Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#271 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Von ho mel jen duchodce na jezdeni na nakupy, zadny huntovani studenyho, v zime nejety, zadna sul...
:smich:

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#272 Nový příspěvek od Fizz »

To mě nenapadlo, tim se to vysvětlit dá ..... :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#273 Nový příspěvek od amatér »

ale pánové, najdou se tací. Já mám svoji Kubotu už pět roků, natočeno za tu dobu necelých 500 mth. Koupil jsem si ho na stavbu s tím, že až skončím, tak jej prodám, je dávno po kolaudaci a on je u mne dosud, protože se mi jej prostě nechce dát z domu. Občas spolu uděláme nějakou sousedskou výpomoc a jinak nic. Chleba to nežere. Už jsem ten senior, tak se pěkných věcí nerad zbavuji, místa mám dost a Kubota je moc fajn strojek. Ale asi nás takto postižených moc není, spíše se narazí na překupníka, kterému jde jen o rychlou obrátku.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#274 Nový příspěvek od Fizz »

Dobře, nemáš stroj ale od nova, nebo jo?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#275 Nový příspěvek od amatér »

No to ne. Když jsem jej kupoval, měl skoro 3000 mth. Vyměnilo se hned po koupi ložisko otoče, všechny čepy, koupila naklápěcí svahovka, úzká řetězová lopata, rychloupínák a už to byl takový balík, že mi jej bylo líto nechat překupníkům.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#276 Nový příspěvek od Fizz »

Takže i tak má 3500, pokud tech 3000byla pravda, ono sundat na tý mašině 2tis dolů laik těžko pozná.

Je to jak s autama.

Tuhle tu byl technik na VZV, kolik chceš hodin na budíku, já proč, no je tam hodně, vypadá to blbě. Já: jen to tam nech ať je vidět kolik má na hrbu ať jsou na ní hodní. Nicméně otázka změny je stejná prace jako změna nadpisu ve Wordu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#277 Nový příspěvek od amatér »

Tu otoč a čepy dělali ve Stavesu v Olomouci. Na případné stočení předchozím majitelem taky došla řeč a na to mi řekli, že by musel tu elektroniku vyměnit celou i s červeným kódovacím klíčkem, který mám a to bez záznamu u Kuboty v Německu nejde. Snad ti chlapi věděli, jak to je. Taky si myslím, že u takového v podstatě ministroje asi nestojí za to, nějak fixlovat hodiny. Tam se dá celkem odhadnout, co je po třech tisících zralé na výměnu.

Birkov2001
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 14, 2021 7:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#278 Nový příspěvek od Birkov2001 »

Pro oživení, koupil tu někdo použitelný 2-3t bagr kolem 200tis? Jak starý a kolik se do něj sypalo?

Domlouval jsem si teď prohlídku na

https://www.sbazar.cz/manaposledni/deta ... ar-yb201uz

Jelikož nejsem bagrista, tak hádám, že vaše reakce bude ve smyslu "tak to si můžeš jít hodit mašli rovnou, ani si nemusíš kupovat bagr" Nebo je možné, že něco takového bude po výměně kapalin a zpuchřelých hadic použitelné?

Chci to na správu 1ha pozemku s rybníčkem a počítám, že bych na tom natočil tak max 200mth a pak dle potřeby. Nepočítám, že bych dělal melouchy a tak.

Ty čínské 1t bagry bych u sebe utavil, potřebuji pořádnou svahovku.. proto nový mikro nezvažuji.

PS: celou debatu tady jsem četl a díky tomu mám ke koupi o poznání větší respekt.

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#279 Nový příspěvek od peyrak »

Aktuální kamarádova zkušenost: Komatsu PC15, 260000Kč, rv 2005, při koupi našel jen pár detailů co šlo opravit za pár Kč, po 8mi mth se mu rozsypal jeden pojezd, planetová převodovka rozemletá na kousky, prodejce dodal nový a dal 15000Kč slevu, takže to stálo 10000Kč, když to stálo v dílně a čekalo na ten díl udělala se pod bagrem loužička, zjištěno KO gufero na klice, po rozbrání vůle kliky 1,5mm, šály v tahu, kamarád objednal nové za 9000Kč, když jsme to šli dělat, zjistili jsme, že jedna je protočená v bloku, tak za 40000Kč sehnal fungl motor, šály mu zůstaly, vrátit se nedaly, pak ještě baterka, nějaké hadice, ale už to maká, ale je to pořád opršelá mršina, která má spoustu much.

