Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#301 Nový příspěvek od mape »

Taky jsem už dlouho uvažoval o minibagru..... Nakonec jsem asi před rokem koupil takové zubozele kobelco 3 tuny ..... Lžíce 30 a 50 ,bez rychloupínáku a motor venku prej bez tlaků.....
Tak jsem shodil hlavu a ventily všechny podpálene..... Tak jsem to udělal ,dal ho zpět a ejhle .... Maká a maká to dobře ..
Je to 3 tuna takže základy na barák 50 cm vyseknes jak fík..... Do hloubky pohodlně 2,5 m na bazény a jímky a i 3 m podsklepení jde ale to už je nadoraz...
Loni jsem na jaře zjistil že mi teče olej okolo rozvodů a na čerpadle ovládání.... Tak že dám motor ven .... Při ohledání jsem ještě zjistil deravej výměník oleje a další..... A protože jsem věděl že ten motor není úplně v kondici tak jsem ho nakonec rozházel udělal vložky a další.... Je to motor yanmar rok 2001 e světe div se je na to všechno.....
Bagr je kobelco sk30 taky 2001...
Veškerou dokumentaci jsem našel na netu a dokonce i on line katalogy dílů takže žádnej stres s čímkoli.... Je tam elektroinstalace taková zflastrovana tak asi udělám novou pro jistotu provozu .... Ono je tam sice akorad startování , chcípnutí ,dobíjení a blokování ovládacího okruhu ale kabeláž že taková nejistá tak proč si s tím neprohrát. Ale to bych nebyl já abych něco neupravil.... Takže proč dávat za origo silentbloky 10 tisíc když to jde jednoduše předělat na avijacke které stojí všechny do 2 stovek :wink:
No a když už byl bagr nepojízdnej tak rameno dolu a celej spodek okolo lopaty jsem prepouzdril a precepoval....
Vyšlo to na pár korun protože jsem použil vše co se dalo koupit.... Bronzová futra a hlazenku...stalo to asi 2000 na cele rameno a buďe to superbez vůli pevné a přesné .. A zase .... Spousta lidí mi říkalo že je to naprt že to musí být tohle a tohle..... Kdysi jsem takto opravil na starém traktorbagru rameno a po 5 letech jsem to bez vůlí prodávali.... Pokud to neděla 10 h 7 dní v týdnu a pravidelně se to maze aby se vytlačil bordel tak není problém. Jen tu hlavní díru pro lopatu už jsem musel nechat zakulatit ... Ta už byla oválná....ale to jsem věděl od začátku ..... Ještě jak to je .... Jak se to pustí do provozu že se nic neudělá...
Teď jsem ještě sháněl Hardy spojku mezi motor a čerpadlo protože byla úplně nasracku a ten bagr měl takové divné vibrace..... Musím ale říct že presto že je to taková mrtvola tak to půl roku makalo aniž by se něco dělo....
Jediné co jsem udělal jako prevenci bylo rozenrani převodovek na pojezdech abych kouknul na ozubení a ložiska a svete div se vše je úplně super..... Pásy Dunlop a ty snad ani neměli tendenci ubývat.....
Teď jsem ještě dával konečně mnou vytoužený rychloupínák CW05..... Chtěl jsem ho proto že si kdyžtak můžu handlovat nářadí s jedním kolegou nebo s catrem kde mám docela dobrej kontakt.....
Takže všechny lopaty předělané , dodělal jsem si 40ku a na všechny jsem si dal zuby esco v13syl na adaptérech.....
Takže výzbroj je 30,40,50, rozryvak protože často jezdim pro zahradníky a to pořád nějakej pařez a nechce se mi kroutit lopaty , a naklapeci svahovka 100 cm...
Ještě chci dodělat přidržovací palec....
Dokonce jsem tu 50ku udělal opravdu 50cm a 30ku to samé....
Nechci už poslouchat že ty základy chtěli 50 cm a mě to kope 54....
Teď do.konce zimy to chci zase zprovoznit aby byl na sezónu připravenéj a ještě trochu porovnat a pospravit kabinu která je teda dobitá od bývalého majitele zdatně....taky doplnit skla . Ale to už je kosmetika......
Tím chci říct že jak mi každej odrazoval od koupě stare mrchy tak jsem celkem spokojenej..... Kdybych chtěl solidni zánovní 3tunu tak mi půl milionu nestačí a možná že bych to vše neopravil v případě problému za tak malé peníze .....
Já včetně investic ještě nejsem ani na 200 tisících .....
Jsem docela spokojenej.....
Pro moje kšefty to bude stačit a navíc budu asi stavět barák a tam bude jen na úspoře za všechny ty práce 2x zpátky ....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#302 Nový příspěvek od Navarson »

