Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Koupě pasoveho mini bagru

#1 Nový příspěvek od Sniper »

Chlapi, kdo s tím máte zkušenost, uvažuji o pořízení pasoveho mini bagru cca 1,5-2,0t.
Na trhu je nepřeberné množství, ročníků a stavu.
Kterým směrem se vydat?
Podkop 2-2,5m, mimoose kopání, kabina s topením, roztahovací podvozek, motor 3 válec.
Láká mě Kubota, dá se pořídit s cca 2.500 mth za 250 tis, dostupnost dílů dobrá, ceny taky.
Nechci novou činu. :tyty:
Taky tady z toho nechci udělat bitevní pole, aby si každý chválil to své, ale rád bych do léta něco vybral a neporidil zrovna nějaký šmejd...
Tož díky za každý názor 8)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Burák
Příspěvky: 64
Registrován: ned čer 09, 2013 3:25 pm
Bydliště: Varnsdorf

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#2 Nový příspěvek od Burák »

Kámoš loni koupil Kubotu asi 3,8t a je spokojený .Měl Volvo a už by ho nechtěl,nikdo to nechce servisovat a díly oproti konkurenci drahý, repliky nikdo nedělá.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#3 Nový příspěvek od amatér »

mám Kubotu, jen o trochu větší. 2600kG. Při nákupu si pořádně prověř vůle, hlavně na ložisku otoče, já jej měl vyrezlé, bagřík v minulém životě pracoval ve vodě a byla to dost drahá oprava. Podívej se pod podlahu, jak to vypadá kolem rozvaděče, vyzkoušej si pojezd, zda jede rovně a tahne na obě strany stejně, potom jej zvedni na štítu a lopatě, protoč pásy a zkontroluj, zda jsou dobré pojezdové kladky. Hodí se rychloupínač, je to praktické. Sice bych Ti doporučil těžší, ale v každém případě je lepší malý bagr, než velká lopata.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#4 Nový příspěvek od Fizz »

Taky jsem řešil, nakonec jsem koupil CAT 301.8c 2012 rok, kabina s topenim, roztahovaci podvozek, rychloupinak atd... Mimo jiné dobrá servisní dostupnost. Rovný skla, taky vyhoda kdyz obcas neco rozbiješ oprava 10procent originálu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#5 Nový příspěvek od ibanez5 »

Máme v práci Bobcat a za mě nebrat! Strojník si stěžuje, že kvalita oničem ... Pak máme Caterpillar y a myslím že dobrá značka. Každopádně si nekupuj nic s močovinou ,nebo dpf ... Jinak volvo máme na firmě taky a nic moc oproti Cattu , teda spíš nic než moc....
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#6 Nový příspěvek od Fizz »

Cat je taková " zemědělská" poměrně odolná mašina, slušná ergonomie a poměrně blbuvzdorne bych rekl.

Pokud chceš pohádku zkus takeuschi.... Doporučuju nejít pod 1.8t, určitě se taky dívat po rypné síle, no a co si budem povidat zvedání břemene... U prcku bych se vyhnul prodlouzenemu vylozniku. Bacha na lozisko otoče, za mě poznáš bagr po hodině práce, překupník je schopnej tam dekalamitkou poslat cokoliv aby to bylo "tuhý".
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#7 Nový příspěvek od Sniper »

Takeuschi jsem zkoušel, sice 5t,ale to je pohádka jenže tyhle klenoty s mým rozpočtem nejsou k mání.
Tu hmotnost chci z důvodu převážení na vleku za autem.
Kdyby bylo nejhůř, těžký bagr si umím půjčit 8)
Ta Kubota mě bere asi nejvíc, možná ještě Yanmar?

Jak poznám volné ložisko otoce? :-/
Pokud něco zkouknu tak to prolezu, ale ty špeky holt neznám 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#8 Nový příspěvek od Shrek »

Taxi sebou vem bagraka, fakt...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#9 Nový příspěvek od Fizz »

Tak treba kdyz zahrabnes sufan a misto vyrypnuti se opřeš. Z plnyho záběru do plnyho odtlačení, a kabina vůči podvozku by se prakticky neměla hýbat (viklat).

