UNC 060 - další kus ve výslužbě...

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#121 Nový příspěvek od mape »

To rovnání sekci na magnetce... Nevím nevím jestli to nebude kontraproduktivní....
Ty sekce k sobě těsní přesahem o kroužku..... Pokud je seberes o nějaký rozměr tak ty kroužky budou více zmáčknutí což zase není úplně žádoucí..... Já jsem ten rozvaděč jen pretesnil a hlavně zajistil to aby šoupátka všech sekci dobře chodili.....
Ty plochy k sobě si myslím že jsou většinou ok .......
U rozvaděčů je problém spíše že ho někdo stáhne tak že deformuje těla a pak vazne šoupě.... Aby se ti pak nedělo to samé.... Ale nechci strašit....
Moje zkušenost asi ze 3 strojů....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Tomas6
Příspěvky: 5372
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#122 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ojnice sice dáváš jiný, ale nevíš jestli jsou oka rovnoběžné nebo jsou ojnice pokroucené. Ani nevíš jestli pístní čep nebude v oku volný. No dělej si jak chceš, akorát vem v potaz, že na té 3011 ten motor dělá víceméně na volnoběh, ale u toho unc pokud chceš aby se to trochu hýbalo, tak ten motor valí na doraz imrvere.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#123 Nový příspěvek od Fizz »

Stejně jako ty šály, neříkám že máš kupovat 10sad, říkám měřit co tam dávám, kvalita dle mých zkušeností je silně kolísavá.

Ojnice viz tomas6.

Šály z plechovky od piva jsem taky dojížděl, ake rozhodně bych to neoznačil za opravu, spíš jako nouzový prostředek k dojetí.

Je vidět že si s tom pěkně hraješ a je škoda neudělat pořádně i motor. Oprav "to stačí", s výsledkem "je to krám zas se to sere" jsem na stole mel dost. V konečném důsledku máš pravdu, každý podle svýho, proto ti kteří pár motorů poskládali tě upozornili na několik faktů a věcí které by bylo dobré neopomenout. Toť vše.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#124 Nový příspěvek od DEF110 »

Tomas6: Ano, proto do unc sypu tolik peněz, protože vim, že motor na 3011 udělám na alobalu. Pístní čepy v oku volný nejsou, proto jsem si sehnal jiný ojnice. Jestli jsou rovnoběžné nebo ne? Achjo, opakuju, vim co jsem z toho motoru vyndal. Za těch 40let se tam měnilo kde co. To vidím od pohledu, když to mám rozebraný. A ať se vám to líbí nebo ne, je to posun o 120%.
Uvědom si, že ten stroj dělal min 6hodin denně a já po svojí generálce na něm natočím s velkou nadsázkou 300 MTH za rok!!! Já to mám na doma! Jen jako bonus, že nemusim kopat krumpáčem a házet na vlečku lopatou. Rozumíš tomu rozdílu? :)

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#125 Nový příspěvek od DEF110 »

Fizz: Přesně jak řikáš, nekupovat 10 sad. Koupim polskou kliku, k tomu koupim ložiska na originál přebrus a hotovo. Myslíš, že to někdy při těch 6ti přebroušní někdo řešil? Když to nebylo jeho? Pochybuju. Kvalita je kolísavá? Mě se při objednání nikdo neptal co chci za kvalitu, jak jsem psal, ještě jsem musel koupit na 3válec sadu na 4válec. Nevim asi vážně žiju v jiném světě. Beru vaše rady a vim, že to myslíte dobře. Já se snažim o kompromis, který mi už dávno nevychází... Já vím, že problém bude hlavně v pískající hydraulice a ne v motoru, co házel vodu.. Proto ten motor řešim "míň", no teda míň ho neřeším, už jsem zase přes rozpočet, ale peníze šetřím hlavně na hydrauliku!

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#126 Nový příspěvek od DEF110 »

mape: Ano máš pravdu. První, co jsem řikal, ubere se materiál, to nebude dobrý...
Kluk, co to dělal neni pitomec. Vzal to jen zlehka, podle rovnoběžnosti. Taky nakonec řikal, že to bylo vše v pohodě kromě jedný sekce, co se prej tvářila jako trojůhelník. Bohužel si nepamatuje která to byla, ale řikal, že to muselo bejt už z origo výroby. Věřim mu. Srovnal mi už hodně motorů a hlav. Rozvaděč byl první, ale věřim mu :)
Když to vemeš, tak vy jste tam pokud si vzpomínám dobře, řešili nakonec jinej rozměr o-kroužků, než je originál, mezi těma sekcema. Nejsem si jistej, ale něco takovýho mi utkvělo v hlavě. Nevim, zatim je kompletní hydraulika přede mnou.
To, že se to datáhne víc než je předepsaných max 55nM, mám potvrzené a ne jednou :D
Mě nevystrašíš, dělám si to podle sebe, nikomu nic nenutim a velmi věřim člověku, co to se mnou ve velké trpělivosti dává dohromady

Tomas6
Příspěvky: 5372
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#127 Nový příspěvek od Tomas6 »

