Start UNC 060 - ovladaní nahonu čerpadel

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Mič
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 24, 2020 9:49 am
Bydliště: PARDUBICE

Start UNC 060 - ovladaní nahonu čerpadel

#1 Nový příspěvek od Mič »

Zdravím, poradíte mi prosím jak správně startovat UNC 060. Je to při zatažené páce ovládání náhonu nebo ne? Aktuální problém řeším takový, že jsem dal novou baterku 120ah, ale starter sotva točí. Asi startér taky nebude nic moc, ale napadlo mě ještě jestli se nemá správně startovat se zataženou pákou ovládající náhon čerpadel. Nebo jiná zkušenost proč to sotva točí? Problé je vždy při prvním raním startu. Jak se to trošku zahřeje točí to již dobře a hlavně to potom chytne okamžitě tak vlastně ani nevím jak dobře to točí. Kosta a přívod plusu ke startéru nový. díky

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Start UNC 060 - ovladaní nahonu čerpadel

#2 Nový příspěvek od filip »

Kdysi jsem s tím jezdil, Při prvním startu nebo v zimě se musela páka vytáhnout nahoru, natočit , chvíli běžet a pak zapnout spojku pákou dolů. Pak to nechat pár minut prohřát než se vyjede. U našeho byl koncový spínač na tom táhle, takže ani startovat bez vytažení jako nešlo. měli jsme to upravené na spínač troubení na podlaze aby to šlo i bez páky, klaxon odpojen. Při teplém motoru se šláplo na pedálek a tím se páka obešla a nastartovalo.
S tím ztuhlým olejem to fakt točí mizerně, velký odpor těch čerpadel.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Start UNC 060 - ovladaní nahonu čerpadel

#3 Nový příspěvek od thovt »

Může viset uhlík v startéru hned má o 50% méně síly.

Mič
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 24, 2020 9:49 am
Bydliště: PARDUBICE

Re: Start UNC 060 - ovladaní nahonu čerpadel

#4 Nový příspěvek od Mič »

Zkusím i vyndat startér a mrknou na to. S tou pákou já nevím. Já ji nikdy nepožíval asi bude nějako vyřazená, ale dává mi to logiku, že baterka nemusí točit se všemi čerpadli apod.. jak se to zahřeje je to již ok.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“