. Pak to tam postavit. To zvládneme se synem sami už. Chtěli jsme letos, ale ta operace mi to všechno odsunula. Tak příští rok uvidíme. Trochu dřeva na stavbu je ještě u lesa na skládce. Ale většina je už nařezaná na zahradě. Stroje na to doma taky. Jen ten čas. Ale zbylo mi 20 dní letošní dovolené, příští rok budu mít tedy 40 dní. To už by se dalo ledasco postavit.

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#990 Nový příspěvek od SV18r »

Ota to by som mal v plane aj ja postavit si dielnu/garaz kym je clovek este mlady aby som sa mal kde vrtat v strojoch v zime vonku to nieje ono v takomto pocasi a kolkokrat rozoberies nieco co ti nemoze zmoknut a je o problem postarane.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“