Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#31 Nový příspěvek od Sniper »

Chlapi, možná otázka trochu mimo, ale šli by jste do této staré herky?
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1170813 ... 71-28t.php

Problém je v tom, že jste mě přesvědčili hledat něco okolo 2,5t a 400 tis za Takeuchi opravdu nedám :-/
Tak hledám rozumovou alternativu do 250 tis...
No a zatím jsem nic kloudneho nenašel tenhle prodejce má navíc výborné reference 8)

Díky za názory. ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#32 Nový příspěvek od vitex »

Podle recenzí bych do toho šel s tím,že budu počítat s dalšími náklady za opravy.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#33 Nový příspěvek od Shrek »

Nechci nikoho od niceho odrazovat a s necim se zacit musi. Problem je, ze jsi vybral hmotnostni kategorii, ktera je predrazena stejne jako stare pastiky od Zetoru. Da se to rozumne prevezt a je o to zajem, tedy si reknu nesmysl.
Tohle podle tvaru a pak vevnitr tipuju tak na 90-93rok vyroby, x 300-500mth rok, mozna vic. A je jedno jak je masina stara, ceny dilu jsou stale zavratne. Me s easi pred 3ma rokama praskl cep v prevodovce otoce (Swing motor)a rozsmelcobvalo to ozubeni, problem jak svine, uz se nedela, jenda by se nechala sehnat v usa a cena 300tis :shock: za 25kg zeleza... Pohledal jsem net a nasel firmy ktere to opravuji, nabidky byly supr, od 60 do 150tis za 6kolecek prumer 50mmx20mm 6cepu prumer asi 18 x50 a jeden venec s vnistrnim ozubenim prumerem 200 a vyskou asi 80mm.
Nakonec jsem presvedcil kamarada, aby mi to zkreslil, nasel nastrojare kterej byl ochotnej se do toho pustit a 4mesice cekal... rekl si 30tis. nebo cele to vyslo na 30, uz si ty castky uplne nepamatuju, nekde tu je vlakno kde jsem to psal presneji.
Tak aby jsi pak nebyl prekvapenej. Ani prodejce nevidi co ma masina za sebou, byt je kladne hodnocen.
Precepovani, pocitej ze do 20ti se nevejdes. kdyz to budes delat klasicky. Kdyz to udelas z plastu, a kalenych pojezdovych tyci pro cnc, tak to vyjde tak na 6tis. Uz to tam mam 3roky a cca tech 1500mth a bez vule. Zedex je supr material
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#34 Nový příspěvek od Sniper »

Bohužel s tím stářím těch strojů to tak je a jsem si toho vědom, ale pořád si říkám že bych šel rád střední cestou.
Se staršími stroji mám více méně kladné zkušenosti z oprav, ale samozřejmě pokud má exotický díl, stojí ranec.
Obecně mám za poslední období takovou zkušenost, že ač opravuji jakýkoliv SÉRIOVÝ stroj, starší, nebo mladší, tak když potřebuji jakoukoliv součástku, najednou zjistím, že mám asi vývojový model :vztek: vše je speciální, atypické... Drahé jak prase!

No, sleduji trh, do léta to musím vyřešit, ale zatím se v tom slušně ztrácím. Je mi jasné že nejlepší by bylo vzít 450tis a koupit 5 let staré Takeuchi, nebo Kubotu, jenže...

Znáte někdo dobrý server s touhle technikou?

Díky 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#35 Nový příspěvek od mape »

Já bych měl na takový stroj celkem i dost práce a už dlouho mám cukání si to taky pořídit .... A pak když to potřebuju tak zajedu do půjčovny a půjčím si co chci ...... A zase to vždycky na pár měsíců ochabne.
Taky mám využití vždy tak na 2 nebo 3 tunový ....
Starou herku nechci .... Vím co je to u takových strojů porucha.... Ze začátku to měl kde kdo a dneska mají všichni něco modernějšího mladšího ..... Protože je to přesně jak říká Shrek..... Vysype se něco a je většinou problém v stotisícové investice....
Jeden známý si takhle pořídil na stavbu starší peljob nebo jak se to píše.... 3 měsíce to mákalo jako víno.... Najednou rána a díra v motoru , napraskly hlavní čerpadlo .... Tak říkal nevadí ..... Přitáhl jinej agregát komplet s čerpadlem, 14 dní to předělávali a ladili a nakonec drb a přestalo to jezdit.....
Tak udělal oba pojezdy a když to sečetl tak zavrávoral a bagr šel z domu.
Ale zase znám lidi co mají starý karty 301 nebo 302 a neví že se v tom něco točí.
Já sám si nejraději pujcuju Wacker et18 .... Naklápěcí věž , hydraulicky ovládanéj rychloupínák prodloužená násada a jsem s tím maximálně spokojenej..... Udělal jsem s tím zatím vše co jsem potřeboval.
Vyskocim s ním do kontejneru a odvezu kam chci.
Ale je pravda že jednou jsem si na jednu zahradu půjčil cat 303 a to bylo labuzo....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#36 Nový příspěvek od Fizz »

Uz jsem to psal, uvazoval jsem stejně neco do 200 max 250 plus neco servis no ses na 300 a pořád stařešina. Nskonec jsem koupil za neco pres 400 cat 301.8c, udelal běžnéj servis (náplně, filtry) koupil jeden pás (zatim ho nevyměnil) a maká to. Rychloupinak s CW05 je běžný tak na to sezenes kdeco k nasazení, CAT nema problem s dilama, ani s pujcovanim příslušenství. K baráku je to ideální, když dělám domky piskam si, teď ale dělám spíš větší akce a tam bych ocenil zhruba té půl tuny nahoru.

