Ukt 6945+vyvazecka

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
jajda1984
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: Ukt 6945+vyvazecka

#16 Nový příspěvek od jajda1984 »

Zeptám se ještě asi blbe.udrzi mi vůbec hydraulika tu karu?když ji nalozim tak jestli to vydrzi?nemám tam ty pomocné pisty.jen originál.a ještě to visi na lanech.lana se nechá ji předělat na retezi to je to nejmensi.ale aby to unesl pist hydrauliky.

Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Re: Ukt 6945+vyvazecka

#17 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

Ty tam máš TUN 40? Možná taková blbost, ale nestálo by za to dát do navijáku prodlouženou vstupní hřídel a zvenku na naviják dát převodovku s čerpadlem? Sice je to pracnější odpojování, ale nejen hydraulika ti poděkuje. Dřív jsem hnal z čerpadla traktoru (8145) Palms 675. Bylo to pomalé, hřálo se to, odcházela těsnění, všude chcal olej. Od té doby, co mám čerpadlo s převodovkou na vývodovém hřídeli, je klid. A není to žádná závratná investice.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Ukt 6945+vyvazecka

#18 Nový příspěvek od Rad 5 »

Když jsem pořídil vyvážečku 7 tunu, s čerpadlem a vlastním okruhem, nešlo mi čerpadlo s převodovkou nasadit na vývodovou hřídel kvůli agroháku. Než jsem se rozhodl jak ten problém vyřešit, hnal jsem to napřímo z traktoru 6340. Má to malou sílu a je to pomalé. Nestíhalo to krmit více pístnic najednou, protože z traktoru jsou relativně slabé hadice spolu s přechody přes rychlospojky. Jak se ohřál olej, stálo to vůbec za prd. Pak jsem sundal agrohák, zapojil přes vnější okruh a úplně jiná práce. Takže přes traktor to nedoporučuju, pokud to bude vyvážečka více jak 6 tun. Na menší hraní a občasné použití asi v pohodě. Ale fakt se to nezdá, a bude to dost dlouhé a do této varianty bych nešel.

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Ukt 6945+vyvazecka

#19 Nový příspěvek od Codza »

Všechno toto tady bylo mnohokrát probrané na vlákně " UKT,LKT a parta z lesa" ale už to odešlo do propadliště fóra. Ruku musíš vybrat podle parametrů čerpadla, štít předsa můžež držet navijákem, nebo řetězem přes naviják na spodní táhla /dokonce Třeboň dodávala vzpěru mezi štít a horní táhlo co držela štít v přepravní poloze/. Mám za 7245 s tunem,roky vlek na 8tun, ruka palms 610 co už se nedělá poháněnou čerpadlem s traktoru a na to občasní použití to vyhovuje. Bylo tady i plno fotek z provozu, ale jak píšu už je to v propadlišti.

jajda1984
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: Ukt 6945+vyvazecka

#20 Nový příspěvek od jajda1984 »

Ja jsem v tom vlákne hledal.a právě že tam nic nebylo.vsechno zmizelo bohuzel.ssmozrejme že více využijí karu,protože převážně lidi chtějí vozit palivo z lesa a nemají čím.a pak nakládat 10 metrů ve 2.Tak je třeba aby to drobet behalo.v lese se praci nezivim.takze by možná stačil i jen 3bodovy navijak na přípravu paliva.a pak preprahnout do kary. A nemusel bych doma držet ukt.

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: Ukt 6945+vyvazecka

#21 Nový příspěvek od Tech »

To bys měl nejlepší.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“