Mě se z firmy podařilo prodat kloubový nakladač Yanmar PC 3-5, rv 2002, za velice slušných 480000 + DPH, taky to mělo spoustu much, elektrika na heslo, brzdy, skla kabiny, ... chtěl jsem koupit nový Kramer nebo Neuson, ale nejsou, až květen 2022 :'(

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#280 Nový příspěvek od honzasl »

Nastává doba kdy ojeté stroje budou zase dražší, než nové.

Ve fabrice už ani neposílám raději zpátky materiál na reklamaci a raději si to opravíme.... Dodavatelé nemají ocel, nemají měď, není plastový granulát, obyčejné mikrospínače dodací doba 40 týdnů....

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#281 Nový příspěvek od Fizz »

Stejná zkušenost, bagr bratru za355 bez DPH, po týdnu nějaká ta hadice, po druhým tydnu se udělala hovadska vule na otočí a prakticky všech čepech. Neco jsem s tím odmakal, mimo jiné jsem zjistil vychytávky jako lakovaný olejový filtr (dát ho do barvy je levnější než nový, navíc na nich bývají mth), pak ko pojezd. Komplet servis za ty tri roky co mám asi 200tis, odmakano 500mth? Nevím musel bych se podívat, plus semtam hadice. Pretesnovaly se pístnice, měnil se pastorek otoce, i ložisko otoče. Teď odešel pojezd druhé strany, taky asi hridelkama.

Tož asi tak. Díly často nejsou ani na podstatně novější mašiny než co posíláš.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#282 Nový příspěvek od ota »

To Fizz když jsem kopil mojeho dědečka Kubotu, povídal jsem si, že vezmu hadice a dám si udělat nové. Ty co mám jsou takový omoklí. Pak jsem jel k ještěrce pro hadici, tam mi praslka. Jedu do firmy co vyrábí hydrauliku i hadice. Přišel klučina, znám ho z dřívějška a on mi dělal tu hadici k ještěrce. Povídám mu o tom minibagru, že bych to vyměnil do foroty. On přišel ke mě a povídal mi, až ti to bouchne teprve přijeď. Ta stará původní hadice vydrží 5x tolik co nová. Nechej to až dokud nepraskne. Pak přijeď a udělám ti novou. Dřív to neřeš. Dnešní nové hadice jsou v ohybu po pár letech zpuchřelí víc než ty tvoje leťitý.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#283 Nový příspěvek od Fizz »

Oto jak co, mám pár nových který stojí za hovno, mám takovou co se jebe sama hodně ohyb a ještě se šudla, nová a drží fakt dobře.

Ze zkušenosti bych řekl že pro jakoukoliv technku je nejhorší když dlouho sedí venku a nehýbe se. I ta pryž. Těch pár mth co kroutim na strojích co mám je spíš udržovací kůra, kdyby to jen stálo je to horší....

Obecně když kupuješ cokoliv jetyho co neznáš počítej že ten kdo to prodával mel pocit ze se toho musí zbavit dokud to ještě jde, ....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#284 Nový příspěvek od ota »

Jo tak jsme koupili toho hona. Jinak by jel do huťí. Hadice jsou v cajku i když stál 6 roků. Včera syn přivezl vstřikovací čerpadlo po opravě. Sehnal pána co čerpadla dělá a je to asi 20 km od nás. Nebylo tam ani týden a je hotové. Pán ho udělal, byl totálně zarezlej regulátor. Nebyl tam olej. Elementy orezlí. Ale je hotový, jen nasadit. Prej tam maloučko přidal, aby to trochu chodilo.

Birkov2001
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 14, 2021 7:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#285 Nový příspěvek od Birkov2001 »

Dík chlapy. Když čtu ty hrůzné zkušenosti tak z toho fakt plyne:

Pokud na to máš, kup něco nového nebo pár let (5) let starého nebo
se na to vyser, půjč si nebo nech udělat a nebo
pokud tím nechceš upravovat 100m3 zeminy kup si novou čínskou hračku..

Fakt díky, dost mi to otevřelo oči..

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“