Mapovo kobelco

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo kobelco

#16 Nový příspěvek od mape »

O víkendu jsem trochu česal elektriku..... Je to starší stroj tak toho tam moc není..... Dobíjení, start , chcípnutí a pak 3 ventily na hydraulice z níž jeden dělá zajíc/želva , jeden blokuje ovládání a ten třetí nějakým zahadnym způsobem zvyšuje průtok oleje .... To jsem ještě pořádně nezjistil jak...
Pro mě je paradox že i ve svahu celkem špatném to nejeví nějaké známky problémů....
Jen svázek k motoru budu dělat nový ......
Ještě chci přidělat nějaké světlo ale asi jen v rámci kabiny .....
Také nové rukojeti joysticku chci napasovat..... Jsou kratší a pohodlnější.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo kobelco

#17 Nový příspěvek od mape »

Ještě uvažuji že si předělám otáčení kozlíku přez hydraulickou vyhybku na sekci Otoce......
Měl jsem jednou půjčený stoj co to tak měl a celkem se mi to líbilo...... Získal bych navíc jednu sekci kterou můžu použít na přídavné nářadí...
I natáčení svahovky bych si chtěl pořešit přez spínače na joysticku....
Obrázek
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Mapovo kobelco

#18 Nový příspěvek od Navarson »

Jentak pro zajímavost sem číhnul na patrslisty Kobelco SK30SR. :shock:
Teda povím Ti, estli ten bagřík chceš dát do richtiku, tak jak máš ve zvyku dělat ostatní strojky, tedy od podlahy...tak to abysys pořídil napřed firmu s hydraulickým materiálem. :zapomel: Dyk tam těch hadic, šroubení a ventilů je 3x víc než v UNC. :smich:
Tak přeju, ať se daří :friends:.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo kobelco

#19 Nový příspěvek od mape »

Navarson.... Hele přiznám se že když jsem to přivezl domů tak jsem měl obrovskou radost že mám konečně bagr.....
Když jsem to začal dávat dohromady abych zjistil jestli to vůbec celé funguje tak mi to radost hodně rychle přešla.....
Za co jsem vzal to bylo na sracku.....
Pak jsem ale nastartoval konečně motor a zahýbal s tím a opět velká radost protože to prakticky všechno fungovalo bez jakéhokoliv problému.....
Jediné dva úniky které jsem při zprovoznění zaznamenal byli někde zpod kabiny..... A ty jsem nakonec po celkovém umytí prostoru rozvaděče dokonce našel..... Pak ještě začal téct olej z víka rozvodů na motoru a z čerpadla pilotního okruhu které je paradoxně taky na rozvodech...... A vzhledem k tomu že tam bylo ještě pár bolestivých míst tak jsem zvolil cestu nejsnažší to znovu rozebrat spravit to pořádně a poskládat zpátky už pěkně.....
Jinak se přiznám že od unc se to moc neliší......
Oboje má dva joystiky
Tohle má navíc další 4 sekce ovládané mechanicky protože se tam toho hýbe víc.....
Paradoxem je že hydraulika je na tom ve výborném stavu....
Hadice měnit rozhodně nehodlám.... Začnu fungovat s tím jak to je......
Jediné co mi hodně zneklidnilo byli vůle.... Představa že to budu muset rozebrat a odvozit to někam kde mě to spraví mě děsila... Nakonec bylo třeba pouze dát nové čepy neboť díry byly v pořádku, a tam kde to bylo hodně špatný se to prostě vypadalo a navařil se tam nový kus se správnými rozměry a bylo hotovo.....
Nový stroj z toho nikdy nebude ale pro mě je podstatný aby to spolehlivě bagroval o a to jestli to bude zelený nebo modrý je mi úplně jedno.....
Samozřejmě uvítám když na mě nebude pršet a v zimě si budu moci trochu přitopit..,.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Mapovo kobelco

#20 Nový příspěvek od ota »

