Práce s nakladačem HON UN-053.1

Moderátor: Franta.cz

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honzach
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 15, 2009 9:22 pm

Práce s nakladačem HON UN-053.1

#1 Nový příspěvek od honzach »

Pořídil jsem kvůli stavbě domu HONa UN 053.1 s příslušenstvím. Mám podkop se dvěmi lžícemi, velkou čelní nakládací lžíci 1,2 kubíku a paletizační vidle. Všechno celkem OK. Až na to, že se mi zdá, že má nakladač poměrně malou sílu v pojezdu. Zatlačit nakládací lžíci do hlíny je celkem problém. Musím se rozjet a setrvačností něco naložím. Ale pokud se postavím před hromadu a chci z klidu, jen pomocí síly pojezdu nakládat, tak jde lžíce zatlačit do hromady jen kousek a pokud překročím nějakou sílu (sílu bych laicky typoval jako na odtlačení 2 zabržděných osobních aut) , tak už se mu nechce dál a ozve se zvuk jakoby přepouštění přebytečného tlaku oleje zpět do nádrže. Ještě druhý případ, stál jsem opřený hnacími koly před 20cm schodem a chtěl jsem na něj vyjet. Problém. Stejný zvuk a nic. Musel jsem couvnout a pak s mírným rozjezdem vyjet. Jestli máte někdo zkušenosti s prací s tímto strojem, dejte prosím vědět, zda je to normální nebo ne. Případně zda máte nějaké fígle, jak s tímhle strojem optimálně pracovat. Díky. Honza Ch.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#2 Nový příspěvek od Johny1490 »

Hmm myslim ze toto je u večšíny starších honov... Asi hydromotor uz bude vybehany, teda aspon myslim ze tam je hydromotor. Mozno by stacilo zmenit olej trebarz ako sa daval do Bielorusov do hydravliky motoroví olej a hydravlika nestracala silu ani po velkom zahriatí a taktiez by to mohlo pomoct tomu slabsiemu hyd.motoru ale to je len úvaha.
Inak jazdil som na pile z honom a je to docela všestranny pomocník 8)

Uživatelský avatar
Riko
Příspěvky: 116
Registrován: čtv lis 13, 2008 9:03 pm

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#3 Nový příspěvek od Riko »

honzach píše:Pořídil jsem kvůli stavbě domu HONa UN 053.1 s příslušenstvím. Mám podkop se dvěmi lžícemi, velkou čelní nakládací lžíci 1,2 kubíku a paletizační vidle. Všechno celkem OK. Až na to, že se mi zdá, že má nakladač poměrně malou sílu v pojezdu. Zatlačit nakládací lžíci do hlíny je celkem problém. Musím se rozjet a setrvačností něco naložím. Ale pokud se postavím před hromadu a chci z klidu, jen pomocí síly pojezdu nakládat, tak jde lžíce zatlačit do hromady jen kousek a pokud překročím nějakou sílu (sílu bych laicky typoval jako na odtlačení 2 zabržděných osobních aut) , tak už se mu nechce dál a ozve se zvuk jakoby přepouštění přebytečného tlaku oleje zpět do nádrže. Ještě druhý případ, stál jsem opřený hnacími koly před 20cm schodem a chtěl jsem na něj vyjet. Problém. Stejný zvuk a nic. Musel jsem couvnout a pak s mírným rozjezdem vyjet. Jestli máte někdo zkušenosti s prací s tímto strojem, dejte prosím vědět, zda je to normální nebo ne. Případně zda máte nějaké fígle, jak s tímhle strojem optimálně pracovat. Díky. Honza Ch.
Netečie ti hydraulický olej a prisáva vzduch?

Tlapka
Příspěvky: 111
Registrován: ned zář 09, 2007 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#4 Nový příspěvek od Tlapka »

honzach píše:Pořídil jsem kvůli stavbě domu HONa UN 053.1 s příslušenstvím. Mám podkop se dvěmi lžícemi, velkou čelní nakládací lžíci 1,2 kubíku a paletizační vidle. Všechno celkem OK. Až na to, že se mi zdá, že má nakladač poměrně malou sílu v pojezdu. Zatlačit nakládací lžíci do hlíny je celkem problém. Musím se rozjet a setrvačností něco naložím. Ale pokud se postavím před hromadu a chci z klidu, jen pomocí síly pojezdu nakládat, tak jde lžíce zatlačit do hromady jen kousek a pokud překročím nějakou sílu (sílu bych laicky typoval jako na odtlačení 2 zabržděných osobních aut) , tak už se mu nechce dál a ozve se zvuk jakoby přepouštění přebytečného tlaku oleje zpět do nádrže. Ještě druhý případ, stál jsem opřený hnacími koly před 20cm schodem a chtěl jsem na něj vyjet. Problém. Stejný zvuk a nic. Musel jsem couvnout a pak s mírným rozjezdem vyjet. Jestli máte někdo zkušenosti s prací s tímto strojem, dejte prosím vědět, zda je to normální nebo ne. Případně zda máte nějaké fígle, jak s tímhle strojem optimálně pracovat. Díky. Honza Ch.
nemas tam silnicni rezim?? kdyz si pucoval hona jeden chlapek taky rikal ze to nema silu a mel tam silnicni rezim(jede to jak prdly ale nics tim nenabers)... :)
a nebo mas v prd*li ten pojezdovej hydromotor... predpokladam ze oleje tam mas dost