Ahoj mape, ses tu dlouho neukázal. Tak nakonec místo podkopu bagřík...asi lepší volba, pokud tě to semtam živí, ten podkop je fakt jen na nějaký ty drážky.
A co smykáč, už máš hotový dveře? :smich: Koukám že ses posunul z Jílovýho na Kárlštejn...že ty zase skončíš na Plzeňsku? :friends:
Ať se ti daří 8)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#303 Nový příspěvek od mape »

No posunul jsem se no..... A asi se budu posouvat znovu.....
No bagr byla velká náhoda a navíc kousek.....
Bobík je ve fázi stagnace..... Dělal jsem náklaďáky .....
Mám za sebou 2x kontejnerovou Avii v celkové repasi a teď dělám třetí konečně pro sebe.....
Pásovéj bagr je super investice.....hlavně když to máš takhle k práci a občas něco vykopes mimo.....
Pro mě to bude asi i taková důchodová jistota..... Samozřejmě netvrdím že bych ho měl do smrti ..... To se ještě může objevit jiny , lepší a může být výměna ale úplně to nevyhledávam.... Sestava kontejnerový auto , Bobík a pasák je celkem použitelná a suprova záležitost.....

Taky zdraví dost haprovalo takže to člověku pak nejde tak jak by chtěl.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#304 Nový příspěvek od Navarson »

Tak to jseš dobrej, dva kontjneráky. Já teď dělám jen to co zrovna potřebuju, nebo co se zrovna vyse.e. To víš, důchodovej věk už by byl, ale potřebuju urvat co jde, prací co mi živí. Na zábavu pak bude času dost. Mi se taky podařil dobrej kup, už na podzim...za 20t dvě multikrávy. Zase bude co dělat. Jednu mám v plánu zkřížit s havarovanou přívěsnou montážní plošinou. :ano:

Obrázek
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#305 Nový příspěvek od Shrek »

Gratuluji k bagriku. Kamarád říká, kdo nemá bagr, jako by nebyl...
Oproti podkopu a podobným nesmyslům je to úplně někde jinde.
Ty silenty z Avie, hele ono je to dvousečný. Taky jsem nebyl ochoten dát 3500kc za kus. Nebo tak nějak. Takže jsem taky nahrazoval. Ale je třeba brát v potaz náklony motoru v bagru. Nevím jak je to uložený u tvého bagru, ale u mě to použít nešlo. Není místo. Do origo uložení pasuje horní uložení tlumiče škoda favorit. Výměna kus za kus. Už tam jsou 2roky. Tedy cca 800mth a stojí to pár korun, což mi připomíná, abych jich pár koupil do zásoby az to nebude...
Tvl, teď čtu že máš voňavku z 2001 roku. To já jsem na tom hur... A maka pořád.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#306 Nový příspěvek od mape »

