Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#286 Nový příspěvek od ota »

Já jsem taky chtěl mít doma svůj minibagr. Začal jsem koukat na inzeráty. Sem tam jsem se dojel na něco podívat. Jednou se mi podařilo trefit vcelku pěknej minibagr, měl k sobě i 4 lžíce. Byl maloučko dražší. Ale byl zamluvenej. Když jsem tam jel, předemnou tam byl kupec a zamluvil ho. Jinak to byly pastičky. Na jednoho Janmara jsem se přijel podívat a prodejce ho nemohl ani nastartovat. Otevřel motor, černá koule poteklá naftou. Čoudil, koktal. Pod bagrem metrovej flek šmíru. Prodejce že to nic není, on nakonec chytne. A ten flek není od bagru. Já tu parkuju junak traktor.
Mám to doma a sednu a šťourám si kdy chci já. Kámoš má traktorbagr. Když jsem potřeboval, neměl čas, nebo to měl rozbitý. Myslel jsem tenkrát, že snad nezačnu ani stavět.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#287 Nový příspěvek od Fizz »

Kup co se ti líbí, 5-10let, počítej že se to vyjebe. Pokud né, je to fajn, pokud jo nebudeš prekvapen. Nebo kup rozjebany a oprav to. To dává často ekonomický smysl, taky to tak dělá dost překupníků. Akorát oni si za zamaskování pruseru vezmou prachy jako za GO.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Birkov2001
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 14, 2021 7:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#288 Nový příspěvek od Birkov2001 »

Takhle cestu jetého bagru význačného výrobce vzdávám. Ceny jsou na použití jen u sebe nesmysl..

Co mě však láká, je koupě nějakého číňana. Typu

https://www.mini-tech.cz/produkt/rhinoceros-xn18/ Zatím co u nás to přeprodávají za 370 bez daně tak přímo od zdroje cituji:
"
Now we have new products of XN18, i would like share with you ,her are main information :"
1. 1700kg,0.045cbm,3230x1120x2360mm
2. Xinchai engine,3B11,16.2kw
3. Joystick , Eaton swing motor / traveling motor, Taifeng gear valve and Rhinoceros pump.
4. Digging height :3258mm, digging depth: 2167mm,dumping hight:2293mm
5. Swing boom for option

Price : $ 9900 FOB Qingdao (standard machine)
$ 10500 FOB Qingdao ( With swing boom )
Delivery time : Within 2 weeks
VAT + duty :20-25%
About the shipment,we can send to Prague port,does Prague port okay for you ? The shipping cost for you will be $ 1850.
"


Což už mi přijde celkem zajímavé.. Jen absolutně netuším, jak to chodí s clem.. dost pochybuji, že stačí přichod si k 1000USD 21% DPH + 1850USD a je to doma.. To by totiž znamenalo, že si český distributor vesele nakoupí za 265 a prodá za 370 a tomu se mi nechce moc věřit..

Řešil jste někdo?

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#289 Nový příspěvek od Fizz »

Hele někde si to zkus.

S některýma je práce za trest.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#290 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

Zdravím, jestli se mohu přidat do diskuze, také si myslím, že vlastní mašina má jen své plusy. Byl jsem se podívat na číňana Croma CR110H. Povedený krásny kousek. Je to nové, zahejbal jsem si s tím, ani se mi nechtělo pryč. Jednoválec, nebo tříválec 189500,- ...279500,-
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#291 Nový příspěvek od 543 »

Birkov2001 píše: ned říj 17, 2021 7:13 pm Takhle cestu jetého bagru význačného výrobce vzdávám. Ceny jsou na použití jen u sebe nesmysl..

Co mě však láká, je koupě nějakého číňana. Typu

https://www.mini-tech.cz/produkt/rhinoceros-xn18/ Zatím co u nás to přeprodávají za 370 bez daně tak přímo od zdroje cituji:
"
Now we have new products of XN18, i would like share with you ,her are main information :"
1. 1700kg,0.045cbm,3230x1120x2360mm
2. Xinchai engine,3B11,16.2kw
3. Joystick , Eaton swing motor / traveling motor, Taifeng gear valve and Rhinoceros pump.
4. Digging height :3258mm, digging depth: 2167mm,dumping hight:2293mm
5. Swing boom for option

Price : $ 9900 FOB Qingdao (standard machine)
$ 10500 FOB Qingdao ( With swing boom )
Delivery time : Within 2 weeks
VAT + duty :20-25%
About the shipment,we can send to Prague port,does Prague port okay for you ? The shipping cost for you will be $ 1850.
"


Což už mi přijde celkem zajímavé.. Jen absolutně netuším, jak to chodí s clem.. dost pochybuji, že stačí přichod si k 1000USD 21% DPH + 1850USD a je to doma.. To by totiž znamenalo, že si český distributor vesele nakoupí za 265 a prodá za 370 a tomu se mi nechce moc věřit..

