Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
martin.mikusek
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#316 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Ahoj. Mám budget 300-350 tisíc. Chci něco na udělání pozemkových úprav kolem baráku (jsem ve svahu, tak nějaké ty rovinky), spravení a rozšíření cesty (samota u lesa, nezpevněná cesta) a další drbky kolem baráku (čistička, přivod od studny 150m od baraku). Syn má ambice se bagrem živit, ale není to primární cíl proč ten bagr kupuju, spíš kdyby ho to začalo bavit, tak bych si ho nechal. Kupujeme to se sousedama napůl, taky potřebujou něco podělat kolem baráku.

Chtěl bych něco kolem 1,5t - 2t. Ideál je kabina, ale i bez té by se dalo žít. A teď nevím jestli jít do staré kuboty (KH41) z roku 1995, která má GO motoru, udělané čepy a opískováno + nabarveno. Výhoda, nemá elektroniku, nevýhoda nemá joysticky a kdoví jak jsou na tom pohony a otoč, atd... Druhá možnost koupit něco zánovního kolem 400 tisíc (např. Kubota KX019) s tím že budu s pěnězma na krev a nebudu mít v záloze na případnou opravu, když se něco během dvou let vysere. No a pak jsou nějaké kusy mezitím. Nejvíc se mi líbí asi CAT 801.8c nebo Takeuchi TB016 případně nějaká Kubota, ale těch za toliko peněz moc není.

Co vlastně čekat s takovým rozpočtem? Dá se sehnat něco co chvilku vydrží, nebo čekat, že mě to zruinuje?

Případně kdyby někdo dokončil stavbu a zbavoval se něčeho v rozumném stavu, tak sem s tím :-) Peníze budu mít ready v druhé půli března.

Fizz
Příspěvky: 7929
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#317 Nový příspěvek od Fizz »

Mám 301.8c, kupoval jsem tuším 450,, rv 2011, už jsem řešil ložisko otoče, koplet čepy, oba pohoby, a hromadu kravin, servis cca 200t. Mám ho myslím 5let. Navíc sehbat někoho kdo jy zem servis udelal byl dost problém nikomu se do toho dvakrát nechtělo.

Lozisko asi nebylo mazany pri koupi to nešlo poznat, evidentní to bylo až po pár desítkách hodin kdy se to celý rozhybalo.

S bagrem mám něco odmakano, a spustu věci nejde poznat pohybanim po place, ideál pikud s tím můžeš den dva makat a máš srovnání.

Já zrovna přemýšlím o prodeji pod 500 ale nepujdu.

Taky při koupi takové techniky jsou běžný, stočený hodiny, přelakovány filtry a podobně. Osobě bych už nebral masinu bez hydraulických joysticků ani bez kabiny.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#318 Nový příspěvek od ota »

Napíšu to na rovinu. Nikdy bych už nekoupil věc ,,napůl". I třeba s rodinným příslušníkem. Párkrát jsem takhle koupil napůl. A už jsem vyučen! Nikdy více, vždy mojí vlastní věc. I když jsem si musel počkat. A ještě bych už ze zkušeností nedal na rady i z té rodiny ,,na to si přece nebudeme půjčovat peníze!" Takhle jsem kdysi přišel o kauf kup a dneska bych měl tu půjčku dávno 4x splacenou. A to bylo na tu dobu jen ,,víc peněz". Dosmrti si budu drbat hlavu že jsem si debil tenkrát nepůjčil a nekoupil nabízený pozemek se stodolou jako kráva!
Píšu tu, mám stařičkou machanickou Kubotu, neživí mě. Ale dalo by se na ní sehnat spoustu kšeftů. Nestíhám pracovat doma natož na kšeft. Nemám problém si dovyrobit různé lžíce, nástavce, forychtuňky. Mám Kubotu asi 6 let? a jediný co bylo, ukapávála trubka na šroubení, oprava pakec přitažení volnější převlečné matice. A nefunkční čidlo teploty motoru. Koupil jsem jiné a nakonec když jsem sundaval konektor jsem zjistil, že je konektor v čudu a stačilo ho jen vyměnit.
No bagr mě neživí. Je v plánu kompletní rekultivace kolem baráku kvůli které jsem ho kupoval. Zatím pořát nevycházely finance. No teď finance jsou a zase není čas. No snad se k tomu kousek letos dostanu. Ale jak budeš mít doma bagr, budeš sázet i kytky bagrem! No když už doma :vysmech: je, tak nebudu rýt rýčem!!
Byl jsem u pána pro třídičku a on se bagrem živí. Čistí potoky, rybníky. Takovou hromadu pařezů poštípanejch bagrem jsem nikdy neviděl! Co měl na zahradě. A on měl novej Takeuchi bagr. Předtím měl starší typ stejného výrobce. On měl tuším 5 tunu. Na ten bagr měl na place asi 8 doplňků. Mimo jiné tu klešťovou štípačku na pařezy. Povídal že max spokojenost s tímhle výrobcem.
Vždy je potřeba počítat, ža náhradní díly na tyhle značkové stroje stojí opravdu mazec! Přečepovával jsem kozlík a hlavní rameno. Nabídka originálních pouzder a čepů byla mimo mé chápání cen. Další nabídky byly taktéž nenormální. Jako jedno pouzdýrko vyrobený ve Francii s dodací lhůtou 6 neděl a vyšlo na 4000 Kč? A já jich potřeboval 9! A nepočítaje čepy. Nakonec jsem to spíchnul doma sám. S náklady kolem 1000 Kč za vše. Nepočítaje víkendové obrábění na mejch mašinách doma.