Kolik máš vývodu pro nářadí? Já mám jen jeden okruh a je to málo. Můžu dát třeba ještě drapák a rotátor už nemá vývod. Proto jsem volil pohon otáčení na elektriku. Musel bych dát na ten vývod nějaký ventyl. Šlo by to ovládat ho elektricky. Ale mám jen takovou rychlovku na otáčení drapáku. Snad mi to zatím postačí. Vývod těch 12 V jsem musel dokutit. Naštěstí v přístrojovce byly dva konektory od něčeho co tam asi dřív bylo. Tak jsem to na to pověsil. Myslím, že to kdysi byla zásuvka, ale byl tam jen konektor.
Když jsem dovezl dom tak taky hadice na ramenu nic moc. Ptal jsem se ve firmě co dělají hadice jestli to nebude problém vyrobit hadice. Chlápek mi povídal, až vám ta hadice prdne tak přijdte vyřešíme to. Ale nechcejte dokud nepraskne. Ty dnešní hadice nevydrží tolik co ty původní. Možná že ta ošklivá hadice vydrží nafurt. 8)

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo kobelco

#21 Nový příspěvek od mape »

Ota .....
Mám ten vývod taky jen jeden a právě tím že bych dal otoč kozlíku přes hydraulickou výhybku na sekci otoče bagru tak bych získal ještě jeden okruh volný a dokonce z kabiny ovládaný pedálem.....
Proto ta moje úvaha......
Jinak hadice vůbec neprožívám .... Mám tady okolo plno firem kde udělají hadici na počkání.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Mapovo kobelco

#22 Nový příspěvek od ota »

Hm, to je dobrý nápad! Taky mám otoč kozlíku na padál. To je dobré, že nepřibyde další páka do ruky navíc. Já tedy nemám joysticky ale páky. Vše mechanické. A mám místo levého pedálu na ten vývod páku. Ten pedál byl hodně nepřesnej. Páka je lepší na cit. No ale je to další páka navíc. Nevadí dá se na to zvyknout nedělám na kšeft.
Tady si v klidu pedálem přepneš na otáčení kozlíku a tlačítkem přepneš do dalšího okruhu ventylem a můžeš v pohodě s citem ovládat ten další okruh normálně joysticem. 8) Dobré!

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Mapovo kobelco

#23 Nový příspěvek od Fizz »

Já to zak mám, vždyť jsem ti to říkal.

Mám na přídavném vývodu pro nářadí výhybku a ta slouží k ovládaný hydraulického upínání.

Dva ojruhy přídavné jsou tak tak.

Další bagr musí musí mít alespoň powertilt, popř rototilt, hlavně kvuki drapáku.

Nějaký nápad na upnutí na otoč drapáku ale pevnou? Použil bych pojezdový hydromotor s brzdou, a kolem něj by to chtělo lozisko aby to zatížení nenesl on. Nemůžu přijít na to "správné" řešení.

Tak cosi:


Obrázek
Naposledy upravil(a) Fizz dne úte úno 28, 2023 1:14 pm, celkem upraveno 1 x.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Mapovo kobelco

#24 Nový příspěvek od ota »

Já použil na otoč náboj z osobáku. Ležel v kovošrotě. Je to z předohrabu. Tedy průchozí. A vlastně jako ložisko co nese váhu. Přišrouboval jsem ho za ty díry co se šroubuje na těhlici, na upínák do ramena bagru a na místo disku jsem našrouboval kleště. Středem místo poloosy mám hřídel co s tím točí.
Vyšlo to 10 Kč/kg. 8)

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Mapovo kobelco

#25 Nový příspěvek od Fizz »

Ale já chci demoliční ne vyvážecí.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo kobelco

#26 Nový příspěvek od mape »

Fizz.....
No já se přiznám že jsem o nějakým otáčení lžíce taky uvažoval ale pořád přemýšlím jestli ho potřebuji protože jsem ho doteď nepotřeboval A ani jsem necítil tu potřebu......
Takže zůstávám zatím u základů..... Kopací lžíce chci mít určitě pevné ale vymýšlím to pootočení třeba na svahovku..... Stačilo by třeba jen o 90 stupňů což by se dalo řešit pístem s přepákováním.....
Tam by asi bylo pak potřeba dalšího přídavného okruhu...
Jediné co by se mi líbilo je klapačka ..... Jezdím hodně pro zahradníky a tak je potřeba jak kopat tak něco přenášet.....
A ta klapačka je řešení....
Chtěl jsem původně pridrzny palec ale zase pořád bojují s tím že mi bude překážet.....
Nedávno mi nabízel nějaký borec tady v Praze co jsem od něho bral rychloupínák celou multi hlavu otoč naklápění kleště..... A chtěl za ní asi 45000..... Byla taková pidi malinká .... Na ten můj bagr asi byla dobrá.....ale nakonec jsem ji nevzal protože vím že budu jen kopat a nebudu stavět železnici ani podobné veci
Jeden kluk co ho znám a je velice dobrý bagrista tak se vždycky směje těm zrychleným videím jak tam ty bagristi sundavají igelit z palety cementu, berou pytel cementu do těch kleští, odhazují kámen, se lžící a dělají bůhvico.....
Já jsem jednou našel video na YouTube které bylo taky takové.....
Borec to měl natočený a zrychleny..... Bohužel měl v bagru analogové hodiny s vteřinovou ručičkou......
Tak jsem si to video stáhl a zkusil ho v editoru zpomalit na správný čas a teda za takovou práci bych se styděl......
Ty moderní stroje které jsou citlivé úplně parádně se dají mimo jiné výrazně zpomalit a tak taková práce se dá pak perfektně udělat......
Ale je pěkný se na to dívat...

