LPKT 40 - Láďa

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

LPKT 40 - Láďa

#1 Nový příspěvek od kubik.brumik »

Zdravím vám tu všechny. Projeli jsme s kolegou na podzim pěknej kus republiky, ale o UKTčko které by bylo ve slušným stavu se teď nezavadí, o penězích ani nemluvím.
Nakonec jsme 3. Prosince koupili LPKT 40 z Rakouska
Rok výroby 1996
motor 7201
Nový naviják 2x7tun ovládaný vzduchem

Vím a věděl jsem před tím než jsme do toho šli, že to není mašina která by měla dobré jméno (hydropojezd, napravy,...). Šel jsem do toho s tím, že si to upravím a předělám. Kůly tomu tady zakládám tohle vlákno a budu rád za každou radu a nápad jak a co předělat.

1. Přestavba na mechanickou převodovku. Mám doma převodovku z AVIE 5ti kvalt, nechala by se spojit se majoráckým motorem? Nedělal to tady někdo ? Spojení převodovky z AVIE s přídavnou bych chtěl vyřešit výrobou převodovky která by vyřešila osovou vzdálenost převodovek cca 200-250mm převod 1:1 bez změny smyslu otáčení ( přes 3 ozubená kola).

2. Kůly převodovce se bude muset dát jinam dvojiné čerpadlo UR 50/50(řízení/pracovní hydraulika). Chtěl bych ho dát přímo proti klice motoru , ale bojím se jestli to na něj nebudou velké otáčky. Teď je na převodovce u motoru a jaký tam má převod to netuším.

Přestavbu mám naplánovanou na jaro, až bude trochu tepleji a bude díl vidět, protože tu budu muset dělat více méně venku. Prozatím traktor funguje bez problému a od vánoc má nataháno něco přes 300 kubíků. Ten hydropojezd má své mouchy traktor leze kopce jako slimák, má větší spotřebu , protože ten motor je pořád v zátěži. Na skládce je to zase užitečný nemusí člověk pořád řadit a stat na spojce, ale na tahání bude určitě klasická převodovka lepší
Obrázek
Obrázek
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12735
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: LPKT 40 - Láďa

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Mas pekny zachovaly kus. Ja by som na tvojom mieste skôr k tomu zavolal niekoho, kto sa vyzna a robi s hydropojazdami aby to premeral a skontroloval. Az potom pripadne prerabal. Kedysi davno som to videl v akcii a tahalo to slusne. Neprislo mi to pomale a mal toho pozapinane za nim dost. Podla mna ti na takuto masinu bude prevodovka s Avie slaba. A hlavne 5 kvalt.

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: LPKT 40 - Láďa

#3 Nový příspěvek od kubik.brumik »

tahám za tím cca 3 kubíky to mi bohatě stačí, utahne i víc ale nechci ho zbytečně přetěžovat. Prodávající mi říkal že hydropojezdy jsou po repasu, ale že motor podle něj moc netáhne. Podle mě motor jde jak raketa, měřil jsem kompresi a je to mezi 27-29 bary. co se týče pojezdu , tak když rapuju, nebo do něčeho zatlačím tak kola nehrábnou nebo málo kdy prostě ten pojezd zastaví :-/

Uživatelský avatar
Danek
Příspěvky: 549
Registrován: stř říj 22, 2008 2:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: LPKT 40 - Láďa

#4 Nový příspěvek od Danek »

A co třeba vyměnit čerpadlo a hydromotor pojezdu za nějaké lepší, silnější?

