UNC 060 - další kus ve výslužbě...

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#181 Nový příspěvek od mape »

Def110....
Ten ventil na kastlíku od baterky ...... Bez toho to nefunguje..... Nastuduj si to.....
Ten pojistný ventil na obvodu zvedání..... Je hlavně kvůli rázům..... Prostuduj si to....
Pojistné ventily na obvodu lopaty .... Jsou tak kvůli možnému spouštění při zavřené lopatě ....
Jinak ti to roztrhá hadice a pístnice..... Prostuduj si to....
Pedál odstavení ovládání....
Bezpečnost.... Polezes do stroje, otevřeš dveře , zavadis o páku co zvedá a dveře v hajzlu....nebudes první ani poslední komu se to stalo a stane...
Je to.samo.na tobě.....
Neber to jako kritiku.... To rozhodně ne....
Já jsem ten pedál chtěl taky vyhodit ale pak jsem ho rychle dodělal..... A dobře vím proč ....
Myslím že ohledně tohoto stroje ti tu nikdo neradi žádné hospodské debility .... Já a i tomas6 těm stroj známé dost dobře jak po servisní tak po pracovní stránce..... Tomas6 o dost více než já.....
A mám i pocit že ohledně čehokoli ti tu lidi nekritizuji ale naopak se ti snaží říct nějaké svoje postřehy ,poznatky.....
Děláš to suprově a stroj ti bude senzorové sloužit ....
Jen bych tam asi dal to co tam má být .....
Ta spojka je samozřejmě diskutabilní.... Vidíš sám že spousta lidí říká že bez toho ne....
Já osobně ji nemám a zatím dobrý.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#182 Nový příspěvek od Navarson »

DEF110 píše: sob úno 25, 2023 12:06 am ...Zato ten nožní pedál vlevo, jakože parkovací brzda nebo co, vyřadím...
Tak pokud nebudeš mít někdy pořebu opustit stroj i jinde, než na vodorovný ploše, aniž bys musel vypnout motor, tak směle s pedálem do pryč... :-/

Můžu Ti poslat barevně vyvedenou příručku na UNC060,(formát .pdf) která se věnuje pouze hydraulice, kde je vše přehledně popsáno a vyobrazeno. Když to malinko nastuduješ, tak zjstíš svým vlastním selským rozumem, že ne ve všem ti tvůj známej radí dobře.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#183 Nový příspěvek od DEF110 »

Děkuji za názory.
Nikde jsem nepsal, že se chci zbavit ventilu na skříni na baterce. Jen, že u tohodle stroje s tim byl problém i po několikátém přetěsnění. Naopak jsem ukazoval, že všechny pojistný šrouby, co jsem našel je potřeba se nebát rozebrat a vyčistit, takže klid...
Ano vyřadil jsem spojku a ptal jsem se na tu brzdu, nikdy jsem to nepotřeboval a neměl jsem to funkční, tak se ptám.
Nastudováno mám docela dost, přesto nejsem takovej suverén, abych se nezeptal i jinde. Nic ve zlém, ale nikde při renovacích jsem neviděl fotky rozebranejch hydromotorů, hydrogenerátorů, převodovek apod. Naopak zde bylo řečeno, do toho se vůbec nehrabej. Proto to sem dávám a i nadále všem vzkazuju: nedělám to podle příruček, jen a jen podle sebe a nikomu to nenutím!!! :friends:

Toho člověka, co mi s tím pomáhá se určitě nezbavím, to bych byl sám proti sobě. Neznám vás osobně, ale vím, že on toho za život opravil kurva víc než já a možná i něco víc než kdokoliv z vás... ;-)

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#184 Nový příspěvek od DEF110 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#185 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nooo. Tak z textu vyznělo že ti bylo doporučeno vyřadit šlapku v kabině a to samé i s pojistnýma ventilama. Z toho jsem usoudil že ti radil i vyndat ty pojišťováky. Hele. Práce máš na tom udělané mraky, děláš to od základu, neříkám že to děláš špatně, no můj názor je ten že když už opravdu taková "repase" tak ji udělat se vším všudy a ne půlku věcí vyřadit, zrušit, vyhodit.
Ale jak píšu, děláš to ty, podle sebe, jen já bych postupoval jinak.
To že dotyčný toho opravil víc než kdokoliv z nás, je možné, nicméně to neznamená že to opravil dobře. Ale to jen tak mimo řeč.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#186 Nový příspěvek od DEF110 »