Obrázek

Obrázek
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Mapovo kobelco

#27 Nový příspěvek od Fizz »

No, proto mam "moderní" bagr 2011, s dobrou hydraulikou, klidně lžíci vytáhnu hrebik. Nebo otevřu pivko.

Finta je taky v tom mít na správnou práci nasazený to správný a na makej bagr se počítá každý kilo na násadě. A ona klapačka se dost pronese když začneš počítat treba kolik ti ubude na těžbě nebo na zvednutí atd...


Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Mapovo kobelco

#28 Nový příspěvek od ota »

To Fizz dobrej bagrista! Vytahující hřebík.
A teď ještě jeřáb. Když k nám jezdil chlápek do firmy na školení řekl: ,, dokud jeřábník nazapálí sirku hákem o krabičku tak to není jeřábník!" Bylo to jako v té mateřské školce když paní učitelka řekne ,,děti tak tohle se nesmí!" Jak dědek sednul do káry a odjel hned všichni k jeřábu vykoumali jak na hák přirychtovat sirku a na panel nalípnout krabičku od sirek a už se to zkoušelo. No nešlo to ani nejlepšímu jeřábníkovi. Ono by to šlo hned vedle jeřábu. Ale muselo být vysunuté rameno a dál od jeřábu. Peklovali se s tím zbytek dne a ne a ne. :vysmech:
Tak to taky vyzkoušej. Na plný výsuv třeba kus od jeřábu. Pak napiš jak to šlo. :vysmech: Pak budeš teprve ,,jeřábník"! :typek:

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo kobelco

#29 Nový příspěvek od mape »

Fizz .... Ní jednak ta 3tunka už nemá tolik limitu a ta klapačka může být i méně hluboká než mám klasický lžíce.....
Mě jde o ten úchop..... A když potřebuješ uchopovat i občas kopnout tak mě to přijde jako supr nápad... Než pořád něco vyměňovat a vést na akci plnou korbu příslušenství...... Navíc si myslím že ten drapák taky nebude úplně lehkej... Ale tím samozřejmě neříkám že je špatnej..... Taky o něm uvažuji ale jako poslední věc....
Jakmile búdu mít trochu času hned začnu měřit..... Mám tam ještě kus platů 10mm tak z toho bych udělal ten rám a ostatní bych udělal podle klasický lžíce jen trochu snížený....
Odřezky hardox břitů se dají koupit celkem levně a žádný jiný zádrhel nevidím.....
Ota ...... Joooo to už se nadělalo hovadin....
Bagrem jsem jednou stavěl stodolu z betonových legobloků....
Jednou jsem dokonce bobkem stavěl zeď že žulových kvádru ale protože jsem byl sám tak jsem si na hadici od pístnice udělal tečko s kohoutkem s 1mm dírkou a hadici do nádrže.....nasteloval jsem se nad místo chcipnul ,vylezl a tím kohoutkem jsem si postupně odpouštěl olej ze zvedání a postupně usazoval..šlo to parádně.... Pak jsem takhle ještě dělal šachty na jedné akci kanalizace... Nám mistr v dílně ukazoval jak bucharem závira hodinky po dědovi....
Ale jednou ho čtveráci prokoukli a ten špalek co měl pod pedálem mu o 2 cm snížili....
A bylo ...... :D
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Sadra17
Příspěvky: 6131
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Mapovo kobelco

#30 Nový příspěvek od Sadra17 »

Tohle by bylo krásný ale asi nezaplatitelný, umí to absolutně všechno 8) https://www.youtube.com/watch?v=CBcQbqWaVzg
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“