Zet-Or
Příspěvky: 151
Registrován: ned zář 13, 2009 1:01 pm
Bydliště: Topolčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#5 Nový příspěvek od Zet-Or »

honzach píše:Pořídil jsem kvůli stavbě domu HONa UN 053.1 s příslušenstvím. Mám podkop se dvěmi lžícemi, velkou čelní nakládací lžíci 1,2 kubíku a paletizační vidle. Všechno celkem OK. Až na to, že se mi zdá, že má nakladač poměrně malou sílu v pojezdu. Zatlačit nakládací lžíci do hlíny je celkem problém. Musím se rozjet a setrvačností něco naložím. Ale pokud se postavím před hromadu a chci z klidu, jen pomocí síly pojezdu nakládat, tak jde lžíce zatlačit do hromady jen kousek a pokud překročím nějakou sílu (sílu bych laicky typoval jako na odtlačení 2 zabržděných osobních aut) , tak už se mu nechce dál a ozve se zvuk jakoby přepouštění přebytečného tlaku oleje zpět do nádrže. Ještě druhý případ, stál jsem opřený hnacími koly před 20cm schodem a chtěl jsem na něj vyjet. Problém. Stejný zvuk a nic. Musel jsem couvnout a pak s mírným rozjezdem vyjet. Jestli máte někdo zkušenosti s prací s tímto strojem, dejte prosím vědět, zda je to normální nebo ne. Případně zda máte nějaké fígle, jak s tímhle strojem optimálně pracovat. Díky. Honza Ch.
zdravíčko jednoznačne pojazdový hydromotor.
Je to zeleno-žlté a stále to funguje... (ereeD nhoJ)

Uživatelský avatar
honzach
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 15, 2009 9:22 pm

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#6 Nový příspěvek od honzach »

Ahoj, díky za odpovědi. Hydraulického oleje tam mám dost, neteče. Mám to doma asi 3 týdny, takže se s tím zatím učím. Taky je možné, že jsem to ještě pořádně neprohřál. Vždycky dělám jen nějakou šolichačku. Tak proto se mu třeba nechce. Ten hydromotor by se dal asi repasovat, ale odmontovat ho bude asi veselé :(

Uživatelský avatar
honzach
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 15, 2009 9:22 pm

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#7 Nový příspěvek od honzach »

Silniční režim tam nemám, to už jsem zkoušel. K vánocům bych měl dostat od rodiny manuál k HONovi, tak se tam třeba dočtu ještě něco zajímavého :)

Zet-Or
Příspěvky: 151
Registrován: ned zář 13, 2009 1:01 pm
Bydliště: Topolčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#8 Nový příspěvek od Zet-Or »

honzach píše:Ahoj, díky za odpovědi. Hydraulického oleje tam mám dost, neteče. Mám to doma asi 3 týdny, takže se s tím zatím učím. Taky je možné, že jsem to ještě pořádně neprohřál. Vždycky dělám jen nějakou šolichačku. Tak proto se mu třeba nechce. Ten hydromotor by se dal asi repasovat, ale odmontovat ho bude asi veselé :(
nazdar s tym olejom ze si ho neprehrial nema nic spolocne pretoze ked ho prehrejes sa ti hon sotva pohne...je moznost keby si tam dal poriadne hysty olej ale zase cez zimu to nebude dobre daj na repas hydromotor a potom budes vidiet sa vydrapes aj na ,,strechu"
Je to zeleno-žlté a stále to funguje... (ereeD nhoJ)

Tlapka
Příspěvky: 111
Registrován: ned zář 09, 2007 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#9 Nový příspěvek od Tlapka »

Zet-Or píše:
honzach píše:Ahoj, díky za odpovědi. Hydraulického oleje tam mám dost, neteče. Mám to doma asi 3 týdny, takže se s tím zatím učím. Taky je možné, že jsem to ještě pořádně neprohřál. Vždycky dělám jen nějakou šolichačku. Tak proto se mu třeba nechce. Ten hydromotor by se dal asi repasovat, ale odmontovat ho bude asi veselé :(
nazdar s tym olejom ze si ho neprehrial nema nic spolocne pretoze ked ho prehrejes sa ti hon sotva pohne...je moznost keby si tam dal poriadne hysty olej ale zase cez zimu to nebude dobre daj na repas hydromotor a potom budes vidiet sa vydrapes aj na ,,strechu"
kdyz na bouchala hadice a vytek olej a jezdili sme normalne na motorvy olej M6AD a taky v pohode :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#10 Nový příspěvek od Terablick »