Řešil jste někdo?
Mam jedneho z Ciny.Ked to doslo na SK ,kontaktoval ma prepravca. Dal mi vsetky info s tym ze mam moznost preclit si to sam alebo cez nich za poplatok ( cca 300€) a 10 dni mi skladaju tovar zadarmo. Cez nich, poslali mi vsetky tlaciva s vysvetlenim ,kde co vyplnit,podpisat. Dolozil som faktury a bolo vyriesene. Na SK som platil DPH z fakturovanej sumy,CLO nieje pre stavebne stroje. Okrem dopravy budes navyse platit manipulacne poplatky. O tych ti cinan nepovie, bude to prekvapko z pristavu ,ze mas nedoplatok. Takze kludne si prihod 50 000kč k tej kalkulacii.Vystavia ti fakturu a pokial nebude vyplatena,tovar nevydaju.odvija sa od hmotnosti zasielky.
Ale aj tak ma to vyslo lacnejsie ako to kupit tu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#292 Nový příspěvek od ota »

Bagristi malej dotaz. Nakolik napínáte pásy na svém minibagru? Včera jsem soukal minibagr k dílně, aby byl víc po ruce k naimplantování třetího ramena a dodělání bižuterie kolem toho. Nacouval jsem do boku a nechal minibagr na rovině a srovnal popojetím kousek dozadu. A pak jdu ven a koukám ten jeden pás měl nad předním kolem trochu ,,bouly". Kouknul jsem pod pás mezi kolo a tam byl volný prostor. Pás byl volný i po vršku té dráhy. Vzal jsem nářadí odšrouboval krytku a tam na mazničce bakule vazeliny. Setřel jsem a nasadil konec maznice a napumpoval. Pas se v pohodě napnul. Sundal jsem špičku od maznice a vazelína lezla přez kuličku ven. Aha, proto se pás uvolnil. Našel jsem novou mazničku. Jenže Japončíci samozřejmě mají jiné závity. Moje M10x1 nepasovala. Což jsem zkusil na staré mazničce očkem. Tedy jsem vyndal z šuplíku jakési malé očko s G" závitem a stará maznička šla našroubovat. Prořízl jsem závit té nové M10x1 a našrouboval do díry. Párkrát jsem pumpnul skrz novou mazničku. Teď je pás nahoře lehce nad těma dvouma pridržovačema směru posunu pásů. Nemám nahoře žádné rolny. Jen dva kusy silného plocháče a ten středí tu drážnlku co je na pásu, aby nabíhala rovně na kola. Tak je vic napruženej, než byl předtím. Ale jen tak že se nedotýká těch směrových plocháčů. Je to tak dobře? Nebo musí pás lehce škrtat po těch směrových plocháčích?
Díky za jakoukoli odpověď. 8)

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#293 Nový příspěvek od Fizz »

Oto podle citu, ake přetáhnout se to snad ani nedá pak to někde leze ven, punpuju dokud jde zlehka a jak jde ztuha dám ještě jeden. Samozřejmě zvednutej, a párkrát to protocim aby si sedl.

Strejchat to nemusí to je spíš pojistka pri větším povolení.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#294 Nový příspěvek od Sniper »

Zvednu se ramenem na jednu stranu, pojezdím pásem vpřed a vzad, ať se trochu očistí pojezdy a tlačím.
S každým žduchem vidím, jak se pás připne, většinou 3-4 žduchy, pak už pás nedělá nic, tak přestanu tlačit a zkusím pojezd tam a zpět a jdu na druhou stranu.
Je třeba to hlídat, míval jsem je volné a při nepatrné jízdě v terénu co chvíli pás dole.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#295 Nový příspěvek od Fizz »

Já se zvednu na radličce i na ramenu, zkontroluju zda jdou pás, stejně atd. To je spíš o zvyku.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#296 Nový příspěvek od Shrek »

Zvedni se a vule od spodnich kladek 3-5cm, na prostredku tedy
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#297 Nový příspěvek od ota »

Díky kluci za rady. Zkusím to jak píšete. No mám to dědečka bagr. A hlavně žádný manuál už nikde ani na netu není. Právě párkrát jsem pumpnul a od oka bylo vidět, jak se pás napnul. Promastil jsem při tom maznice co kde jsou.

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#298 Nový příspěvek od 543 »

Idealne by mal byt pas napnuty ak sa ti vojde dlan medzi pas a spodne kladky ...

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3414
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#299 Nový příspěvek od jenicek »

A to se kontroluje za jízdy? Nebolí to?

Promiň, ale nedalo mi to. Sem si u toho vzpomněl, jak mi otec přejel nohu Z4011. Na čerstvě zoraným poli, vůbec to nebolelo, když jsem na něj zařval, tak ještě zastavil a chcípnul to, jen noha nešla vytáhnout, tak musel zas nastartovat a popojet :D

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#300 Nový příspěvek od hobr »

jenicek píše: pon led 30, 2023 5:49 pm A to se kontroluje za jízdy? Nebolí to?
Omlouvám se za plevelení, ale připomnělo mi to starý vtip.
Sejdou se dva kamarádi doktoři a povídají si, co kdo dělá. První: "Já dělám na klinice, jsem spokojený, plat slušný". Druhý říká: "Já kastruji Číňany, plat jednou takový jak Ty, práce výborná." První: "A jak to děláš?" Druhý: "Vezmeš dvě cihly, Číňan se rozkročí a ty cihlami bouchneš proti sobě." První: "Ale to musí bolet!" Druhý: "To jo, ale nesmíš tam nechat prsty!" :321:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“