Hele objezdil jsem asi 10starych vran, nevadí mi dělat s HONem, destu mam z roku 72, plošinu 86, budu jeden z prvních kdo řekne ze to starý má svy kouzlo, bohužel malý bagry nejsou zad az tak starý obecně makaji na hranici svych moznosti. A po tom co jsem prosel a videl jsem vedel ze treba to co jsi tu postoval bych nechtěl... Stav toho bagru navíc poznáš nejdřív po dni práce. Pokud máš zájem stav se můžeš vyzkoušet můj před tím vyzkousej něco starýho. Ja bych ho při nějaké rozumné dohodě prodal a obratem koupil tučnější. Na druhou sranu už je to "muj" stroj a znám ho, koupě jiného je vždy sázka.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#37 Nový příspěvek od Sniper »

Je mi jasné, že pravdu píšete oba.
No je složité najít zlatou střední cestu :-/
Tak uvidíme jak to celé nakonec dopadne...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#38 Nový příspěvek od Fizz »

Tohle staříkem neuděláš, nezbouras...

Nic většího nez toto ten strop neunese...


Obrázek

Obrázek

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#39 Nový příspěvek od Jiřin »

Je tady někdo, kdo by měl hydraulické schéma pro CAT 301.8?

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#40 Nový příspěvek od mape »

Už ti neřeknu kde ale dá se to na internetu někde najít. Ulozto.cz zkus
Nebo napiš přímo do cat.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#41 Nový příspěvek od Sniper »

Chlapi, tak kruh se pomalu uzavírá 8)
Vyřizuji financování na stroj, ať už může makat.
Mám 2 horké favority, Takeuchi v těchto parametrech neseženu :-/
Oboje prodávají prekupnici, takže historie nedohledatelná, CAT je z Irska, Kubota z Holandska.
CAT se mi líbí svým nulovým přesahem zádi, ale mám strach, že uvnitř bude menší a obecně špatný přístup k součástem. Myslím, že má dobrou servisní síť a přísun dílů.
Kubota mi přijde taková uhlazenejsi a stabilnější, neznám ani jeden.

Který by jste brali a proč?
Naopak nějaké negativa u těchto strojů?

Díky 8)

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1176241 ... 720mth.php


https://stroje.bazos.cz/inzerat/1186650 ... -zlava.php
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#42 Nový příspěvek od amatér »

Přesně stejnou Kubotu mám a nedám na ni dopustit. Kupoval jsem ji od překupníka s podobnými hodinami, měl vymlácené centrální ložisko otoče, protože byl dlouho někde v bahně a nikdo nemazal. Nechal jsem ložisko vyměnit a zároveň bagřík komplet přečepovat a od té doby jenom oleje, nafta a mazání. Se servisem není potíž a i ceny mají menší, než CAT. Vozím jej za autem na vleku a v pohodě. Mám i český návod k použití, tak kdybys potřeboval.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#43 Nový příspěvek od Sniper »

Děkuji moc 8)
Na kolik vyšlo to ložisko otoce?
Díly bereš přímo u Kuboty?
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#44 Nový příspěvek od Fizz »

Ja to mám obráceně mam cat, dnes zrovna nějaký neduh tK na to mrknu. Já vybíral podle rypné síly a dosahu.

Na ty z hollandu pozor bývají plný písku. Všude. Tam počítej kompletní náplně a ideálně po zkráceným intervalu jeste jednou. Co ti vic sedí to ber.

Já ted sedím v asi o 5let starším než můj malej a je neuvěřitelný jak je jinde citlivost a proporce pohybů. hlavně zkoušet zkoušet tim myslím třeba hodinu dvě stim makat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#45 Nový příspěvek od amatér »

Sniper:
Ložisko stálo asi 50 tisícovek, ale nedokázal jsem to udělat sám, tak jsem jej zavezl do STAVESu v Olomouci, tam je servis, kde to zmákli a zároveň vyměnili čepy a dali rychloupínák CW05. Další díly jsem už nepotřeboval, jenom filtry a jednu trubku na rameno, která dostala ránu od nějakého kamene. Když jej budeš prohlížet, podívej se pod podlahu kabiny na rozvaděč, tam už to překupníci nečistí ať vidíš, jak vypadá. Já to měl plné ztvrdlého bahna, ale olej ani kapku, všechny hadice suché.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“