Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Requied
Příspěvky: 333
Registrován: stř lis 12, 2014 5:35 pm
Bydliště: Hýskov

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#211 Nový příspěvek od Requied »

Malý bagr má určitě svoje výhody.
Kolikrát větším bagrem to prostě udělat nejde a ručně je to zbytečná dřina.

Mám 1,2t čínský minibagr a naprosto perfektní dělník.
Všude se vejde, vozím to v ducatu l3h2 nebo teď občas i na Hyundai h100.


Převoz a usazení čerpadla. Desta tam nezajede a ručně to má 150kg.
Obrázek

Nebo tady kopání díry, kde mezi domem a plotem bylo 200cm
Obrázek

A muselo se přes šlechtěný trávník a mezi stromky.
Obrázek

Nebo kydání kozího hnoje uvnitř chlíva. Nic většího nebo s kabinou se tam nevejde a odvezl jsem asi 200t materiálu.
Obrázek
Obrázek

Samozřejmě kam se vejde velký bagr, tak tu práci udělá mnohem rychleji, ale taky za větší náklady.
Tohle žere 1,5l/h.

Co se výběru týče, tak z vlastní zkušenosti nebrat nic kde je ten 1 válcový diesel. Stejně tak chtít aby to mělo chladič oleje.

To co mám já, stojí nové cca 250tis

Pepík69
Příspěvky: 286
Registrován: úte pro 29, 2009 7:32 pm

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#212 Nový příspěvek od Pepík69 »

Díky za názor, pěkná mašina. Já uvažuji o koupi minibagru Sunward 20F. Je o 120tis. levnější než podobně těžká Kubota, tak mám dilema.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#213 Nový příspěvek od ota »

Ahoj myslím že jsem na ten bagr co píšeš koukal kdysi u prodejce. Moc bagrům nerozumím, mám doma stařičkou mechanickou Kubotu. Ale u mě jde o to, abych si u ní dokázal sám opravit kde co. Když jsem ji dovezl, přečepoval jsem si kozlík a hlavní rameno vlastníma silama. A trochu tekl olej. Vyndal jsem podlahu a tam byl volnej jeden holendr trubky. A vlastně čidlo teploměru chladící kapaliny. Které jsem nemusel nakonec měnit, protože byl přerušenej drátek v kabině. A soused jako élektrikář identifikoval závadu nefunlční čidlo. No ale k tomu bagru o mrtě peněz levnějšímu. Koukal jsem u prodejce na něj. Ač to byla funglovka, tak některé věci byly už rezavé. Některé na jednom bagru byly modré na druhém vedle červené. Rameno bylo asi o třeťinu slabší než u mě. Některé uložení nemělo ani pouzdra. Tedy jak opravit vůle po nějakých motohodinách? Proč je ta cena tak dobrá? Protože se musí na něčem ušetřit. Tedy ten bagr je tak nějak ošizený na některých věcech. Toť můj názor laika, jen podle toho co jsem viděl na vlastní oči. A porovnával s tou mojí Kubotou.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#214 Nový příspěvek od Fizz »

Ja bych teda bez joysticku nechtěl, nicméně jinak bych řekl že tohle je slušná mašinka.

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1263792 ... -lzice.php
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mike
Příspěvky: 195
Registrován: pon lis 24, 2008 11:02 pm
Bydliště: Brezno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#215 Nový příspěvek od mike »

Ak som mimo temu poprosim zmazat.
Kupil som kolesak Schaeff HML 22 nema/nevie niekto katalog ND.
D.
M.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#216 Nový příspěvek od mape »

Můj známý koupil cat 301.8 na stavbu baráku takže už jsem se nahlásil že až to dodělá že jo od něj beru.....
Teď jsem ho měl půjčený a teda dědek z roku 2010 a maká líp než funglovka Bobcat z půjčovny Dektrade....
Až jsem byl překvapenéj. Má 2000 motohodin...
Vše je až podivné jak je to v dobrém stavu....
Koupil ho v Německu od nějakého zahradnictví.
Takže si myslím že i tyhle starší stroje mohou udělat službu.... Jediné co bylo spatne jsou pásy. Jeden mu odešel hned a druhý teď 9 víkendu mě.... Podle mě už vytahane a popraskané a začaly z toho padat ty železné segmenty až se úplně rozpadl.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#217 Nový příspěvek od Shrek »