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: LPKT 40 - Láďa

#5 Nový příspěvek od kubik.brumik »

čerpadlo na pojezd je podle katalogu SPV 22 a hydromotor SMF 23 … Já nevím, ale spíš bych se přikláněl k přestavbě na mechanickou převodovku... ta hydraulika mi připadá hodně ztrátová co se výkonu týče a o ceně ani nemluvě :(

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: LPKT 40 - Láďa

#6 Nový příspěvek od ITS »

V minulosti tady na fóru bylo mnoho lidí, kteří básnili o hydropojezdu na traktor. Ty ho máš komplet a nelíbí se ti. To je stroj, který není určen k rychlostním závodům. Bude se motat na pětníku a k tomu by měl být hydropojezd ideál. Když jsem si četl všechno, co je tady napsané, o tomhle nepovedeném stroji, tak spíše nevydržely nápravy. Čerpadla jsou na internetu do 2000E. S motory to bude podobné. Musíš zvážit práci a také rozměry nového motoru s převodovkou. Důvodem pro zástavbu hydropojezdu asi byly rozměry stroje. Jinak systém, kdy centrální hydromotor pohání nápravy, je spíše pro kolové bagry, než pro lesní traktor. Jestli je to v dobrém stavu, asi bych to jen opravoval, než to celé rozpárat. Ale to je jen názor u klávesnice.

miňo
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 16, 2008 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: LPKT 40 - Láďa

#7 Nový příspěvek od miňo »

Obrázek
Pepo na fenixovi to takto spájal.

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: LPKT 40 - Láďa

#8 Nový příspěvek od kubik.brumik »

ITS píše:V minulosti tady na fóru bylo mnoho lidí, kteří básnili o hydropojezdu na traktor. Ty ho máš komplet a nelíbí se ti. To je stroj, který není určen k rychlostním závodům. Bude se motat na pětníku a k tomu by měl být hydropojezd ideál. Když jsem si četl všechno, co je tady napsané, o tomhle nepovedeném stroji, tak spíše nevydržely nápravy. Čerpadla jsou na internetu do 2000E. S motory to bude podobné. Musíš zvážit práci a také rozměry nového motoru s převodovkou. Důvodem pro zástavbu hydropojezdu asi byly rozměry stroje. Jinak systém, kdy centrální hydromotor pohání nápravy, je spíše pro kolové bagry, než pro lesní traktor. Jestli je to v dobrém stavu, asi bych to jen opravoval, než to celé rozpárat. Ale to je jen názor u klávesnice.
Já si cením každého názoru :) . uvidím jak to ted bude do jara vyšlapovat... Třeba od toho vypustím, zatím jsou to všechno jen plány 8)

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: LPKT 40 - Láďa

#9 Nový příspěvek od chuck77 »

Jen názor laika. LPKT si moc dobře pamatuju ze Silvareginy v Brně někdy z r. 98-99 už nevím kdy- slintal sem tam u ní pěkně dlouho a móóc se mi líbilo, že by sní člověk mohl šašit i na poli. osobně bych ji nechal v originálu, každý bastlení = pokles hodnoty mašiny, ale to víš Ty jak to je pro Tebe lepší 8) . Jak si se k ní dostal a jak si ji sem dovlekl?????????? :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: LPKT 40 - Láďa

#10 Nový příspěvek od kubik.brumik »

Na bazoši se to válelo už pěkně dlouho a nikdo o to neměl zájem, možná pro to že to bylo tak daleko. Já nad tím uvažoval hodně dlouho , chtěl jsem UKTčko 6945-7245, ale ted tyhle stroje vůbec nejsou a nebo vraky... Nakonec jsem vzal tohle, přivezli mi to na nákladáku… Líbí se mi , že je to malí , má to motor Zetor, Rám a ten kloubák v tom lese vůbec není špatnej. UKTčkem jsem nikdy nejezdil. Měl jsem do teď obyčejnou 6945 s tříbodovým navijákem a co se týče obratnosti, síly navijáku, rampování tak je to mnohem lepší až na to lezení do té kabiny :D do majora se lezlo líp teda...

