LKT 80

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna spojky na LKT 80

#361 Nový příspěvek od Atlan »

Ani ocko nenasadis....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: výměna spojky na LKT 80

#362 Nový příspěvek od jojof »

Asi vsetky podlahy..či!!

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: LKT 80

#363 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

ocko nasadis ale musis si ho nechat vypálít a pak svarit ale origo ne,ale spojku bez vyndaní motoru to by me taky zajímalo :-/

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: LKT 80

#364 Nový příspěvek od jojof »

Vies ako vymenis spojku bez toho aby si vybral motor? No predsa tak,ze vyberies von prevodovku. Das novu spojku a prevodovku vratis spat. :smich:

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: LKT 80

#365 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked si predstavim ten pristup v tej kabinke a to veškere odpajanie na obmedzenom mieste, tak asi rychlejsie mi pride vyhodit s toho motor von. AJ ked netvrdim ze sa to neda aj opacne.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: LKT 80

#366 Nový příspěvek od jojof »

Lepsie je vybrat prevodovku. Motor vyberat je viacej roboty. A este si pritom vypustis kopec hydr.oleja a musis mat nieco cim ho zdvihnes. Prevodovku maly hupcuk,alebo tu zirafu,vymontujes podlahy,odpojis kardan od rozvodovky odkrutis sroby na prirube a mas hotovo. Este sa mi zda,ze sme trosku pridvihovali zadok motora zdvihakom cca 3cm,tolko pustili silenbloky ,aby isla prevodovka lahsie vonku. Su tam trosku stiesnene podmienky,pri vymene spojky,ale v pohode sa to da urobit.

vavrami
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 22, 2018 5:49 pm
Bydliště: Plzen

Re: LKT 80

#367 Nový příspěvek od vavrami »

jojof píše:Lepsie je vybrat prevodovku. Motor vyberat je viacej roboty. A este si pritom vypustis kopec hydr.oleja a musis mat nieco cim ho zdvihnes. Prevodovku maly hupcuk,alebo tu zirafu,vymontujes podlahy,odpojis kardan od rozvodovky odkrutis sroby na prirube a mas hotovo. Este sa mi zda,ze sme trosku pridvihovali zadok motora zdvihakom cca 3cm,tolko pustili silenbloky ,aby isla prevodovka lahsie vonku. Su tam trosku stiesnene podmienky,pri vymene spojky,ale v pohode sa to da urobit.
Zatím díky za informace, ještě by mě zajímalo, jestli se musí vyndat i boky kabiny?

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: LKT 80

#368 Nový příspěvek od jojof »

Sa mi zda,ze sme mali dvere a aj bok dole.Uz si to dobre nepamätam na lkt 80 som to robil iba raz a to uz bude nejaky ten patek.

vavrami
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 22, 2018 5:49 pm
Bydliště: Plzen

Re: LKT 80

#369 Nový příspěvek od vavrami »

jojof píše:Sa mi zda,ze sme mali dvere a aj bok dole.Uz si to dobre nepamätam na lkt 80 som to robil iba raz a to uz bude nejaky ten patek.
Tak zatím díky,jdu na to.

karbus8045
Příspěvky: 1342
Registrován: sob črc 18, 2009 3:41 pm

Re: LKT 80

#370 Nový příspěvek od karbus8045 »

vyndat boky i dveře a dělá se to líp než na 81

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: LKT 80

#371 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

no držim palcec,ja se do toho onehda pustil a nakonec vzdal ,ta doufam že se podělíš o zažitky :prace:

vavrami
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 22, 2018 5:49 pm
Bydliště: Plzen

Re: LKT 80

#372 Nový příspěvek od vavrami »

Tak převodovka je venku,ale rozebrano pul traktoru,kvuli desce pod volantem ve který nemám vypálenou větší díru,jako většina LKT 80.Dám novou lamelu a ložisko a jde to zpátky.Zdar

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: LKT 80

#373 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

tak tak zdycky neco překáží :-/
zajímavej kousek https://stroje.bazos.cz/inzerat/9979739 ... Skider.php

Tomáš Skánský
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 16, 2019 7:16 pm
Bydliště: Jeseník

LKT 80

#374 Nový příspěvek od Tomáš Skánský »

Dobrý den chtěl bych si koupit lkt80 ale nevím jak se na tom řadí rychlosti? a jak je to s ježděním po cestě musím na obecní úřád a tam mi dají povolení jezdit po cestě? protože tam kam chci jet tahat dřevo je tak 7km po cestě a pak do hory.

Vanicko
Příspěvky: 85
Registrován: pon bře 18, 2019 7:13 am
Bydliště: Praha

Re: LKT 80

#375 Nový příspěvek od Vanicko »

Hlavne s tým nejazdi takto:

https://youtu.be/cCEV_zxVYf0
Mám rád traktory pre radosť, radosť keď niečo utobia a radosť keď nemusím ísť z poľa domov peši...

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“