HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#631 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Aha :smich: To kladivo tomu asi taky moc nepomůže :) A jinak to v tom chodí jak? Hydraulika a tak? To bouraš něco na kšeft?

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#632 Nový příspěvek od Fizz »

Pul na pul.
Nejaky starý patky u sebe, dvou tří kubikovyho kusu betonu se nezbavis jen tak v kuse.

Kladivo bez problémů, musel sem udělat nový vyvody na výložník protoze tady uz nebyly. Jinak to kladivuje fajn, silny jako prase, musim to jen lechat a bouchat na zvýšený volnoběh jinak ma ten okruh moc velkou litraz. Chtělo by to na odpad dat třícestné ventil aby zoatecka nesla prez rozvaděč.

Jak rikam byl nachystanej do hutí, asi 12let nejel, praskla hadice pojezdu, prilepena hridelka ve vstrikovacim cerpadle, ko zadni gumy a x kravin.

Má novej hydrogenerator, motor po go, novel altik a starter, imho tehdy to nekdo opravil dost nasypal, no a pak se zaseklo to čerpadlo, a uz to vzdal, pak už jen cekal na mě :ano:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#633 Nový příspěvek od Fizz »

Pul na pul.
Nejaky starý patky u sebe, dvou tří kubikovyho kusu betonu se nezbavis jen tak v kuse.

Kladivo bez problémů, musel sem udělat nový vyvody na výložník protoze tady uz nebyly. Jinak to kladivuje fajn, silny jako prase, musim to jen lechat a bouchat na zvýšený volnoběh jinak ma ten okruh moc velkou litraz. Chtělo by to na odpad dat třícestné ventil aby zoatecka nesla prez rozvaděč.

Jak rikam byl nachystanej do hutí, asi 12let nejel, praskla hadice pojezdu, prilepena hridelka ve vstrikovacim cerpadle, ko zadni gumy a x kravin.

Má novej hydrogenerator, motor po go, novel altik a starter, imho tehdy to nekdo opravil dost nasypal, no a pak se zaseklo to čerpadlo, a uz to vzdal, pak už jen cekal na mě :ano:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
zetor6340
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv zář 27, 2012 7:48 pm
Bydliště: Vysočina

Re: HON 053

#634 Nový příspěvek od zetor6340 »

Mam dotaz, neví někdo jaké čerpadlo do tohot HONa patří??? Máme dva tyto stroje se supráckým motorem a obě čerpadla jsou KO a nemají štítek. Myslím že by to mělo pasovat z nakladače za traktor a to z 500, ale 100% to nevím. Případně neví někdo kde koupit nové či repasovat???

Děkuji

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#635 Nový příspěvek od ota »

Já myslím, že tady by Jsi se obešel s repasem. http://www.prochazka-hk.cz/katalog-zubo ... pravene-vf

Ljirasek
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 12, 2015 11:01 pm
Bydliště: Chrudimsko

Re: HON 053

#636 Nový příspěvek od Ljirasek »

U hona 050 by mělo být čerpadlo ZC-3-63A. Jinak mám originální návod na obsluhu, tak mohu případně něco ofotit.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#637 Nový příspěvek od Fizz »

UN 053.1 při najetí do hromady, kdy nehrábnou kola ale plně se zatíží předek zvedajicim se sufanem v hromadě, lupne takový jakoby přeskočení, ale neškubne sebou a ani to není velká rána. nejakyý problém v pojezdu imho, na co se podívat?

jinak síly to má habakuk, ale třeba výjezd do strmého kopce je veeelmi pomalý, to asi bude chtit revizi filtrů to typuju na snizeny prutok nemyslím ze by tam byla souvislost nebo? vsiml sem si toho nahodou protoze sem ted preskakoval mezi nekolika UNkama, a musim rict ze co kus to original, vč citlivosti rychlosti hluku síly....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

ldzej
Příspěvky: 65
Registrován: úte dub 22, 2014 9:14 pm
Bydliště: Ostrava

Re: HON 053

#638 Nový příspěvek od ldzej »

Dotaz, porad mam vysokej tlak na hydraulice, jede to tedka az na 80tku. Dal jsem novej filtr vcera a dneska tohle cislo...nekdo radu?

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#639 Nový příspěvek od Fizz »

Fizz píše:UN 053.1 při najetí do hromady, kdy nehrábnou kola ale plně se zatíží předek zvedajicim se sufanem v hromadě, lupne takový jakoby přeskočení, ale neškubne sebou a ani to není velká rána. nejakyý problém v pojezdu imho, na co se podívat?

jinak síly to má habakuk, ale třeba výjezd do strmého kopce je veeelmi pomalý, to asi bude chtit revizi filtrů to typuju na snizeny prutok nemyslím ze by tam byla souvislost nebo? vsiml sem si toho nahodou protoze sem ted preskakoval mezi nekolika UNkama, a musim rict ze co kus to original, vč citlivosti rychlosti hluku síly....

tak uz vime, praskly pouzdro cepu na lopate :shock: neveril bych ze to vyprodukuje zvuk tohoto typu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#640 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Prasklí furto jo? Dole v ramenu v oku co se strká čep lopaty to bronzové? To bylo uplně rozsypaný?

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#641 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Vysokej tlak na hydraulice :zapomel: co tím myslíš? Nemáš na mysli ten podtlak u fitrů na manometru? Co stopupá když se zanesou filtry?

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#642 Nový příspěvek od Fizz »

Michal(zetor) píše:Prasklí furto jo? Dole v ramenu v oku co se strká čep lopaty to bronzové? To bylo uplně rozsypaný?
Byly ho uz jen 3/4. Na tech cepech sou vůle jak hovado, az bude cas chce to vyvařit, ale hlavně vyrobit bazmek na obrobení díry.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

ldzej
Příspěvky: 65
Registrován: úte dub 22, 2014 9:14 pm
Bydliště: Ostrava

Re: HON 053

#643 Nový příspěvek od ldzej »

Ano,jedna se o manometr od filtru, tak si rikam jestli neni pricina i olej hydraulicky s obsahem vody?
Vzdy papirovej filtr vypada dobre pokrouceny.

jmh
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 31, 2009 2:29 pm

Re: HON 053

#644 Nový příspěvek od jmh »

Dobrý den. Pořídil jsem starého HONa, nespíš UN053, protože nemá výrobní štítek, tak nevím přesně ale má reverzaci přes hydrauliku. Řeším problém, protože mám prasklý disk na předním kole. Nabízí se dvě řešení a to sehnat stejný disk pro 14-24 pneumatiku, která tam je obutá a nebo mě napadla možnost využití celých kol z ŠT180, kde byly stejné nápravy. Bohužel jsou to kola 30" a tak nevím, zda se mě zástavbově vejdou tak aby nechytaly o schodky pod kabinou. Máte někdo s tímto nějakou zkušenost? Nemáte nějaký typ na disk kola za rozumnou cenu? Díky za rady. Josef

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#645 Nový příspěvek od Fizz »

to se mi zda moc, si to omer kolik mas mezeru, zalezi samo i na velikosti gumy, co je na tom disku praskly? to ma snad centimetr a svaritelny to je.

jinak cas od casu se necha sehnat v inzerci za normal cenu 3-5t cele kolo.

o jednom disku bych mozna vedel musim se zeptat. lezi v koprivach pry jako rezerva.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“