Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#181 Nový příspěvek od stanik84 »

Chlapi, nemáte někdo prosím lesní nůžky na bagr?

https://www.prostrojecz.cz/produkt/lesn ... dlo-cs400/

Potřeboval bych nějaké rozměry... Má Kubotu KX 40. Takže něco adekvátně k tomu bagru...

Pak ještě kdyby někdo měl zastřihovač živých plotů místo lžíce, taky na Kubotu.

Jde o tohle : https://npprofi.cz/prislusenstvi-prikop ... ec-dec-geo


Díky

Uživatelský avatar
Prvotraktor
Příspěvky: 37
Registrován: úte lis 01, 2011 11:02 am
Bydliště: Domažlice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#182 Nový příspěvek od Prvotraktor »

Kluci taky scháním nějaký rýpadlo..a ceny teda čučím dost vysoko, než před pár lety
A občas podezřele nízko(asi podvodníci)
Nekupoval někdo z aukce např. troostwijk?
Potřeboval bych okolo dvou stovek, ale když tak na to dnes koukám, moc slušný chrochtadlo za to nebude, to je fakt děs.
Schreku kolik to stálo(klidně do sz)
Fizz- prodal jsi už?
Díky
Fendt Farmer 1Z 1959, FL 131, AKD 112Z, D322/2
Soustruh, frézka,vrtačka, šeping,lis,plazma atd

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#183 Nový příspěvek od Fizz »

Fizz udělal nový hřídele do převodovek, nový pásy i turasa, komplet precepoval vč rozšíření pouzder uložení vůči originálu, vyměnil vnitrky pistnic, a vyměnil ložisko otoče. Mechanik sice říkal že to je "ještě v pohodě" ale když už se to dělalo tak všecko a pořádně. Co se týče vůlí je to jak novej bagr, včetně podvozku, co se týče životnosti tak bych řekl že minimálně dvojnásobek puvodniho.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#184 Nový příspěvek od Fizz »

Zase se dostavam do toho pokud máš čas a chuť koupit něco "na opravu" za dobrej peniz. I s ipravou budeš na běžné ceně a stroj v cajku.

Příští rok bych mu dal powertilt, pak už to nedám z ruky.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#185 Nový příspěvek od Shrek »

Mě v pondělí zakukalo čerpadlo, pokud se nepovede, jsem v tom za 120. Pokud dám čínskou repliku, tak 60, aby ses nedivil co to stojí když se něco posere.
Jinak bagr v době krize cca 2009 stal 230tis
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#186 Nový příspěvek od Fizz »

Hele me řekli v CATu že na tak starý krám (2011) už skoro nic nemaji... Jednu hřídel do orevodovjy uz vůbec nevedou, a repliky jsou z plastelíny, i origo byla pokroucená v drážkách :zapomel: ,

Takže jsem rád že jsem to udelal ted. A doufám že na nějaký roky mam vystaráno. Uložení čepů šířky 10mm původně, teď 22... 8) navíc to ložisko šlo kdesi z Tramtárie, prý poslední skladovka v systému...

S budegetem 200, to nebude snadný pořídit něco trochu slušnýho s perspektivní pracovniz budoucností.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Prvotraktor
Příspěvky: 37
Registrován: úte lis 01, 2011 11:02 am
Bydliště: Domažlice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#187 Nový příspěvek od Prvotraktor »

Občas se něco dá sehnat vyřazený ve firmách, jenže vetšinou to nasaje nějaká překupka, stříkne to i se lžící a pětinásobně zvedne cenu. A když už je něco za jakoby normálně, vetšinou se z toho vyklube podvodník.
Docela dost věcí zvládnu udělat sám(i pístový čerpadlo se mi povedlo zrepásnout)ale po rozbitých bagrech se slehla zem. Před pár lety se i objevovali v německu dost často a teď kde nic tu nic. jen se bojím, že na těch novějších půjdou věci spíš neudělat než udělat,kvůli úměrný složitosti výroby a následný ceně dílů...
Holt pak koupím novou čínu, ta se bude muset aspoň vyfutrovat a snad by to něco i udělalo, jenže neznám nikoho, kdo by to měl..nemá to tu někdo?
Fendt Farmer 1Z 1959, FL 131, AKD 112Z, D322/2
Soustruh, frézka,vrtačka, šeping,lis,plazma atd

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#188 Nový příspěvek od Fizz »

Hele, sunward. Pěkný. Nemám s tím žádný problém, pokud to bude pracovat pod jedním strojníkem asi to bude v klidu. Pak jeste Sany (?), to jsem neviděl, ale nic zlyho neslyšel, naopak.

Skoro každý prodejce má půjčovnu, n pár dní si to půjč a uvidíš. Ale počítej od pul mega bez DPH, a já kfybych kupoval pto sebe na furt určitě nez zaklad, (klima, hydraulický rychloupinak, přídavný okruhy nejlip s regulací, atd.)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#189 Nový příspěvek od J.A.Y. »

čau
Měl by prosím někdo nějaký zkušenosti ohledně nejmenších pásáků do 1t? Je to kvůli převážení a proto, že bude 99% času kopat jen úzký drážky pro kabely do hloubky 50-60cm. Maximálně metrovou díru pro protlak. Proč nebrat čínu? Materiály, tzn vymačkaný čepy, nebo i další problémy?
Díky

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#190 Nový příspěvek od Fizz »

Pokud vyloženě nepotřebuješ ten formát (velikost), dívej se po 1.5-2t.

Převážení problém není, úplně jiný komfort i výkon při kopání. Čína už z daleka není jen šunt, hodně poznáš už při obhlídce, kvalita zpracování, šířka uložení čepů, tvrdost asi kladívkem zjišťovat nebudeš, nicméně při kvalitní údržbě a mazání vydrží dost dlouho i bláto.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#191 Nový příspěvek od J.A.Y. »

mno je to hlavně kvůli převozu. Nemám na to auto ani vlek a kupovat všechno bude moc peněz...

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#192 Nový příspěvek od mape »

Já si úplně běžně půjčují cat 300.9 a na drážky na kabely,odvodnění a podobně mě to vždycky stačilo.
Dokonce jsem ho vozil na nebrzdenem dvounapravem vleku.... Je to teda o hubu ale šlo to....
Ten stroj je pro určité věci normálně použitelný a půjčují si ho dost často.... Už jen kvůli tomu že je za pár korun a všude se vejde.
Ani to při mě nemá cenu vlastnit protože kdykoliv ho potřebuju tak zajedu na půjčovnu a je to.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#193 Nový příspěvek od Fizz »

Takhle, dokážu si představit si to občas na víkend půjčit, ale na koupení si a "živnost" bych to nechtěl. Toť můj názor. Bez kabiny už nikdy víc.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#194 Nový příspěvek od mape »

Ono je to spíš o tom co jsem tu už kolikrát zmiňoval....
Já jak mám třeba unc tak mi to jako čelní nakladač stačí a v pohodě ho prevezu....
Tady jeden u nás to unc prodal a koupil si kloubak 6 tun a taky říká že už by to unc nechtěl.....
Každej má nějaké požadavky a priority a podle toho volí stroj... Toť můj názor.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#195 Nový příspěvek od Fizz »

Mám toho několik, neříkám že to není užitečné, spíš uzkoúčelové.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“