Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#16 Nový příspěvek od Fizz »

Obecně než značku by te měl zajímat stav daného kusu. Byt tebou na pár dní bych si pujcil neco v půjčovně, neco zanovniho. Par dni budeš rýpat a pak vsecky ty starší kramy uvidíš kriticky coz by mohlo kompenzovat nadšení z koupě nové hracky.

Pokud ti nevadí jezdit, určitě odzkoušet nekolik.
Za me bych chtel určitě ovládání přes joysticky a tak aby to zvladalo kombinaci 3 i 4 funkcí...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#17 Nový příspěvek od vitex »

Mám od Wackeru starý,opotřebovaný vibrační pěch. Startuji jej vrtačkou,protože je vyběhaný ale velice spolehlivý.Věk je pravděpodobně shodný s mým.Za mě 8)

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#18 Nový příspěvek od peyrak »

jeden wacker neuson se tu v okolí pohybuje, tak 3,5t bych odhadl, ale nevím čí to je, tak o tom víc nevím, u této značky bývala ta specialita s náklonem otoče vůči podvozku, ale jestli to má každý? spíš to asi bylo za příplatek

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#19 Nový příspěvek od Sniper »

Hoši Kubota nebo Takeuchi? :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#20 Nový příspěvek od Širon »

Kup si kubotu,já si koupím takehuchi a pak je porovnáme :friends: :)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#21 Nový příspěvek od Fizz »

Takeuschi.

Kdyby me to mělo živit nebo v tom sedět denně tak jiná volba by pro me nepripadala v uvahu, určitě s powertiltem, a nesel bych pod 2,5t pokud nemáš vyloženě práci pro menší tonáž. A pořád to můžeš vozit B+E.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#22 Nový příspěvek od Sniper »

No líbí se mi ta TB 016 na doma :-/ ale kurva ty ceny :vztek:
Přes 2t jít nechci, mám 2,7t vlek, ale občas bych ho chtěl přetáhnout na káře za traktorem. Na živení to nebude, spíš sem tam fuška a kdyby nestíhal, mám možnost si půjčit 5t.
Jde o to, že Kubota i ušák jsou cenově + - stejně, tak spíše zjišťuji co a jak a jestli se tam vůbec vlezu :smich: :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#23 Nový příspěvek od Fizz »

Uvažoval jsem stejně. Tech 700kg, je sakra poznat.

Bagrik bez sklopky je jen poloviční paráda a jen 70%ni efekt. Uvidis.
Hlavně ty malý se svym dosahem, pod sebe moc hrabat nemuzes a daleko od sebe to nedáš.

Nu uvidíš.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#24 Nový příspěvek od Sniper »

Právě sklopku budu mít za traktor, nosnost 2t, na hrabání kolem baráku to musí stačit, pod sebe umí cca 2,1m což je dost, zase velká obluda se taky všude nevejde :-/
No uvidíme co nakonec seženu...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#25 Nový příspěvek od Shrek »

Ono je to slozity, i malej bagrik je lepsi nez lopata a krumpac. Po zkusenostech, bych doporucil min 5t, ale to je z tveho pohledu uplnej nesmysl, neda se to rozumne prevazet.
Mam 3,5 s dlouhym ramenem, nebo tedy nasadou. Dostanu myslim 3,6m pod sebe, ale to je fakt strop a jeste se to blbe dela, pac mas starch ze do vykopu spadnes... Az se to utrhne. Coz se taky obcas stane.
Velikost kabin je tragicka, a je jedno co je to za znacku. Mam 191 a odpovidajici pocet kg :jazyk: a po par hodinach nevis kam dat nohy, ruce nevychazej na operky, sedacka neni kam soupnout. Zatizeni sedcky vetsinou konci na 120kg a to je kurevsky malo, takze nepruzi a je to jak kdyz sedis na spalku :-(
Mam tu praci rad, ale pokud by tenhle zakukal, tak uz takle malej nikdy, min je 5t lepe vsak 8.
Argumenty ohledne ninibagru beru, ale zkusenosti rikaji neco jineho. Paletu se zamkovkou kdyz sundam lzici, tak uvezu, ale je to jen tak tak.
A kratke rameno, to je fakt k vzteku!
Ty dve znacky maji mezi bagrakama dobre jmeno, usak asi malicko vic. Ale ceny takhle malej bagru (diky moznosti prevazeni) jsou astronomicke a 5t je jen o chlup drazsi, nez prckove 1,5-2,5t
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Tomas6
Příspěvky: 5310
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#26 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já bych alespoň třítunu.Ale zas jak to stěhovat atd... Známý má cat 303.5 má to 3,5t, měl jsem to půjčené když jsem obkopával barák a jako bylo to na hraně. okolo chalupy ještě ok,to bylo v kyprém,ale ještě jsem tu kopal nějakou přípojku v rostlém a jak je sucho tak žádná hitparáda. Ale popravdě krumpáčem bych to asi neukopl. Jinak jestli ušák nebo Kubota... Já bych asi bral toho takeuchi. Ikdyž si myslím že je to jedno. Tady ti prckové to bude vše na jedno brdo.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#27 Nový příspěvek od Sniper »

A co takhle 20t kolový? :smich:
Jasně s jídlem roste chuť :)
Nejsem profík, ale zkoušel jsem ten zmíněný 20t Caterpillar, 5t Takeuchi i 800kg hračku a každý má něco do sebe 8)
Ano, kdybych se tím měl živit, vemu si 5t a kontejner, ale živí mě les a ve volných chvílích chci pracovat okolo baráku, jednoduše převážet za autem, když bude potřeba, no prostě si hrát :prace:
Nevím jaké jsou váhové kategorie, ale pro mě bude cca 2,3t max. A určitě pod 1,6t nepůjdu.
Zatím sbírám zkušenosti...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#28 Nový příspěvek od Fizz »

Jak rikam, taky to mam na drobnosti a dočišťování.

Klidne se stav vyzkoušet hrabat tu můžeš celý den.

Kdyz jsem to pořizoval ve své tonáži/veku byl CAT nejsilnější.

Mam 301.8C.

Dnes bych bral 302.5 prakticky stejná velikost.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#29 Nový příspěvek od Sniper »

Ještě taková otázečka :-/
Slyšel jsem hodně chvály na CAT 302.4 který váží 2,3t a prý zastane práci parametry 3t bagru.
Co myslíte? :)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#30 Nový příspěvek od Fizz »

CATy bývají obecně nejsilnější (rypna sila a pod) ve svez váhové kategorii.... 2,3 má leda bez sufanu, 301.8c ma 1850-1890 podle nafty sufanu atd, obvykle není započítán ani rychloupínák... Já jsem s tím spokojen ale takeuschi to není, jinak ty novější mají uz vypuklé skla a je to dost pálka pak měnit, doporučuju rovný skla, vyřeže a zakali ti to sklenář na zakázku a cena Destinová... Plus díly na CATy jsou fakt všude originální i druhovyroba, což je tezt plus. Jaj říkám klidně se stav vyzkoušet, j bych dbes brak právě tu 302.4 vzhledem k tomu že zpusob využívání je malinko jinde nez jsem čekal.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“