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: LPKT 40 - Láďa

#11 Nový příspěvek od Franta.cz »

Hydropojezd má obrovskou výhodu dá se předělat na dálkové ovládání.
V nahodilce vylezeš z mašiny uvážeš třeba dva kusy popojedeš, z venku vysílačkou deset metrů uvážeš další, až máš celý balík.Nalezeš do mašiny a pelášíš na skládky.
Pokud hydro funguje já bych zaměřil tvořivost tímhle směrem.
Roztroušenejch nahodilek se ted budou dělat kvanta.Aspoň teda u nás.

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: LPKT 40 - Láďa

#12 Nový příspěvek od kubik.brumik »

Tak už trochu řeším tu přestavbu a potřeboval bych pár rad :) .
Dvojité čerpadlo 50l/50l bych chtěl dát proti motoru. Otázka je jestli to spojení vydrží přední část kliky s řemenicí ? Mám strach jestli mi nepraskne klika nebo řeminice . Ono to čerpadlo má dost velký odpor když žene naviják. Nemá problém zadusit motor když je cca na 1000 ot./min.
Když tam nebude Hydrpojezd , bude nutné zachovat chladič oleje ? Bude tam jen to dvojité 100l čerpadlo, nádrž na olej má něco okolo 100litrů to by se mohlo stíhat chladit né ?
Díky tomu že bych dal čerpadlo proti klice budu muset tam dát originální majoráckej chladič, protože teď tam je nějakej větší asi crystal a ještě ho budu muset o trochu zvednou a problém je v tom že na vodním čerpadle nebudu moct mít vrtuli. Napadlo mě tam použít před chladič elektrický ventilátor 24V jestli bi to dokázalo uchladit ?
Přidávám nějaké fotky z minulého týdne z lesa, ta borovice měla okolo 3,5 m3 a táhnul jsem ji celou
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek

Žerik2
Příspěvky: 1862
Registrován: sob led 10, 2009 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: LPKT 40 - Láďa

#13 Nový příspěvek od Žerik2 »

Místo dvojitého čerpadla dej jedno od sauer danffos potencionální ventil který ti olej rozdělí do řízení a do rozvaděče navijáku atd ale musel bys dát i jinou orstu mám to tak na dvou lkt místo 100l a 40 litroveho mám na proti klice 70 litrove a stíhá to vše líp jak ty dve

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: LPKT 40 - Láďa

#14 Nový příspěvek od kubik.brumik »

Žerik2 píše:Místo dvojitého čerpadla dej jedno od sauer danffos potencionální ventil který ti olej rozdělí do řízení a do rozvaděče navijáku atd ale musel bys dát i jinou orstu mám to tak na dvou lkt místo 100l a 40 litroveho mám na proti klice 70 litrove a stíhá to vše líp jak ty dve
Špatný nápad to není 8) . Myslíš tento ventil ? https://www.hydrolider.cz/delice-prutok ... min-210bar
já tam mám tento orbitrol . ten by tam nemohl zůstat ? Obrázek

Žerik2
Příspěvky: 1862
Registrován: sob led 10, 2009 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: LPKT 40 - Láďa

#15 Nový příspěvek od Žerik2 »

kubik.brumik píše:
Žerik2 píše:Místo dvojitého čerpadla dej jedno od sauer danffos potencionální ventil který ti olej rozdělí do řízení a do rozvaděče navijáku atd ale musel bys dát i jinou orstu mám to tak na dvou lkt místo 100l a 40 litroveho mám na proti klice 70 litrove a stíhá to vše líp jak ty dve
Špatný nápad to není 8) . Myslíš tento ventil ? https://www.hydrolider.cz/delice-prutok ... min-210bar
já tam mám tento orbitrol . ten by tam nemohl zůstat ? Obrázek
Nn ten ventil mám úplně jiný i orstu musíš mít s 5 vývody 4jsou klasické a pak tam je 5 z jiné strany než jsou ty 4 hele tady moc nechodím nemáš fb nebo mess tam ti můžu poslat i fota jak to mám já

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“