Bez bagristy nekupovat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#10 Nový příspěvek od Fizz »

Mam 1860kg, taham za dodávkou. Beru to jako uplny minimum, dnes bych bral 2,5t tedy 302.5c
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#11 Nový příspěvek od vitex »

Mám Cat 301.6C r.v.2006 cena 340 000,-Kč,druhý majitel a jsem spokojen.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#12 Nový příspěvek od amatér »

Když je volné ložisko otoče, tak při práci hlavně vyklopení a zastavení otoče hrkne celá kabina. Natáhni výložník a rameno tak do poloviny zdvihu válců, opři lopatu o zem, střídavě pohybem ovladače ramene nahoru a dolu ucítíš případnou vůli. Chce to ještě jednoho chlapa s sebou, aby položil ruce na kabinu a podvozek, tak tu vůli pozná. Nacvič si to na nějakém minibagru u souseda. Potom doporučuji natáhnout výložník a rameno vodorovně nad zemí co nejdál. Vylez ven, vezmi za lopatu a pomalu s ní pohybuj do stran. Nejmenší odpor klade vůle v převodu otoče, další je vůle v čepu kozlíku a potom ucítíš vůli v rameni. Celkem by se lžíce na konci neměla pohybovat do stran o více než 10 cm při rozumném tlaku. Když zabereš víc, budeš už hýbat celým bagrem. Pokud se lopata na konci bude pohybovat půl metru, je to zralé na kompletní přečepování, což znamená cca 10 tisícovek za čepy a pouzdra a dost práce, protože budou čepy vymlácené do tvaru klikovky a nepůjdou ven. Některé značky nepoužívají pouzdra a čepy mají přímo do masa a to se potom musejí díry stružit a čepy dělat na míru. Kubota používá tvrdá pouzdra. Mám Kubotu 2600 kg a je to maximum, které mohu tahat za autem. Nedám na něho dopustit, na malé a spolehlivé věci je Japonec nejlepší.
Obrázek

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#13 Nový příspěvek od peyrak »

prověření vůlí - trochu si s tím bagrem pohraj aby se rozhýbal a pak natáhni rameno rovně do dálky a lžíci nech tak 30cm nad zemí, pak to chcípni ať je ticho a běž hýbat se lžící, do stran, nahoru a klidně se na ni i postav, poznáš stav čepů, otoče, brzdy otoče a taky se hodně rychle ukáže jestli nepadá hydraulika
pak to zvedni na radličce a lžíci, mělo by to jít snadno, ale jsou bagry, které to ani nezvládnou - nebrat, čerpadla před smrtí
okoukni stav pásů, jestli není někde velká trhlina, jestli z toho nelezou segmenty, jak moc jsou opotřebené, je to taky velká investice
stav turasových kol zkontroluj, rolny budou nejspíš stejně v tahu, v té zvednuté poloze si zkus i stažení a roztažení podvozku
při jízdě sleduj rovnoměrnou rychlost pojezdu obou pásů, pokud to má dvourychlostní pojezd, zkus obě rychlosti a poslouchej zvuky z podvozku

máme na firmě aktuálně 9 mini a midi bagrů od 0,8 do 8t a 3 velké, první mini byly yanmary B18 a B37, malý byl nový, velký byl jetý z němec, máme je od roku 2010 a nikdy jsme neřešili žádné závady, pak bylo nové Komatsu R18, taky nic, pak 2 Catry, 301,8 a 302,5C, sráče co se u nás neohřály, 2 Kuboty, super, 2 Takeuchi, mazlíci, Volvo 8t, za mě nejlepší mašina, a JCB jsme vystřídali několik, tam je to model od modelu

s rolnama to dělaáme tak, že je sundáme, vylejeme olej a natlačíme vazelínou, nesrovnatelně se jim prodlouží životnost

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#14 Nový příspěvek od Sniper »

Chlapi díky moc za užitečné rady 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#15 Nový příspěvek od picus78 »

Nikdo nepíšete o Wacker Neuson,máte někdo nějakou zkušenost ?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“