martin.mikusek
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#319 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Ta koupě napůl je na dva roky, než poděláme kolem baráku. A pak to buď syn s mou pomocí vyplatí, nebo to prodáme, tak zní dohoda. Sousedi tam vlastně jezdí jen na chatu, takže bych se nebál :-)

Těch oprav pojezdů a otoče se fakt bojím. Pokud by to mělo hraničit s jistotou, tak nevím jestli radši za těch 220 tisíc, nekoupit čínu (XN12-8) dva roky během záruky podělat, a pak to zapálit. Vyšlo by to levnějš :-D

Fizz: Jo, nabídka pěkná, ale 500 nemám a nevyplatáí se mi teď.

Fizz
Příspěvky: 7929
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#320 Nový příspěvek od Fizz »

Jak píše Ota, napůl nikdy nic.

Mě to taky neživí, mam to pro sebe, občas kšeft, na mortohodiny to bude prd, s tom prodejem to mam tak že čas od času mi někdo nabídne neco co bych zreba využil líp, tak nabidnu.

Ber to tak ze na starý věci se věci hůř shání, nový zase mají treba drahý veci, nekoupil bych treba bagr co nemá rovný skla, obcas to holt jebnes, origo te vyjde většinou v desítkách t, na zakázku kalené cca 2-3t. Atd.

Ono kolikrát je lepší sehbat drahý díl než zadny. Hřídele do pohonů jsem nechával vyrábět za zlomek původní ceny z lepšího matrose a se správným osazením né s origo ojebem.

Moje rada? Radsi prihoď. On ten bagr po domácím rypání prodáš za +- stejně a pokud to chceš na živnost mrdku nechceš protože potřebuješ vydělávat. Co stojí oprava v terénu i nějaké blbosti ti napíše třeba vitex.

Když si dopocitas co stojí příslušenství+ lítání kolem tak já k tomu mám věci minimálně za 50. Atd. Prostě to není jen o bagru ale i o tom co na něj máš.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7929
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#321 Nový příspěvek od Fizz »

Jako nemyslím že máš koupit můj ale že "ušetření" se ti obvykle hezky zúročí následně v investicích. Ony dobrý mašiny se do inzerce moc nedostávají. ;-)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

martin.mikusek
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#322 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Rozumím, ale prvotní impulz pro koupi bagru je stavba čističky a studny. A to taky něco stojí, takže víc prostě dát nemůžu. Jinak měl jsem nabídku na Yanmar SV17, r.v.2006, 2500mth za 350, což by šlo. Jak je to s kvalitou a díly na Yanmary?

martin.mikusek
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#323 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Začínám ale fakt přemýšlet jestli nekoupit tu čínu. Na doma si vystačí, i když je to lehké. 2 roky to vydrží a pak to třeba za pár desítek tisíc prodám.

Fizz
Příspěvky: 7929
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#324 Nový příspěvek od Fizz »

150mth za rok jo?

Já mam tak 300, a to dělám úplný prd.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

martin.mikusek
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#325 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Tak tento má cca 300mth za rok :-) Ale to taky není moc reálné. Ve stavební firmě těžko, a v půjčovně taky, to by nevydělali...

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1647215 ... -sv-17.php

Fizz
Příspěvky: 7929
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#326 Nový příspěvek od Fizz »

A jsme u toho. To co vidíš na bazaru už je přebraný nebo myslíš že dobrý kauf z půjčovny nevezne servisak? Že stroj s potenciálem 400+ půjde za 250t?

Z bazaru kupuješ v 90% opotřebovaný stroj, už je lepší ho prodat než dál provozovat. Zaruky 0.

Jasně i vylitany stroj udělá spoustu práce, dát to do kupy nebývá snadný ani laciný, a asi nebudeš mít žaludek překupníka posílat dál natřený průser.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7929
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#327 Nový příspěvek od Fizz »

U spousty bagrů v okolí strojníci zrovna donesou kupce na cajk bagr. Nebo se to prodává v balíčkách atd.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mrkvička
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 30, 2020 3:18 pm
Bydliště: kósek od Prahe

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#328 Nový příspěvek od mrkvička »

Fizz : teď tu dělám servis na bobcatu 3,5t. Tři roky starej a najeto 1200mth. Stavební firma co dělá chodníky, a stočenej určitě není, znám ho od nova.

Fizz
Příspěvky: 7929
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#329 Nový příspěvek od Fizz »

No a výše uvedený je rv 2006 tj 17let, a 2500mth?

Ja mam 2011. 2800mth tuším mam ho 5 let a udelal jsem něco přes 500, s tím že skoro rok byl odstavený, a dělám občasně. Když sedím někde na stavbě pojud nedelam čistě zemarinu bývá to 5-6mth na 8h směnu. Když dělám čistě zemarinu v ukolu tak z 10h je 9mth.

Mimochodem chodníky jsou pro bagry největší lážo co jsem na stavbach zažil hlavně na hodinovku.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7929
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#330 Nový příspěvek od Fizz »

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1645177 ... -3018c.php

O nejakej rok starší... A polovina hodin...

Nevím proč si každý kupuje bagr jen na ozdobu...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“