Warynski K 406 A1

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
warynski
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 09, 2018 5:55 pm
Bydliště: litoměřice

Warynski K 406 A1

#1 Nový příspěvek od warynski »

Dobry den.Chtěl bych založit nove téma na Polsky bagr warynski K406 a nevím jak nato

warynski
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 09, 2018 5:55 pm
Bydliště: litoměřice

Re: Warynski K 406 A1

#2 Nový příspěvek od warynski »

Koukam že sem ho asi založil.

:)

Rok vlastním kolový polský bagr Warynski K406 a chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenosti a poznatky o tomto stroji.

Pokud někdo tento stroj také vlastníte, napište své zkušenosti.

Já jsem s bagrem velice spokojen, je to silný, docela svižný bagr.

warynski
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 09, 2018 5:55 pm
Bydliště: litoměřice

Re: Warynski K 406 A1

#3 Nový příspěvek od warynski »

warynski píše:Koukam že sem ho asi založil.

:)

Rok vlastním kolový polský bagr Warynski K406 a chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenosti a poznatky o tomto stroji.

Pokud někdo tento stroj také vlastníte, napište své zkušenosti.

Já jsem s bagrem velice spokojen, je to silný, docela svižný bagr.
Bagr jsem zakoupil v roce 2017 prosinec takže jsem si ho nadělil pod stromeček.Zakoupil jsem ho za 60000 plus 7000 doprava z Chrudimi.Bagr při koupi nevypadal zrovna nejlíp, ale všechno co mělo fungovat fungovalo hlaaaavně BRZDIL A JEZDIL a :) fungovaly přístroje tzn.teplota vody, motor.oleje a tlak oleje.Ze světel koukaly dráty,ale byly pod proudem.Dnes bagr brzdí ,jede,sviti,troubí,bliká a hlavně bagruje.K bagru jsem si dokoupil navod k obsluze,takže vým kolik čeho a kam se doléva,a co se má seřizovat.Bagr mám osazen motorem LEYLAND anglický licenční motor vyráběny v polsku.Dám sem nějaké foto,snad se to povede zatím ahoj

warynski
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 09, 2018 5:55 pm
Bydliště: litoměřice

Re: Warynski K 406 A1

#4 Nový příspěvek od warynski »

Bagr před a porenovaci.Nejdou odeslat fotky,prý velka velikost tak nevím

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Warynski K 406 A1

#5 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, fotky treba dať na úložište (rajce, postimage a podobne) a sem dať len link alebo náhľad fotiek. S pozdravom...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

warynski
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 09, 2018 5:55 pm
Bydliště: litoměřice

Re: Warynski K 406 A1

#6 Nový příspěvek od warynski »

https://michalmarejka.rajce.idnes.cz/warynski/


...tady jsou fotky....povedlo se mi je uložit na rajče....:)) :potlesk:

warynski
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 09, 2018 5:55 pm
Bydliště: litoměřice

Re: Warynski K 406 A1

#7 Nový příspěvek od warynski »

Ahoj strojníci,to se nikdo nenajde kdo má tento bagr?Muj bagr je r.v 1985 takže žáadny mladík ,ale naty léta je pořad v dobrý kondici. K bagru jsem měl jen zakladni lopatu 85cm tak jsem na bazoši sehnal 40cm lopatu docela za par kaček 1500kč.Samozřejmě bagr při koupi nebyl uplně bez uniku hyd.oleje docela dost tekl olej ze stabilizátoru př. nápravy tak jsem to řešil nakupem novych těsnění a manžet a taky tekla jedna hadice pod kabinou dnes je bagr relativně suchy. Moje první akce na vyhrabáni kanalizace dopadla velice dobře hrabal jsem v opuce skoro do 2m v naprosty pohodě 8) .bagr má opravdu neskutečnou sílu při hmotnosti 8500kg.Skouška stability taky dopadla na vybornou bagr jsem zaaretoval a rostočil s plnou velkou lopatou bagr se ani nehnul a to je jen na gumach 8)

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Warynski K 406 A1

#8 Nový příspěvek od honzauta »

Mám bratříčka tvého bratra, 408 na pásech bláťácích 80 cm. Je to můj v pořadí již druhý stejný bagr. Po 10 letech jsem se rozhodl zase vyhrabat nějaké rybníky. Já tedy zase vybral Wariňáka s motorem Zetor/Ursus, je to pro mne lepší kvůli servisu. Kromě podvozku by vše ostatní mělo být stejné.


ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Na fotkách je taky menší brácha Yanmar Vio30

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Warynski K 406 A1

#9 Nový příspěvek od Fizz »

Nadhernej park, vysoka spodni voda?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Warynski K 406 A1

#10 Nový příspěvek od honzauta »

Nejen to i artézská studna co dává min.2-4 l/s v jakém koliv počasí a tím pádem solidní napájecí potůček. Bohužel stávající rybníčky teď navštívila vidra, tak budou jen ozdobu.

warynski
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 09, 2018 5:55 pm
Bydliště: litoměřice

Re: Warynski K 406 A1

#11 Nový příspěvek od warynski »

Pro Honzauta.psal Ahoj prosimtě co tam máš vtom waryn. za motor 40ku zetor nebo silnější,ja jen proto že ta 40ka to neudejchala.Kolik važi ten pásovej je těžši než kolovej nebo naopak.Motor leiland má vykon 55kw-75koní motor ursus zetor 4003 má 38kw-52koní.Jinak máš pěknej strojový park.Kolik važi ten janmar.to vyš že bych si vybral mezi novějšími bagry ,ale je v tom zase finanční zaležitost.Byl jsem okukovat kolovy bagr ZEPELIN ZM6 krasavec mimoose kopani ,skracovani ramene vážil 6t idealní bagr pro mě.Bagr byl na balonech a měl radlici. Problem pro mě cena 200000 :ano:

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Warynski K 406 A1

#12 Nový příspěvek od xlmen »

Ahoj, pěkný nakládač.
Já jsem měl Fotrchritt T174/2 s motorem zetor 5201 a ten se s 406kou nemůže vůbec rovnat - porovnání mám, protože 406ku má strýc co bydlí hned vedle. Výhled z kabiny, výškový x dálkový dosah je větší, silnější hydraulika a hlavně ten hydro pojezd je super, jen bych tam uvítal opěrné patky.
Čerpadlo tam je snad trojče nějaké anglické.

Motor tam má zetor 6901, protože ten polský měl prý problém, že se hřál když s ním v JZD makali celý den. Dále ho má na balónech z vleku 9tun, ale na nich se dost houpe - jinak v origo stavu. Příslušenství podkop 85cm, drapák a hák původně z T174.
Bohužel bagr stojí min 25 let venku bez jakékoliv údržby a podle toho taky vypadá. Až ke strýkovi půjdu, tak udělám nějaké foto.

warynski
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 09, 2018 5:55 pm
Bydliště: litoměřice

Re: Warynski K 406 A1

#13 Nový příspěvek od warynski »

xlmen.Máš pravdu jsou tam 3čerpadla za sebou dvě velké na podkop,a jedno male na řízení orsta :

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Warynski K 406 A1

#14 Nový příspěvek od pawka »

ahoj, taky mám polský stroj a chtěl bych u něj dodělat okno. ,tak bych tě požádal,jestli by jsi mně nevyfotil panty,rámy a těsnění oken. ctěl bych mít kabinu v dobový modě a barvě. zbytek jsem pomatlal,tak příště. rok mam 1975
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Warynski K 406 A1

#15 Nový příspěvek od honzauta »

Váží 10 t, motor 6911

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“