No já jsem ty silenty použil tak nějak že selskyho uvážení.....
Motor a převodovkou u Avie má bez par kil skoro půl tuny....
Navíc zadní silenty na té Avii jsou v pulce soustrojí takže převodovka je dozadu letmo.....
Tak proto jsem použil.....
Těm motor v tom bagru je celkem pěkně rovně a ty silenty má dá se říct do čtverce a navíc ten motor je lehoučkéj....
Bez čerpadla si myslím že nemá 100kg.... Ten v Avii má asi 350.
Hele 2001 rok..... No......
Voňavka to rozhodně není....
4000 motohodin na počítadle ale nevím jak to fungovalo.....
Žádnou historií stroje neznám.....
Koupili to údajně v Německu a měli to predemnou 10 let....
Asi to někde i leželo na zádech protože kapoty jsou dost poškozené a právě ta kabina je hnuta dopředu ......
Já tohle moc neřeším..... Je to kus železa kterej rozrezu a klidně znovu svarim a furt to bude tu základní funkci a to je bagrovani dělat dál......
Hlavní čerpadlo je tam pístové a na něm další dvě zubová.... Takže 3 okruhy pro práci a pak to má ještě jedno malé cerpadylko přímo na rozvodech motoru pro pilotní obvod( ovládání)
Loni když jsem to vezl z kšeftů jsem se potkal na benzínce se stejným bláznem jako jak co měl taky tohle kobelco sk30 a ten říkal že ho má 5tym rokem a že ty dékly na podlaze jeste neměl nikdy sundane .... Že akorát mění olej , leje naftu a maže..... Že to kobelco je snad nesmrtelný..... Že měl před tím Bobcat a to byla hrozná sracka.....tak nevím..... Já chtěl vždycky katra a teď mám tohle tak to snad pofrci.....
A když pak Shreku čtu že sis na tom Hitachi poradil vlastně se vším tak jsem tak nějak v klidu....
A jak říká jedem muj znamej co má minibagr z roku 91 a chodí to dodnes přestože už tam má napasovane pojedzy z něčeho jiného ....... Bagruje všechno akorát ty nové mašiny jsou pohodlnější..... a když se něco posere vždy to jde nahradit akorad se občas musí převrtat Díry..... :wink: :vysmech:
Barva a atraktivní design je u bagru nepodstatná věc...... :321:
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#307 Nový příspěvek od Fizz »

Je to prostě skládačka to je fakt, sbad žádnej výrobce nevyrábí bagr ale skládá z optimalizovaných komponentů, problem jsou specifický dily ke jterymt najdeš leda rozměr. Vse ostatní je řešitelné stejne jako některé traktory tady na fóru.

U těch silentu bych se bál leda tvrdosti, aby ti to neposílalo harmonický vibrace do masiny, krim toho že se to zreba klepe můžeš mít taky sracku nebo problém s drnčením či povolováním, ale u 3t už to nebude tak citlivý.

Jinak souhlas, pokud neřešíš komfort, tak 90% provozu je kázeň v naplnich a mazání. Když slyším skřípat bagr nebo nakladač na stavbě mam to chuti strojníka nakopat.

Hod foto ať víme o cem tu píšeš nebo založ téma. Určitě v tom budou hodnotný informace.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#308 Nový příspěvek od mape »

Navarson píše: pát úno 03, 2023 11:04 am Tak to jseš dobrej, dva kontjneráky. Já teď dělám jen to co zrovna potřebuju, nebo co se zrovna vyse.e. To víš, důchodovej věk už by byl, ale potřebuju urvat co jde, prací co mi živí. Na zábavu pak bude času dost. Mi se taky podařil dobrej kup, už na podzim...za 20t dvě multikrávy. Zase bude co dělat. Jednu mám v plánu zkřížit s havarovanou přívěsnou montážní plošinou. :ano:

Obrázek
No já vždycky postavil a povozil se a pak prodal.....
Nějak se mi té mojí A31T nechce zbavit...... A to z jedna co jsem postavil byla hodně v topu.....
Ale pak jsem nějak auto nepotřeboval a tak šli obě do inzerce s tím že se jedna určitě prodá..... Teď jsem rozprodal i poslední věci na Avie a zbyl mi tu jeden solidní podvozek , jedna kontejnerová nástavba co bude chtít trochu lásky a dokonce v depozitu i papíry přímo nosič kontejneru takže to nějak dám do kupy a bude to.....
Multikara super ..... Pro mě je ta kontejnerka i nutnost už kvůli převážení bagru nebo Bobka......
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#309 Nový příspěvek od Shrek »

Mth... K nám přišel asi s 6500mth a nefunkčním počítadlem. Tedy ono funkční bylo, ale nekdo otočil polovani. Asi si myslel že to bude odečítat... U nás má dalších 6tis. Takže si troufám tvrdit že cca 13-14 tis mth, možná mnohem víc.
Teď už tedy začal v - teplotách hůř chytat. Dřív i -7 šel na otočení, ted ani hovno. Myslel jsem, že mám vhajzlu relé na žhavení, pac to zhavilo tak 3-5sekundy a pak už nic. No a nějak nehodou jsem přišel na to, že spínací skříňka je doleva žhavení dokud nezhasne kontrolka a doprava klasický start s tím že to pár sekund dozhavuje... Nemaje manuál, nevěděl jsem... Nevyndat náhodou spinacku a nevezt ji ke kámošovi kterej mi to řekl, taxem nevěděl dodnes a nadává na to jak to nahovno žhavý.
Mth je lehký, pokud to normálně dělá, tak 400-500mth/rok je uvěřitelný.
Pohádky o důchodci na sázení jahod a 20let bagr s 3800mth na počítadle snad nevěří už nikdo.
Velkej bagrik co mám, tam to vychází 1450mth/rok a to je tak nějak uvěřitelný.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#310 Nový příspěvek od mape »

