Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#361 Nový příspěvek od Hranostaj »

Koupili jsme od jedné firmy za šrot o cenu starý JCB bez motoru asi za 50000 V šíleném stavu..... Dali do toho motor z avie a asi 2 měsíce opravovali aby to fungovalo a ejhle osm let jsme s tím dělali prakticky bez poruch a po těch osmi letech jsme to s poměrně vysokým výdělkem prodali......h


Neprodal jsi ho někam k Plzni?
Znám jednoho co tu má staré JCB traktorbagr a má v tom motor z Avie.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#362 Nový příspěvek od mape »

Ten náš jel někam na Moravu.....
To byl ten lepší.... My jsme potom měli ještě jeden takový slepenec a ten skutečně šel někam k Plzni. Je to dlouho
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#363 Nový příspěvek od Hranostaj »

Možná je to on. Stojí ve Vlčicích. Svět je malej :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#364 Nový příspěvek od Sniper »

Tak už třetí den kopu v okolí sousedních dědině známým kšefty.
Tomu vodovodní přípojku, tomu kanalizaci, tech chce skleník, onen zbourat zeď.
Přijet, udělat, vyinkasovat, naložit a jet jinam, člověk se nezastaví od rána do večera :prace:
No a dnes ráno přijedu na parkoviště, kde budu skládat a tam stojí auto Eonu se zamlženými okny, složím a jdu kopat kousek od nich.
V průběhu dne borci vylezli, vzali žebřík a na nedalekém sloupu něco dělali, asi tak 10-15 min, pak zase do auta.
Končil jsem ve 14h bez pauzy v kuse, naložím a vyjížděli jsme současně.
Po pár metrech jsem jim se soupravou ujel, protože oni jeli tak 30km/h.
Dojeli mě až o 2 dědiny vedle, když jsem vylézal z obchodu s právě zakoupenou svačinou.
No a zákazník? Ten to všechno přeci zaplatí :vztek:
Kurva chce se mi zvracet z toho, jak se tady budují hodnoty a na nás OSVČ budou házet špínu, buzny zkurvené :pohlavek:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#365 Nový příspěvek od ota »

Takhle tady umějí pracovat cestáři. Tuhle jsem šel na zahradu pro dřevo. Hned ráno po 8 hodině. V cestě zacouvnutá dodávka a blikaly majáčky na střeše. Uvnitř 4 chlapi. Odpoledne po obědě jsem šel znovu na zahradu. Kouknu a seděli tam pořát. Hm tak mají asi oběd. V 14:30 jsem vzal hafana a šli jsme jako každý den na procházku. Cestáři právě vypnuli majáčky a odjížděli. Pod autem bordel v cestě jak když tam žrali prasata. Igeliťáky, petky, a ty plastový obaly od jídla. Koukám co tam tedy vytvářeli. No kus práce za nima. Uřízli asi 5 větviček u značky. Chodim tudy každej den, mám přehled o každym klacku. No víc jsem toho v dalekém okolí nenašel. Tedy za celý den 4 chlapi vysvobodili jednu značku od 5 větviček, které uřízli a hodili vedle značky do škarpy.
Zato v uterí jsem jel do Kolína a kousek za křižovatkou za tou hlavní chlápek a ženská vyřezávaly kolem stromů u silnice ty výrostky. Ženská hubená blondýnka pěkně slušnou Stihlku a už to tam cvrkala. Dával jsem přednost protijedoucímu autu a věděla jak s tou pilou máchat. Pak jsem koukal tak 2 km podle silnice v obou směrech hromádky a všechno vyčištěný. Ale to nebylo od cestářů, asi nějaká firma na to najmutá.
Jednou jsem se bavil s cestářem co dělal někde v kanclu. Říkal mi, kolik mají na den stromů a kolik má ta správa za jeden pokacenej strom. Protočily se mi panenky! Povídal, že chlapi skaceli za den 5 uschlejch jabloní a zpracovali to a dostali jebáka. Tohle to máte min na dva, až tři dny! Kdyby si toho někdo všimnul, skrouhli by peníze.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#366 Nový příspěvek od Sniper »

SUS je kapitola sama o sobě :-/
2 chlapi v Unimogu kosí příkopy.
Za šichtu 4-8km podle toho, jak se jim chtělo.
My měli úsek kousek vedle.
1 chlap s traktorem ( speciál Fendt 3 kosy ) a běžně 40km za 12h...
Tož asi tak.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#367 Nový příspěvek od Fizz »

Sniper píše: čtv bře 16, 2023 4:29 pm
Kurva chce se mi zvracet z toho, jak se tady budují hodnoty a na nás OSVČ budou házet špínu, buzny zkurvené :pohlavek:
No a hádej kdo bude mít větší důchod....