To delaj kola, podivej se na ne, nevychazi zub do oka a vyrve to ty zeleza. Pasy na tyhle male stojej par korun,-
a rikat necemu 10let starymu dedek, je usmevne
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#218 Nový příspěvek od mape »

No právě že ten starej pás neseděl a ten nový teď sedí krásně.
No pokud bys tohle řekl nějakému borci co jede denně tak ti řekne že je to starý .....
I tady je občas vidět takový názor.
Akorad ten přesah vzadu byl trochu omezující....
Člověk už na to není zvyklej je se někde nevejde zadkem. :-/
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#219 Nový příspěvek od mape »

Jo a ještě absence prodloužené násady bylo celkem potíž....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#220 Nový příspěvek od Shrek »

Ja mam ted za posledni 4dny 30mth, celkem za 7dnu 46mth, bagr nejde denne, ale delam dost.
No, podivej se jak moc sou ty kole do spicky.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#221 Nový příspěvek od Širon »

Tady si kámoš koupil JCB na shrabování klestu. No moc se mi to do lesa nezdálo. Pár dní se s tím vyloženě učil, to se nedalo na něj koukat. Po tejdnu a asi desátým nahazování pásu už shraboval pěkně a myslím i efektivně. Potom mu prdl pás ,byl jak cumploch a ty pásoviny z něj padali taky. Koupil novej a já měl tu čest mu s tím pomáhat :vztek: . No ale povedlo se a hned jak se kámoš trochu finančně zatáhl kopil novej i druhej pás. Prej se to nedá srovnat. Jednak se naučil s mašinou dělat a ty pásy už mu nepadají, i když na to musí bejt v lese přez pařezy zlej.
ObrázekObrázekObrázek
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#222 Nový příspěvek od Fizz »

mape píše:Můj známý koupil cat 301.8.
Teď jsem ho měl půjčený a teda dědek z roku 2010 a maká líp než funglovka Bobcat z půjčovny Dektrade....
Právě to mi přišlo taky když jsem kupoval svýho žluťáka.

8)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#223 Nový příspěvek od mape »

Teda přiznám se že jsem pas nikdy nezul...
Teda teď když měl vypadane segnemty tak bylo namále.... Ale je pravda že jsem jak ostříž....
Nasazení pasu ve dvou?.... Teď jsem dával nový a sám asi minutu..... Stačilo nadoraz povolit a šel tam sám.....
Pořád řeším kam jedu, kde se tocim.... Když vylezu ven tak očima prejedu jestli tam není kámen nebo moc hlín a podobně a když začínám tak zkontroluju jestli není nějak volný....
To samé mám i u unc .... Pořád koukám po stavbě a jakmile vidím drát a podobně tak hned sbírám.... Když se tocim na betonové ploše a podobně tak sypu písek .... Jsem dost ujetej..... Ale nikdy jsem za svoji éru neřešil defekt , zutej pás a podobně....
Nejhorší je makadam....... TO je Hrob....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#224 Nový příspěvek od Fizz »

To jsme na tom stejně, když už se musím točit na fleku tak na sufanu a pod. Na stavbe mam dycky cosi kybl nebo tak na dráty hrebiky. Kolikrát čumím co vsecko se tam za den nanosi.

Makadam je zlo, a ještě šrouby z pražců.... A starý dráty z plotů....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#225 Nový příspěvek od Širon »

Hošíí von dělá v lese, tam jsou i kameny a dokonce i takovej bordel jako pařezy a suky. Pás jsme nasazovali taky tam, pod sebou měl pařez, kolem bláto se zaježděným klestem a pás jsme nesli pasekou dvěstě metrů. Ten druhej měnil na cestě taky sám a říkal že v pohodě.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“