Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#481 Nový příspěvek od ota »

Oco psík mi celé odpoledne dneska asistoval. Byl se mnou u bagráka. Roznosil mi uplně všechno co našel. Nejdřív z bagru vyšacoval hadry, rukavice. Pak mi zbalil igelitovej pytlík s šroubovacíma kolenama na hydrauliku. Chodil jsem a hledal to. Říkám si donesl, nedonesl jsem to z dílny? Pak koukám jak Halius něco cupuje na gauči na zápraži. Je s ním sranda, řeknu ,,dej" a on mi dá to co má v hubě. A pak lítá jako janek. Je sranda jak mu lítají tlapky. Za chvíli si to valí zase s něčím co najde. Třeba ty plastové zátky co jsou jako ucpávky hadic jsem pak po vyndání nenašel. Všechny odnosil. V 15 hodin jsme šli ven na procházku. Už dobře rozumí, když řeknu ,,jdeme ven!" Lítá jak gumovej. Je výhoda, že může chodit volně bez vodítka. Stačí písknout a přijde ke mě. Dostane piškot a letí dál. V lese si hlídá určitou vzdálenost a nejde dál. Stačí se schovat za strom a hned hledá kde jsem.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#482 Nový příspěvek od Fizz »

:smich:

To znám pes si vykračuje litá ale dává trochu pozor, drží perimetr. A najednou cosi moc zajímavýho. hupsnu za strom keř. Nebo se jen pěkně opřu. Nehybu se, nemluvím. A najednou pohled psí: DOP#ČE. KDEJE? Nemám na to ji v tom nechat dlouho je tam vidět ten problém a stres kde su. Pak se pohnu mávnu nebo mě najde a radost jako kráva a hned si mě fest hlídá...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#483 Nový příspěvek od ota »

Jo tak to má i Halius. Jednou jdeme po cestě k lesu a on zlobil. Lítal jako motorka po poli. A písknul jsem a nic. Volám ,,ke mě" nic. Došel jsem kousínek a tam hrb a vysoká teáva. Nepozorovaně jsem zalehnul. Halius po vteřince šlápnul na šlajf a kouká. Začal pobíhat a hledat. Uši nastavený i čumák. Lehce jsem písknul. Zastavil a jak radar naslouchal, odkud to šlo. Písknul jsem lehonce znovu. Znovu začal hledat. Má uplně jinej postoj, než když jen pobíhá a lumpačí. Pak mě našel, to bylo radosti! Dostal piškoty a už nelumpačil a dával lepší pozor.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#484 Nový příspěvek od Sniper »

Tož dnes jsem si vyzkoušel trochu větší minibagr :prace: :smich:

Stojí tady 10 aut, tak jsem si s tím zahýbal a ti blbci začali najíždět 😂😂 To čuměli, když jsem lopatu vysypal bokem, vylezl z bagru a zalezl si do Tatry 😂😂

Obrázek


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#485 Nový příspěvek od jean »

To je kubikova lopata?

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#486 Nový příspěvek od Sniper »

To je Honzova lopata :D
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#487 Nový příspěvek od Tomas6 »

A to já bych si zakopál. Pěkně sa postavit na hromadu, sabbathy do rádia, zavřít okna a dveře a poďme. Kde ty časy když sem za kolegu zaskakoval v Hostivici. Tehdá tam byl 315 cat, teplo, pohodlí, že ti podemnů sa mrdajů v bahně. No a co...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#488 Nový příspěvek od jean »

Sniper :wink: a kolko ma objem Honzova lopata? Hentake hebedo sa ovlada rovnako ako minibager?

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#489 Nový příspěvek od Sniper »

1,5 m3 má minimálně, spíš trochu víc, ale neví přesně.
Ovládání je stejné, ale ten pocit když ti chodí rameno 10m od tebe, jinak to reaguje atd, tak to je samozřejmě jiné.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#490 Nový příspěvek od Fizz »

Všechny bagry to nemají stejné. Na to pozor. Vetsina sice jo ale ne všechny.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#491 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo. Hlavně JCB vs ostatní harapáky světa. Případně buldobagr a pásový. Aspoň catr. Když jsem se celkem slušně dostal do toho ovládat tu 315, pak mne posadili 428 a tam jsem nebyl schopný nabrat šufan hliny.
No už je to hafec roků. V té 315 jsem seděl naposledy předloni, kdy jsem nakládal tatru recyklátu. A pořádné kopání, snad naposled když se dělalo ve Zlíně zlaté jabko. To bude určitě víc jak 15 roků.
Loni jsem měl půjčený minibagr, bobcat e50. První hodinu takový bordel v páčkách, z toho by sa smíchy jeden aj potento. No a druhů už nebylo co kopat...
Úplně stejně, když jsem měl doma předloni Bobka od cat. Tam je pojezd jedna ruka a rameno druhá. Kdysi jsem s tím dělával, naprosto v pohodě, ale doma mám starou 060 a kolega ju měl pučenou, tak mi abych porovnal pod panely dovezl toho catra, sem nebyl schopný sjet z kontejneru. Dodneška si pamatuju jak seděl s tatou na mezi a řezali sa jak nejsu schopný nabrat lžicu hliny.... Šílené.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Zetor15
Příspěvky: 884
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#492 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak u nových s el joistiky je možnost si nastavit co jaký pohyb dělá takže tam není problém si nastavit to na co je strojník zvyklí.

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#493 Nový příspěvek od Míšánek »

Za ovládání u starých traktorbagrů jcb by zasloužili ti angláni nakopat doprdele :pohlavek: :smich:
Nejenom že bylo hlavní rameno prohozeno s výložníkem, na to by se ještě dalo zvyknout, ale ty debilní polohy do x byly fakt k nasrání :vztek: :twist:

Jinak je pravda že u dnešních Mašín, které jsou v drtivé většině ovládány "po drátě" a ne nízkotlakou hydraulikou jdou ty polohy jednoduše přepínat pomocí stisku tlačítka.

Co se bobků týče tak já to mám přesně naopak - rozhodně preferuju levý joystick pojezd a pravý lopata, a ne unc/locust styl. Z toho jsem byl vždycky na nervy :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#494 Nový příspěvek od oco13 »

Teraz som v inzerate čítal že pojazd joistick a lopata pedálmi (alebo naopak) , to ktorý stroj má tak? :typek:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#495 Nový příspěvek od Sniper »

Fizz píše: čtv bře 07, 2024 10:51 am Všechny bagry to nemají stejné.
Když jsem ještě dělal na Mayeru na dřevoskladě, přešel k nám z Biocelu strojník, kde dělal na otočáku tuším Fuchs a u nás byl Liebherr.
Mezi sebou měly rozdíly ve funkcích otoče drapáku a jeho otevření.
A to byla prdel když borec bral fůru kulatiny z auta a nakládal na rampu třídící linky.
Jak chtěl otočí drapáku srovnat s linkou kulatinu, v ten moment lítala po place a mohl jsi hrát mikádo :smich: :smich:
Museli jsme ho dát na čelní nakladač, bo to smrdělo průserem.

Já si loni nemohl zvyknout na ovládání smykového nakladače Locotus, tvl to bylo něco. Pořád jsem se chtěl otáčet přes joystick místo smykem :smich:
Oproti tomu bobek co ovládá nářadí nohama a pojezd rukama mi nevadil.

No a na HR Hara 60 jsem dementní 4 pákový systém předělal na křížový a je klid. A už je jedno co ovládám, všechny ruky a ramena, co mám doma chodí stejně, ovšem to neplatí pro NuJN 100,to je případ sám pro sebe :-/ :evil: :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“