Shrek...
No já si myslím že ten udaj je tak nějak pro ty leštiče pák.....
Pokud koupím mrtvolu, udělám údržbu pojezdů, generálku motoru ...... Může se stát že i čerpadla ..... Do toho nikdo nevidí ..... A i když by ten stroj měl 10 tisíc motohodin tak už ten údaj není vůbec směrodatný......
Pístníce se může vysrat v 250ti motohodinach ale může i vydržet 20 tisíc motohodin......
Dobytek to zničí klidně za 3000 motohodin a ten co se stará to prodává jako zánovní klidně s 12 ticisi motohodinama .....
..... Ten kdo bagruje tak 1000 hodin ta rok není nic.....
A těm 4000 hodinám po 20ti letech se taky směju :vysmech:
Důchodce na jahody ..... Přesný ...... :D
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#311 Nový příspěvek od mape »

Fizz....
Možná že založim téma
Se musím zase naučit vkládat foto....
Dlouho jsme tu nebyl ....
Trochu trápilo zdraví a taky plno životních situací.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#312 Nový příspěvek od Fizz »

mape píše: pát úno 03, 2023 1:28 pm
Se musím zase naučit vkládat foto....
https://cs.imgbb.com/

Nahrajes, primo to to nabídne " odkaz pro BB fórum" das kopírovat a pak jen ctrl+v do příspěvku
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#313 Nový příspěvek od ota »

Shreku tu spinačku mám i u Kuboty jako píšeš. Doleva nažhavím až zhasne kontrolka a pak doprava startuju. Já to mám ještě tak, že jdu k bagru, vrazím tam klíček a otočím ho jednu polohu doprava. Rosvítí se kontrolka dobijení a sepne se to pidi čerpadýlko na naftu. To je slyšet jak si ,,povídá". Chvilku ho nechám vypovídat a pak když je chladno otočím a nažhavím. Takhle to udělám 3x a chytne hned. V létě stačí nažhavit 1x. Myslím ten 2 váleček Kubota co v tom mám má už taky svoje dávno za sebou. Ale jo motá s tím dobře. Tak ho neřeším.
Ta moje Kubota je calá mechanická. Stará jako svět sám. A už to otáčení klíčkem doleva a žhavením přez relátko má standart. Tuhle jsem měl venku panel co je v kabince. Že udělám vývod na 12V zásuvku do toho panelu. Abych tam mohl připojovat kabel na rotátor. No kurva to je přístup! Musel jsem odpojit počítadlo motohodin, které stejně neukazuje, je poháněný bovdenem odněkud od motoru. Nezjištoval jsem. Pak jeden velkej konektor s kablíkama a ten panel šel dát bokem. Abych do toho kastlíku nacpal ruku. Bejt to někdo s většíma rukama tak má smůlu. Je to pro Japonce dělaný. No pak jedině soused že by mi to zapojil. Ten má pacičky malinkatý. Ale zvládnul jsem to. Skládám to dohromady a ta převlečná matka bovdenu mi utekla kamsi dolu po bovdenu. Piča jedna ta mě dala zabrat! Když už jsem ji skoro měl, sjela mi zase dolů. No nakonec jsem to namontil naspátek. Zásuvka je instalovaná a vše funguje jak jsem si vymyslel. 8)

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#314 Nový příspěvek od Fizz »

Traktorly kubota to mají též.

Upřímně bez žhavení v chladu abi ťuk. Ale nažhavit trochu a jde na převalení. Na amerických fórech takový běžný koment ke kubotam.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#315 Nový příspěvek od Sadra17 »

Fizz píše: pát úno 03, 2023 1:52 pm https://cs.imgbb.com/

Nahrajes, primo to to nabídne " odkaz pro BB fórum" das kopírovat a pak jen ctrl+v do příspěvku
moc "složitý", stačí když budeš psát příspěnek tak pod tim oknem je rovnou modře psáno "Přidej obrázek do článku" 8)
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“