To jen tak když to téma tak rezonuje společností.

Stejný přístup mají u nás technický služby, nechrapou nikde ale vézt na vlečce za traktorem 3vetve, jako fak tři, větve z bezu urizly. Sám bych v rukách odbesl víc a rychkeji. V traktoru dva ludi, 4to nakládají, 1reze, a další "zametá" + šofér dodávky. Uspaval jsem nejmalsuz zak jsem chodil hodinu kolem oken a měl to z první ruky.

Jinak drapák drapakuje suprově, pár kontejnerů nalozeno. Asi pořídím silnější pístnici a ozubatím čelisti.

Jo a dam ho do barvy, v klestu je to železo moc špatně viděti. Bude červené! :ano:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#368 Nový příspěvek od ota »

A do zadnice, to já jsem ten můj naštětkoval načerno. Byla pixla po ruce zrovna. Tak bych ho možná měl přebarvit. Červená tu je taky pixla v druhé dílně, dokonce i oranžová signální. Aby byl ,,lepe vidět"? A možná počkám, však já zase tajkovej rychlík nebudu. :vysmech: Budu nakládat ,,volnou"! Abych si to neopotřeboval hned. :vysmech:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#369 Nový příspěvek od Sniper »

Fizz píše: čtv bře 16, 2023 5:01 pmStejný přístup mají u nás technický služby...
Tvl my takhle podnikat, tak chcípneme hlady :-/
A kolikrát, když vidím to "pracovní nasazení" a jdu si rýpnout, tak typická alibistická odpověď, že dělá do výše svého platu :vztek:
V ten moment bych mu takovou jebnul :pohlavek:
No nic, seru na to, jdu se ožrat :pivo:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#370 Nový příspěvek od Fizz »

Oťasi, soumrak, orezkle železo, klestí a nevidíš nic vůbec.

Takže červená.

Kdyžtak to lizni stavebním sprejem.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#371 Nový příspěvek od ota »

Stavebním sprejem eéé, to nééé! To by byla prasečina. :smich: Možná se to sejde, že dotáhnu ten štěpkovač a bude našpiněná pištola. Tak bych do ní hrknul trochu té signální a fouknul ho. Štěpkovačem jsem na mě dost hnul. O víkendu se v něm zase budu jebat. Nebo spíš s ním. Jen naroubovat jednotku a dopravník k tomu všemu a mělo by být hotovo. :vysmech: Pak kouknu co tady bude za zbytek polyuretanky na to. Sem tam tu postávají plechovky se zbytkama. Kdysi jsem je dovezl z firmy. Když uklízeli. V každé tak do 2 kg. To by dalo jako nic. Nebo max na druhej nástřik sleju ze dvou plechovek. :vysmech:

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#372 Nový příspěvek od Navarson »

Signální orange je zase blbě vidět při nabírání španělských slimáků nebo úklidu společensky unavených silničářů. ;-)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Pepa6911
Příspěvky: 146
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#373 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Chlapi, prosím o radu, mám v merku 2 bagry- stejná značka, 200 kg rozdíl, 2 roky rozdíl, motohodiny mladší o 1000 min ale stejně neprokazatelne. O co mě jde- mam to na praci kolem domu, ne na obživu, jedne má joysticky druhý páky přímo na rozvaděče. Vím že pohodlí je jasný argument ale u 25 let starého krámu me přijde lepší nemít tam nic navíc.. Jeden joystick slzí ze sekce otoče. Řešil jste někdo náhradu joysticků? Za např z UNC- jsou za zlomek ceny, principielně stejné, nebo za číňana? Dají se sehnat za cca 500 dolarů nové. Dá se s pákama delat přesná práce? Na traktorbagru co jsem dělal to nešlo, byl hrozně vymlácenej takže nevím zda li to bylo " jemností " ovládání... Děkuji za rady

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#374 Nový příspěvek od Fizz »

Za mě jednoznačně joysticky.

Pokud je to nějaký rozumný výrobek dá se to repasovat.

U pákového rozvaděče budeš kombinovat max 2 funkce, na joysticku běžné kombinuješ 3-4. Toliko k presnosti a rychkosti práce.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#375 Nový příspěvek od mape »

Sniper..... K tomu eonu......
Tys s tím bagrem za den vydělal 8000,-
Oni za ten den vydělali 1500,-
Za ty prachy bys dělal to samé....
Znám spousty chasniku co šli podnikat jak to bude super a rychle se vraceli tam odkud zdrhli......
Je to pohoda ..... Ve 4 doma ,
Jistý prachy na úctě , žádný jebani okolo.....
Jistá placená dovolená.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“