Problém je v tom, že já nic nerušim, naopak dodávám. Kromě tý spojky, kterou jsem prostě znovu celou dělat nechtěl. Asi ti vypadne vždy odemě napsané, že to tam nebylo a mám to dodělat?
Ty mi vždy napíšeš, kup novou věc, všechno nový .... Já ti odpovím, že to je finančně nesmysl a že ani ty dnešní díly nejsou dobrý. Asi kupuješ jinde nevim. To unc bylo holý jako narozený tele :) , A buď v klidu, já pokud budu živ, tak ho neprodám, takže tě nemusí dráždit, že se k někomu dostane nebezpečný stroj :) Viděl si osobně nějaký ty krumply přes 200k na bazoši? Já jo...
To s tim kolik toho kdo opravil nebylo proti tobě, na měření piňdourů jsem už starej, a některý věci, který myslim s nadhledem asi chápu ostatní jinak. Ale to je v pohodě, to je prostě běžná praxe internetu, proto na něj moc nechodím...
Ať se daří

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#187 Nový příspěvek od mape »

Def110.....
Převodovky jsem dělal taky .... Mám v mém vláknu sem tam nějakou fotku.....
Hydromotory jsem nechával zkoušet v servisu kde mají stolici a brzdou protože jen tak zjistíš jestli je to dobrý nebo špatný..... Pretesnit můžeš bez problémů, vymezit vůle taky .... Proč ne..... To si udělal určitě ve prospěch věci...
Jinak kvalita dílů je diskutabilní to máš pravdu ale třeba to utěsnění stroje ..... No já jsem toho opravil docela dost a skutečně asi půl roku z toho neukapla kapka ..... Pak se ale stejně zase něco objevilo.....
Většinou jsem měl problém že povolil nějaký svár na trubce ..... Proto jsem začal veškeré spoje dělat bez svařování .... To pak celkem těch problémů ubývá.....
Rozebrat a pretesnit je dobrá cesta...... Občas je pak akorad problém to znovu seřídit na ty správné tlaky ..... Docela jsem si s tím hrál
Máš to velmi pěkný ....
Bude to super mašina.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#188 Nový příspěvek od DEF110 »

mape: díky.

Já jsem zatím ve fázi, že čistím, utěsňuji a skládám čisté díly dohromady. Teprve pak budu řešit, co kde teče. Prostě to nešlo doposud poznat, co teče, teklo, poteče. Vyloženě špatné věci opravím, pokud je třeba dám nové. To, že to poteče s tím počítám. Řikalo se, že tenhle stroj tekl už když sjel nový z linky. Nedivím se, našel jsem žlutou originální barvu, kde bych jí nečekal a hlavně by tam být neměla! Všechny čerpadla jsem testoval jen na těsnost. Až to poběží, budu se šťourat v tlakách řešit to dál. Na stolici si to nechat přeměřovat nebudu. Na všech čerpadlech je štítek rok 84. Netuším, jestli to někdo repasoval, ale vše bylo min jednou od pohledu předemnou rozebráno.
Trubky dávám pokud možno původní. Ale je jich vážně málo. Drtivá většina je proklepaná a to dost nebo je tam prostě nemám, těch je taky dost. Takže musím udělat nové. Zkoušel jsem jen na zkoušku zažádat o cenovou nabídku na nové trubky hotové. Vyšel mi nesmysl, kterému se ani nešlo smát. Je pravda, že i dnes jde sehnat na UNC 060 vlastně vše, ale ty ceny jsou prostě mesmysl.
Třeba dnes mi došel balík, na který jsem čekal, abych se posunul dál. viz foto
Vlastně 6 průtokových šroubů. Dvě banja s pružinkou na pístnice výložníku. U obou původních mám pružinku zlomenou a kulička tam běhá navolno. Popravdě si nevybavuju, že by to padalo nějak extrémě rychle dolu, no raději jsem koupil nové.
Dvě banja jsem potřeboval do rozvaděče RS16 z boku. Jeden byl strhlej a druhej jsem tam vůbec neměl, bylo to zbastlený nesmyslnou přímou spojkou a hadicí, prostě to nemohlo nikdy dobře fungovat. Poslali mi dva normální prodloužený průtokáče 14x1,5. Originál vypadá úplně jinak.
Dvě banja do rozvaděče RS 16 do sekce na přídavnou funkci. Měl jsem vyřezeno a chci znova zprovoznit. Kdybych měl materiál na výrobu, vysoustružil bych si je, ale materiál nemám a po spočítání s časem, který bych na tom strávil, se mi asi vyplatí si to koupit.
Soustružení mě stejnak nemine, abych to dodělal, ale to je jedno, jen chci poukázat na ty nový díly. Mě těhle 6 průtokových šroubů vyšlo na 2080 kč i s dopravou.
Nevim no, přijde mi to dost a nedokážu si představit, že bych takhle kupoval díly i pro jistotu nový, protože to mám rozebraný a tak :)
Dělám něco špatně, já na to prostě rozpočet nemám :-/
Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#189 Nový příspěvek od DEF110 »