DEF110 píše: pát led 13, 2023 9:27 pm Tomas6: Ano, proto do unc sypu tolik peněz, protože vim, že motor na 3011 udělám na alobalu. Pístní čepy v oku volný nejsou, proto jsem si sehnal jiný ojnice. Jestli jsou rovnoběžné nebo ne? Achjo, opakuju, vim co jsem z toho motoru vyndal. Za těch 40let se tam měnilo kde co. To vidím od pohledu, když to mám rozebraný. A ať se vám to líbí nebo ne, je to posun o 120%.
Uvědom si, že ten stroj dělal min 6hodin denně a já po svojí generálce na něm natočím s velkou nadsázkou 300 MTH za rok!!! Já to mám na doma! Jen jako bonus, že nemusim kopat krumpáčem a házet na vlečku lopatou. Rozumíš tomu rozdílu? :)
Ty. Dělej jak myslíš. Je to tvůj stroj, tvoje práce, tvoje peníze. Já jen že ušetříš 1500, což v celém tom rozpočtu co do toho sypeš je prd. Myslel jsem že když to děláš takto poctivě, tak už to poctivě uděláš všechno. Včetně motoru. Já teď dělal motor na zetora a měnil jsem i věci o kterých su přesvědčený že zbytečně, ale když už děl.generálku, tak se vším všudy. A je úplně jedno jestli s tím budu dělat výkony, nebo šolichačku okolo baráku. I na zbytku traktoru měním věci kterým nic není. Ale když už to mám rozebrané udělám to tak aby to bylo jak to má být.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#128 Nový příspěvek od DEF110 »

Tak nová klika od poláku proměřena. Nevim jestli je to dobrej kus nebo ne, ale při přeměřování jsou všechny průměry v toleranci podle tabulek, ale holt jeden průměr na ojnici jim ulítnul o -0.04 už pod tolerancí. Takže jsem myslel, že budu mít konečně doma motor zetor bez pozlátka na klice, ale nic, ani z novejch dílů to neklapne :smich: Reklamovat to nebudu, myslete si o tom co chcete, ale já čekal, že to bude horší ve výsledku...
Přendal jsem rozvodový kolo ze starý kliky na novou, ale zaboha jsem nemohl vymlátit ty dva kolíčky, takže je musim opět nově objednat. Protože klika přišla samozřejmě bez nich.
Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#129 Nový příspěvek od DEF110 »

Mezitím se zrepasovaly hlavy. Zfrézovaný sedla, zabroušený ventily. Nandaný nový pouzdra na vstřikovače, který jsem si dal mezitím nechat proměřit na tu stolici nebo jak se to jmenuje. A namlátili se tam mrazovky. Bylo mi doporučeno je nedávat na silikon, ale na loctite. Neměl jsem s tím problém.
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) DEF110 dne ned led 15, 2023 7:42 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#130 Nový příspěvek od DEF110 »

A taky jsem dodělal ten rozvaděč RS16. Vyčistil a přetěsnil tu pojistnou sekci. Dal zpět dohromady, utáhnul nevim ale asi víc než na těch vyhrožovaných smrtelných 55nM. Šoupata se normálně hejbaj a když jsem viděl, co všechno se z toho při čištění vyplavilo a co jsem vyndal za tvary gumiček, mám z toho velmi dobrý pocit...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#131 Nový příspěvek od DEF110 »

Tomas6 píše: sob led 14, 2023 6:25 am Ty. Dělej jak myslíš. Je to tvůj stroj, tvoje práce, tvoje peníze. Já jen že ušetříš 1500, což v celém tom rozpočtu co do toho sypeš je prd. Myslel jsem že když to děláš takto poctivě, tak už to poctivě uděláš všechno. Včetně motoru. Já teď dělal motor na zetora a měnil jsem i věci o kterých su přesvědčený že zbytečně, ale když už děl.generálku, tak se vším všudy. A je úplně jedno jestli s tím budu dělat výkony, nebo šolichačku okolo baráku. I na zbytku traktoru měním věci kterým nic není. Ale když už to mám rozebrané udělám to tak aby to bylo jak to má být.
Já přeci dělám jak myslím a nikomu to nenutím. Každý ať si z toho vezme co chce. Já jsem se naopak za ty roky se zetorama naučil, když je starej díl dobrej, nech ho a nikdy neměněn novým dílem z bláta. Když je starej díl ve stavu že jde opravit, oprav ho a dej ho tam raději než to nový nepřesný bláto. To jsou moje zkušenosti a vím moc dobře, že jsem novej koupenej díl vyhodil a dal tam nakonec raději ten starej. Za ušetřených 1500 mohu tomu motoru třeba dopřát alespoň termostat, který byl zcela vyřazen a celkově trošku kulturní chlazení motoru... No a takhle to je, to jsou věci, co nejsou vidět. Rozumím ti, ale kdybych to dělal podle tebe, tak tam nasypu přes 400000 a to by mi doma už vážně neprošlo :)

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#132 Nový příspěvek od ceratio1 »

Musím jenom souhlasit 8)

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#133 Nový příspěvek od DEF110 »

Ještě jsem zapoměl k tomu rozvaděči, že když už to budete dělat jak já, tak je potřeba rozebrat a vyčistit i všechny ty pojistný a dosávací ventily. Prostě vše, co jde rozebrat, rozebrat a vyčistit. Vyměnit kroužky gumový, měděný... Hlavně se mi osvědčilo to vyprat s tím magnetem... Na fotce je vyčištěný ventil od hrubých nečistot a vyfoukaný kompresorem, přesto tam zbylo spousta v tý naftě kovovýho prachu... :-/

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#134 Nový příspěvek od DEF110 »

Takže jsem pochopil, proč někdo chytil rapla při té výtlačné olejové trubce. Zopakuji foto.
Obrázek
Koupil jsem novou a zjistil, že tam vůbec nepasuje. Asi je to na 4válec, nevim, ale tuhle jsem na tříválec prostě nedal. Ohnutá byla přesně zrcadlově než měla být. Pokud nepasuje ani na 4válec, tak je to smutný příběh života. Jinou jsem nesehnal. No zkusil jsem ohnout to novou na požadovaný tvar, ale zlomil jsem jí, takže tam přišla opět ta původní. Vypadá hrozně, ale je průchozí :) Takže tolik opět k novým dílům :-/
Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#135 Nový příspěvek od DEF110 »

Klika uložena. Alobal proběhl.
Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“