Zet-Or píše:
honzach píše:Ahoj, díky za odpovědi. Hydraulického oleje tam mám dost, neteče. Mám to doma asi 3 týdny, takže se s tím zatím učím. Taky je možné, že jsem to ještě pořádně neprohřál. Vždycky dělám jen nějakou šolichačku. Tak proto se mu třeba nechce. Ten hydromotor by se dal asi repasovat, ale odmontovat ho bude asi veselé :(
nazdar s tym olejom ze si ho neprehrial nema nic spolocne pretoze ked ho prehrejes sa ti hon sotva pohne...je moznost keby si tam dal poriadne hysty olej ale zase cez zimu to nebude dobre daj na repas hydromotor a potom budes vidiet sa vydrapes aj na ,,strechu"
Když jsem kdysi jezdil s HONem na jámě, vím, že v zimě to problém byl. Byl tam nějaký hustý olej či co, a trvalo mu třeba 10 minut než se pohl. Prostě stál na místě a na nic nereagoval, dokud se ten olej neohřál. Po takové půl hodině to teprve fungovalo jak má ;-). Mluvím tedy o práci v mrazu ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Zet-Or
Příspěvky: 151
Registrován: ned zář 13, 2009 1:01 pm
Bydliště: Topolčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#11 Nový příspěvek od Zet-Or »

Tlapka píše:
Zet-Or píše:
honzach píše:Ahoj, díky za odpovědi. Hydraulického oleje tam mám dost, neteče. Mám to doma asi 3 týdny, takže se s tím zatím učím. Taky je možné, že jsem to ještě pořádně neprohřál. Vždycky dělám jen nějakou šolichačku. Tak proto se mu třeba nechce. Ten hydromotor by se dal asi repasovat, ale odmontovat ho bude asi veselé :(
nazdar s tym olejom ze si ho neprehrial nema nic spolocne pretoze ked ho prehrejes sa ti hon sotva pohne...je moznost keby si tam dal poriadne hysty olej ale zase cez zimu to nebude dobre daj na repas hydromotor a potom budes vidiet sa vydrapes aj na ,,strechu"
kdyz na bouchala hadice a vytek olej a jezdili sme normalne na motorvy olej M6AD a taky v pohode :)
no jasnacka aky mame tak taky dame olej nie?? ziadny problem a honcurok musi slapat nuz len kolega ma problem s hydromotorom na pojazd
Je to zeleno-žlté a stále to funguje... (ereeD nhoJ)

Uživatelský avatar
honzach
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 15, 2009 9:22 pm

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#12 Nový příspěvek od honzach »

Dnes jsem mluvil s byvalym opravarem takovychto stroju a rikal, ze by to videl spise na hydrogenerator, ze nedava dostatecny tlak. Az bude lepsi pocasi, tak ho pozvu aby promeril tlaky a uvidime.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#13 Nový příspěvek od jano »

Premerať tlaky je rozumné. No ceľkom iste, ak ho predali, vedeli prečo a treba rátať z opravami. Ide hlavne o to ako zabezpečiť kvalitnú a cenovo prijateľnú opravu.
Susedovi repasovali generátor do T 174, bolo ho takmer celá paleta. Robili to niekde na Morave, prišli preňho, aj ho doviezli, stálo ho to okolo 600€. Nie je to málo, ale bez toho nakladač má len cenu šrotu... Treba všetko preveriť, ale hydropojazdy sú už raz také a nie je nič divné, že ich treba poslať do opravy...

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#14 Nový příspěvek od Johny1490 »

Najdi si na stranke http://www.hydro-b.sk kontakt na mobil a zavolaj mu a on ti povie co stim a aj ti opravi vsetko co len budes potrebovat, pripadne maju aj nove diely :)

Uživatelský avatar
honzach
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 15, 2009 9:22 pm

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#15 Nový příspěvek od honzach »

Ahoj, diky za kontakt. Pod stromecek jsem dostal originalni navod k obsluze a udrzbe na UN 053. Tak si v tom ctu a nestacim se divit co a jak funguje. Napr. kdyz se pouziva podkod, tak se musi vzpera kozliku odmontovat z tocny a primontovat na vyloznik :evil: Taky ze spojkovy pedal neni spojkovy, ale je to pracovni brzda :red: No jsem na 20te strane, celkem jich je 150. Takze mozna jeste zjistim, ze je vse OK. Tazna sila na obvode kol je 30kN, jestli se nemylim, tak je to 3 tuny. Takze to neni zas az tak moc. No a s tou velkou celni lzici o objemu 1,2 kubiku muzu nakladat skvaru, uhli, obili nebo snih. Takze na skryvku hliny to tedy neni :shock:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“