No a jelikož jsem čekal na díly, tak jsem koukal na to, jak nově nandám hadice po výložníku. Nakonec jsem se rozhodl takhle: :smich:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4195
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#190 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ty jo dobrej masiv :smich: to je hlinik? Po ramenu jdou origo trubky ne?
Mel jsi koupit plastove drzacky, dnes se dekaji ruzne 8) bud s varnou deskou nebo na prisroubovani a tak ;-)

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#191 Nový příspěvek od mape »

Def110....k těm pritokacum s omezením průtoku.....
Já tam dal obyč a nic jsem taky neregistroval do doby než jsem nasadil vidle a začal manipulovat s věcmi s váhou kolem tuny.....
Tam to bylo poznat jak to leti k zemi a prakticky se s tím nedalo dělat..... Pak jsem to tam dal zpět a paráda....
Při nakládání hlíny a podobně to prakticky nepoznáš....
K těm únikům..... Já měl totální problém na prirunach hydromotorů..... Pořád to tam teklo az pak jsem zjistil že ten olej neteče od těsnícího kroužku ale normálně okolo toho sroubu co přitahuje tu přírubu k tělu motoru..... Údajně špatné těsnění pod touto přírubou jsem vyměnil a teklo to pořád ..... Pak jsem dal i jinou přírubu a jakoby to byl nějaký výrobní problém.... Nakonec jsem ten šroub normálně namotal konopím a už je to ok..... Taková perlička co ne dost potrápila..... :vztek:
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#192 Nový příspěvek od DEF110 »

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#193 Nový příspěvek od DEF110 »

Michal(zetor): Jo je to hliník. Mám ho doma, takže materiál za nic. Vyvrtáno jen pár děr, chvilka práce. Plastový držáky taky nějaký už mám, ale pokud to jde, dělám z toho, co dům dá... Jo máš pravdu jdou tam trubky, já tam měl sice na jedné straně už jen hadice, ale jsem utahanej a všechno se mi zase plete :)
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#194 Nový příspěvek od DEF110 »

mape: ty šrouby na těch přírubách, to jsou ty 3/8 na 1 a 1/2 palce ne? Ono jsou už podle mě vážně hodně vytahaný, alespoň u mě, za ty leta a jsou celkem měkký. Já jsem měl hlavy strhaný většinou a hodně závitů na nich bylo špatnejch. Zkoušel jsem je opravit závitovým očkem a bralo to šponu jak prase. A nebylo to tim, že jsem metriku dal na coule :D
Koupil jsem nový pozinky pevnost 8,8, tak uvidím...

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#195 Nový příspěvek od mape »

Def110
Jojo jsou to nějaký atyp.... Witwort.....
Já jsem dodnes nepochopil ty pitomce co když jim to teče tak se pokouší utažením na krev to vylepšit..... Přitom okem je u tohohle spoje jasné že pokud tam není v pořádku těsnivo tak to poteče ať to utáhneš jak chceš.....
Měl jsem ty šrouby Taky ozvejkany.....
Tak jsem je trochu vyšlechtil a hlavně jsem si na ně udělal golu 14 kterou jsem si nechal trochu stočit aby se vešla vedle toho těla......
Jinak na ty trubky v tom pěkném hliníkovém úchytů bych dal nějakou punčochu.....
Hliník s kovem ti udělá korozní článek .... Aby ti ty trubky brzdo neuhnily..........
Jo a mám takovou vychytavku.....
Tu trubku pro pridavnej okruh chci zkrátit jako jsou ty k lopatě a udělat hadici aby kopírovala ty od lopaty.....
Mohou být pak pěkně svázané a neplandaji tam vzadu......
Já navíc neplánují žádné přídavné nářadí tak mám v plánu udělat na přídavku ovládání upinaku na lopaty ....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“